roku.
Strona główna | Kontakt

Ogłoszenia parafialne/Aktualności

«  Archiwum aktualności - wrzesień 2016 »

archiwum

 • Wyjazd do Wilna na zakończenie Roku Miłosierdzia.

  Dodano: 26 września 2016 r.

  W związku z zapytaniami Parafian o pielgrzymkę do Wilna informujemy, że ani w tym, ani w przyszłym roku takiego wyjazdu organizowanego przez naszą parafię, nie planujemy. Natomiast ze względu na dobrą współpracę z Bazyliką Biuro Turystyczne „Droga” – organizujące nasze dotychczasowe wyjazdy zagraniczne – może włączyć parafian z Bazyliki do pielgrzymki Ruchu Wiara i Światło na zakończenie Roku Miłosierdzia w Wilnie. Chętni na ten wyjazd powinni osobiście zgłaszać się pod nr tel. 22/841 16 28 lub 601 298 501.   

  Termin pielgrzymi: 18–21 listopada 2016.

  Jest to wyjazd autokarem klasy Lux. Cena 530 zł dla korzystających z noclegów pokoju 2-osobowym (przy kursie 1 euro = 4,30 zł) lub 480 zł dla nocujących w pokoju 3-osobowym. Bazę noclegową mamy w hotelu. Ponadto w tej cenie zawiera się wyżywienie HB (śniadania i obiadokolacje), ubezpieczenie KL i NW, opieka pilota. Cena nie obejmuje usług przewodników i wstępów do obiektów. Potrzebna suma ok. – 25 euro

  Poszczególne dni pielgrzymowania mają następujący program:

  Dzień: 1. Wyjazd z Warszawy o godz.  700. Po drodze do zwiedzamy w  grób ks. M.Sopoćki w Białymstoku i sanktuarium maryjne w Studzienicznej. Po przyjeździe do Wilna obiadokolacja i zakwaterowanie.

  Dzień 2. Po śniadaniu zwiedzanie Wilna: (kościół św. Piotra i Pawła, cmentarz na Rossie, katedra z kaplicą św. Kazimierza, Msza św. w Ostrej Bramie, uniwersytet i kościół św. Jana, cerkiew św. Ducha,  kościoły św. Anny i bernardynów, kościół św. Ducha i kościół Miłosierdzia Bożego, d. klasztor św. Siostry Faustyny. Wieczorem obiadokolacja.

  Dzień 3.Śniadanie i udział w uroczystościach zakończenia Roku Miłosierdzia. Drugą część dnia spędzimy wTrokach (muzeum na zamku Witolda - na wyspie, muzeum karaimskie). Wracając do Wilna odwiedzimy miejsce martyrologii z okresu  II wojny światowej w Ponarach. Obiadokolacja.

  Dzień 4. Po śniadaniu w Wilnie wyruszamy do Kowna, gdzie zwiedzamy stare miasto, kościół Witolda i katedrę. Następnie udajemy się drogę powrotną nawiedzając klasztor w Pożajściu pod Kownem. Przyjazd do Warszawy w godzinach wieczornych. 

 • Ogłoszenia Duszpasterski XXVI Niedziela zwykła 25. 09. 2016 r.

  Dodano: 24 września 2016 r.

  DWUDZIESTA SZÓSTA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU                           25 września 2016

  OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

  1. Przeżywamy XXVI niedzielę w ciągu roku. W następną niedzielę w całej diecezji warszawsko – praskiej będą zbierane ofiary do puszek przy wyjściu z kościoła i przeznaczone na poszkodowanych w trzęsieniu ziemi we Włoszech.

  2. Zapraszamy na adorację Najświętszego Sakramentu od poniedziałku do środy. Wystawienie po mszy św. o godz. 1200 zakończenie przed wieczorną mszą św. Zachęcamy parafian do jak liczniejszego udziału  w adoracji, powierzajmy Jezusowi wszystkie nasze sprawy. Znajdźmy czas na chwile spotkania z Jezusem, aby Pan Jezus nie był sam. To jest nasze wspólne duchowe przygotowanie do odpustu parafialnego.

