roku.
Strona główna | Kontakt

Ogłoszenia parafialne/Aktualności

«  Archiwum aktualności - lipiec 2014 »

archiwum

 • Ogłoszenia Duszpasterskie 20 lipca 2014 r

  Dodano: 26 lipca 2014 r.

  OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE                                        20 lipca 2014 r.

  1. Przeżywamy dziś 16. niedzielę w ciągu roku. Jezus nadal przemawia do nas w przypowieściach, których treść wspaniale wpisuje się w obecną porę roku. W naszych codziennych spotkaniach z bliźnimi pamiętajmy, że w każdym człowieku jest zasiane dobre i złe ziarno. Próbujmy zatem, poddając się Bożemu prowadzeniu, zawsze zauważać dobro w drugim człowieku i dziękować za nie.

  2.W piątek 25 lipca obchodzimy święto św. Jakuba Apostoła. Tego samego dnia czcimy też św. Krzysztofa, męczennika z połowy III wieku, patrona kierowców i podróżujących, orędownika w śmiertelnych niebezpieczeństwach. Może warto pamiętać o nim podczas wakacyjnych wojaży, prosić go o opiekę, aby szczęśliwie i cało powrócić do domu! Z racji wspomnienia tego Świętego, mimo wakacji, pobłogosławimy nasze pojazdy mechaniczne i będziemy się modlili o roztropne ich wykorzystywanie. Niech ta modlitwa nie ogranicza się do jednego dnia w roku. Niech nam nigdy nie zabraknie rozsądku i wyobraźni na drodze. Błogosławieństwo kierowców, samochodów i innych pojazdów w naszej parafii odbędzie się  w niedzielę po wszystkich Mszach św. na zakończenie.

  3. Również tego dnia swój dzień imienin obchodzi w naszej wspólnocie zakonnej i parafialnej ks. Krzysztof Jakubowski – wikariusz parafii. Pamiętajmy o Nim w naszych modlitwach i prośmy Pana Boga aby udzielał Mu obfitych łask w posługiwaniu Ludowi Bożemu. Solenizant będzie sprawował tego dnia Eucharystię o godz. 1800 będzie to dobry czas, aby osobiście złożyć Mu tez życzenia. Pamiętajmy o Nim!

  4. W sobotę, 26 lipca, w liturgii wspominamy świętych Joachima i Anny, rodziców Najświętszej Maryi Panny. Choć nie mamy o nich żadnych danych z Ewangelii, to jednak ich kult rozwijał się w całym Kościele razem z kultem Matki Bożej. Tego dnia pamiętajmy szczególnie o naszych dziadkach i babciach, którzy często są tymi, którzy jako pierwsi wprowadzali nas w życie wiary, uczyli pierwszych modlitw, prowadzili do kościoła, opiekowali się nami. Niech nasza wdzięczność wyrazi się zarówno w modlitwie, jak i w serdecznej życzliwości i spotkaniu.

  5. Zachęcamy do nabywania prasy katolickiej.

  6..Dziękujemy za modlitwę, ofiary i wszelkie wyrazy życzliwości.
  Drogim Parafianom i Gościom życzymy błogosławionego czasuwakacji i urlopów!

 • Dni Ewangelizacji z ks. Johnem Bashoborą

  Dodano: 19 lipca 2014 r.

  UWIERZ BOGU SERCEM

   

  Dni Ewangelizacji z ks. Johnem Bashoborą

   

  Katedra św. Michała Archanioła i św. Floriana, 15 sierpnia 2014 roku, godz. 14:00

   

  Bazylika Najświętszego Serca Jezusowego 16 sierpnia 2014 roku, godz. 10:00

  Zapraszamy 15-16 sierpnia na Dni Ewangelizacji, które w Katedrze św. Michała Archanioła i św. Floriana oraz w Bazylice Najświętszego Serca Jezusowego poprowadzi ks. John Bashobora.

  Wstęp Wolny.

  O. John Baptist Bashobora pochodzi z Ugandy, z diecezji Mbarara. Jest katolickim kapłanem bardzo oddanym Bogu i ludziom. Ukończył studia w Rzymie z zakresu teologii duchowości i psychologii. Na co dzień o. John pracuje w kurii biskupiej w swojej diecezji, jest też diecezjalnym koordynatorem Odnowy Charyzmatycznej.

