roku.
Strona główna | Kontakt

Ogłoszenia parafialne/Aktualności

«  Archiwum aktualności - czerwiec 2019 »

archiwum

 • Ogłoszenia Duszpasterskie XIII Niedziela zwykła 30 czerwca 2019

  Dodano: 29 czerwca 2019 r.

  TRZYNASTA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU                                         30 czerwca 2019

  OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

  1. Przeżywamy XIII niedzielę zwykłą

  2. Rozpoczynamy czas wakacji szkolnych i urlopów. Dobry wypoczynek, czas spędzony z najbliższymi i poświęcony Panu Bogu pomogą nam odkrywać nowy sens codziennych spraw. Wszystkim uczniom, nauczycielom i wypoczywającym na urlopach życzymy bezpiecznych i ubogacających dni.

  3. W lipcu i sierpniu biuro parafialne będzie czynne od poniedziałku od piątku od godz. 1600 - 1800.

  4. W pierwszy czwartek miesiąca Msza Święta dziękczynna za dar Eucharystii i kapłaństwa o godz. 1800

  5. Msza Święta wynagradzająca Najświętszemu Sercu Pana Jezusa za nasze grzechy w piątek o godz. 700, 800, 1200, 1800

  6. Sobotnia Msza Święta ku czci Niepokalanego Serca Maryi o godz. 800. Zapraszamy na różaniec przy wystawionym Najświętszym Sakramencie po mszy św. wieczornej.

  7. Z racji wakacji odwiedziny duszpasterskie chorych we wrześniu. W naglących przypadkach prosimy o kontakt z biurem parafialnym.

  8. Na czas wypoczynku polecamy dobrą lekturę. Można nabyć w naszej księgarni. Księgarnia czynna od poniedziałku do soboty.

  9. Zakończył się okres oktawy Bożego Ciała wszystkim zaangażowanym w prace przygotowawcze przy stawianiu ołtarzy i rozbiórce bardzo serdecznie dziękuję. Dziękuję orszakowi procesyjnemu, pomimo upałów nie brakowało nas w świątyni, w czasie oktawy. Niech dobry Bóg obdarzy wszystkich swoją łaską i Bożym Błogosławieństwem.

  10. Solenizantów i jubilatów pierwszych dni lipca zawierzamy opiece Matki Bożej i świętych patronów.

  11. Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej.

  12. Koniec roku szkolnego w naszym zgromadzeniu salezjańskim jest czasem zmian personalnych. Decyzją władz naszego Zgromadzenia odchodzi z naszej wspólnoty ks. Jacek Szewczyk, któremu zostały powierzone nowe zadania w parafii Stare Jabłonki. Ks. Jackowi za roczną pracę bardzo serdecznie dziękuję. Niech Jezus Błogosławi ks. Jackowi, aby był dobrym narzędziem w dłoniach Jezusa.

 • Kancelaria w wakacje

  Dodano: 28 czerwca 2019 r.

  W okresie wakacyjnym kancelaria parafialna otwarta jest od poniedziałku do piątku w godzinach 16.00 - 18.00. W sprawach losowych (chorzy, pogrzeby, itp.) należy wezwać księdza dyżurnego przez portiernię domu zakonnego; wejście od ul. Kawęczyńskiej.

 • Katecheza przed chrztem św.

  Dodano: 28 czerwca 2019 r.

  Comiesięczna katecheza przygotowująca rodziców i chrzestnych do udziału w ceremoniach sakramentu chrztu świętego odbędzie się w I środę lipca (3 lipca) o godz. 19.00 w sali parafialnej nr 131; wejście przez portiernię domu zakonnego.

 • Ogłoszenia Duszpasterskie XII Niedziela zwykła 23 czerwca 2019

  Dodano: 22 czerwca 2019 r.

  DWUNASTA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU                                          23 czerwca 2019

  OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

  1. Jak każdej niedzieli Pan Bóg obficie zastawia dla nas stół słowa i Eucharystii. Pozostając w klimacie uroczystości Bożego Ciała, pragniemy jeszcze głębiej wnikać w tajemnicę Boga, który pozostał z nami pod postaciami chleba i wina. Niech umocnieniu naszej wiary posłuży udział w wieczornych procesjach z Najświętszym Sakramentem w czasie nabożeństwa czerwcowego.