  3. W czwartek przypada święto Świętych Archaniołów Michała, Gabriela i Rafała. W naszej parafii – odpust. Tego dnia Słowo Boże o godz. 700, 1200 i 1800 będzie głosił i odprawi uroczystą sumę ks. Roman Wortolec zastępca dyrektora wydawnictwa salezjańskiego. Msza św. o godz. 800 będzie sprawowana bez kazania.

   4. Najbliższa sobota będzie pierwszą sobotą października – miesiąca różańcowej modlitwy. W tym miesiącu będziemy spotykać się przed wieczorną Eucharystią na nabożeństwach różańcowych. Nabożeństwa różańcowe przez cały miesiąc o godz. 1730, Dzieci swój różaniec mają we wtorki i czwartki o godz. 1645.

  5. W pierwszą sobotę miesiąca zapraszamy do udziału w Mszy św. o Niepokalanym Sercu Maryi. Intencja Mszy św. Wynagradzająca za grzechy nasze i świata całego. Godz. 800.

  6. Serdecznie pozdrawiamy solenizantów i jubilatów tygodnia, przekazując słowa najlepszych życzeń.

  7. Zachęcamy do nabywania prasy katolickiej.

   

 • Ważne dla dorosłych lektorów

  Dodano: 20 września 2016 r.

  W dużej zakrystii jest dostępny grafik, na którym osoby dorosłe mogą wpisać swoje dyżury lektorskie na Mszach św. w dni powszednie w październiku. Wszystkim dotychczas pełniącym taką posługę serdecznie dziękujemy za ich zaangażowanie. Prosimy także, by osoby dorosłe z dobrą dykcją i mogące swoim czytaniem ubogacić liturgię w Bazylice, zgłaszały się do ks. wikarego celem wprowadzenia w posługę lektorską.

 • Msza dziękczynna za Pielgrzymkę Miłosierdzia.

  Dodano: 20 września 2016 r.

  Uczestników pielgrzymki „Śladami św. Jana Pawła II” i sympatyków pielgrzymowania z Bazyliki zapraszamy na Mszę św. dziękczynną w dzień odpustowy naszej parafii – 29 września o godz. 1800. Modlić się będziemy, by owoce tego pielgrzymowania  stały się fundamentem chrześcijańskiego życia w duszach uczestników tego wyjazdu. Pielgrzymi, którzy chcieliby sobie skopiować elektroniczną wersję materiału zdjęciowego z odwiedzin w Wadowicach, Krakowie i Kalwarii Zebrzydowskiej, powinni dostarczyć pendrive (5 GB) do ks. wikarego. Niewielka część odbitek na papierze jest do odbioru w zakrystii.

 • Ogłoszenia Duszpasterskie 18 września 2016 r.

  Dodano: 17 września 2016 r.

  DWUDZIESTA PIĄTA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU                             18 września 2016

  OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

  1. Przeżywamy XXV niedzielę w ciągu roku liturgicznego.

  2. W dzisiejszą niedzielę obchodzimy w naszej Ojczyźnie Dzień Środków Społecznego Przekazu. Ogarniamy modlitwą dziennikarzy, reporterów i wszystkich pracujących w różnego rodzaju mediach, by stawali się przekazicielami prawdy i trwałych, nieprzemijających wartości.

  3. Rozpoczynamy także dzisiaj kwartalne dni modlitwy za dzieci, młodzież i wychowawców oraz VI Tydzień Wychowania. Pamiętając, że dzieci i młodzież to przyszłość Kościoła i narodu i że wszyscy jesteśmy zobowiązani do troski o młode pokolenie.

  4. Spotkanie rodziców dzieci klas trzecich przygotowujących ze Szkoły Podstawowej nr 30 przy ul. Kawęczyńskiej i Szkoły Podstawowej nr 354 przy ul. Otwockiej odbędzie się w Bazylice NSJ 22 września o godz. 1900 .Rodzice dzieci klas trzecich ze szkoły muzycznej swoje spotkanie formacyjne będą miały po Mszy św. w niedzielę 25 września. Obecność Rodziców na spotkaniu obowiązkowa.

  5. Informujemy także, że rozpoczęły się zapisy do nowej (tegorocznej) grupy, przygotowującej się do sakramentu bierzmowania. Będą one trwały przez cały miesiąc wrzesień a zapisać się będzie można po każdej niedzielnej

  6. Ks. Sławomir Szczodrowski zaprasza młodzież przygotowującą się do sakramentu bierzmowania na pierwsze powakacyjne spotkanie 5 października o godz. 1900.  

