roku.
Strona główna | Kontakt

Ogłoszenia parafialne/Aktualności

«  Archiwum aktualności - sierpień 2011 »

archiwum

 • Misjonarz z Konga

  Dodano: 21 sierpnia 2011 r.

  Bardzo serdecznie witamy w naszej wspólnocie ks. Piotra PAZIŃSKIEGO salezjanina, misjonarza z Konga, który dziś pragnie podzielić się z nami swoim świadectwem pracy na Czarnym Lądzie. Po mszy św. będzie okazja spotkać się bezpośrednio z ks. Misjonarzem przed Bazyliką i wesprzeć dzieło, w którym pracuje ks. Piotr

 • 24 sierpania - hołd Wspomożycielce

  Dodano: 21 sierpnia 2011 r.

  W środę z racji 24 dnia miesiąca po mszy św. o 18tej oddamy hołd Matce Bożej Wspomożycielce Wiernych. Jest to również okazja, by przyjąć Szkaplerz Najświętszej Maryi Panny

 • 26 sierpnia - Matki Bożej Częstochowskiej

  Dodano: 21 sierpnia 2011 r.

  W piątek – 26 sierpnia Uroczystość Najświętszej Maryi Panny Częstochowskiej. Msze św.
  w Bazylice o godz. 7.00, 8.00, 12.00 i 18.00.

 • Campo Bosko - Czerwińsk n. Wisłą

  Dodano: 21 sierpnia 2011 r.

  W dniach 25-28 sierpnia odbędzie się Campo Bosco - spotkanie młodych ludzi, którzy przyjeżdżają do Czerwińska nad Wisłą, aby wspólnie się modlić, bawić i rozwijać, a wszystko to w duchu św. Jana Bosko. To duchowe wzmocnienie przed nowym rokiem szkolnym. Zapraszamy młodych z naszej parafii. Wymagane ukończone 16 lat.
  Zakwaterowanie pod namiotami (własnymi).

  Organizatorzy zapewniają każdego dnia pieczywo oraz gorący posiłek.
  Koszt spotkania: 35 zł.
  Ks. Krzysztof spotka się z zainteresowanymi tym wyjazdem,
  24 sierpnia o godz. 19.30 przy Oratorium

 • Taca na malowanie bazyliki

  Dodano: 14 sierpnia 2011 r.

  Przeżywamy dziś II niedzielę miesiąca. Taca przeznaczona na malowanie i konserwację Bazyliki. Bóg zapłać za wszelkie ofiary na ten cel składane.

 • Uroczystość Wniebowzięcia NMP

  Dodano: 14 sierpnia 2011 r.

  Jutro, w poniedziałek Uroczystość Wniebowzięcia NMP. Msze św. wg porządku niedzielnego (oprócz g. 19.30). W czasie każdej mszy św. poświecenie ziół i płodów ziemi.

  Tego dnia przeżywać będziemy 91 rocznica zwycięskiej Bitwy Warszawskiej w 1920 roku zwanej „Cudem nad Wisłą”, która zmieniła bieg historii naszej Ojczyzny

 • Apel Jasnogórski z Pielgrzymami

  Dodano: 14 sierpnia 2011 r.

  Przez cały czas pielgrzymki na Jasną Górę, w której uczestniczyła grupa srebrno-biało-czarna wychodząca z naszej parafii spotykaliśmy się na wieczornym apelu. Także jutro 15.08  (już z Pielgrzymami) zapraszamy na apel Jasnogórski o 21.00.

 • Dziękczynna msza za beatyfikację Jana Pawła II

  Dodano: 14 sierpnia 2011 r.

  We wtorek, z racji 16go dnia miesiąca o godz. 18.00 dziękować będziemy Bogu za dar życia i beatyfikacji sługi Bożego Jana Pawła II oraz modlić się będziemy za naszą Ojczyznę.

 • Spotkanie z Misjonarzem z Konga

  Dodano: 14 sierpnia 2011 r.

   W przyszłą niedzielę gościć będziemy księdza Piotra Pazińskiego salezjanina, misjonarza z Konga

 • I niedziela miesiąca - 7 sierpnia

  Dodano: 7 sierpnia 2011 r.

  Dziś pierwsza niedziela sierpnia.

