roku.
Strona główna | Kontakt

Ogłoszenia parafialne/Aktualności

«  Archiwum aktualności - lipiec 2015 »

archiwum

 • Ogłoszenia Duszpasterskie 19 lipca 2015 r.

  Dodano: 16 lipca 2015 r.

  SZESNASTA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU                                              19 lipca 2015

  OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

  1. Dziś – szesnasta niedziela w ciągu roku.

  2. W środę o godz. 1730 nowenna do Matki Wspomożenia Wiernych, a następnie – Msza Święta wieczorna.

  3. W czwartek – będziemy obchodzić święto św. Brygidy, zakonnicy, patronki Europy. Pochodziła ze Szwecji i wiele wniosła w życie narodów europejskich, dlatego w 1999 roku Jan Paweł II ogłosił ją patronką Europy. Żyła w XIV wieku, ale przykład jej życia najpierw jako żony i matki, a potem jako zakonnicy, jest ciągle aktualny.

  W sobotę przypada święto św. Jakuba Apostoła, nazywanego Jakubem Starszym lub Większym. Jest on drugim męczennikiem po św. Szczepanie. Został ścięty mieczem w 44 roku po narodzeniu Chrystusa. Szczególnym miejscem jego kultu i celem pielgrzymek (udających się także z Polski) jest Santiago de Compostela w Hiszpanii.

  Również w sobotę przypada wspomnienie św. Krzysztofa, męczennika z połowy III wieku, patrona kierowców i podróżujących. Tego dnia swój dzień imienin obchodzą w naszej wspólnocie parafialnej i zakonnej ks. Krzysztof Jakubowski i ks. Krzysztof Lis. Ks. Krzysztof Lis jest na urlopie, natomiast ks. Krzysztof Jakubowski o godz. 1800 będzie sprawował Mszę św. zapraszamy do licznego udziału w Mszy św. i modlitwy za naszych Solenizantów. Po Mszy sw. będzie możliwość złożenia życzeń Solenizantowi.

  5. Za tydzień – siedemnasta niedziela w ciągu roku, a zarazem dzień wdzięczności rodzicom, dziadkom i emerytom z uwagi na przypadające tego dnia wspomnienie świętych Joachima i Anny, rodziców Najświętszej Maryi Panny. Z okazji św. Krzysztofa odbędzie się błogosławieństwo kierowców i pojazdów mechanicznych na zakończenie Mszy św. 700, 830, 1000, 1130, 1300 i 1800.

  6. Zachęcamy do nabywania prasy katolickiej.

 • Informacja dla jadących na Ukrainę

  Dodano: 7 lipca 2015 r.

  Uczestników wrześniowej pielgrzymki z Bazyliki na Ukrainę prosimy o wpłatę zaliczki w wysokości 200 zł. Zaliczka, będąca jednocześnie ostatecznym potwierdzeniem uczestnictwa w pielgrzymce, powinna zostać wpłacona do ks. Krzysztofa Jakubowskiego (duchowy opiekun grupy) w terminie do końca lipca. 

  Brak wpłaty będzie traktowany jako rezygnacja z wyjazdu i w to miejsce wchodzą osoby z listy rezerwowej.

Liturgia

Dekret Arcybiskupa Henryka Hosera

Tygodnik Idziemy

Tygodnik Gość Niedzielny

Radio Warszawa 106,2 FM
Kontakt
Nasza parafia
ul. Kawęczyńska 53
03-775 Warszawa
 (+48) 22 818-65-51 (centrala)
 (+48) 22 619-58-03 (kancelaria)
email:  kancelaria.nsj@gmail.com
Ogłoszenia parafialne
Msze święte
Nabożeństwa
Kancelaria
Kontakt