  2. Bieżący tydzień obfituje w uroczystości liturgiczne. Jutro przypada uroczystość Narodzenia Świętego Jana Chrzciciela. Msze Święte o godz. 700, 800 1200, 1800

  3. W czwartek na zakończenie oktawy Bożego Ciała poświęcimy wianki.

  4. W piątek przypada uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa. W naszej wspólnocie parafialnej odpust. Msze Święte tego dnia o godz. 700, 800, 1200, 1800. O godz. 1800 Mszy św. odpustowej będzie przewodniczył ks. Bp Romuald Kamiński. Tego dnia Panu Bogu złożymy nasze dziękczynienie, za 100 lecie erygowania naszej parafii. Wieczorem po Mszy św. o godz. 1800 procesja, zapraszam wszystkie poczty sztandarowe i asystę.

  Z inicjatywy św. Jana Pawła II jest to Światowy Dzień Modlitwy o Uświęcenie Kapłanów. Wszystkich, a zwłaszcza posługujących w naszej parafii księży polecamy modlitwom parafian. W piątek w uroczystość można spożywać pokarmy mięsne.

  W uroczystość odpustową 28 czerwca kancelaria parafialna nie będzie czynna.

  5. Z kolei w sobotę obchodzimy uroczystość Świętych Apostołów Piotra i Pawła. Do szczególnego dziękczynienia za depozyt wiary przekazany nam przez Apostołów zapraszamy o godz. 700, 800, 1200, 1800. Taca w sobotę jest przeznaczona na konserwację Bazyliki św. Piotra na Watykanie oraz działalność apostolską i charytatywną Stolicy Apostolskiej.

  6. Rozpoczęły się wakacje dlatego kancelaria parafialna będzie czynna od poniedziałku do piątku tylko w godzinach popołudniowych od godz. 1600 – 1800.

  7. Z okazji przypadającego dzisiaj Dnia Ojca składamy serdeczne życzenia i zawierzamy ojców opiece św. Józefa.

  8. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej. W tym tygodniu szczególnie polecamy tygodnik „Idziemy”.

  9. Solenizantów i jubilatów tygodnia otaczamy serdeczną myślą i darem modlitwy. W dniu 27 czerwca swój dzień imienin będzie obchodził ks. Władysław Bienias, kierownik stancji dla studentów i współpracownik w duszpasterstwie. Solenizant w dzień imienin będzie przewodniczył mszy św. o godz. 1800. Po mszy św. będzie możliwość złożenia życzeń solenizantowi.

 • Zdjęcia z Kociewia i Sankt Petersburga

  Dodano: 19 czerwca 2019 r.

  Po licznych perypetiach z wykonaniem odbitek fotograficznych z ostatnich dwóch pielgrzymek – na Kociewie w maju i w czerwcu do Sankt Petersburga – wreszcie możemy uczestnikom pielgrzymek  przekazać radosną wiadomość: zdjęcia można odebrać! Zarówno odbite na papierze (niewielka część) jak i w zapisie elektronicznym.

  Wersja elektroniczna przedstawia się następująco: Kociewie – 5 GB, Sankt Petersburg – 15 GB (lub ok. 6 GB – zdjęcia wikarego, 8GB – zdjęcia Bogusi). W tej sprawie należy się kontaktować z wikarym.

 • Ogłoszenia Duszpasterskie Uroczystość Trójcy Świętej

  Dodano: 15 czerwca 2019 r.

  NAJŚWIĘTSZEJ TRÓJCY                                                              16 czerwca 2019

  OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

  1. Uroczystość Trójcy Świętej wprowadza nas w niepojętą tajemnicę Boga. Jej wielkość przerasta nasze umysły, ale jednocześnie budzi zaufanie. Wszystko, co czynimy w życiu, czyńmy „w imię Ojca i Syna, i Ducha Świętego”, powierzając w ten sposób każdy nasz szlachetny zamysł wszechmocy Pana Boga.