  7. Uczestników pielgrzymki „Śladami św. Jana Pawła II” i sympatyków pielgrzymowania z Bazyliki zapraszamy na Mszę św. dziękczynną w dzień odpustowy naszej parafii – 29 września o godz. 1800. Modlić się będziemy, by owoce tego pielgrzymowania  stały się fundamentem chrześcijańskiego życia w duszach uczestników tego wyjazdu. Pielgrzymi, którzy chcieliby sobie skopiować elektroniczną wersję materiału zdjęciowego z odwiedzin w Wadowicach, Krakowie i Kalwarii Zebrzydowskiej, powinni dostarczyć pendrive do ks. wikarego. Niewielka część odbitek na papierze jest do odbioru w zakrystii.

  8. Głównym celem kolejnego pielgrzymowania jest Sanktuarium na Świętym Krzyżu. Szczegółowy program zależy od pogody i dlatego ostateczne decyzje będą podejmowane już po dotarciu na miejsce. Wyjeżdżamy 8 października (sobota) o godz. 630, z parkingu przed Bazyliką; powrót tego samego dnia ok. godz. 2000. Koszt wyjazdu 70 zł od osoby i obejmuje opłatę za przez, ubezpieczenie i ofiary zwyczajowo składane w odwiedzanych miejscach. Opłaty należy wnieść do końca września.

  9. Solenizantom i jubilatom tygodnia składamy serdeczne życzenia zdrowia i wielu Bożych łask.

  10. Zachęcamy do nabywania prasy katolickiej w naszej zakrystii.

   

 • Pożegnanie lata - piknik rodzinny

  Dodano: 16 września 2016 r.

  piknik20160924

  W pierwszą sobotę jesieni (24 września) zapraszamy całe rodziny na piknik Pożegnanie lata, który odbędzie się przy naszej Bazylice i w przyległych miejscach. Przez cały dzień od 10 do 20 na dzieci i rodziców czeka moc atrakcji.

  Piknik będzie odbywał się równolegle w poszczególnych miejscach:

  Plac przed Bazyliką

  • 10 - 20 Jarmark piknikowy: Wyroby regionalne, smakołyki, rękodziała, coś na ząb
  • 1500, 1700, 1830 Strefa kultury: Pokazy młodzieżowego zespołu perkusyjnego L'OMBELICO DEL MONDO
  • 1900 Gwiazda wieczoru Teatr AKT: "CHICK STICK" Zabawne, przewrotne widowisko plenerowe, bogate w grę muzyki, świateł i ognia 

  Boisko Zespołu Szkół nr 40 (wejście od ul. Objazdowej)

  • 10 - 18 Strefa piłkarska: Rozgrywki turnieju piłkarskiego
  • 1700 Mecz finałowy: Finał Pucharu Salezjańskiej Ligi Szóstek Piłkarskich

  Bazylika Najświętszego Serca Jezusowego

  • 1200 Uroczysta Msza św.: Msza w intencji rodzin, na której zaśpiewa Schola Dziecięca działająca przy Oratorium

  Plac przed Oratorium

  • 12 - 19 Strefa dziecięca: Gry, zabawy, konkursy z nagrodami, animacje, występy cyrkowe, występy prestidigitatorów itp.
  • 1300, 1400, 1500, 1600 Warsztaty malarskie "Kocham Pragę": Malowanie na tkaninie połączone z konkursem plastycznym (rozstrzygnięcie o godz. 1700)
  • 12 - 19 Strefa zdrowia: Bezpłatne badania ciśnienia tętniczego, poziomu cukru we krwi itp.

  Skwer Radziwiłłów

  • 12 - 19 Strefa sportów miejskich: Nauka chodzenia po linie, badminton, bule francuskie, kręle fińskie i inne
  • 12 - 19 Strefa edukacyjna: Straż Miejska, Policja, Straż Pożarna i ich specjalne pokazy, Praska Szkoła Jazdy
 • Ogłoszenia Duszpasterskie XXIV Niedziela Zwykła

  Dodano: 10 września 2016 r.

