roku.
Strona główna | Kontakt

Ogłoszenia parafialne/Aktualności

«  Archiwum aktualności - wrzesień 2014 »

archiwum

 • Loreto - Dzień wdzięczności i refleksji

  Dodano: 29 września 2014 r.

  Mija prawie rok od dnia, gdy w naszej Bazylice gościliśmy cudowną figurę Matki Bożej z Loreto. To dobra okazja, by złożyć Jej rewizytę i podziękować za chwile wzruszenia, łaski i nadziei, jakie przyniosła nam peregrynacja wizerunku Matki Bożej. Chcemy by był to dzień duchowej odnowy i refleksji nad tym, czym wypełniona jest nasza codzienność.

  Zapraszamy więc do Loreto 18 października. Wyjazd autokarem o godz. 8.30 z parkingu przed Bazyliką. Koszt 35 zł/os. W tej sumie zawarta jest opłata za przejazd, ubezpieczenie, lekki posiłek (zupa) u sióstr Loretanek i ofiara dla przewodnika. Planowany powrót tego samego dnia ok. godz. 17.00.

 • Ogłoszenia Duszpasterskie 28. 09. 2014 r.

  Dodano: 27 września 2014 r.

  DWUDZIESTA SZÓSTA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU                           28 września 2014

  OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

  1. Przeżywamy dziś 26. niedzielę w ciągu roku.

  2. Za kilka dni rozpocznie się miesiąc październik. Jest on w naszej polskiej tradycji poświęcony odmawianiu różańca świętego. Nie zapominajmy o tej prostej, ale jakże skutecznej modlitwie, która była tak bardzo doceniania przez wielu świętych. Również nasz rodak papież Jan Paweł II nie rozstawał się z różańcem. Nabożeństwa różańcowe będą odprawiane w naszym kościele codziennie o godz.1730. Zachęcamy do udziału w nich każdego, kto boryka się z różnymi trudnościami, problemami. Powierzające je Matce Bożej, możemy ze zdziwieniem odkryć, jak bardzo zmienia się nasze do nich nastawienie i jak Ona pokazuje drogi wyjścia z sytuacji, z których wydaje się, że już wyjścia nie ma. Różaniec dla dzieci we wtorek i czwartek o godz. 1645.

  3. Jutro, w poniedziałek, 29 września, celebrujemy święto Archaniołów: Michała, Gabriela i Rafała. Są oni nam dani jako potężni orędownicy na naszej drodze do Boga. Każdy z nich ma do spełnienia inne zadanie, ale wszyscy razem oddają chwałę Bogu. W naszej parafii odpust msze św. o godz. 700,800, 1200, i uroczysta suma odpustowa o godz. 1800 Słowo Boże głosić będzie ks. dr Krzysztof Lis.

  4. 1 października 2014 r, o godz. 1900 spotkanie młodzieży, która przygotowuje się do Sakramentu Bierzmowania. Spotkanie odbędzie się w Bazylice. Spotykają się obydwie grupy, jeszcze można się zapisać po Mszy św. u ks. opiekuna w zakrystii.

  5. A w czwartek, 2 października, wspominamy świętych Aniołów Stróżów. Ma ono nam przypominać, że każdy z nas ma swojego anioła stróża, którego zadaniem jest strzeżenie nas przed niebezpieczeństwami duszy i ciała. Ale aby było to możliwe, my musimy być uważni na jego natchnienia. Nie zapominajmy również każdego dnia polecać się opiece tego Bożego wysłannika.

  6. Jest to zarazem pierwszy czwartek miesiąca, czyli dzień szczególnie poświęcony dziękczynieniu za dar Eucharystii i kapłaństwa oraz modlitwie o nowe powołanie do życia konsekrowanego Bogu.

  7. W pierwszy piątek miesiąca Msza św. ku czci Najświętszego Serca Pana będzie o godz. 800 i 1800. Natomiast wszystkich pragnących skorzystać z sakramentu pojednania zapraszamy do Bazyliki, kapłani będą spowiadać na wszystkich mszach św. Odwiedziny chorych w domach od 800. W pierwszy piątek miesiąca zapraszamy na godz. 2100 na czuwanie modlitewne w intencji Ojczyzny aby była wierna Bogu i została wywyższona w potędze i świętości. Jest to również nasze przygotowanie do obchodów 250 rocznicy wprowadzenia kultu Najświętszego Serca Pana Jezusa. Zakończenie spotkania ok. 130. ( w nocy)!

