roku.
Strona główna | Kontakt

Ogłoszenia parafialne/Aktualności

«  Archiwum aktualności - sierpień 2012 »

archiwum

 • Pierwszy czwartek miesiąca września

  Dodano: 28 sierpnia 2012 r.

  W pierwszy czwartek miesiąca - 6 września serdecznie zapraszamy Ministrantów i ich Rodziców na nabożeństwo powołaniowe o g.17.30 i uroczystą Mszę św. o godz. 18.00, po której odbędzie się w Oratorium tradycyjne spotkanie dla ministrantów i ich rodziców. Serdecznie zapraszamy.

 • 73 rocznica wybuchu II wojny światowej

  Dodano: 26 sierpnia 2012 r.

  1 września przypada 73 rocznica wybuchu II wojny światowej, która przyniosła potężne niszczycielskie żniwo. Wspomnijmy tego dnia o wszystkich jej bohaterach i ofiarach. modlimy się także o pokój na swiecie, a szczególnie o zakończenie walk we wszystkich wojennych ogniskach.

 • Pierwsza Sobota

  Dodano: 23 sierpnia 2012 r.

  1 września przypada pierwsza sobota miesiąca. Zapraszamy na Mszę świętą wynagradzającą Niepokalanemu Sercu Maryi o g. 8.00

 • Nowy Proboszcz Bazyliki - ks. Edmund MODZELEWSKI

  Dodano: 13 sierpnia 2012 r.

  Pragnę powitać wszystkich: począwszy od dzieci, aż po najstarszych, zwłaszcza chorych i cierpiących, których zapewne w naszej parafii nie brakuje. To Boża Opatrzność kieruje mnie do tej parafii. Przychodzę do Was z sercem na dłoni, i wiem, że Wy takie serca macie. Dzisiaj - kierując się jak najlepszą wolą, będę chciał Wam służyć, będę chciał pomóc kazdemu z Was w drodze do nieba, bo to jest główne zadanie każdego kapłana, każdego proboszcza. Będę chciał Wam służyć przy ołtarzu, na pogrzebach, przy ślubach, chrztach, także często klęcząc tu, w Bazylice może i w mroczne wieczory. Będę chciał kontynuować to, co dobre dziedziczy parafia po wielkich moich poprzednikach. To wszystko co dobre, będę chciał podtrzymać, zmienając to, co będzie służyło dla większej chwały Boga i dla dobra ludzi.

  Bł. Jan Paweł II rozpoczynając swoja misję na Watykanie, prosił nas Polaków - "Nie zostawiajcie mnie tu samego! Mam i ja do Was prośbę; "nie zostawiajcie mnie tu samego" z tymi różnymi problemami, które na pewno będą. Dziękuję za życzliwość, wyrozumienie. Zapewniam o mojej pamięci modlitewnej i Sercu Jezusowemu Was wszystkich powierzam.

  Ks. Edmund - Proboszcz

   

   

   

 • Taca na malowanie Bazyliki

  Dodano: 5 sierpnia 2012 r.

  Za tydzień z racji II niedzieli miesiąca taca na malowanie bazyliki.

Liturgia

Dekret Arcybiskupa Henryka Hosera

Tygodnik Idziemy

Tygodnik Gość Niedzielny

Radio Warszawa 106,2 FM
Kontakt
Nasza parafia
ul. Kawęczyńska 53
03-775 Warszawa
 (+48) 22 818-65-51 (centrala)
 (+48) 22 619-58-03 (kancelaria)
email:  kancelaria.nsj@gmail.com
Ogłoszenia parafialne
Msze święte
Nabożeństwa
Kancelaria
Kontakt