  DWUDZIESTA CZWARTA  NIEDZIELA W CIĄGU ROKU                      11 września 2016

  OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

  1. Dzisiejsza niedziela jest XXIV niedzielą w ciągu roku liturgicznego. Taca z dzisiejszej niedzieli jest przeznaczona na Seminarium diecezji – Warszawsko Praskiej.

  2. Dzisiaj mija 15 lat od tragicznych zamachów terrorystycznych w Nowym Jorku. Pamiętajmy w naszych modlitwach o ofiarach terroru i reżimów totalitarnych, oraz w intencji pokoju i wzajemnego zrozumienia i poszanowania na całym świecie.

  3. W następną niedzielę podczas Mszy św. o godz. 1130, poświecenie plecaków i przyborów szkolnych pierwszoklasistów.

  4. Informujemy także, że rozpoczęły się zapisy do nowej (tegorocznej) grupy, przygotowującej się do sakramentu bierzmowania. Będą one trwały przez cały miesiąc wrzesień a zapisać się będzie można po każdej niedzielnej Mszy św. Przypominamy jednocześnie, że zgodnie z dekretem ks. Arcybiskupa Henryka Hosera, przygotowanie do sakramentu bierzmowania trwa dwa lata i rozpoczyna się w III klasie gimnazjum. Obejmuje ono młodzież, która mieszka terenie naszej parafii, nawet, jeśli uczęszcza ona do szkoły, która nie znajduje się na terenie macierzystej parafii zamieszkania.

  5. Informujemy Parafian że Pierwsza Komunia Św. dla szkoły nr. 30 i szkoły 354 odbędzie się 13 maja 2017 r. Apelujemy do Rodziców, aby dali przykład dzieciom i pomogły im przeżyć to wielkie wydarzenie w duchu żywej wiary.

  6. W środę, 14 września przypada święto Podwyższenia Krzyża Świętego upamiętniające odnalezienie relikwii krzyża, na którym umarł i dokonał zbawienia świata nasz Pan Jezus Chrystus. W czasach, kiedy symbole naszej wiary są znieważane, miejmy odwagę przyznać się, że jesteśmy chrześcijanami przez pobożne czynienie tego znaku, gdy przechodzimy obok kościoła czy przez okazywanie szacunku przydrożnym kapliczkom i krzyżom. Zapraszamy w tym dniu na Msze Święte, które odprawimy o godz. 700, 800, 1200, 1800.

  7. W czwartek, 15 września Kościół w kalendarzu liturgicznym wspomina Matkę Bożą Bolesną. Msze Święte o zwykłej porze, do udziału w których serdecznie zachęcamy.

  8. Zapraszamy na spotkanie Bielanki w najbliższy w czwartek. Spotkanie rozpocznie się o godz. 1600 w oratorium.

  9. Przekazujemy najlepsze życzenia obchodzącym w tym tygodniu imieniny i urodziny.

  10. Zachęcamy do nabywania prasy katolickiej w naszej zakrystii.

  Zmarłych polecamy Bożemu miłosierdziu.

   

 • Pielgrzymka: Sanktuaria Świętokrzyskie

  Dodano: 3 września 2016 r.

  Dziękczynną modlitwą w Sanktuarium Świętego Krzyża pielgrzymi z Bazyliki NSJ chcą uczcić 1050-rocznicę chrztu Polski. Jednodniowy wyjazd zaplanowany jest na sobotę – 8 października. Ruszamy z parkingu przed Bazyliką NSJ o godz. 630; powrót ok. godz. 2000.

  Po konsultacjach z wyjeżdżającymi i rozmowach z gospodarzami obiektów ustalony został ostateczny plan pielgrzymki, który przewiduje nawiedzenie następujących świątyń:

  1.       Sanktuarium Relikwii Krzyża Świętego na Świętym Krzyżu. Tutaj zaplanowana jest Msza św., zwiedzanie z przewodnikiem (z wejściem na wieżę i do krypty), czas do własnej dyspozycji, który można wykorzystać na modlitwę prywatną i ciepły posiłek w miejscowej jadłodajni.

  2.       Klasztor Bernardynek w Świętej Katarzynie. Pobyt w tym miejscu wypełni nam spotkanie z siostrą, która zapozna nas z historią klasztoru i jego  misją. Będzie też czas na krótką modlitwę.