  O godz. 17.00 Spotkanie Żywego Różańca i zmiana tajemnic.
  O 17.30 Nabożeństwo Eucharystyczne z procesją

 • Towarzyszymy Pielgrzymom na Jasną Górę

  Dodano: 7 sierpnia 2011 r.

  W minioną sobotę z naszej parafii wyruszyła na Jasną Górę grupa Srebrno-biało-czarna, której przewodnikiem jest ks. Krzysztof.
  Przez czas pielgrzymki (do 14 sierpnia) o godz. 21.00 gromadzimy się w Bazylice na apelu jasnogórskim, by duchowo łączyć się z pielgrzymami wędrującymi do Matki Bożej.

 • Legitymacja Duchowego Pielgrzyma

  Dodano: 7 sierpnia 2011 r.

  Przygotowaliśmy legitymacje Duchowego Pielgrzyma dla tych, którzy chcieliby w ten sposób przeżywać ten czas. Można je otrzymać w zakrystii po mszy św.

 • Msza św. w int. Rodziny Radia Maryja

  Dodano: 7 sierpnia 2011 r.

  W sobotę 13 sierpnia o 18.00 msza św. w intencji Rodziny Radia Maryja

 • Rozważania na każdy dzień Pielgrzymki

  Dodano: 7 sierpnia 2011 r.

  Słowo na 300 WPP

  Dzień Pierwszy

  Idę do Ciebie Panie

  rozważanie:

  Jakże inaczej wyglądałby świat, gdyby nasze oczy widziały w każdym człowieku samego Boga. Czy byłbym zdolny do tego, aby samemu Bogu powiedzieć „nie mam dziś dla Ciebie czasu”! Odmawiając pomocy, widział w proszącym Boga, i dalej odmówił. Jesteśmy na obraz i podobieństwo Boga stworzeni. Zobaczyć w każdym człowieku, chociaż odrobinę chwały Boga to pierwszy krok w naszej pielgrzymce do nas samych, do prawdy.

   

  Dzień Drugi

  Być, ale z Kim?

  rozważanie:

  A gdy przyszła chwila doświadczenia, „opuścili Go i uciekli” (MT 26,56). My również podlegamy tej wiecznie mrocznej pokusie pozostawienia i odejścia. Ale jak tu żyć, przychodzi płacz i rozterka, i pytanie, co zrobić bez Niego. Codziennie w naszym życiu jest Getsemani, gdzie wraz z kohortą przychodzą różni, wielcy tego świata, aby w wątpliwość poddać miłość Jezusa i prawdę Jego nauki, ważne jest, aby pozostać i pozwolić mu zwyciężać. (…)

  Niewierzący to bracia, wątpiący to bracia, grzesznicy to bracia. Może warto skierować swoją miłość do bliskich, tych, którzy jeszcze nie zostali znalezieni dla Chrystusa. W ich twarzach jest ikona Chrystusa, nie należy o tym zapominać.

   

  Dzień Trzeci

  Sakramenty, dar i pragnienie Boga

  rozważanie:

  Szczera obecność z drugim człowiekiem zobowiązuje do otwarcia się oraz zmusza do odpowiedzi o rację naszych czynów. Spotkanie na Eucharystii wręcz zobowiązuje do otwarcia się na obecność Kogoś, na obecność Boga. Każde spotkanie przynosi zadziwiający i niepojęty owoc: pokonanie złego oraz ogłoszenie Królestwa Bożego.

  Mój Boże, w kim, jak nie w Tobie mam złożyć wszystkie moje nadzieje? Wszedłeś w moją historię życia, cieszę się z tego bardzo, chociaż ułomność moja jest nie do zniesienia. Mam tak niepoukładane w głowie i w sercu, że tylko Ty możesz sobie z tym dać radę. Jednym gestem miłości naprawiasz a ja znowu plątam proste linie mego życia. Jak długo Panie, jak długo?

  Wielkość i znaczenie Eucharystii może zakryć kurz naszego znudzenia i las zaniedbań.

   

  Dzień Czwarty

  Być z Bogiem, pozostać z Nim

  rozważanie:

  Pozostać przy Chrystusie, ponieważ posiada słowa życia wiecznego. Oto cała tajemnica szczęścia wierzących w Chrystusa. Pozostać i być przedłużeniem Jego ręki, pozostać, aby budować Królestwo Boże na ziemi, pozostać, aby innym opowiedzieć o tym szczęściu. Pozostać, aby ogłaszać dobrą nowinę. Jest to misja wobec świata. W Bogu jesteśmy jedno. Nawracanie i nawoływanie do jedności z Bogiem to nazbyt ważne zobowiązania, aby obok nich przejść obojętnie.