  8. W pierwszą sobotę miesiąca, 4 października, wspominamy św. Franciszka z Asyżu, założyciela franciszkanów, który przez swoje życie zgodne z wymogami Ewangelii przyczynił się do odnowy całego ówczesnego Kościoła. Święty ten ma również wiele do powiedzenia dzisiaj, zwłaszcza jeśli chodzi o umiłowanie stworzenia, ale nie ze względu na nie samo, lecz ze względu na szacunek do Boga, który wszystko stworzył. Zapraszamy tego wieczoru na Różaniec po mszy św. o godz. 1800. Również tego dnia będzie odprawiane nabożeństwo różańcowe o 1730.

  9. W związku z rozpoczynającym się kolejnym miesiącem prosimy osoby dorosłe wykonujące posługę lektorską na Mszach w dni powszednie o jej kontynuowanie. W zakrystii jest wyłożony miesięczny rozkład nabożeństw w październiku, na którym można wpisać swoje dyżury. Niech Bóg wynagrodzi wszystkim zaangażowanym w tą inicjatywę. Mile widziane są osoby, które mogłyby wzmocnić grupę czytających teksty mszalne.

  10. W dzisiejszą niedzielę  występuje na każdej Mszy św. Zespół muzyczny "Charyzmaty". Główną formą działalności zespołu pozostaje niezmiennie animacja muzyczna Mszy Świętych. Udział zespołu w liturgii jest całkowicie charytatywny. Jedną formą wsparcia dla jego działalności są dobrowolne ofiary, które można składać po Mszach św. do koszyczka przy wyjściu z kościoła. Można również nabyć najnowszą płytę "Dziękuję Ci Maryjo".

  11. W niedzielę 5 października Słowo Boże będzie głosił ks. Marek Kowalski – salezjanin z Salezjańskiego Ośrodka Misyjnego w Warszawie. Kościół jest misyjny są kraje gdzie, wiele jest serc, które czekają na Ewangelię… chcemy uczyć się wrażliwości i pomagać misjonarzom i woluntariuszom w przepowiadania Bożego Słowa.

  12. Zachęcamy do nabywania prasy katolickiej.

 • Renowacja Misji św. w Bazylice NSJ 12 - 15 października 2014 r.

  Dodano: 22 września 2014 r.

   

                                                   Renowacja Misji Św.

                                              w Bazylice Najświętszego   

                                                  Serca Jezusowego

                                                 ul. Kawęczyńska 53      

                                                  w W a r s z a w i e

                                             12-15 października 2014 r.

                                                                             

  Niedziela 12. 10  -„PANIE PRZYMNÓŻ NAM WIARY ...” (Łk.17,5)   

                                               Rozpoczęcie Renowacji Misji św.     

              7.00, 8.30, 10.00, 11.30, 13.00 ,18.00,19.30

                  - Msze św. z kazaniami misyjnymi.

                        17.30- Nabożeństwo różańcowe        

                             

  Poniedziałek 13.10 -  „A JEEŚLI SERCE OSKARŻA NAS, TO BÓG            

                                               JEST WIĘKSZY OD NASZEGO SERCA...” (1J. 3,20)             

    7.00  Msza święta z kazaniem misyjnym

    12,00  Msza święta z kazaniem misyjnym

    17.30- Nabożeństwo różańcowe

    18,00  Msza święta z kazaniem misyjnym

   

   Wtorek  14.10-„ WIERZĘ W ŚWIĘTYCH OBCOWANIE”( Credo)

                                          DZIEŃ WSPOMINANIA  NASZYCH ZMARŁYCH

   

  7.00   Msza święta z kazaniem misyjnym

  12.00  Msza święta z kazaniem misyjnym

  17.30- Nabożeństwo różańcowe

  18,00  Msza święta z kazaniem misyjnym

   (po kazaniach modlitwa za naszych zmarłych)

   

  Środa  15 .10- „Tajemnica Najświętszego Serca Pana Jezusa”

  .

   7.00  Msza święta z kazaniem misyjnym

        - oddanie Rodzin Najświętszemu  Sercu Pana Jezusa

   12,00  Msza święta z kazaniem misyjnym

       -oddanie Rodzin Najświętszemu  Sercu Pana Jezusa

               17.30- Nabożeństwo różańcowe

  18.00 - Misyjna Uroczystość Światła wraz z Eucharystią               

                               (przynosimy świece)

           

              Spowiedź Św. przed każdą Mszą Świętą.

  Na odnowienie Misji Św. zapraszają ;                   

                                               duszpasterze Salezjanie sdb

                                          i misjonarze Redemptoryści CSsR

 • Szlachetna Paczka na Pradze Północ

  Dodano: 22 września 2014 r.

