roku.
Strona główna | Kontakt

Ogłoszenia parafialne/Aktualności

«  Archiwum aktualności - czerwiec 2016 »

archiwum

 • Ogłoszenia Duszpasterskie XII Niedziela zwykła 26 czerwca 2016 r.

  Dodano: 25 czerwca 2016 r.

  TRZYNASTA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU                               26 czerwca 2016r.

  OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

  1. Przeżywamy XIII niedzielę zwykłą w roku liturgicznym.

  2. Rozpoczął się ostatni tydzień czerwca. Jeszcze raz pragniemy zachęcić do wspólnej modlitwy do Jezusowego Serca. Nabożeństwa czerwcowe w naszym kościele o godz. 1730 Po nabożeństwie Msza Święta.

  3. W środę świętować będziemy uroczystość Świętych Apostołów Piotra i Pawła. To dwa filary, na których opiera się cała nasza kościelna wspólnota. Zapraszamy na wspólną modlitwę na Mszach Świętych o godz. 700, 800, 1200, 1800 w intencji całego Kościoła, papież, jako jego widzialnej głowy, a także nas samych, byśmy stawali się apostołami Chrystusa w miejscu naszej pracy, nauki i odpoczynku. Zbierana w tym dniu taca jest przeznaczona na potrzeby Stolicy Świętej.

  4. W ostatni dzień czerwca przypadnie czwartek przed pierwszym piątkiem miesiąca. Pierwsze dni lipca to pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca.

  W czwartek, podczas ostatniego czerwcowego nabożeństwa, pomodlimy się za wszystkich powołanych do służby Bożej, a także o nowe i święte powołania.

  W pierwszy piątek nie ma odwiedzin chorych w domach ze względu na trwające wakacje a po południu o godz. 1500 zapraszamy na Koronkę do Bożego Miłosierdzia i adorację Najświętszego Sakramentu, która będzie się odbywać przy ołtarzu Serca Pana Jezusa.  Będzie też możliwość skorzystania z sakramentu pokuty i pojednania. Adorację zakończymy nabożeństwem ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa i Mszą Świętą wotywną o Sercu Bożym.

  5. W sobotę Msza św. o Niepokalanym Sercu Maryi o godz. 800, na zakończenie akt wynagrodzenia. Wieczorem nie będzie różańca ze względu na odbywające się śluby tego dnia w Bazylice.

  6. Składamy najserdeczniejsze życzenia świętującym w tym tygodniu swoje urodziny i imieniny. Wszystkim, którzy niebawem wyruszą na wakacje, chcemy życzyć bezpiecznej podróży i dobrego wypoczynku. A tych, którzy w naszej wspólnocie będą spędzać czas wolny, serdecznie pozdrawiamy. Pomódlmy się także za zmarłych w ostatnim czasie parafian.

  7. Zachęcamy do nabywania prasy katolickiej w naszej zakrystii.

 • Ogłoszenia Duszpasterskie XII niedziela 19 czerwca 2016

  Dodano: 18 czerwca 2016 r.

  DWUNASTA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU                                         19 czerwca 2016

  OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

  1. „Kim dla mnie jest Jezus Chrystus?” − to pytanie trzeba nam zadawać nieustannie i całym życiem udzielać właściwej odpowiedzi, że jest On naszym Panem, Mistrzem i Mesjaszem. Prośmy o potrzebne dary i siłę, by nasza odpowiedź była naprawdę wiarygodna.

  2. Każdego czerwcowego wieczoru o godz. 1730 zapraszamy na nabożeństwa ku czci Serca Pana Jezusa. Po nabożeństwie Msza Święta.

  3. Kolejny rok szkolny i katechetyczny dobiega końca. W czasie ostatnich dni roku szkolnego poszczególne szkoły, którymi dzieci i młodzież jest objęta katechizacją przychodzą wyznaczonym czasie, aby podziękować dobremu Bogu za wszystkie otrzymane dary i łaski w ciągu tego czasu i pracy i nauki oraz poprosić o bezpieczne i szczęśliwe  wakacje.

  4. W piątek przypada uroczystość Narodzenia Świętego Jana Chrzciciela. To poza Jezusem i Jego Matką, Maryją, jedyny Święty, którego ziemskie narodziny czcimy w liturgii. Przez jego wstawiennictwo pragniemy modlić się o łaskę bycia wiarygodnym świadkiem Jezusa Chrystusa. Zapraszamy do udziału w Eucharystii o godz.700, 800, 1200, 1800.  Z racji uroczystości nie obowiązuje nas wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.

