roku.
Strona główna | Kontakt

Ogłoszenia parafialne/Aktualności

«  Archiwum aktualności - sierpień 2018 »

archiwum

 • Spotkanie przed pielgrzymką do Fatimy

  Dodano: 30 sierpnia 2018 r.

  Pan Grochowski – organizator październikowej naszej pielgrzymki z Bazyliki do Fatimy – zaprasza uczestników tego wyjazdu na spotkanie organizacyjne w niedzielę, 9 września o godz. 19.00. Spotkanie odbędzie się w sali parafialnej przy bazylice.

 • Katecheza przed chrztem św.

  Dodano: 27 sierpnia 2018 r.

  Chrzestnych i rodziców dzieci, które w najbliższym miesiącu przyjmą sakrament chrztu św. w naszej Bazylice zapraszamy na katechezę przygotowującą we środę – 5 września, o godz. 1900, do sali parafialnej nr 131; wejście od ul. Kawęczyńskiej przez portiernię domu zakonnego. Na podstawie decyzji władz naszej diecezji udział  rodziców i chrzestnych w takiej katechezie jest obowiązkowy. Mogą w niej uczestniczyć również osoby, które będą rodzicami chrzestnymi w innych parafiach; otrzymają wtedy pisemne potwierdzenie.

 • Intencje mszalne na przyszły rok

  Dodano: 27 sierpnia 2018 r.

  W ostatnim czasie wielokrotnie parafianie pytali o Msze św. w przyszłym roku. Odpowiadając na to pytanie, informujemy, że intencje mszalne na przyszły rok będziemy przyjmować  od listopada. Obecnie nie prowadzimy żadnej rezerwacji terminów przyszłorocznych.

 • Ogłoszenia Duszpasterskie Uroczystość NMP Częstochowskiej 26 sierpień 2018

  Dodano: 25 sierpnia 2018 r.

  NAJŚW. MARYI PANNY CZĘSTOCHOWSKIEJ                                    26 sierpnia 2018

  OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

  1. Uroczystość Matki Bożej Jasnogórskiej, czczonej jako Królowa Polski i główna patronka naszego narodu, skłania nasze serca ku jeszcze większemu zawierzeniu Jej naszych losów. Wsłuchani w słowa Maryi: uczyńcie wszystko, co wam mówi mój Syn, starajmy się wiernie wypełnić Jej wskazania.

  Przy tej okazji chciałbym zwrócić uwagę naszych parafian i przyjaciół Bazyliki, że szczególną okazją do uczczenia Matki Bożej Częstochowskiej może być nasza pielgrzymka na Jasną Górę 17 listopada br. Informujemy o niej od jakiegoś czasu na łamach naszej gazetki parafialnej, a dziś ogłaszam to z ambony, ponieważ chcielibyśmy, aby ten wyjazd był parafialnym dziękczynieniem za dar peregrynacji i zarazem świadectwem naszej wiary i ufności,  jaką pokładamy w  naszej Pani Jasnogórskiej i Wspomożycielce Wiernych. Zapisy na pielgrzymkę przyjmujemy w zakrystii i kancelarii parafialnej.

  2. W tym tygodniu przypada pierwsza sobota miesiąca. Msza św. o godz. 800 podczas, której będziemy się modlić wynagradzająco Najświętszemu Sercu Maryi za grzechy nasze i świata całego.Po mszy św. wieczornej różaniec przy wystawionym Najświętszym Sakramencie.

  3. Dnia 1 września wspominamy 79. rocznicę wybuchu II wojny światowej. Będziemy się modlić o pokój na świecie oraz za wszystkie ofiary wojny.

  4. Od 2015 roku 1 września obchodzimy, ustanowiony przez papieża Franciszka, Światowy Dzień Modlitwy za Ochronę Stworzenia.

  5. Kończy się czas letnich wakacji dla dzieci i młodzieży. Od przyszłej niedzieli powracamy do stałych godzin niedzielnych Eucharystii dla dzieci i młodzieży.

  6. Uczestników wrześniowej pielgrzymki do Lublina i Lubartowa prosimy o dokonywanie wpłat i uzupełnienie danych. Koszt pielgrzymki wynosi 80 zł od osoby.  Przypominamy, że wyjazd jest  22 września (sobota) o godz. 630 z placu ks. Lauferskiego przed Bazyliką. Dokładny program znajduje się na stronie internetowej bazyliki

  7. Opiece Maryi powierzamy solenizantów i jubilatów tego tygodnia.

  8. Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej.