  W tym roku SZLACHETNA PACZKA już po raz XIV dotrze do potrzebujących rodzin, które żyją w niezawinionej biedzie i podaruje impuls do zmiany swojego życia. Aby tego dokonać potrzebni są wolontariusze, którzy odwiedzają rodziny, sprawdzają przyczyny trudnej sytuacji i pomagają tym, którzy stracili wiarę w to, że sami mogą poradzić sobie w życiu. Już teraz możesz zgłosić i dołączyć do Drużyny SuperW na Pradze Północ. Zgłoszenia można nadsyłać przez stronę www.superw.pl do 7 października.

 • Nocne czuwanie w Bazylice w Pierwszy piątek miesiąca 3 października 2014 r.

  Dodano: 22 września 2014 r.

  W pierwszy piątek miesiąca 3 października zapraszamy na godz. 2100 na czuwanie modlitewne w intencji Ojczyzny aby była wierna Bogu i została wywyższona w potędze i świętości. Jest to również nasze przygotowanie do obchodów 250 rocznicy wprowadzenia kultu Najświętszego Serca Pana Jezusa. Zakończenie spotkania ok. 130. ( w nocy)!

  W programie:

  Aple Jasnogórski

  Konferencja

  Droga Krzyzowa w Bazylice

  Koronka do Bożego Miłosierdzia

  Wystawienie Najśw. Sakramentu

  Msza św o półonocy o niepokalanym Sercu Maryi

 • Ogłoszenia Duszpasterskie XXV Niedziela Zwykła 21. 09. 2014 r.

  Dodano: 20 września 2014 r.

  DWUDZIESTA PIĄTA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU                              21 września 2014

  OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

  1. Przeżywamy dziś 25. niedzielę w ciągu roku, która jest zarazem w naszej ojczyźnie obchodzona jako Dzień Środków Społecznego Przekazu. Ks. Arcybiskup kieruje dzisiaj List Pasterski.

  2. We wtorek o godz. 18.00 będzie odprawiona Msza św. dziękczynna od uczestników pielgrzymki do sanktuariów na Warmii. Modlić się będziemy o utrwalenie duchowe owoców tego pielgrzymowania. Niech staną się one natchnieniem do kolejnych nawiedzeń i modlitwy w miejscach uświęconych łaską Bożą wyjednaną ludziom  poprzez Matkę Boga i Świętych Pańskich. Na Mszę św. zapraszamy szczególnie pielgrzymów, ich rodziny i bliskich.

  3. 29 września będziemy przeżywać odpust w naszej parafii ku czci św. Michała Archanioła. Zapraszamy parafian do adoracji Najświętszego Sakramentu w środę czwartek i piątek wystawienie Najśw. Sakramentu po Mszy św. o godz. 1200 i adoracja do 1800.

  4. Zapraszamy 25 września (czwartek) Rodziców dzieci, które mają przystąpić do Pierwszej Komunii Św. na spotkanie. Dzieci klas III ze szkoły nr. 30 przy ul. Kawęczyńskiej i ze szkoły nr 354 przy ul. Otwockiej o godz. 1900 Spotkanie odbędzie się w sali teatralnej wejście przez oratorium.

  5. Dnia 28 września 2014 r o godz. 10.00 Msza św. w intencji mieszkańców bloku Siedlecka 1/15, z okazji 40 lecia zamieszkiwania.

  6. W  niedzielę (12 października) rozpoczynają się w naszej parafii rekolekcje, jako renowacja zeszłorocznych misji parafialnych. W niedziele 12 października spotkania rekolekcyjne będą podczas wszystkich Mszy św. wg porządku niedzielnego. Na Mszę św. o godzinie 11.30 zapraszamy wszystkie dzieci szkolne. Renowację przeprowadzą O. Redemptoryści.

  Prosimy o modlitwę i post w intencji dobrych owoców rekolekcji.

  7. Zachęcamy do nabywania prasy katolickiej

   

 • Pamiętając o starszych i niepełnosprawnych

  Dodano: 13 września 2014 r.

  Spośród wielu koniecznych prac jakie należałoby wykonać w naszej Bazylice, po zapoznaniu się z opiniami parafian, podjąłem decyzję o zainstalowaniu windy ułatwiającej osobom niepełnosprawnym i starszym spokojnie wejść do świątyni. Obecnie jest przygotowywany projekt i kosztorys. Prace chcielibyśmy zrealizować w 2015 roku. W związku z tym przedsięwzięciem ofiary składane na tacę w każdą I niedzielę miesiąca będą przeznaczone na zakup i instalację windy. Za wszelkie formy wsparcia tego projektu, za życzliwe zrozumienie i za ofiary składam szczere Bóg zapłać. Mam nadzieję, że szybko i sprawnie ten projekt zrealizujemy ku radości i wygodzie wszystkich, którym niełatwo wspinać się po schodach na Mszę św.

