roku.
Strona główna | Kontakt

Ogłoszenia parafialne/Aktualności

«  Archiwum aktualności - lipiec 2012 »

archiwum

 • Błogosławieństwo Dzieci

  Dodano: 29 lipca 2012 r.

  Dziś ostatnia niedziela miesiąca. Po mszy św. o 11.30 błogosławieństwo Dzieci, które jeszcze nie przystąpiły do I Komunii św. by wzrastały ku chwale Boga i radości swoich Rodziców.

 • Pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca

  Dodano: 29 lipca 2012 r.

  W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, piątek i pierwsza sobota miesiąca. Jest to okazja do spowiedzi św. i komunii św. wynagradzającej Najświętszemu Sercu Jezusowemu i Niepokalanemu Sercu Maryi.  

 • Podziękowanie dla Ks. Krzysztofa Pawlukowskiego

  Dodano: 22 lipca 2012 r.

   

  Na mszy św. o 11.30 pragniemy podziękować Ks. Krzysztofowi PAWLUKOWSKIEMU za lata posługi w naszej parafii.

  Dziękujemy za pasję pracy z młodzieżą i dziećmi w katechezie w Liceum Ogólnokształcącym im B. Chrobrego, w Szkole Muzycznej; za opiekę nad Liturgiczną Służbą Ołtarza i pracę w Oratorium jako jego Kierownik. Za kazania, posługę w konfesjonale, wielką troskę o piękno liturgii w czasie wszystkich uroczystości parafialnych, posługę na pielgrzymim szlaku
  i ciche posługi, których wszystkich tu trudno wymienić.

  Także z okazji Twoich zbliżających się imienin niech Boże błogosławieństwo, opieka Matki Bożej i nieustanna asystencja Ducha św. prowadzi Ciebie, księże Krzysztofie na dalszych drogach salezjańskiego powołania. Bóg zapłać. 

 • Poświęcenie pojazdów

  Dodano: 22 lipca 2012 r.

  Dziś z racji wspomnienia św. Krzysztofa po mszy św. o 10.00, 13.00 i 18.00 poświęcenie pojazdów przed Bazyliką. 

 • Wspomnienie św. Jana Bosko

  Dodano: 22 lipca 2012 r.

  We piątek 31 sierpnia z racji ostatniego dnia miesiąca na mszy św. o 18.00 dziękować będziemy Bogu za św. Jana Bosko – założyciela Naszego Zgromadzenia. Po każdej mszy św. ucałowanie relikwii. 

 • Wspomnienie MB z Góry Karmel - 16 lipca

  Dodano: 15 lipca 2012 r.

  Jutro wspomnienie Matki Bożej z Góry Karmel.
  Jest to także 16 dzień miesiąca. Na mszy św. wieczornej dziękujemy Bogu za dar życia i beatyfikacji bł. Jana Pawła II. Po mszy św. litania przy epitafium Papieża.

 • Podziękowanie ks. Krzysztofowi

  Dodano: 15 lipca 2012 r.

  W przyszłą niedzielę - 22 lipca na mszy św. o godz. 11.30 będziemy mieli okazję by podziękować ks. Krzysztofowi PAWLUKOWSKIEMU za lata posługi w naszej parafii.
  Przez ten czas był katechetą w Liceum im Chrobrego, Szkole Muzycznej, opiekunem Liturgicznej Służby Ołtarza i kierownikiem Oratorium.

  Życzymy, by Boża łaska i moc Ducha św. towarzyszyły Mu w nowych obowiązkach.

 • Poświęcenie pojazdów - 22 lipca

  Dodano: 15 lipca 2012 r.

  Za tydzień wspominać będziemy św. Krzysztofa – patrona kierowców (którego wspomnienie liturgiczne przypada na 25 lipca).
  Po mszy św. o godz. 10.00, 13.00 i 18.00 poświęcenie pojazdów przed Bazyliką.

 • II niedziela lipca

  Dodano: 8 lipca 2012 r.

  Dziś druga niedziela miesiąca - taca przeznaczona jest na malowanie Bazyliki. Składamy serdeczne Bóg zapłać za każdą ofiarę złożoną na ten cel.

 • 13 lipca - msza w int. Radia Maryja

  Dodano: 8 lipca 2012 r.

  W piątek 13 lipca o godz. 18.00 msza św. w intencji Radia Maryja. Po mszy św. spotkanie Wspólnoty

 • Podziękowanie od Opiekuna Oratorium

  Dodano: 8 lipca 2012 r.

  Wyrażam wielką wdzięczność Wam, Drodzy Parafianie za ofiary, które w ubiegłą niedzielę - 1 lipca - złożyliście do puszek, wspierając przygotowywany wypoczynek dzieci z Oratorium, naszych bielanek i ministrantów.

  Cieszę się, że podobnie jak w minionych latach, Wasza odpowiedź była wyraźna i zapewniam, że zebrane ofiary przeznaczymy, aby jeszcze bardziej uatrakcyjnić ten wakacyjny wyjazd wspomnianym uczestnikom.