  Jego wiara w żywą i realną obecność Jezusa w naszych sercach przyciąga do niego wielu ludzi szukających Boga. Na jego modlitwę Bóg odpowiada pełnym mocy działaniem w ciałach, duszach i umysłach ludzi. O. Johan jest nieustannie zanurzony w obecności Boga i napełniony Duchem Świętym, otrzymał potężne namaszczenie do służby w Kościele. W wielkiej pokorze posługuje wieloma charyzmatami, głosi rekolekcje ewangelizacyjne w wielu krajach świata,  otwartym sercem odpowiada na każdą prośbę o modlitwę wstawienniczą, cały swój czas poświęca na rozszerzanie Królestwa Bożego.

  Od wielu lat zajmuje się tysiącami sierot. Buduje dla nich sierocińce, zapewnia im edukację zakładając szkoły, kupuje pożywienie i  potrzebne rzeczy. Dzieci nazywają go Father Bash.

   

 • Ogłoszenia Duszpasterskie XIV Niedziela Zwykła 06 lipca 2014 r.

  Dodano: 5 lipca 2014 r.

  CZTERNASTA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU                          6 lipca 2014

  OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

  1. Przeżywamy dziś 14. niedzielę w ciągu roku, która zarazem jest pierwszą niedzielą lipca. Liturgia tej niedzieli zachęca nas, abyśmy wszystkie nasze troski złożyli na Pana, ucząc się od Niego, jak mamy postępować, by podobać się Ojcu naszemu, który jest w niebie. Niech te słowa będą dla nas zachętą, abyśmy nie zniechęcali się w chwilach trudności, niezrozumienia czy niepewności, lecz ufnie udawali się po pomoc do naszego Mistrza i Pana. Dziś pierwsza niedziela miesiąca spotkanie Kół Żywego Różańca o godz. 1700, i adoracja  z procesją o godz. 1730.

  2. Dla dzieci i młodzieży rozpoczęły się już wakacje, wielu z nas również w tym miesiącu będzie się udawało na zasłużony odpoczynek. Postarajmy się dobrze wykorzystywać ten czas, przeznaczając go również na nasz rozwój duchowy. Skorzystajmy z rekolekcji, udajmy się na pielgrzymkę, przeznaczmy czas na lekturę dobrej literatury religijnej. Każdy może znaleźć dla siebie coś, co pozwoli mu nie tylko odpocząć od codzienności, lecz także zbliżyć się do Boga. Nie zapominajmy również o poświęceniu czasu naszym najbliższym, z którymi, być może w codziennym zabieganiu, jedynie się mijamy, nie znajdując czasu na wspólny spacer czy rozmowę. Niech rozpoczynające się lato i czas odpoczynku sprzyja naszej aktywności nie tylko fizycznej, lecz także duchowej.

  3. Wakacje to również czas żniw dla sekt, jak informuje Śląskie Centrum Informacji o Sektach i Grupach Psychomanipulacyjnych „Kana” w Katowicach. Młodzi ludzie szukają atrakcyjnych okazji spędzenia czasu, wyjeżdżają z domu. Wobec nieletnich, których chroni Kodeks Rodzinny, sekty nie stosują technik głębokiego werbunku. Najważniejsze wobec osób, które nie ukończyły 18. roku życia, jest stworzenie pozytywnego wizerunku tej grupy, nawiązanie kontaktu. Wiele sekt stosuje tzw. technikę oswajania, zapraszając na organizowane w lecie atrakcyjne wyjazdy, w których programie jest to, co modne i ciekawe, np. nauka języków obcych, szeroki wachlarz zajęć rekreacyjnych. A następnie w programie przemycają ważne dla nich treści, niekoniecznie zgodne z naszym światopoglądem. Zwróćmy zatem uwagę na to, kto jest organizatorem wyjazdu, w którym chcą uczestniczyć nasze nastoletnie dzieci.

  4. W dzisiejszą niedzielę przypada święto patronalne Apostolstwa Chorych. Naszą modlitewną pamięcią obejmijmy również tych, którzy starają się pomagać duchowo wszystkim chorym, cierpiącym i seniorom z naszej wspólnoty parafialnej.

  5. W piątek, 11 lipca, obchodzimy święto świętego Benedykta (480-547), opata, patrona Europy. Jest uważany za ojca zachodniego życia monastycznego, przez co skutecznie przyczynił się nie tylko do pogłębienia życia religijnego w Kościele, ale i szeroko rozumianej kultury. Patronem Europy ogłosił go papież Paweł VI w 1964 roku ze względu na jego zasługi w ewangelizacji ludów germańskich.

  6.  11 lipca (piątek) o godzinie 18.00 będzie odprawiona Msza św. dziękczynna za szczęśliwy przebieg pielgrzymki do Niepokalanowa i do Sanktuarium Matki Bożej Jazłowieckiej. Modlić się będziemy również o utrwalenie duchowych owoców tego pielgrzymowania. Zapraszamy pielgrzymów, ich bliskich i sympatyków naszych parafialnych wyjazdów.