  Można je również wpłacać na konto bankowe; wówczas proszę o dopisek, ze ofiara przeznaczona jest na windę.

  Konto parafialne - Bank PKO SA
  77 1240 6074 1111 0000 4992 2527

 • Ogłoszenia Duszpasterskie 14. 09. 2014 r.

  Dodano: 13 września 2014 r.

  PODWYŻSZENIE KRZYŻA ŚWIĘTEGO                                           14 września 2014

  OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

  1. Czerwony kolor szat liturgicznych wskazuje nam, że nie przeżywamy dziś 24. niedzieli w ciągu roku, lecz – jak to już słyszeliśmy w trakcie Mszy św. – została ona zastąpiona obchodem święta Podwyższenia Krzyża Świętego. Jest to jedno ze świąt, które swoją rangą przewyższają niedziele w ciągu roku i są obchodzone również wtedy, gdy wypadają w niedzielę. Są to święta, podczas których wspominamy szczególnie ważne wydarzenia z naszej historii zbawienia.

  2. Dziś rozpoczynają się kwartalne dni modlitw za dzieci, młodzież i wychowawców, są one częścią Tygodnia Wychowania, który rozpoczyna się zawsze w trzecią niedzielę września. Pamiętajmy o tej inicjatywie w naszych modlitwach, a także – na ile pozwala nam na to zdrowie – możemy podjąć w tej intencji jakieś choćby małe wyrzeczenie, rezygnując na ten tydzień np. z używek, rozrywki czy też ze spożywania jakiegoś określonego pokarmu czy smakołyku. Te rzeczy same w sobie są dobre, ale chodzi o to, by wesprzeć modlitwę również wyrzeczeniem i ofiarować to w intencji dobrego wychowania dzieci i młodzieży, abyśmy mieli społeczeństwo moralnie i duchowo silne i stabilne.

  3. W kalendarzu liturgicznym pod datą 18 września, tj. najbliższy czwartek, przypada święto św. Stanisława Kostki, patrona polskiej młodzieży. Święto to wpisuje się w obchody Tygodnia Wychowania i ukazuje nam postać młodzieńca zdecydowanego, który dążąc ku wyznaczonym sobie ideałom świętości życia, nie uległ niewłaściwym wpływom środowiska, w którym się obracał.

  4. Wyjeżdżających na pielgrzymkę do Gietrzwałdu i Glotowa, którzy jeszcze nie podali pełnych danych lub nie dokonali opłat prosimy o załatwienie tych spraw jak najszybciej. W przeciwnym razie będziemy przyjmować na ich miejsce osoby z listy rezerwowej. Wyjazd o godz. 630 z parkingu z pod Bazyliki.

  5. Ks. Jan Kurel zaprasza kandydatów do Liturgicznej Służby Ołtarza oraz byłych Ministrantów, którzy kiedyś służyli w Bazylice a chcą dalej służyć przy ołtarzu Jezusowi Chrystusowi. Zapisy będą trwały przez cały wrzesień w zakrystii po Mszach św.

  6. Od  poniedziałku do piątku  w godz. od 16.00 do 20.00 zapraszamy do naszego Oratorium, gdzie organizowane są zajęcia dla dzieci i młodzieży.

  7. Informujemy także, że rozpoczęły się zapisy do nowej (tegorocznej) grupy do sakramentu Bierzmowania. Będą one trwały przez cały miesiąc wrzesień a zapisać się będzie można po każdej niedzielnej Mszy św.

  8. .W dniu dzisiejszym jak było zapowiadane w ubiegłym tygodniu w gazetce parafialnej. Wychodząc ze świątyni możemy złożyć do puszki ofiarę, jako dar serca ratując życie i zdrowie Marcina. Za ofiary bardzo serdecznie dziękuję w imieniu swoim i rodziców dziecka.

  9. Zachęcamy do nabywania prasy katolickiej i jej lektury.

 • Ogłoszenia Duszpasterskie 07 września 2014 r.

  Dodano: 5 września 2014 r.

