roku.
Strona główna | Kontakt

Ogłoszenia parafialne/Aktualności

«  Archiwum aktualności - wrzesień 2015 »

archiwum

 • Fotografie z Ukrainy

  Dodano: 30 września 2015 r.

  Uczestnicy wrześniowej pielgrzymki z Bazyliki na Ukrainę mogą już odbierać fotografie w wersji papierowej lub zapisie cyfrowym. Na papierze jest utrwalona tylko niewielka część pielgrzymki i głównie są to fotografie zbiorowe (ok. 50 ujęć). Natomiast w zapisie mamy przeszło 2 tys. zdjęć i jest to dokładna relacja z prawie wszystkich odwiedzanych przez nas miejsc. Obydwie wersje są u ks. wikarego, który pilnował duchowej strony pielgrzymki. Osoby chcące skopiować wersję cyfrową powinny dostarczyć nośnik o pojemności ok. 8 GB.

 • Pielgrzymkowe dziękczynienie na Jasnej Górze

  Dodano: 30 września 2015 r.

  Kontynuujemy zwyczaj, że ostatnia w roku trasa autokarowej pielgrzymki z Bazyliki prowadzi na Jasną Górę, a wyjazd ma charakter dziękczynienia Królowej Polski za Jej całoroczne czuwanie nad wszystkimi pielgrzymkami z Bazyliki w tym roku. Taka właśnie pielgrzymka organizowana jest w I sobotę listopada - 7.11. br., wyjazd o godz. 600 z parkingu przed Bazyliką. Program I części pielgrzymki przewiduje tylko udział we Mszy św. w kaplicy Cudownego Obrazu Matki Bożej i czas na modlitwę osobistą lub zwiedzanie. Jest to odpowiedź na prośby wyjeżdżających, by w tak ważnym dla wierzącego Polaka miejscu, grupowymi inicjatywami, nie utrudniać osobistego przeżywania spotkania z Matką.

  W II części pielgrzymki chcemy nawiedzić leżące niedaleko Częstochowy Sanktuarium Matki Bożej Leśniowskiej - Patronki Rodzin, w którym posługują również OO. Paulini. W tym miejscu skorzystamy już z usług przewodnika i będziemy mieli okazję do wspólnej modlitwy liturgicznej.

  Koszt pielgrzymki wynosi 70 zł od osoby. Wyżywienie w zakresie własnym. Z gorących dań najwygodniej będzie chyba skorzystać z oferty domu pielgrzyma na Jasnej Górze.

  Zapisy w zakrystii Bazyliki lub w kancelarii.

 • Ogłoszenia Duszapasterskie XXVI Miedziela Zwykła

  Dodano: 26 września 2015 r.

  DWUDZIESTA SZÓSTA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU          27 września 2015

  OGŁOSZENIADUSZPASTERSKIE

  1. Dziś – dwudziesta szósta niedziela w ciągu roku.

  W naszej Wspólnocie parafialnej serdecznie witamy Ks. Jacka Krzemień kapelana Katolickiej wspólnoty Chleb Życia w Polsce, który głosi dzisiaj słowo Boże i uwrażliwia nasze serca na drugiego człowieka zwłaszcza ubogiego.

  2. Dzisiaj po Mszy sw. o godz. 1130 spotkanie Rodziców Dzieci ze szkoły podstawowej nr. 30 i ze szkoły nr. 354, które mają przystąpić do Pierwszej Komunii Świętej.

  3. We wtorek – święto św. Archaniołów Michała, Gabriela i Rafała. W naszej Wspólnocie parafialnej doroczny odpust. Słowo Boże będzie głosił na Mszach św. o godz. 700, 1200, i 1800  O. Jan Bocian SVD Werbista. Jutro zachęcamy do adoracji Najświętszego Sakramentu. Po Mszy sw. o godz. 1200 – 1800. Zapraszamy na godz. 1500 w Godzinie Miłosierdzia, aby wspólnie razem modlić się Koronką Miłosierdzia.  Zachęcamy do częstego odmawiania modlitwy do św. Michała Archanioła, aby ograniczał wpływ szatana na nasze postępowanie.

  4. W środę o godz. 1730 – nowenna do Matki Bożej Wspomożenia Wiernych, a następnie – Msza Święta wieczorna.

  5. W tym tygodniu przypadają: pierwszy czwartek, pierwszy piątek i pierwszą sobotę miesiąca. W czwartek o godz. 1800 Msza św. z modlitwą o nowe powołania kapłańskie zakonne i misyjne.

  6. W czwartek rozpoczniemy również nabożeństwa różańcowe, które odbywać się będą przez cały miesiąc w dni powszednie o godz. 1730.  Wiernych, którzy nie będą mogli brać w nich udziału, zachęcamy do odmawiania modlitwy różańcowej w swoich domach.  Różaniec dla dzieci we wtorek i czwartek o godz. 1645.