  Życzę, aby Bóg hojnie wynagrodził tę postawę otwartości i wrażliwości Waszych serc.

  ks. Krzysztof     

 • I niedziela miesiąca

  Dodano: 1 lipca 2012 r.

  Dziś o godz. 17.00 spotkanie Żywego Różańca i zmiana tajemnic,
  o 17.30 nabożeństwo Eucharystyczne z procesją. 

 • Zbiórka na wakacje Oratorium

  Dodano: 1 lipca 2012 r.

  Podobnie jak w minionych latach, w pierwszą niedzielę wakacji dzieci wyjeżdżające na kolonię będą zbierały ofiary do puszek. Zbiórka odbędzie się po każdej Mszy św. przy wyjściu z Bazyliki, a jej celem jest dofinansowanie wakacji we Władysławowie. W imieniu wszystkich uczestników serdecznie dziękuję za Wasze zrozumienie i wsparcie.

 • I czwartek, I piątek, I sobota miesiąca

  Dodano: 1 lipca 2012 r.

  W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, piątek i pierwsza sobota. Modlimy się o nowe święte powołania kapłańskie, zakonne i misyjne. Jest to także okazja do spowiedzi i komunii św. wynagradzającej Najświętszemu Sercu Jezusowemu i Niepokalanemu Sercu Maryi.

 • II niedziela lipca

  Dodano: 1 lipca 2012 r.

  Z racji II niedzieli miesiąca – taca przeznaczona na malowanie bazyliki

 • Pielgrzymka Radia Maryja - 07 lipca

  Dodano: 1 lipca 2012 r.

  Zapraszamy na Ogólnopolską Pielgrzymkę Radia Maryja do Matki jasnogórskiej do Częstochowy. Wyjazd 7go lipca (w niedzielę) o 5.30 sprzed Bazyliki. zapisy przyjmowane są codziennie po wieczornej Mszy św. w Zakrystii. Dodatkowe informacje tel 22 818.22.56 lub 22 818.01.51. Serdecznie zapraszamy

 • Podziękowanie od Sióstr Loretanek

  Dodano: 1 lipca 2012 r.

  Wielebny Księże Proboszczu, Czcigodni Kapłani i Kochani Parafianie Parafii Najświętszego Serca Jezusowego w Warszawie!

  Zgromadzenie Sióstr Loretanek serdecznie dziękuje ks. Proboszczowi, Kapłanom  i wszystkim Parafianom za przychylenie się do naszej prośby z jaką zwróciłyśmy się do ks. Proboszcza prosząc o możliwość zebrania ofiar i darowizn na cel charytatywno opiekuńczy jakim jest remont Świetlicy Środowiskowej Dom Ojca Ignacego na Warszawskiej Pradze.

  W zeszłą niedzielę dzięki życzliwości ks. Proboszcza i Kapłanów Parafii Matki Bożej Loretańskiej  oraz  dzięki szczodrobliwości wszystkich Parafian Siostry zbierały ofiary  na  remont Domu Ojca Ignacego  na Warszawskiej Pradze.

  Za te ofiary serdecznie dziękujemy.

  Siostra przedstawiła ważną rolę świetlicy środowiskowej Dom Ojca Ignacego w organizowaniu opieki nad dziećmi które nie mają prawdziwego domu i czas wolny najczęściej spędzają na  ulicach i podwórkach kamienic  warszawskiej Pragi  oraz jej aktualne problemy związane z kapitalnym remontem budynku przy ul. Sierakowskiego 6, w którym znajduje się świetlica. Remont przedłuża się z powodu rosnących kosztów i braku środków finansowych.

  Mamy nadzieję, że  nasze a także i wasze  nieustanne wołanie do Boga i ludzi o pomoc sprawi, że prace remontowe w świetlicy będą mogły posuwać się do przodu. Pragniemy, aby dzieci z warszawskiej Pragi jak najszybciej mogły przyjść do swojego domu – Domu Ojca Ignacego. One szybko rosną. Chodzi o to, by nie zmarnowały czasu dorastania.

  Dziękujemy wszystkim Ofiarodawcom, niech błogosławiony ks. Ignacy Kłopotowski, Patron nas wszystkich błogosławi Wam z nieba i wyprasza Boże dary.

  Siostry Loretanki

Liturgia

Dekret Arcybiskupa Henryka Hosera

Tygodnik Idziemy

Tygodnik Gość Niedzielny

Radio Warszawa 106,2 FM
Kontakt
Nasza parafia
ul. Kawęczyńska 53
03-775 Warszawa
 (+48) 22 818-65-51 (centrala)
 (+48) 22 619-58-03 (kancelaria)
email:  kancelaria.nsj@gmail.com
Ogłoszenia parafialne
Msze święte
Nabożeństwa
Kancelaria
Kontakt