roku.
Strona główna | Kontakt

Ogłoszenia parafialne/Aktualności

«  Archiwum aktualności - sierpień 2019 »

archiwum

 • Katecheza przed chrztem św.

  Dodano: 31 sierpnia 2019 r.

  W najbliższą środę (4 września) o godz. 19.00 zapraszamy chrzestnych i rodziców na przygotowanie do chrztu świętego dzieci, które w najbliższym czasie mają przyjąć ten sakrament wprowadzający na drogę wiary. Katecheza odbywa się w sali parafialnej 131; wejście od ul. Kawęczyńskiej przez portiernię domu zakonnego. Na mocy rozporządzenia naszej władzy diecezjalnej udział w katechezie dla zainteresowanych stron jest obowiązkowy.

 • Ogłoszenia Duszpasterskie XXI Niedziela zwykła 25 sierpnia 2019

  Dodano: 23 sierpnia 2019 r.

  DWUDZIESTA PIERWSZA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU                        25 sierpnia 2019

  OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

  1. W sierpniu często nasze myśli i modlitwy kierujemy do Matki Bożej. W czwartek, 22 sierpnia, radowaliśmy  się Maryją – Królową. Od najwcześniejszych wieków Kościół wierzył w królowanie Maryi. Wiele narodów i państw obrało Maryję za swoją Królową. Także i nasz naród, odczytując znaki czasu, powierzył Jej swoje losy. Tak uczynił właśnie król Jan Kazimierz 1 kwietnia 1656 roku w katedrze lwowskiej, dziękując za ocalenie podczas najazdu szwedzkiego. Uroczyście uznał ten fakt papież Pius XII w 1954 roku. Pamiętajmy, że Maryja jest Królową wszystkich, gdyż wydała na świat Syna – Króla i Pana wszystkiego.

  2. W poniedziałek, 26 sierpnia, ponownie nasze myśli i serca skierujemy do Jasnej Góry, aby uczcić Najświętszą Maryję Pannę Częstochowską. W wielu naszych kościołach trwa specjalna nowenna przed tą uroczystością. Można powiedzieć, że jest to bardzo polskie święto. Czym jest i czym powinna być dla nas Jasna Góra, przypominał św. Jan Paweł II, gdy mówił: „Na Jasną Górę przychodzimy do Matki Boga z wielowiekowym już depozytem naszego zawierzenia, które jest dziedzictwem całych pokoleń”. Msze św. w naszej Bazylice i Sanktuarium o godz. 7oo, 800, 1200, 1800. Podczas każdej Eucharystii odnowimy Jasnogórskie Śluby Narodu Polskiego. 

  3. W liturgii Kościoła: we wtorek - Wspomnienie św. Moniki, w środę - Wspomnienie św. Augustyna, biskupa i doktora Kościoła, w czwartek - Wspomnienie męczeństwa św. Jana Chrzciciela.

  4. 1 września będziemy obchodzić 80. rocznicę wybuchu drugiej wojny światowej. W modlitwach polecajmy tych, co oddali życie w obronie naszej Ojczyzny.

  5. W przyszłą niedzielę we wszystkich parafiach naszej diecezji ofiary zbierane  do puszek przy wyjściu z Bazyliki będą zbierane na Ośrodek Adopcyjny. W imieniu ks. Biskupa  ordynariusza składamy serdeczne Bóg zapłać!

  6. W poniedziałek rozpoczyna się nowy rok szkolny i katechetyczny. Msze św. na rozpoczęcie nowego roku szkolnego, będą ustalone z dyrekcją szkół, które znajdują się na terenie naszej parafii.

  7. Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej. Polecamy tygodnik „Idziemy”, który możemy nabyć w zakrystii naszej Bazyliki.

  8. Wszystkim solenizantom i jubilatom życzymy błogosławieństwa Bożego i opieki Matki Bożej.

   

   

 • Ogłoszenia Duszpasterskie XX Niedziela zwykła 18 sierpnia 2019 r.

  Dodano: 17 sierpnia 2019 r.

  DWUDZIESTA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU                                         18 sierpnia 2019 r.

  OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

  1. Przesłanie liturgii Słowa uświadamia nam, że wierność Bogu może często stać w opozycji do świata. Bycie konsekwentnym w wierze i obrona wartości chrześcijańskich napotykają opór. Jednocześnie, jak przypomina nam fragment z Księgi Jeremiasza, nasze życie jest w ręku Boga, który troszczy się o swoje wierne sługi. Z nową odwagą trwajmy przy Ewangelii i Kościele.