   

  Dzień Piąty

  Wolność

  rozważanie:

  Czy ja oby potrafi ę być dobrym, czy mam wystarczająco dużo dobrych pragnień? Teraz już wiem, że należy wszelkie pragnienia a szczególnie tęsknotę uczynić nadzieją, chociaż ludzki brak pewności może uczynić ją dramatem. Ta nadzieja dopiero pozwala nam zrobić właściwy użytek z wolności. Wolność to uwolnienie z grzechu i możliwość spojrzenia na świat oczyma miłości.

   

  Dzień Szósty

  Mam na imię Miłosierdzie

  rozważanie:

  Często mówimy o potrzebie przemiany naszego serca na wzór serca Jezusa. Jednak czy uświadamiamy sobie wtedy, że serce Jezusa jest przebite? Tak więc prosimy o przebite serce, na wzór przebitego serca Jezusa. Nie jest to łatwa prośba, bo jeśli decydujemy się na naśladowanie Jezusa do końca w Jego miłosierdziu, to decydujemy się na to, że nasze serce będzie przebite, będzie cierpiało.

   

  Dzień Siódmy

  Daleki a bliski – Jezus odchodzi i pozostaje

  rozważanie:

  Ja nie odchodzę, choć mnie nie widzicie. Jestem, który Jestem. Zmieniam tylko swój sposób swojej obecności. Będę inaczej, bliżej jako Bóg, gdy oddalę się jako człowiek. Mógłbym być w jednym miejscu, a tak nie chcę. Jestem teraz równocześnie w wielu miejscach, w wielu sytuacjach, wszędzie tam gdzie zechcecie abym był. Jestem z Wami w Eucharystii, w Słowie, na modlitwie, w dobrych czynach i tam gdzie dwaj lub trzej gromadzą się imię moje. Jestem z wami, pośród was przez mego Ducha. Jestem obecny w sposób sakramentalny. Nie ważne jak, ważne, że Jestem.

   

  Dzień Ósmy

  Małżeństwo – Sakrament jedności

  rozważanie:

  Jeżeli zatem naprawdę zbudowaliśmy jedność w małżeństwie, jeżeli mamy odwagę stawać przed sobą w całej nagości serca i ciała, jeżeli najgłębszym i szczerym pragnieniem serc małżonków jest mieć wszystko wspólne, to wtedy pragną oni również stawać w nagości duszy, pragną wspólnie się modlić. Dopóki zaś nie modlą się wspólnie, dopóki czują jakieś obawy, znaczy, że jeszcze nie zdobyli tej jedności, jaką mogą i powinni zdobyć. Jeszcze ogromnie ważne zadanie jest przed nimi…

   

  Dzień Dziewiąty

  Życie sakramentami

  rozważanie:

  Żyć sakramentami to doświadczać tego, czego dokonywał Chrystus wobec ludzi, których spotykał w czasie swojej widzialnej obecności na ziemi. On przemawiał z mocą, uzdrawiał ciało i ducha człowieka, odpuszczał grzechy, uczył mądrze myśleć i dojrzale kochać, przywracał nadzieję. Sakrament to powtórzenie spotkania z żywym Bogiem. Jednak owoce sakramentów nie pojawiają się w sposób magiczny, gdyż zależą nie tylko od mocy Boga, ale też od usposobienia i dojrzałości człowieka. Nie różnimy się tym, co Bóg nam ofiaruje, ale tym, w jaki sposób przyjmujemy Jego miłość.

 • Taca na malowanie Bazyliki

  Dodano: 7 sierpnia 2011 r.

  Za tydzień z racji II niedzieli miesiąca taca na malowanie bazyliki.

Liturgia

Dekret Arcybiskupa Henryka Hosera

Tygodnik Idziemy

Tygodnik Gość Niedzielny

Radio Warszawa 106,2 FM
Kontakt
Nasza parafia
ul. Kawęczyńska 53
03-775 Warszawa
 (+48) 22 818-65-51 (centrala)
 (+48) 22 619-58-03 (kancelaria)
email:  kancelaria.nsj@gmail.com
Ogłoszenia parafialne
Msze święte
Nabożeństwa
Kancelaria
Kontakt