  3.       Kościół Wniebowzięcia NMP w Bodzentynie z niezwykłym ołtarzem głównym - stanowiącym przykład renesansowej snycerki - i obrazem Ukrzyżowania. O tych i innych dziełach artystycznych w tej świątyni, będących zarazem przedmiotem głębokiego kultu w tym prowincjonalnym miasteczku opowie nam ks. proboszcz.

  Koszt pielgrzymki wynosi 70 zł od osoby i należy go uregulować do końca września. Suma ta zawiera opłaty za autokar, ubezpieczenie, za przewodnika i wejściówki na wieżę i do krypty świętokrzyskiej oraz zwyczajowe ofiary składane w odwiedzanych kościołach. Każdy z pielgrzymujących we własnym zakresie opłaca posiłki.

  Zapisy przyjmujemy  w kancelarii parafialnej i w zakrystii Bazyliki przy okazji nabożeństw. Na pielgrzymkę zabieramy różańce, książeczki z tekstem Godzinek o NMP, leki i wygodne obuwie.

 • XXIII Niedziela Zwykła 04 września 2016

  Dodano: 3 września 2016 r.

  DWUDZISTA TRZECIA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU                            4 września 2016

  OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

  1. W dniu dzisiejszym przeżywamy XXIII Niedzielę w ciągu roku.

  2. Niech zaskakujące słowa Chrystusa z dzisiejszej Ewangelii pomogą nam już na początku kolejnego roku pracy i nauki poukładać właściwie wszystkie sprawy. Będziemy się o to modlić w czasie adoracji i procesji Eucharystycznej z racji pierwszej niedzieli miesiąca, na którą serdecznie zapraszamy. Zapraszamy również dzisiaj na spotkanie Kół Żywego Różańca o godz. 1700.

  3. Serdecznie witamy w naszej wspólnocie parafialnej S. Martę i S. Emanuelę, które podejmują posługę na rzecz naszej parafii. S. Marta rozpoczęła posługiwanie, jako zakrystianka, a S. Emanuela, jako katechetka. Życzymy obfitych darów i wsparcia i pomocy Matki Najświętszej.

  4. W środę zapraszamy na nowennę do Matki Bożej Wspomożenia Wiernych. Natomiast w czwartek, 8 września przypada święto Narodzenia NMP, w polskiej tradycji nazywane świętem Matki Bożej Siewnej. Zapraszamy na Msze Święte o godz. 700, 8oo, 1200, 1800 na zakończenie których pobłogosławimy ziarno do jesiennych zasiewów.

  5. W odpowiedzi na częste zapytania osób dorosłych o sakrament bierzmowania chcemy zorganizować dla nich przygotowanie do przyjęcia tego sakramentu, który jest warunkiem sakramentu małżeństwa lub do pełnienia funkcji rodzica chrzestnego. Dlatego prosimy zainteresowane osoby dorosłe, już pracujące, przyjęciem sakramentu bierzmowania o wstępną deklarację uczestnictwa w przygotowaniu, które składać się będzie z kilkunastu katechez prowadzonych raz w tygodniu. O terminie przygotowania poinformujemy po uformowaniu się grupy chętnych.

  6. W minionym tygodniu została dopuszczona do użytku publicznego zamontowana w Bazylice „winda”. Jeszcze czekamy na drzwi, założenie kamer i pomalowanie pomieszczeń. Dlatego w tych dniach korzystać będziemy z windy w niedzielę, a po dokończeniu prac można będzie korzystać również i w tygodniu.

  7. Solenizantów i jubilatów zapewniamy o naszej życzliwości i modlitwie.

  8. Zachęcamy do nabywania prasy katolickiej

  9. W szczególny sposób pragniemy ogarnąć modlitwą ostatnio zmarłych parafian i ich bliskich.

   

Liturgia

Dekret Arcybiskupa Henryka Hosera

Tygodnik Idziemy

Tygodnik Gość Niedzielny

Radio Warszawa 106,2 FM
Kontakt
Nasza parafia
ul. Kawęczyńska 53
03-775 Warszawa
 (+48) 22 818-65-51 (centrala)
 (+48) 22 619-58-03 (kancelaria)
email:  kancelaria.nsj@gmail.com
Ogłoszenia parafialne
Msze święte
Nabożeństwa
Kancelaria
Kontakt