roku.
Strona główna | Kontakt

Ogłoszenia parafialne/Aktualności

«  Archiwum aktualności - lipiec 2019 »

archiwum

 • Dziękczynienie za pielgrzymkę na Podlasie

  Dodano: 27 lipca 2019 r.

  Msza św. dziękczynna za szczęśliwe pielgrzymowanie do sanktuariów na Podlasiu, zamówiona przez uczestników tej pielgrzymki będzie odprawiona 4 sierpnia (niedziela) o godz. 1000. Będziemy dziękować Bogu za ten czas łaski, który był okazją do umocnienia wiary, integracji naszej wspólnoty i do poznania piękna kolejnych, uroczych miejsc w naszej Ojczyźnie. Do udziału w dziękczynieniu szczególnie zapraszamy uczestników pielgrzymki, ich rodziny i wszystkich sympatyków takich wyjazdów z Bazyliki-Sanktuarium NSJ w Warszawie.

 • Katecheza dla rodziców i chrzestnych

  Dodano: 24 lipca 2019 r.

  Najbliższa comiesięczna katecheza przygotowująca chrzestnych i rodziców do udziału w sakramencie chrztu dziecka odbędzie się 7 sierpnia (środa) o godz. 19.00 w sali parafialnej nr 131; wejście od ul. Kawęczyńskiej przez portiernię domu zakonnego. Decyzją władz naszej diecezji udział w tej katechezie jest obowiązkowy.

 • Ogłoszenia Duszpasterskie XVI Niedziela zwykła 21. 07. 2019

  Dodano: 20 lipca 2019 r.

  SZESNASTA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU                                          21 lipca 2019

  OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

  1. Przeżywamy XVI niedzielę w ciągu roku liturgicznego

  2. Trwa okres letniego wypoczynku. Msze Święte w naszej Bazylice  i Sanktuarium według stałego porządku. Wszystkim odpoczywającym na wakacjach i urlopach oraz naszym gościom życzymy radość i pięknych chwil w gronie rodziny i przyjaciół.

  3. Przypominamy że od poniedziałku do czwartku, trwa adoracja Najświętszego Sakramentu przy ołtarzu Serca Jezusowego. Adorację rozpoczynamy o godz. 15.00 Koronką do Bożego Miłosierdzia, zakończenie przed wieczorną Mszą św. W piątek adoracja po mszy św. o godz. 12.00 zakończenie przed mszą św. W piątek śpiewamy litanie do Serca Pana Jezusa, na zakończenie adoracji o godz. 17.30

  4. W dzisiejszą niedzielę święcimy po każdej mszy św. pojazdy i modlimy się przez wstawiennictwo św. Krzysztofa o bezpieczne podróżowanie, dla kierowców i podróżnych. 

  5. Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej.

  6. Solenizantom i jubilatom tygodnia życzymy wsparcia świętych patronów i życzliwej pamięci najbliższych. W tym tygodniu swój dzień imienin obchodzą nasi współbracia ks. Krzysztof Lis i ks. Krzysztof Jakubowski. Solenizanci będą sprawować w dzień imienin Eucharystię o godz. 1800, a po mszy św. będzie możliwość złożenia życzeń Solenizantom.

  Polecajmy w modlitwie Dostojnych Solenizantów.

   

 • Pielgrzymka po Ziemi Piotrkowskiej

  Dodano: 9 lipca 2019 r.

  12 października (sobota) naszym parafianom i przyjaciołom sanktuaryjnej Bazyliki NSJ proponujemy autokarową pielgrzymkę po Ziemi Piotrkowskiej, leżącej na styku Mazowsza, Wielkopolski i Małopolski. Sam Piotrków znany jest jako miasto królewskie, miejsce obrad sejmowych i synodów diecezji gnieźnieńskiej oraz hołdów lennych składanych Kazimierzowi Jagiellończykowi przez wielkich mistrzów zakonu krzyżackiego.

  Pierwszą miejscowością na trasie naszej pielgrzymki będzie Piotrków Trybunalski. Zwiedzanie tego miasta (z przewodnikiem) rozpoczniemy o godz. 9.00. W programie jest m. in. wejście do Zamku, spacer po Starym Mieście z zabytkowymi kamieniczkami, wejście do Sanktuarium Matki Bożej Trybunalskiej (z obrazem Matki Bożej Pocieszenia - patronki polskich parlamentarzystów), przejście szlakiem murów obronnych, ul. Słowackiego ze wskazaniem ważniejszych obiektów - klasztor OO. Bernardynów (z obrazem Matki Bożej Piotrkowskiej), sąd rejonowy (dawniej Urząd Wojewódzki), Plac Jana Pawła II, cerkiew prawosławna, wieża ciśnień. Pobyt w Piotrkowie zakończymy obiadem ok. godz. 12.00.

  Z Piotrkowa udamy się do Paradyża, gdzie znajduje się XVIII-wieczne Sanktuarium Chrystusa Cierniem Ukoronowanego. W tej świątyni będziemy uczestniczyć pielgrzymkowej Mszy św., a ks. kustosz przybliży nam dzieje Sanktuarium i poszczególne obiekty sakralne tworzące to święte miejsce.

