roku.
Strona główna | Kontakt

Ogłoszenia parafialne/Aktualności

«  Archiwum aktualności - czerwiec 2018 »

archiwum

 • Ogłoszenia Duszpasterskie Uroczystość św. Jana Chrzciciela

  Dodano: 22 czerwca 2018 r.

  NARODZENIE ŚW. JANA CHRZCICIELA                                           24 czerwca 2018

  OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

  1. W dzisiejszą niedzielę obchodzimy Uroczystość św. Jana Chrzciciela.

  2. W piątek, w uroczystość Świętych Apostołów Piotra i Pawła, naszymi modlitwami będziemy wspierać osobę i dzieła Ojca Świętego. Msze Święte o godz. 700, 800, 1200, 1830. Tradycyjnie w tym dniu zbierana ofiara przekazywana jest na działalność Stolicy Apostolskiej. Ze względu na uroczystość liturgiczną w tym dniu nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.

  3. W piątek nie będzie mszy św. w samo południe wotywnej o Sercu Bożym ze względu na Uroczystość Św. Apostołów Piotra i Pawła.

  4. Na ostatnie nabożeństwa czerwcowe ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa zapraszamy codziennie o godz. 1730.

  5. Od jutra przez wakacje kancelaria parafialna będzie czynna w dni powszednie po południu od godz. 1600 – 1800.

  6. Zachęcamy w okresie wakacji do nawiedzania naszego sanktuarium w piątki. W samo południe Msza św. formularz o Sercu Pana Jezusa ( jeżeli kalendarz liturgiczny na to pozwala). Po Msz św. wystawienie Najświętszego Sakramentu przy obrazie Serca Pana Jezusa. Adoracja do wieczornej Mszy św.

  Wszystkich, którzy nawiedzają nasze sanktuarium przypominamy, że  każdego dnia będą mogli uzyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami jeżeli podczas pobożnego nawiedzenia odmówią Ojcze nasz… i Wierzę Boga… mogą uzyskać odpust zupełny. Mogą ofiarować za siebie albo za osobę zmarłą.

  7. Solenizantów i jubilatów rozpoczynającego się tygodnia polecamy szczególnej opiece św. Jana Chrzciciela.

  8. Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej.

 • Pielgrzymka do Fatimy

  Dodano: 22 czerwca 2018 r.

  24 czerwca, w niedzielę, o godz. 19.00, po Mszy św. wieczornej jest spotkanie z organizatorem jesiennej pielgrzymki m. in. do Fatimy. Osoby, które się wcześniej zgłosiły powinny przynieść ze sobą 1200 zł na opłatę biletów samolotowych i rezerwację miejsc  w hotelach. Program oraz inne szczegóły dotyczące wyjazdu p. Grochowski poda na spotkaniu.

  Proponujemy następujący program:

  Dzien 1 – LIZBONA

  15.25 przylot samolotu do Lizbony. Transfer to Hotelu VIP Executive Zurige

  Dzien 2 – LIZBONA

  Rano po śniadaniu przejazd do Belém i zwiedzanie Wieży Belem, Pomnika Odkrywców wzniesionego w pięćsetną rocznicę śmierci Henryka Żeglarza. Nastepnie przejazd do centrum i zwiedzanie kościoła św. Antoniego Padewskiego (msza), Katedry Se. Następnie spacer po położonej poniżej najstarszej dzielnicy zwanej Alfama. Spacer po Praca Rossio, Praca Comercio. Czas wolny. Nocleg w Lizbonie?

  Dzien 3 – LIZBONA – BATALHA/ ALCOBAÇA –FATIMA

  Po śniadaniu, wykwaterowanie i czas wolny w Lizbonie do 14:00. Przejazd do Fatimy, po drodze zwiedzanie klasztoru w Batalha lub Alcobaça. Nocleg w Fatimie. Dla chetnych o21:30 – rózaniec w Kaplicy Objawien i procesja ze swiecami.

  Dzien 4 - FATIMA – ALJUSTRIEL – VALINHOS

  Śniadanie. Całodzienny pobyt w Fatimie. Zwiedzanie Fatimy, religijnego centrum Portugalii. W tym miejscu trójka wiejskich dzieci wypasających bydło na okolicznych łąkach, doznała w 1917 r. sześciu objawień. Ujrzały one ponad konarami dębu „Panią jaśniejszą od słońca”. W Bazylice uświetniającej te wydarzenia znajdują się groby Hiacynty i Franciszka, którzy zmarli w latach 1919 – 1920 podczas epidemii grypy. W Aljustrel znajduja sie domy dzieci, które doznały objawień a prowadzi tam Droga Krzyzowa.  Godz. 18.30-19.45 msza i o21:30 – rózaniec w Kaplicy Objawien i procesja ze swiecami. Nocleg w Fatimie.