  7.  Kapłanów z posługą sakramentalną do chorych udadzą się w piątek w  godzinach porannych. Okazja do spowiedzi pierwszopiątkowej podczas sprawowanych Mszy sw. w naszej Bazylice.

  8. Msze Święte wotywne o Najświętszym Sercu Pana Jezusa w piątek o godz. 800 i 1800’ Podczas  Mszy Świętej o 700 i 1200 uczcimy św. Aniołów Stróżów, których wspomnienie wypada właśnie w piątek. Dzieci zapraszamy  w pierwszy piątek na Msze św. i do spowiedzi na godz. 1645.

  9. W sobotę o godz. 800 - Msza Święta wotywna o Niepokalanym Sercu Najświętszej Maryi Panny. Zachęcamy do modlitwy różańcowej rano po Mszy św. o godz. 700 i do nabożeństwa różańcowego o godz. 1730. Nie będzie różańca po Mszy św. wieczornej. Tego wieczoru w naszej Bazylice o godz. 1900 koncert Polskiego Reprezentacyjnego Zespołu Pieśni i Tańca "Wileńszczyzna" z Litwy. Zapraszamy!

  10. Osoby świeckie, zastępujące lektorów podczas Mszy św. w dni powszednie prosimy o wpisanie na grafiku w zakrystii swoich dyżurów w październiku. Jesteśmy im wdzięczni za ten sposób zaangażowania w liturgię.11 Uczestników pielgrzymki z naszej Bazyliki na Ukrainę zapraszamy na Mszę dziękczynną 29 września (wtorek) o godz. 18.00. Podziękujemy wtedy Bogu za opiekę nad pielgrzymką i  modlić się będziemy o trwałe owoce tego wyjazdu.

  12. Zbliża się termin pielgrzymki do Skępego i Obór na Kujawach. W związku z tym prosimy wyjeżdżających o uzupełnienie danych i wpłatę 70 zł od osoby. Przypominamy, że wyjazd pielgrzymów jest 10 października, o godz. 6.00, z parkingu przed Bazyliką.

  13. Wolontariat  Informujemy, że grupa wolontariuszy ŚDM spotyka się we wtorki o godzinie 19.00 w kawiarence Matusi Małgorzaty i serdecznie zaprasza do włączenia się w pomoc przy organizacji Światowych Dni Młodzieży w naszej parafii.

  14. Zachęcamy do nabywania prasy katolickiej w zakrystii i przed kościołem.

 • Ogłoszenia Duszpasterskie 20 września 2015 r.

  Dodano: 19 września 2015 r.

  DWUDZIESTA PIĄTA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU                              20 września 2015

  OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

  1. Dziś – dwudziesta piąta niedziela w ciągu roku, a zarazem trzecia niedziela września, w którą Kościół w Polsce obchodzi Dzień Środków Społecznego Przekazu.

  2. W dzisiejszą niedzielę po Mszy św. o godz. 1130, spotkanie z Rodzicami dzieci, które w ubiegłym roku przystąpiły do Pierwszej Komunii Św.

  3. Jutro – święto św. Mateusza, Apostoła i Ewangelisty. Zachęcamy do modlitwy w intencji celników, którym patronuje św. Mateusz, a także o nowe powołania do służby Bożej i o błogosławieństwo niebios dla dzieła nowej ewangelizacji.

  4. W środę o godz. 1730 – nowenna do Matki Bożej Wspomożycielki Wiernych, a następnie – Msza Święta wieczorna.

  5. Za tydzień – dwudziesta szósta niedziela w ciągu roku, kazania będzie głosił Ks. Jacek Krzemień – Kapelan Katolickiej Wspólnoty Chleb Życia w Polsce.

  6. Zbliża się termin pielgrzymki do Skępego i Obór na Kujawach. W związku z tym prosimy wyjeżdżających o uzupełnienie danych i wpłatę 70 zł od osoby. Przypominamy, że wyjazd pielgrzymów jest 10 października, o godz. 6.00, z parkingu przed Bazyliką.

  7. W związku z pytaniami Parafian co z windą?. Chciałbym powiedzieć, że zostały zebrane wszystkie dokumenty, podpisana została umowa na szyb windy z firmą budowlaną w tej chwili czekamy na decyzję konserwatora. Z tej też racji prace się opóźniają. Proszę o modlitwę w tej sprawie dziękuję za składane ofiary do Skarbony z „napisem na windę”  oraz wszystkim indywidualnym osobą.

  8. Zachęcamy do nabywania prasy katolickiej w zakrystii i przed Bazyliką.

   

 • Ogłoszenia Duszpasterskie 06 września 2015 r.

  Dodano: 5 września 2015 r.