 • Ogłoszenia Duszpasterskie XX Niedziela zwykła 19. 08. 2018

  Dodano: 17 sierpnia 2018 r.

  DWUDZIESTA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU                                        19 sierpnia 2018

  OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

  1.  Obchodzimy dzisiaj  XX niedzielę  zwykła.

  2. W środę zapraszamy na nowennę do Matki Bożej Wspomożycielki Wiernych. Nowennę odprawiamy podczas Mszy św. sprawowanej o godz. 1800.

  3. W czwartek, w Światowym Dniu Pamięci Ofiar Stalinizmu i Nazizmu, będziemy modlić się za miliony ofiar, także spośród naszych krewnych i rodaków, totalitarnych i zbrodniczych systemów politycznych XX wieku.

  4. W przyszłą niedzielę uczcimy Najświętszą Maryję Pannę Częstochowską.

  5. Niech Chrystus żyjący na wieki obficie błogosławi solenizantom i jubilatom tego tygodnia. Witamy serdecznie Gości przybyłych do naszej parafii, uczestnikom dzisiejszej liturgii mszalnej życzymy Bożego błogosławieństwa.

  6. Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej.

   

 • Ogłoszenia Duszpasterskie XIX Niedziela zwykła 12. 08. 2018

  Dodano: 10 sierpnia 2018 r.

  DZIEWIĘTNASTA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU                                   12 sierpnia 2018

  OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

  1. Obchodzimy dzisiaj XIX niedziela zwykła w ciągu roku liturgicznego.

  2. Jutro zapraszamy na wieczorną Mszę św. i różaniec Fatimski połączony z procesją i figurą Matki Bożej po naszej bazylice.

  3. W środę będziemy obchodzić uroczystość Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny. Jest to święto nakazane i dlatego Msze Święte będą sprawowane w porządku niedzielnym. Tradycyjnie podczas każdej Mszy Świętej pobłogosławimy wieńce z ziół i kwiatów, symbolizujące duchowe piękno Maryi i bogactwo łask, którymi obdarzył Ją Bóg.

  Uroczystości rozpoczniemy wigilią wniebowzięcia we wtorek o godz. 1800.

  Rozkład Mszy św. 15 sierpnia:700, 830, 1000, 1130, 1300, 1800 nie będzie mszy św. o godz. 1930

  4. Także 15 sierpnia wspominamy rocznicę bitwy warszawskiej 1920 roku – „cudu nad Wisłą” – i modlimy się za polskich żołnierzy w dniu ich święta.

  5. Przez ostatnie dni myśli i serca nas, Polaków podążają razem z tłumami pielgrzymów na Jasną Górę, gdzie od wieków z głęboką wiarą wspólnie zanosimy do Matki Bożej, Królowej Polski, nasze sprawy narodowe, sprawy naszych rodzin i osobiste. Dziękujemy za tyle dowodów Jej wielowiekowej opieki nad naszą Ojczyzną wśród wielu zawirowań historii, także tej najnowszej. Wszystkich, którzy nie mogą wyruszyć na pielgrzymie szlaki, zachęcam do pielgrzymki duchowej, choćby poprzez nawiedzenie naszej bazyliki i sanktuarium, adorację, modlitewny przystanek przy rozsianych po naszej okolicy krzyżach, figurach świętych – możliwości mamy naprawdę wiele.

  6. Zachęcamy do apelu jasnogórskiego odprawianego o godz. 2100 w naszej bazylice. Jest to nasza duchowa łączność z pielgrzymami udającymi się pieszo do Matki Bożej Częstochowskiej.

  7. Maryi wniebowziętej polecamy jubilatów i solenizantów całego tygodnia.

  8. Witamy serdecznie Gości przybyłych do naszej parafii, uczestnikom dzisiejszej liturgii mszalnej życzymy Bożego błogosławieństwa.

  9. Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej.

  10. Bóg zapłać! Za składane ofiary dzisiaj na tace do skarbony i na konto parafialne.

   

   

 • Kancelaria parafialna w wakacje?

  Dodano: 8 sierpnia 2018 r.

  Kancelaria parafialna czynna w czasie trwania wakacji od poniedziałku do piątku od godz. 16.00 - 18.00 Zapraszamy!!!

 • Bł. Ks. Jerzemu w hołdzie

  Dodano: 7 sierpnia 2018 r.