  Dzien 5 - WYLOT

  Po śniadaniu wymeldowanie się z hotelu, godz. 12:30 transfer na lotnisko i wylot o 15:50 do Warszawy.

  Uwaga:Kolejność zwiedzanych obiektów może ulec zmianie uzależniona jest ona od sytuacji zaistniałej w danym miejscu.

  Przewidywany koszt, niewiele ponad 2 tys. zł.- ale zależy on od wersji, jaką wybierzemy na spotkaniu. Są jeszcze miejsca wolne.

 • PROGRAM DNIA DUCHOWEGO DZIEŁA MODLITWY 27 lipca 2018 i 31 sierpnia Bazylika NSJ i Sanktuarium NSJ

  Dodano: 20 czerwca 2018 r.

  Dzieło Modlitwy w Diecezji Warszawsko - Praskiej

  Jesteśmy napełnieni Bożą łaską i wdzięczni Bogu przez ręce Maryi Pani Jasnogórskiej Królowej Polski, że nas nawiedziła i przez całą dobę użyczyła Królewskiej audiencji, modlącym się w Bazylice i Sanktuarium NSJ.

   W naszej diecezji Warszawsko – Praskiej podjęliśmy duchowe dzieło modlitwy. W dniu 17 czerwca rozpoczęła się stała modlitwa za czas Nawiedzenia Maryi Pani Jasnogórskiej.

  Nasz dekanat Praski ma wyznaczone dwa w miesiącu dni 5 i 27 dzień miesiąca. W naszej parafii taki dzień będziemy przeżywać 27 lipca 2018 r, 31 sierpnia 2018 r.

   Zachęcam do modlitwy różańcowej:

  PROGRAM DNIA DUCHOWEGO DZIEŁA MODLITWY 27 lipca 2018 i 31 sierpnia Bazylika NSJ i Sanktuarium NSJ

  g. 700 – Msza św.

  Godzinki NMP

  g. 800 – Msza św.

  g. 830 -   różaniec tajemnice radosne

  g. 900 – różaniec tajemnice światła

  g. 930 – różaniec tajemnice bolesne

  g. 1000 – różaniec tajemnice chwalebne

  g. 1200 – Msza św. formularz o Sercu Pana Jezusa

  g. 1500 – Wystawienie Najświętszego Sakramentu - Koronka do Bożego Miłosierdzia i adoracja do Mszy św.

  g. 1800 – Msza św. formularz o Matce Bożej Częstochowskiej zakończenie Apelem Jasnogórskim

  Zakończenie duchowego dnia wdzięczności za Nawiedzenie Matki Bożej Królowej Polski.

  „Chcemy uwielbiać Boga za dar Matki Zbawiciela, a Matce podziękować, za wszystko co uczyniła tej wspólnocie diecezjalnej” mówił na zakończenie peregrynacji ks. bp. Romuald Kamiński ordynariusz diecezji warszawsko – praskiej.

   

 • Zapraszamy w piątki na Msze św. i adorację w Sanktuarium NSJ

  Dodano: 20 czerwca 2018 r.

  Zachęcamy w okresie wakacji do nawiedzania naszego sanktuarium w piątki. W samo południe Msza św. formularz o Sercu Pana Jezusa ( jeżeli kalendarz liturgiczny na to pozwala). Po Msz św. wystawienie Najświętszego Sakramentu przy obrazie Serca Pana Jezusa. Adoracja do wieczornej Mszy św.

  Wszystkich, którzy nawiedzają nasze sanktuarium przypominamy, że  każdego dnia będą mogli uzyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami jeżeli podczas pobożnego nawiedzenia odmówią Ojcze nasz… i Wierzę Boga… mogą uzyskać odpust zupełny. Mogą ofiarować za siebie albo za osobę zmarłą.

 • Wróciliśmy z Białorusi - dziękujemy!

  Dodano: 18 czerwca 2018 r.

  W niedzielę, późnym wieczorem, wróciliśmy z pielgrzymki po Białorusi - radośni, pełni wrażeń, ubogaceni osobistym spotkaniem z Białorusią, szczególnie z jej duchowo-religijnym wymiarem. Za wszelkie dobro jakiego doświadczyliśmy w czasie tych czterech dni będziemy dziękować Panu Bogu w czasie Mszy św., zamówionej przez uczestników tego wyjazdu, w dniu 26. 06. (wtorek) o godz. 18.00. Do udziału we Mszy św. zapraszamy pielgrzymujących, ich rodziny i wszystkich sympatyków pielgrzymowania z Bazyliki-Sanktuarium NSJ.

  W zakrystii Bazyliki można odebrać niektóre zdjęcia z tego wyjazdu. Natomiast cały materiał fotograficzny można skopiować po dostarczeniu pedrive'a z wolnym miejscem conajmniej 4GB.