  2. Nowenna do Matki Bożej Wspomożycielki Wiernych w środę o godz. 1800. Podczas sprawowanej Mszy św. w Bazylice i Sanktuarium

  3. W piątek 23 sierpnia, w 80. rocznicę podpisania paktu Ribbentrop-Mołotow, obchodzimy Europejski Dzień Pamięci Ofiar Stalinizmu i Nazizmu. Wzywając orędownictwa męczenników obu zbrodniczych systemów, prośmy o powrót Europy do jej chrześcijańskich korzeni i tożsamości.

  4. Dla najmłodszych trwa czas wakacji, a dla wielu z nas czas urlopu i wypoczynku.Nie ma wakacji od modlitwy i niedzielnej Mszy św.

  5. Trwa sierpień – miesiąc, w którym biskupi zwracają się do nas, abyśmy podjęli szczególną refleksję nad zagadnieniem trzeźwości.

  6. Zachęcamy do lektury wakacyjnych numerów prasy katolickiej. Do nabycia Tygodnik Idziemy w zakrystii.

  7. Solenizantom i jubilatom tygodnia składamy serdeczne życzenia i zapewniamy o pamięci przed Panem.

  8. Salezjanie pracujący w Bazylice i Sanktuarium  życzą wszystkim dobrej niedzieli i spokojnego tygodnia w pracy bądź na urlopie.

 • Opłata za wyjazd na Ziemię Łęczycką

  Dodano: 14 sierpnia 2019 r.

  Powoli zbliża się termin naszej pielgrzymki na Ziemię Łęczycką (14 września, wyjazd godz. 6.30). Stąd też prosimy wyjeżdżających o uregulowanie opłaty w kwocie 100 zł/os. Jeśliby ktoś z już zapisanych zrezygnował z wyjazdu, także prosimy o informację, ponieważ są osoby oczekujące na wolne miejsca. Pełna informacja o tej pielgrzymce znajduje się na stronie internetowej parafii: www.bazylika.salezjanie.pl .

 • Ogłoszenia Duszpasterskie XIX Niedziela zwykła 11 sierpnia 2019

  Dodano: 10 sierpnia 2019 r.

  OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE XIX Niedziela zwykła                          11 sierpnia 2019 r

  Ogłoszenia Duszpasterskie

  1. Przez ostatnie dni myśli i serca nas, Polaków podążają razem z tłumami pielgrzymów na Jasną Górę, gdzie od wieków z głęboką wiarą wspólnie zanosimy do Matki Bożej, Królowej Polski, nasze sprawy narodowe, sprawy naszych rodzin i osobiste. Dziękujemy za tyle dowodów Jej wielowiekowej opieki nad naszą Ojczyzną wśród wielu zawirowań historii, także tej najnowszej. Wszystkich, którzy nie mogą wyruszyć na pielgrzymie szlaki, zachęcam do pielgrzymki duchowej, choćby poprzez nawiedzenie naszej Bazyliki i Sanktuarium, adorację, modlitewny przystanek przy rozsianych po naszej okolicy krzyżach, figurach świętych – możliwości mamy naprawdę wiele.

  2. We wtorek uczcimy Matkę Bożą Fatimską, zapraszamy na Msze św. o godz. 1800 a po mszy św. różaniec i procesja z figurą po Bazylice.

  3. Sierpień jest dla nas miesiącem abstynencji od napojów alkoholowych. Miejmy siłę i odwagę przeciwstawić się złu! Niech ta jakże wymowna ofiara ludzi wierzących w Polsce, przyczyni się do obrony i ocalenia naszego narodu. Podejmujmy ten ofiarny czyn świadomi, jak wiele zależy od naszej osobistej postawy.

  4. 14 sierpnia czcimy św. Maksymiliana Marię Kolbego. Jest on dla nas wszystkich przypomnieniem prawdy, że każdy człowiek jest naszym bratem… Myślimy o tym także, gdy podejmujemy sierpniową ofiarę abstynencji. Niech nas w tym wspomaga św. Maksymilian.

  5. 15 sierpnia, będziemy obchodzić uroczystość Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny. Prawdę wiary o tym, że Maryja po ziemskim życiu z ciałem i duszą została wzięta do chwały niebieskiej i wywyższona przez Pana Boga jako Królowa, ogłosił papież Pius XII w 1950 roku. Ta proklamacja dogmatu była przypieczętowaniem starodawnej tradycji. Już w V wieku obchodzono bowiem w Kościele święto Wniebowzięcia właśnie 15 sierpnia. Obchód tej uroczystości rozpoczniemy już w środę, wieczorną Mszą Świętą wigilijną o godz. 1800. W czwartek Msze św. w naszej Bazylice i Sanktuarium, jak w każdą niedzielę z wyjątkiem Mszy św. o godz. 1930  nie będzie.