  2. W czwartek Kościół obchodzi uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Pańskiej. Z wdzięcznością za obecność Chrystusa pod postaciami chleba i wina wyruszymy w tradycyjnej procesji eucharystycznej ulicami naszej parafii. Serdecznie zapraszamy do włączenia się w procesję wszystkich parafian oraz grupy duszpasterskie. Centralna uroczystość rozpocznie się Mszą Świętą o godz. 1300, po której wyruszy procesja. W tym roku przejdziemy ulicami: Otwocką – Łochowską – Grajewską – Siedlecką - Otwocką

  3. Do przygotowania ołtarzy podczas procesji Bożego Ciała zapraszamy Panów na godz. 800. Zapraszam Panie do strojenia kwiatami poszczególne ołtarze.

  4. Podczas trwania tzw. oktawy uroczystości Bożego Ciała procesja w Bazylice podczas nabożeństwa czerwcowego.

  5. W przyszłą niedzielę obchodzimy Dzień Ojca. Pamiętajmy w naszych modlitwach o ojcach i tych, których Bóg odwołał do wieczności.

  6. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej. Uwadze szczególnie polecamy tygodnik „Idziemy”.

  7. Jubilatom i solenizantom nowego tygodnia niech obficie błogosławi Bóg w Trójcy Jedyny.

  8. Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej.

   

 • Pielgrzymka na Litwę

  Dodano: 11 czerwca 2019 r.

  Tegoroczna jesienna pielgrzymka poza granice naszej Ojczyzny odbędzie się w dn. 19-21 września. Zamierzamy odwiedzić wówczas następujące miejscowości: Troki, Wilno, Słobody i Jaszuny. Szczegółowy program tego wyjazdu przedstawia się następująco:

  19.09 – czwartek

  Godz. 6.15 – zbiórka na pl. Ks. Lauferskiego przed Bazyliką NSJ, zdawanie bagaży i odjazd autokaru. Dłuższy postój z okazją do gorącego posiłku w Rajgrodzie.

  Godz. 15.00 – Msza św. w Trokach w kościele Nawiedzenia NMP (zwanej też patronką) Litwy. XVI-wieczny obraz Matki Bożej został ukoronowany koronami papieskimi jako drugi wizerunek na ziemiach Rzeczypospolitej. Po Mszy zwiedzanie zamku z zewnątrz i degustacja dań karaimskich (kibiny, czebureki, itd.). Dania karaimskie opłaca każdy uczestnik indywidualnie; przykładowa cena 1 kibina – 3€.

  Godz. 19.00 – przyjazd do Wilna, zakwaterowanie w hotelu, obiadokolacja i czas wolny.

  20.09 – piątek

  Godz. 8.00 – śniadanie.

  Po śniadaniu Msza św. w kaplicy MB Ostrobramskiej i zwiedzanie kościołów, m. in. św. Teresy, św. Kazimierza, św. Trójcy, św. Anny. Będzie też okazja do modlitwy w domu św. s. Faustyny.  Na naszej trasie zwiedzania jest również Uniwersytet Wileński, Muzeum Adama Mickiewicza, Góra Trzech Krzyży, cmentarz na Rossie, itd.

  W trakcie zwiedzania przewidziane są przerwy na zakup pamiątek.

  Godz. 19.00 – obiadokolacja w hotelu. Po kolacji wyjazd do Słobody i spotkanie z astronomem – Henrykiem Silewiczem, który odkrył w tym roku nową gwiazdę, a Centrum Astronomiczne USA nazwało ją jego imieniem. W jego laboratorium będzie okazja do obserwacji gwiazd oraz rozmowy z wybitnym naukowcem przy ognisku i kiełbaskach.

  Powrót do hotelu.

  21.09 – Sobota

  Godz. 8.00 – śniadanie, Msza św. w kościele św. Ducha, czas na zakupy i odjazd do Warszawy. W drodze powrotnej zwiedzamy pałac w Jaszunach, w którym bywali m. in. Adam Mickiewicz, Juliusz Słowacki, Antoni Odyniec, Joachim Lelewell, Tomasz Zan, rodzina Śniadeckich.

  Godz. 21.00 – przyjazd do Warszawy.