  Inspiracją do comiesięcznej pielgrzymki autokarowej w październiku jest bł. Ks. Jerzy Popiełuszko, a dokładniej, przypadająca w październiku data wydobycia jego ciała przy tamie we Włocławku i określna na tej podstawie data śmierci niezłomnego kapłana. Oficjalnie przyjmuje się, że miało to miejsce 19 października 1984 r. Są jednak badacze, mający swoje źródła i argumenty, podający inną datę śmierci ks. Jerzego.

  Jednak my pielgrzymując do tak ważnego miejsca, nie chcemy uczestniczyć w sporze historyków, ale pomodlić się w miejscu niezłomnego świadka wiary. I to przynajmniej w bliskości daty jego przejścia do chwały świętych. Dlatego właśnie Włocławek.

  Wprawdzie jeszcze dopinamy szczegóły, ale już teraz możemy podać datę, trasę i ogólny zarys pielgrzymki. A więc jedziemy w sobotę, czyli tradycyjnie, 13 października. Ruszamy też tradycyjnie, z placu ks. Lauferskiego, przed bazyliką-sanktuarium NSJ o godz. 630.

  Natomiast w programie pielgrzymki chcielibyśmy zawrzeć zwiedzanie katedry we Włocławku i poznanie historii tej bardzo ważnej diecezji w dziejach Kościoła w Polsce. Bł. Ks. Jerzego zamierzamy uczcić modlitwą pod Krzyżem-Pomnikiem przy włocławskiej tamie oraz ucałowaniem jego relikwii w budowanym obok sanktuarium jego męczeńskiej śmierci.

  We Włocławku odwiedzimy również dom zakonny Sióstr Wspólnej pracy od Mary Niepokalanej, gdzie będziemy uczestniczyć we Mszy św. i skorzystamy z gościnności Sióstr, czyli zjemy obiad. Siostry z tego Zgromadzenia uczą dzieci w szkołach na terenie naszej parafii i pracują w zakrystii.

  W drodze powrotnej zatrzymalibyśmy się w Głogowcu, w sanktuarium Matki Bożej Głogowieckiej, zwanej też Matką Bożą Cierpiącego Narodu. Ten ostatni tytuł nawiązuje do lat stanu wojennego, gdy w przy tym Sanktuarium, a kustoszem był wtedy ks. Lipski, znajdowali pomoc i schronienie członkowie i przyjaciele „Solidarności”. Mamy nadzieję, że tam uda nam się odprawić wyjątkową Drogę Krzyżową Umęczonego Narodu Polskiego, w której poszczególne stacje oprócz przesłania teologicznego, nawiązują do ważnych wydarzeń z historii naszej Ojczyzny. I tak np. rozważając złożenie krzyża na ramiona Pana Jezusa przywołujemy konfederację barską, a otarcie twarzy Chrystusa przez św. Weronikę złączone jest z refleksją nad Konstytucją 3-maja.

  Jak zawsze przy tego rodzaju informacji, zależy nam, by parafianie i przyjaciele Bazyliki NSJ, zamierzający z tej propozycji skorzystać, wiedzieli, jaki termin sobie zarezerwować oraz czego mniej więcej się spodziewać. Oczywiście postaramy się, by koszty nie były wysokie, by znalazł się czas i  miejsce na gorący posiłek i byśmy modląc się w świętych miejscach wrócili zadowoleni i usatysfakcjonowani poznaniem kolejnych ważnych miejsc, o pięknych dziejach, wpisujących się w historię Polski. 

  Koszt pielgrzymki wynosi 80 zł od osoby i stanowi pokrycie opłat za autokar, ubezpieczenie, przewodnika w katedrze  i obiad. Za zwiedzanie muzeum na tamie pielgrzymi składają do puszki dobrowolne ofiary.

 • Ogłoszenia Duszpasterskie XVIII Niedziela zwykła 05.08.2018 r

  Dodano: 4 sierpnia 2018 r.

  OSIEMNASTA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU                                        5 sierpnia 2018

  OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

  1. W dzisiejszą niedzielę obchodzimy XVIII niedzielę zwykłą w ciągu roku.

  2. Dzisiaj spotkanie Kół Żywego Różańca o godz. 1700, a o godz. 1730 adoracja Najświętszego Sakramentu z racji pierwszej niedzieli miesiąca i procesja eucharystyczna w bazylice.

  3. Jutro będziemy świętować tajemnicę Przemienienia Pańskiego, a w czwartek święto św. Teresy Benedykty od Krzyża, patronki Europy.