  6. Na czwartkową Uroczystość do Bazyliki przynosimy bukiety ziół, kwiatów i warzyw, które zostaną tu pobłogosławione podczas świątecznych Mszy Świętych. Sam gest błogosławienia rzeczy jest okazją do wychwalania Stwórcy za wszelkie otrzymane dary. Jest także prośbą, aby błogosławiony przedmiot zawsze przypominał o Panu Bogu i Jego dobroci, o Bożej opiece. Dlaczego właśnie w tę uroczystość w kościele błogosławimy zioła i kwiaty? Bo dziękujemy za dar pierwszych zbiorów właśnie w dniu, w którym osiąga pełnię zbawienia Maryja – Najdojrzalszy Owoc odkupionej ludzkości. Ofiarujmy Jej nasze serca i codzienny trud przybliżania się do Pana Boga. Na wzór Maryi mamy starać się być ludźmi wniebowzięcia – tymi, którzy świadomie i zdecydowanie podążają ku niebu.

  7. Wraz z czwartkowym świętem maryjnym tradycyjnie pamięcią sięgamy do naszej historii, aby wspominać „Cud nad Wisłą” z 1920 roku, a także myślimy o naszych siłach zbrojnych, o polskim wojsku, które tego dnia ma swoje święto. Pamiętajmy, że zmagania o właściwe miejsce Polski wśród narodów Europy i świata ciągle jeszcze trwają – doświadczamy tego naocznie. Polecajmy Królowej Polski losy naszego narodu.

  8. Zachęcamy do nabywania i czytania tygodnika Idziemy.

  9. Bóg zapłać za obecność i wspólną modlitwę. Wszystkim parafianom i gościom życzymy dobrej niedzieli oraz błogosławionego tygodnia pracy i odpoczynku.

 • Ogłoszenia Duszpasterskie XVIII Niedziela zwykła 04 sierpień 2019

  Dodano: 2 sierpnia 2019 r.

  OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE                                                                 04 sierpnia 2019 r.

  XVIII Niedziela zwykła w ciągu roku liturgicznego.

  1. Przeżywamy XVIII niedzielę w ciągu roku liturgicznego.

  2. Dziś o g. 1700 spotkanie Kół Żywego Różańca

  3. Również w dzisiejszą pierwszą niedzielę miesiąca zapraszamy na nabożeństwo adoracyjne i procesję eucharystyczną o g.1730

  4. We wtorek przeżywać będziemy święto Przemienia Pańskiego. Msze św. o g. 700, 800, 1200, 1800

  5. Zachęcamy do adoracji Najświętszego Sakramentu w  naszej Bazylice i Sanktuarium od poniedziałku do piątku. O godz. 1500 Koronką do Bożego Miłosierdzia rozpoczynamy adorację. W każdy piątek po Mszy św. o godz. 1200 wystawienie Najświętszego Sakramentu i adoracja w ciszy. O godz. 1730 w piątek śpiewamy litanię do Serca Pana Jezusa.

  6. Przypominamy że świątynia nasza jest otwarta przez cały dzień od godz. 630 i zamykana po wieczornej Mszy św.

  7. W naszym Sanktuarium możemy uzyskiwać odpust zupełny. Odmawiając Ojcze nasz, i Wierzę w Boga…

  8. Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej. Niech dobry artykuł pogłębi i wspiera naszą wiarę i niech przyniesie nam wiele światła.

  9. Wszystkim Parafianom oraz Gościom życzymy dobrego czasu wypoczynku, sprzyjającego odnowie ciała i ducha.

  10. W dzisiejszą niedzielę obchodzimy patronalne święto proboszczów wspomnijmy przed Bogiem Miłosiernym, tych proboszczów z naszej parafii,, których Bóg odwołał do wieczności. W minionym tygodniu w naszej  Bazylice odbył się pogrzeb +śp. PELAGIA JABŁOŃSKA przeżyła lat  86 zam: ul Łochowska. Z ofiar złożonych na tacę zostanie odprawionych 7 intencji mszalnych. Naszą parafiankę i wszystkich zmarłych z naszych rodzin polecamy Bożemu Miłosierdziu.

   

Liturgia

Dekret Arcybiskupa Henryka Hosera

Tygodnik Idziemy

Tygodnik Gość Niedzielny

Radio Warszawa 106,2 FM
Kontakt
Nasza parafia
ul. Kawęczyńska 53
03-775 Warszawa
 (+48) 22 818-65-51 (centrala)
 (+48) 22 619-58-03 (kancelaria)
email:  kancelaria.nsj@gmail.com
Ogłoszenia parafialne
Msze święte
Nabożeństwa
Kancelaria
Kontakt