  Koszty:

  - 180 PLN – przejazd autokarem, ubezpieczenie, pilot;

  - 70 € - hotel, wyżywienie, przewodnik, parkingi, ognisko z astronomem, ubezpieczenie.

  Degustacja w Trokach i inne posiłki w Wilnie (poza wymienionymi w świadczeniach) są fakultatywne i opłacane indywidualnie.

  Kalkulacja kosztów jest przeprowadzona dla grupy 45-50 osób. Jeśli grupa będzie mniejsza koszty mogą wzrosnąć. Informacja szczegółowa o kosztach i świadczeniach będzie podawana na spotkaniach organizacyjnych. Również wtedy będzie można otrzymać pisemną poszerzoną informację o pielgrzymce.

  Świadczenia:

  - autokar klasy turystycznej

  - zakwaterowanie w pokojach 2-osobowych z wygodami

  - wyżywienie: 2 śniadania (stół szwedzki), 2 obiadokolacje

  - pilot na trasie, przewodnik po Wilnie z językiem polskim

  - spotkanie z astronomem – Henrykiem Silewiczem

  Organizatorem wyjazdu jest Biuro Turystyki PHZ ZYG-GRO. Zgłoszenia do udziału w pielgrzymce przyjmuje p. Zygmunt Grochowski (tel. 600 090 231, mail: zyggro@wp.pl), ks. wikary (tel. 504 778 503 lub osobiście po Mszach w zakrystii) oraz kancelaria parafialna

 • Msza dziękczynna za pielgrzymkę do Petersburga

  Dodano: 9 czerwca 2019 r.

  Zmęczeni, ale pełni wrażeń i urzeczeni pięknem Petersburga, wróciliśmy do domów, a wspominając miniony tydzień dochodzimy z pewnością do wniosku: Mamy za co Bogu dziękować. W sposób wspólny i uroczysty chcemy tego dokonać w środę, podczas Mszy św. o godz. 18.00. Zapraszamy więc uczestników pielgrzymki do Pskowa, Petersburga i Kowna do naszej Bazyliki na ten dzień. Być może oprócz dzielenia się wrażeniami zrodzą się jakieś plany na kolejne wyjazdy?

 • Ogłoszenia Duszpasterskie - Zesłanie Ducha Św. 09 czerwca 2019

  Dodano: 8 czerwca 2019 r.

  ZESŁANIE DUCHA ŚWIĘTEGO                                                       9 czerwca 2019    

  OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

  1. Obietnica zmartwychwstałego Chrystusa wypełniła się. Zebrani w Wieczerniku Apostołowie otrzymują Ducha Świętego, który po wniebowstąpieniu Chrystusa będzie strzegł Kościoła i prowadził go na spotkanie z Mistrzem na końcu dziejów. Od dnia Pięćdziesiątnicy Kościół odkrywa swoje misyjne posłannictwo i głosi Dobrą Nowinę aż po krańce ziemi.

  2. Dzisiejsza uroczystość kończy okres Wielkanocy. Przypominamy jednocześnie, że czas Komunii św. wielkanocnej tradycyjnie jest liczony od Środy Popielcowej do uroczystości Trójcy Przenajświętszej, czyli do przyszłej niedzieli. Zachęcamy tych, którzy z różnych powodów w tym czasie jeszcze nie wypełnili trzeciego przykazania kościelnego, aby skorzystali z sakramentu pokuty i zjednoczyli się z Chrystusem w Eucharystii.

  3. Wszystkich czcicieli Najświętszego Serca Pana Jezusa zapraszamy do modlitwy podczas nabożeństw czerwcowych o godz. 1730

  4. W poniedziałek obchodzimy święto Najświętszej Maryi Panny, Matki Kościoła. Msza Święta w intencji papieża, Kościoła powszechnego oraz naszej diecezji i parafii zostanie odprawiona o godz. 700,800, 1200, 1800.