  DWUDZIESTA TRZECIA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU                            6 września 2015

  OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

  1. Dziś – dwudziesta trzecia niedziela w ciągu roku..

  2. We wtorek – święto Narodzenia Najświętszej Maryi Panny, nazywane inaczej świętem Matki Bożej Siewnej. Msze Święte w naszym kościele o godz. 700, 800, 1200 i 1800

  3. Informujemy także, że rozpoczęły się zapisy do nowej (tegorocznej) grupy, przygotowującej się do sakramentu bierzmowania. Będą one trwały przez cały miesiąc wrzesień a zapisać się będzie można po każdej niedzielnej Mszy św. Przypominamy jednocześnie, że zgodnie z dekretem ks. Arcybiskupa Henryka Hosera, przygotowanie do sakramentu bierzmowania trwa dwa lata i rozpoczyna się w III klasie gimnazjum. Obejmuje ono młodzież, która mieszka terenie naszej parafii, nawet, jeśli uczęszcza ona do szkoły, która nie znajduje się na terenie macierzystej parafii zamieszkania.

  4. Ks. Sławomir Szczodrowski zaprasza kandydatów do Liturgicznej Służby Ołtarza oraz byłych Ministrantów, którzy kiedyś służyli w Bazylice a chcą dalej służyć przy ołtarzu Jezusowi Chrystusowi. Zapisy będą trwały przez cały wrzesień w zakrystii po Mszach św.Od  poniedziałku do piątku  w godz. od 16.00 do 20.00 zapraszamy do naszego Oratorium, gdzie organizowane są zajęcia dla dzieci i młodzieży: gry i zabawy, pomoc w odrabianiu lekcji, a także koła zainteresowań, między innymi sportowe, plastyczne, muzyczne i teatralne.

  5. W sobotę – wspomnienie Imienia Najświętszej Maryi Panny, ustanowione na podziękowanie Panu Bogu i Matce Najświętszej za zwycięstwo odniesione przez króla Jana III Sobieskiego nad Turkami pod Wiedniem w roku 1683. Naszą obecność na Mszy Świętej sobotniej potraktujmy jako nasz prezent imieninowy dla Matki Bożej i dowód wdzięczności względem Niej za ocalenie Polski i Europy przed inwazją islamu.

  6. Za tydzień – dwudziesta czwarta niedziela w ciągu roku i rozpoczęcie V Tygodnia Wychowania, którego częścią są kwartalne dni modlitw za dzieci, młodzież, rodziców i wychowawców. Składka na tacę w przyszłą niedzielę będzie przeznaczona na Seminarium Duchowne diecezji warszawsko – praskiej.

  7. Dziś – zmiana tajemnic różańcowych, o godz. 1700. Z racji pierwszej niedzieli miesiąca adoracja Najświętszego Sakramentu i procesja Eucharystyczna.

  8. Dzisiejsza puszka zbierana przy wyjściu z kościoła jest przeznaczona na Ośrodek Adopcyjny w naszej diecezji.

  9. Zachęcamy do nabywania prasy katolickiej w zakrystii i przed Bazyliką.

   

 • I Komunia św. w Bazylice

  Dodano: 1 września 2015 r.

  Na ostatnim spotkaniu duszpasterzy i katechetów z ks. prob. E. Modzelewskim ustalono, że w noworozpoczętym roku katechetycznym I Komunia św. dla dzieci ze Szkoły Podstawowej nr 30 przy ul. Kawęczyńskiej i Szkoły Podstawowej nr 354 przy ul. Otwockiej odbędzie się w Bazylice NSJ 14 maja 2016 roku o godz. 1000. W związku z tym rodzice dzieci przystępujących do I Komunii św. są zaproszeni na pierwsze z cyklu spotkań formacyjno-organizacyjnych 27 września po niedzielnej Mszy św. o godz. 1130. Miejscem spotkania jest sala teatralna w oratorium; wejście boczne od ul. Kawęczyńskiej. Wtedy to zostaną podane kolejne informacje dotyczące przygotowania dzieci do I Komunii św. Obecność rodziców na spotkaniach przygotowawczych jest obowiązkowa.

  Informacje o I Komunii św. dzieci ze Szkoły Muzycznej przy ul. Kawęczyńskiej zostaną podane po spotkaniu zespołu odpowiedzialnego za katechizację w tej szkole.

Liturgia

Dekret Arcybiskupa Henryka Hosera

Tygodnik Idziemy

Tygodnik Gość Niedzielny

Radio Warszawa 106,2 FM
Kontakt
Nasza parafia
ul. Kawęczyńska 53
03-775 Warszawa
 (+48) 22 818-65-51 (centrala)
 (+48) 22 619-58-03 (kancelaria)
email:  kancelaria.nsj@gmail.com
Ogłoszenia parafialne
Msze święte
Nabożeństwa
Kancelaria
Kontakt