  4. Połowa wakacji za nami, rozpoczyna się miesiąc sierpień... W polskiej tradycji jest to czas pieszych pielgrzymek do różnych sanktuariów Maryjnych, a szczególnie do Częstochowy. Wielu naszych Parafian z Bazyliki pielgrzymowało kiedyś w salezjańskich grupach Srebrnej, Biało-Czarnej czy Złotej na Jasną Górę w ramach Akademickich grup 17-ek. Trzy lata temu, na tradycjach i doświadczeniach tamtych grup powstała Grupa Pomarańczowa, która pielgrzymuje na Jasną Górę w szeregach Warszawskiej Pieszej Pielgrzymki Akademickich Grup Siedemnastych (WPP AG17).

  Zachęcamy wszystkich do podjęcia wyzwania jakim jest pielgrzymowanie - niezwykły czas skupienia, modlitwy, nowych przyjaźni a przede wszystkim zawierzenia Matce Bożej. Pielgrzymka rozpoczyna się, już "za chwilę" - w poniedziałek 6 sierpnia! Po 9 dniach wędrówki, pokonaniu niespełna 300 km pielgrzymi 14 sierpnia popołudniu pokłonią się Matce Bożej Jasnogórskiej. Wszystkich, którzy nie mogą wziąć czynnego udziału w pielgrzymce zachęcamy do duchowego pielgrzymowania przez codzienną modlitwę za idących do Maryi oraz przekazanie pielgrzymom swoich intencji.
  Zapisy na Pielgrzymkę odbywają się w dniach 3-5 sierpnia w kruchcie kościoła św. Anny. Grupa Pomarańczowa będzie prowadziła także zapisy na pielgrzymkę w niedzielę 5 sierpnia od godziny 15-ej do 18-ej przy wejściu do Oratorium św Jana Bosko. Przewodnikiem Grupy Pomarańczowej w tym roku będzie ks. Piotr Kępa.
  Zachęcamy też wszystkich sympatyków Grupy Pomarańczowej do przekazania intencji zapisanych na kartkach.
  Do Grupy Pomarańczowej można także dołączyć na facebook. Serdecznie zapraszamy do uczestnictwa w pielgrzymce do naszej duchowej stolicy Polski.

   W codziennej modlitwie będziemy duchowo łączyć się z pielgrzymami, którzy zaniosą także nasze intencje do domu naszej wspólnej Matki Maryi. W naszej bazylice od jutra do 14 sierpnia o g. 2100 apel jasnogórski. Serdecznie zapraszamy.

  5. Miesiąc sierpień jest miesiącem zmian personalnych w naszym Zgromadzeniu. Z naszej wspólnoty zakonnej i pracy w parafii został przeniesiony decyzją władz zakonnych ks. Grzegorz Tondera, który od 1 sierpnia rozpoczął pracę duszpasterską w Sępopolu. Dziękujemy ks. Grzegorzowi za posługę jednoroczną w naszej parafii. Dzisiaj bardzo serdecznie witam ks. Jacka Szewczyka, który przychodzi po pięciu letniej pracy w ośrodku Emaus w Czerwińsku n. Wisłą. Ks. Jacek będzie posługiwał w pracy duszpasterskiej i młodzieżowej. Życzymy Mu, aby dobrze się wśród nas czuł, a posługa w bazylice i sanktuarium przynosiła Mu jak najwięcej radości. Pod koniec sierpnia podejmie pracę ze studentami i będzie pomagał w parafii ks. Władysław Bienias. Powitamy Go pod koniec miesiąca.

  6. Opiece Matki Bożej polecamy solenizantów i jubilatów rozpoczynającego się tygodnia. Witamy serdecznie Gości przybyłych do naszej parafii, uczestnikom dzisiejszej liturgii mszalnej życzymy Bożego błogosławieństwa.

  7. Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej.

  8. Bóg zapłać! za składane ofiary dzisiaj na tacę do skarbony i na konto parafialne

Liturgia

Dekret Arcybiskupa Henryka Hosera

Tygodnik Idziemy

Tygodnik Gość Niedzielny

Radio Warszawa 106,2 FM
Kontakt
Nasza parafia
ul. Kawęczyńska 53
03-775 Warszawa
 (+48) 22 818-65-51 (centrala)
 (+48) 22 619-58-03 (kancelaria)
email:  kancelaria.nsj@gmail.com
Ogłoszenia parafialne
Msze święte
Nabożeństwa
Kancelaria
Kontakt