  7. Zachęcamy do nabywania prasy katolickiej.

   

 • Ogłoszenia Duszpasterskie Św. Ap. Piotra i Pawła 29 czerwca

  Dodano: 3 lipca 2014 r.

  ŚWIĘTYCH APOSTOŁÓW PIOTRA I PAWŁA             29 czerwca 2014

  OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

  1. Uroczystość świętych Apostołów Piotra i Pawła, którą dziś przeżywamy, przewyższa swą rangą liturgiczną 13. niedzielę w ciągu roku, która dziś przypada. Jak wiemy, święci Piotr i Paweł są bowiem nazywani filarami Kościoła. A ponieważ przez wieki panowało przekonanie, że zginęli tego samego dnia w Rzymie, od starożytności chrześcijańskiej obchodzono ich święto tego samego dnia.

  2. Uroczystość dzisiejsza kieruje nasz duchowy wzrok na następcę św. Piotra na stolicy Piotrowej, na Ojca Świętego Franciszka. Nie zapominajmy o nim w naszych modlitwach, ale też starajmy się pogłębiać naszą więź ze Stolicą Apostolską, interesując się życiem Kościoła, zapoznając się z dokumentami wydawanymi przez Ojca Świętego, aby trwać w jedności z nim i w ten sposób przyczyniać się do budowania Chrystusowego Kościoła.

  3. Dzisiejsza niedziela jest również ostatnią niedzielą miesiąca czerwca tradycyjnie poświęconego czci Najświętszego Serca Pana Jezusa. W miniony piątek przeżywaliśmy Jego uroczystość, a jeszcze dziś i jutro będziemy przeżywali nabożeństwo czerwcowe. Zapraszamy serdecznie do udziału w nim, tym bardziej jeśli przez cały miesiąc nie znaleźliśmy czasu, lub też nie mieliśmy możliwości w nim uczestniczyć. Zechciejmy choć w te dwa ostatnie dni dziękować Boskiemu Sercu za Jego miłosierdzie wobec nas i wypraszać dla siebie, dla swoich bliskich i dla całego świata potrzebne łaski. Dziękuję wszystkim którzy przyczynili się do oprawy liturgicznej naszego odpustu.

  4. W tym tygodniu też pierwszy czwartek miesiąca, dzień dziękczynienia za dar Eucharystii i modlitwy o nowe powołania kapłańskie i zakonne, zwłaszcza z naszej parafii. A w pierwszy piątek miesiąca zachęcamy do skorzystania ze spowiedzi, co będzie możliwe w czasie odprawianych Mszy św. w Bazylice i udziału we Mszy św. wynagradzającej ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa o godz.1800. W czasie wakacji nie odwiedzamy w pierwsze piątki chorych w domach. Jeżeli ktoś bardzo potrzebuje to czekamy na zgłoszenia w kancelarii lub w zakrystii.  W  pierwszosobotniej liturgii będziemy czcili Niepokalane Serce Najświętszej Maryi Panny. Msza św. wynagradzająca za grzechy nasze i świata całego o godz. 800, i po wieczornej mszy św. zapraszamy na wieczór modlitwy różańcowej przy wystawionym Najświętszym Sakramencie. Zakończenie ok. godz. 21 apelem jasnogórskim

  5. W zakrystii jest już przygotowany grafik na lipiec dla osób dorosłych czytających Pismo św.  na Mszach w dni powszednie. Bardzo prosimy o wpisanie w nim wybranych terminów. Dziękujemy im za dotychczasową sumienną posługę, którą ubogacają przeżywanie codziennej liturgii. Chętnie widzielibyśmy nowe osoby w tej grupie.

  6. Kancelaria parafialna w wakacje

  W związku z rozpoczynającym się okresem urlopowym kancelaria parafialna od 30 czerwca br. do 31 sierpnia br. będzie czynna od poniedziałku do piątku w godz. 16.00-18.00. Intencje mszalne można zamawiać codziennie w zakrystii, także w niedziele, przed lub po nabożeństwach.

  7. Zachęcamy do nabywania prasy katolickiej.

   

Liturgia

Dekret Arcybiskupa Henryka Hosera

Tygodnik Idziemy

Tygodnik Gość Niedzielny

Radio Warszawa 106,2 FM
Kontakt
Nasza parafia
ul. Kawęczyńska 53
03-775 Warszawa
 (+48) 22 818-65-51 (centrala)
 (+48) 22 619-58-03 (kancelaria)
email:  kancelaria.nsj@gmail.com
Ogłoszenia parafialne
Msze święte
Nabożeństwa
Kancelaria
Kontakt