  Pielgrzymowanie po Ziemi zakończymy w Smardzewicach w barokowym Sanktuarium św. Anny. Tutaj w 1620 r. św. Anna podczas objawienia się ubogiemu wieśniakowi prosiła, by w Smardzewicach  czczoną ją razem z córką (Maryją) i wnukiem (Jezusem). Wprawdzie czas będzie nas ponaglał, ale warto chociaż chwilę spędzić w bogato zdobionym – bo barokowym – a zarazem wyciszonym i kameralnym sanktuarium.

  Koszt udziału w tej pielgrzymce wynosi 80 zł/os. Jest to opłata za autokar, ubezpieczenie, obiad bilet wstępu do zamku w Piotrkowie.podamy w terminie późniejszym, gdy otrzymamy pełne informacje z poszczególnych obiektów. Przy grupie poniżej 40 osób koszty mogą wzrosnąć.  Autokar odjeżdża o godz. 630 z pl. ks. Lauferskiego przed Bazyliką.

 • Na Jasnej Górze dziękujemy za szczęśliwe pielgrzymowanie w 2019 r.

  Dodano: 9 lipca 2019 r.

  Ostatnia w tym roku autokarowa pielgrzymka tradycyjnie wiedzie na Jasną Górą, gdzie Częstochowskiej Królowej Polski dziękujemy za opiekę podczas wszystkich pielgrzymek w 2019 r. Stąd też jest w niej więcej czasu na osobistą modlitwę, spowiedź i refleksję przed cudownym obrazem Jasnogórskiej Pani. Jako parafianom Bazyliki NSJ z pewnością bliska będzie nam także intencja dziękczynna za 100 lat istnienia naszej parafii.

  Coroczny wyjazd na Jasną Górę jest również okazją do zwiedzania i modlitwy, w którymś z pobliskich sanktuariów. Tym razem trafimy do Sanktuarium Najświętszej Maryi Panny Mstowskiej Miłosierdzia w Mstowie. Stróżami cudownego Obrazu Matki Bożej Mstowskiej są kanonicy regularni, którzy w Mstowie osiedlili się w 1220 r. Takich miejsc nie można pomijać.

  Ostatnia autokarowa pielgrzymka z Bazyliki NSJ w 2019 roku odbędzie się 9 listopada (sobota). Autokar odjeżdża z pl. ks. Lauferskiego przed Bazyliką-Sanktuarium NSJ o godz. 630. Koszt - 65 zł od osoby - pokrywa tylko przejazd, ubezpieczenie OC i ofiarę zwyczajowo składaną od pielgrzymki na rzecz sanktuarium.

  Tym razem nie zapewniamy wspólnego obiadu, ale dom pielgrzyma i inne punkty gastronomiczne w pobliżu klasztoru jasnogórskiego stwarzają możliwość skorzystania z posiłku.

 • Ogłoszenia Duszpasterskie XIV Niedziela zwykła 07 lipca 2019

  Dodano: 6 lipca 2019 r.

  CZTERNASTA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU                                       7 lipca 2019

  OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

  1. Radość spotkania z Chrystusem podczas niedzielnej Eucharystii rozpala serca wierzących nową gorliwością w podążaniu drogami wiary. Niech wolny od wielu codziennych obowiązków czas wakacji i urlopów pozwoli nam jeszcze głębiej przeżywać spotkania z Panem.

  2.  Dzisiaj o godz. 1700 spotkanie Kół Żywego Różańca. O godz. 1730 nabożeństwo eucharystyczne i procesja z racji pierwszej niedzieli miesiąca.

  3. Nowenna do Matki Bożej Wspomożycielki Wiernych w środę o godz. 1800.

  4. W tym tygodniu przypada 13. dzień miesiąca. Nabożeństwo ku czci Matki Bożej Fatimskiej odprawimy w sobotę po Mszy św. wieczornej

  5. Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej.

  6. Solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy obfitych darów i opieki Bożej Opatrzności.

   

   

 • Spotkanie przed pielgrzymką do Wilna

  Dodano: 4 lipca 2019 r.

  21 lipca (niedziela) o godz. 1900 w sali parafialnej nr 131 odbędzie się spotkanie z p. Grochowskim, organizatorem wrześniowej pielgrzymki z Bazyliki NSJ do Wilna. Celem spotkania jest przede wszystkim ostateczne potwierdzenie swego udziału poprzez podpisanie umowy i wpłatę 180 zł zaliczki. Ponadto wszyscy proszeni są o zabranie długopisów i dowodów osobistych (by podać numer pesel i nr dowodu). Na spotkaniu będzie również okazja dokładnego omówienia programu, wyjaśnienia wątpliwości, itp. Jeśli ktoś nie mógłby uczestniczyć w tym spotkaniu, powinien indywidualnie uzgodnić z p. Grochowskim (tel. 600 090 231) termin i sposób dopełnienia formalności związanych z tym wyjazdem.

Liturgia

Dekret Arcybiskupa Henryka Hosera

Tygodnik Idziemy

Tygodnik Gość Niedzielny

Radio Warszawa 106,2 FM
Kontakt
Nasza parafia
ul. Kawęczyńska 53
03-775 Warszawa
 (+48) 22 818-65-51 (centrala)
 (+48) 22 619-58-03 (kancelaria)
email:  kancelaria.nsj@gmail.com
Ogłoszenia parafialne
Msze święte
Nabożeństwa
Kancelaria
Kontakt