  5. 13 czerwca 2019 roku będzie przypadała 20. rocznica nawiedzenia naszej Diecezji przez Ojca Świętego Jana Pawła II. Podczas VII pielgrzymki do Ojczyzny Papież nawiedził Radzymin – Cmentarz Żołnierzy Bitwy Warszawskiej 1920 roku - oraz spotkał się z wiernymi przed Bazyliką Katedralną św. Michała Archanioła i św. Floriana. W wigilię tego wydarzenia 12 czerwca 2019 roku (środa), o godzinie 18.00 w Katedrze Warszawsko-Praskiej Mszę Świętą dziękczynną odprawi Biskup Warszawsko-Praski Romuald Kamiński. Wszyscy diecezjanie są zaproszeni do udziału we wspólnej modlitwie..

  6. W tym tygodniu przypada 13. dzień miesiąca. Nabożeństwo ku czci Matki Bożej Fatimskiej odprawiamy w czwartek o godz. po Mszy św. o godz. 1800

  7. W czwartek 13 czerwca obchodzimy święto Jezusa Chrystusa Najwyższego i Wiecznego Kapłana. Niech udział w wieczornej Mszy Świętej będzie okazją do modlitwy za kapłanów, o nowych kapłanów oraz duchowym przygotowaniem do uroczystości Bożego Ciała.

  8. W tym roku procesja Bożego Ciała przejdzie ulicami: Otwocką – Łochowską – Grajewską – Siedlecką i zakończenie procesji na placu przed Bazyliką przy czwartym ołtarzu. Zadbajmy o trasę procesji. Zapraszam w dzień Bożego Ciała Panów do pomocy przy postawieniu ołtarzy, a po zakończeniu procesji o pomoc przy sprzątaniu.

  9. W przyszłą niedzielę obchodzimy uroczystość Trójcy Świętej.

  10. Matce Kościoła polecamy wszystkich solenizantów i jubilatów nowego tygodnia.

  11. Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej.

 • Ogłoszenia Duszpasterskie Wniebowstąpienie Pańskie 02 czerwca 2019

  Dodano: 1 czerwca 2019 r.

  WNIEBOWSTĄPIENIE PAŃSKIE                                                      2 czerwca 2019

  OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

  1. Czterdzieści dni po zmartwychwstaniu Chrystus wstąpił do nieba. Pamiątkę tego wydarzenia  Kościół celebruje dzisiaj. Chrystus wstępuje do chwały Ojca, aby powrócić na końcu czasów. Dzisiejsza uroczystość wyraźnie wskazuje nam na ostateczny kres wszystkich naszych dróg, którym zgodnie z Bożym zamysłem miłości jest życie wieczne w królestwie niebieskim.

  2. W dzisiejszą niedzielę spotkanie Kół Żywego różańca o godz. 1700

  3. Trwamy w oczekiwaniu na zesłanie Ducha Świętego. Nowenna przygotowująca nas do tej uroczystości odprawiana jest codziennie podczas nabożeństwa czerwcowego o godz. 1730.

  4. Czerwiec to tradycyjnie miesiąc szczególnego kultu Najświętszego Serca Pana Jezusa. Cześć Bożemu Sercu będziemy oddawali podczas nabożeństw czerwcowych o godz. 1730.

  5. W tym tygodniu przypadają pierwszy czwartek i piątek miesiąca. Zachęcamy do czwartkowej modlitwy o powołania o godz. 1800 oraz do udziału we Mszy wynagradzającej Bożemu Sercu w piątek o godz. 700, 800, 1200, 1800. Spowiedź piątkowa podczas Mszy św. odprawianych w naszej Bazylice i Sanktuarium.

  6. Uroczyste obchody zesłania Ducha Świętego rozpoczniemy Mszą wigilijną w sobotę.

  7. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej.

  8. Jubilatów i solenizantów zwierzamy Bożemu Sercu i wstawiennictwu świętych patronów.

Liturgia

Dekret Arcybiskupa Henryka Hosera

Tygodnik Idziemy

Tygodnik Gość Niedzielny

Radio Warszawa 106,2 FM
Kontakt
Nasza parafia
ul. Kawęczyńska 53
03-775 Warszawa
 (+48) 22 818-65-51 (centrala)
 (+48) 22 619-58-03 (kancelaria)
email:  kancelaria.nsj@gmail.com
Ogłoszenia parafialne
Msze święte
Nabożeństwa
Kancelaria
Kontakt