 • Do odebrania zapomniane rzeczy

  Dodano: 18 czerwca 2018 r.

  Po pielgrzymce z Białorusi, ktoś zostawił w autokarze część swojego bagażu. Rzeczy są do odebrania u ks. Krzysztofa - tel. 504 778 503.  

 • Ogłoszenia Duszpasterskie 03 czerwca 2018 r.

  Dodano: 2 czerwca 2018 r.

  DZIEWIĄTA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU  3 czerwca 2018

  OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

   

  1. W dzisiejszą niedzielę rozpoczynamy rekolekcje przed Nawiedzeniem Obrazu MB Jasnogórskiej. Serdecznie witamy OO Redemptorystów, którzy przygotują nasze serce na spotkanie z Matką Bożą. Pamiętajmy o nich w naszych modlitwach, prośmy o światło Ducha Świętego dla Ojców na czas rekolekcji – Maryjnych.

  2. Dzisiaj przeżywamy ustanowiony kilka lat temu w Kościele w Polsce Dzień Dziękczynienia. Dziękujemy Bożej Opatrzności za opiekę nad naszym narodem. Dzisiaj zbierane są do puszek ofiary na Świątynię Bożej Opatrzności. Za ofiary w imieniu ks. Kardynała składam gorące Bóg zapłać!

  4. W czerwcu oddajemy cześć Bożemu Sercu podczas nabożeństwa z litanią o godz. 1730. Trwa oktawa procesja Eucharystyczna po bazylice. Na zakończenie oktawy w czwartek poświęcenie wianków o godz. 1800.

  5. W piątek przypada uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa. W naszej parafii odpust Msze św. o godz. 700, 800 1200, z kazaniami.

  O godz. 1800 gromadzimy się na modlitewnym czuwaniu w bazylice oczekując przybycia do naszej parafii Kopii Obrazu Matki Bożej Częstochowskiej. Obraz powitamy na placu przed Bazyliką o godz. 1830 uroczyście wniesiemy Go do bazyliki.

  O godz. 1900  rozpocznie się Uroczysta Eucharystia pod przewodnictwem ks. Bp. Ordynariusza Romualda Kamińskiego. Nasza Uroczystość w dziejach 99 lat od erygowania parafii ma szczególny wymiar podczas uroczystej Eucharystii w obecności w znaku Kopi Pani Jasnogórskiej, bazylice zostanie erygowane sanktuarium Serca Pana Jezusa.

   Bądźmy Panu Bogu za to ten dar wdzięczni. Niech Bozie Serce udziela nam wielu łask.

  Ze względu na uroczystość nie obowiązuje w tym dniu wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych. W piątek kancelaria parafialna nie będzie czynna.

  6. W sobotę będziemy wspominać Niepokalane Serce Najświętszej Maryi Panny, niepodzielnie zjednoczone z Sercem Jej Syna. W naszej Bazylice będziemy skupieni na modlitwie przy Czarnej Madonnie.

  7. Wszystkim jubilatom i solenizantom rozpoczynającego się tygodnia życzymy Bożego błogosławieństwa.

  8. Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej.

   

 • OGŁOSZENIE BAZYLIKI NAJŚWIĘTSZEGO SERCA JEZUSOWEGO sanktuarium

  Dodano: 1 czerwca 2018 r.

   
  Ogłoszenie Bazyliki Najświętszego Serca Jezusowego sanktuarium
  8 czerwca 2018 roku, Kawęczyńska 53

  W uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa,
  8 czerwca 2018 roku,
  bazylika mniejsza Najświętszego Serca Jezusowego przy ul. Kawęczyńskiej
  zostanie ogłoszona sanktuarium Diecezji Warszawsko-Praskiej.

  Aktu ustanowienia sanktuarium
  dokona biskup Romuald Kamiński podczas Eucharystii o godzinie 19.00.

  Odpust parafialny połączony jest z z nawiedzeniem Parafii przez
  Kopię Ikony MB Częstochowskiej,
  która w piątkowe popołudnie zostanie uroczyście powitana w świątyni parafialnej.

  Serdecznie zapraszamy do udziału w tej uroczystości.

Liturgia

Dekret Arcybiskupa Henryka Hosera

Tygodnik Idziemy

Tygodnik Gość Niedzielny

Radio Warszawa 106,2 FM
Kontakt
Nasza parafia
ul. Kawęczyńska 53
03-775 Warszawa
 (+48) 22 818-65-51 (centrala)
 (+48) 22 619-58-03 (kancelaria)
email:  kancelaria.nsj@gmail.com
Ogłoszenia parafialne
Msze święte
Nabożeństwa
Kancelaria
Kontakt