  DWUDZIESTA TRZECIA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU                          7 września 2014

  OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

  1. Dziś przeżywamy 23. niedzielę w ciągu roku. Liturgia tego dnia przypomina nam o praktyce braterskiego upomnienia, które jednak ma wypływać z miłości do drugiego człowieka i opierać się na przestrzeganiu podanych przez Pana Jezusa zasad. Warto, byśmy się zastanowili, kiedy ostatni raz, w duchu dobrze rozumianej miłości bliźniego, podjęliśmy się zwrócenia uwagi drugiej osobie. Pomyślmy też o tym, jak my sami reagujemy na zwrócenie nam uwagi. Niech to wezwanie stanie się również okazją do podejmowania w naszych rodzinach dialogu, który będzie prowadził do rozwiązywania trudnych problemów i lepszego wzajemnego rozumienia się.

  2. W najbliższy poniedziałek, 8 września, celebrujemy jedno z najstarszych świąt maryjnych: Narodzenie Najświętszej Maryi Panny, zwane popularnie w Polsce świętem „Matki Bożej Siewnej”, gdyż dopiero po tym święcie obsiewano pola, mieszając ziarno przeznaczone do siewu z tym wyłuskanym z kłosów poświęconych w uroczystość Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny 15 sierpnia. Także w piątek, 12 września, w liturgii wspominamy Jej Najświętsze Imię. Wspomnienie to możemy określić jako „imieniny” Matki Bożej. Ma ono nam przypomnieć o wszystkich łaskach, jakie otrzymujemy od Boga, wzywając wstawiennictwa Tej najlepszej z matek i posługując się Jej imieniem.

  3. Za nami pierwszy tydzień zajęć szkolnych. Starajmy się zwracać uwagę na to, czym zajmują się nasze dzieci, jakie są ich postępy w nauce, już od początku roku poświęcając im czas, razem z nimi odkrywając to, o czym się uczą. Nie wystarczy wysyłać dzieci na coraz to nowe zajęcia dodatkowe, one potrzebują przede wszystkim naszego zainteresowania i przykładu, zwłaszcza w tym, co dotyczy rzetelności w wypełnianiu powierzonych nam zadań.

  4. Po okresie wakacyjnym wznawiamy w naszej parafii przygotowania do sakramentu bierzmowania. Zapraszamy kandydatów przygotowujących się już drugi rok do sakramentu bierzmowania na spotkanie formacyjne tradycyjnie w II środę miesiąca, czyli: 10 września o godzinie: 19.00. Spotykamy się w środku Bazyliki. Obecność na spotkaniu formacyjnym jest obowiązkowa!!!

  Informujemy także, że rozpoczęły się zapisy do nowej (tegorocznej) grupy. Będą one trwały przez cały miesiąc wrzesień a zapisać się będzie można po każdej niedzielnej Mszy św..

  5. W przyszłą niedzielę na mszy św. o g. 11.30 poświęcenie tornistrów dla Dzieci klas Najmłodszych.

  6. Ks. Jan Kurel zaprasza kandydatów do Liturgicznej Służby Ołtarza oraz byłych Ministrantów, którzy kiedyś służyli w Bazylice a chcą dalej służyć przy ołtarzu Jezusowi Chrystusowi. Zapisy będą trwały przez cały wrzesień w zakrystii po Mszach św.

  7. Od  poniedziałku do piątku  w godz. od 16.00 do 20.00 zapraszamy do naszego Oratorium, gdzie organizowane są zajęcia dla dzieci i młodzieży: gry i zabawy, pomoc w odrabianiu lekcji, a także koła zainteresowań, między innymi sportowe, plastyczne, muzyczne i teatralne.

  8. Spotkanie Bielanek odbędzie się w czwartek o godz. 1700 w salce przy oratorium. Zapraszamy również dziewczynki, które chciałby zostać Bielankami.

  9. W przyszłą niedzielę, 14 września, przypada święto Podwyższenia Krzyża Świętego. Pamiętajmy, że krzyż jest naszym chrześcijańskim godłem – znakiem męki i śmierci naszego Odkupiciela. Jednak po nim było zmartwychwstanie i wniebowstąpienie! Krzyż jest więc także znakiem naszej nadziei.

  10. Zachęcamy do nabywania prasy katolickiej i jej lektury.

Liturgia

Dekret Arcybiskupa Henryka Hosera

Tygodnik Idziemy

Tygodnik Gość Niedzielny

Radio Warszawa 106,2 FM
Kontakt
Nasza parafia
ul. Kawęczyńska 53
03-775 Warszawa
 (+48) 22 818-65-51 (centrala)
 (+48) 22 619-58-03 (kancelaria)
email:  kancelaria.nsj@gmail.com
Ogłoszenia parafialne
Msze święte
Nabożeństwa
Kancelaria
Kontakt