  5. W czasie trwania wakacji kancelaria parafialna będzie czynna w godz. popołudniowych od poniedziałku do piątku w godz. od 1600 – 1800.

  6. Przypominamy, że w najbliższą sobotę (25 czerwca) o godz. 6.30 z parkingu przed Bazyliką wyrusza autokarowa pielgrzymka do Kazimierza Dolnego, Wysokiego Koła i Góry Kalwarii. Uczestnicy tego wyjazdu niech pamiętają o zabraniu potrzebnych lekarstw, różańca, książeczki z tekstem Godzinek o NMP i wygodnego obuwia.

  7. Na czas wakacji zawieszamy funkcjonowanie schematu dyżurów lektorskich dla osób dorosłych. W związku z tym prosimy, by osoby dorosłe czytające teksty Pisma św. podczas Mszy św. pełniły swoją dalej posługę, zawsze ilekroć będą w Bazylice.

  8. Comiesięczna obowiązkowa katecheza przygotowująca chrzestnych i rodziców do udziału w chrzcie dzieci odbędzie się w I środę  lipca (6 lipca) o godz. 19.00 w sali parafialnej nr 131; wejście przez portiernię domu zakonnego od ul. Kawęczyńskiej.

  9. Uczestników pielgrzymki do Rygi i Tallina informujemy, że istnieje możliwość skopiowania całego materiału fotograficznego z tej pielgrzymki, na który składa się przeszło 2,5 tys. zdjęć. Chętni powinni w tym celu dostarczyć nośnik ok. 8 Gb do ks. wikarego, który dysponuje materiałem. Niewielka część tych zdjęć - inna niż udostępniona po Mszy św. dziękczynnej - w formie papierowej jest do przejrzenia i odebrania w zakrystii.

  10. Życzliwością i modlitwą pragniemy otoczyć wszystkich obchodzących swoje osobiste uroczystości w rozpoczynającym się tygodniu. Pamiętamy szczególnie o naszych ojcach z okazji przypadającego w czwartek ich święta, a także o naszych zmarłych, polecając ich nieskończonemu miłosierdziu Boga.

   

   

   

 • "Białe noce" na zdjęciach

  Dodano: 15 czerwca 2016 r.

  Uczestników pielgrzymki do Rygi, Tallina i sanktuariów na Litwie informujemy, że istnieje możliwość skopiowania całego materiału fotograficznego z tej pielgrzymki, na który składa się ok. 2,5 tys. zdjęć. Chętni powinni w tym celu dostarczyć nośnik ok. 8 Gb do ks. wikarego z Bazyliki, który dysponuje tym materiałem. Niewielka część tych zdjęć - inna niż udostępniona na spotkaniu po Mszy św. dziękczynnej za pielgrzymkę - w formie papierowej jest do przejrzenia i bezpłatnego odebrania w zakrystii.

  O jakości i treści fotografii mówi również reportaż zamieszczony w galeriach na tejże stronie internetowej.

   

 • Katecheza przed chrztem św.

  Dodano: 15 czerwca 2016 r.

  Comiesięczna obowiązkowa katecheza przygotowująca chrzestnych i rodziców do udziału w chrzcie dzieci odbędzie się w I środę  lipca (6 lipca) o godz. 19.00 w sali parafialnej nr 131; wejście przez portiernię domu zakonnego od ul. Kawęczyńskiej. 

 • ogłoszenia Duszpasterskie XI Niedziela zwykła 12 czerwca 2016 r.

  Dodano: 11 czerwca 2016 r.

  JEDENASTA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU                                        12 czerwca 2016

  OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

  1. Przeżywamy Jedenastą niedzielę w ciągu roku liturgicznego.

  2. W naszej parafii w dniu dzisiejszym wspominamy historyczne wydarzenie, kiedy to 25 lat temu gościliśmy św. Jana Pawła II. Po mszy o godz. 1930 zapraszamy na koncert

  3. Dziś o godz. 17.00 spotkanie formacyjne dla osób zrzeszonych w "Ziarnach Miłosierdzia" i wspierających modlitwą Światowe Dni Młodzieży.

  4. Zapraszamy na czerwcowe nabożeństwa ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa codziennie  o godz.1730  przed wieczorną Eucharystią.

  5. W środy zapraszamy na nowennę do Matki Bożej Wspomożycielki Wiernych, którą odprawiamy o godz. 1800, podczas mszy św.

  6. Dnia 19 czerwca 2016 roku, o godzi. 10.00, w naszej Bazylice zostaną posłani na misje wolontariusze Międzynarodowego Wolontariatu Don Bosco. Wolontariusze, którzy wyjadą na misje przeszli roczną formację w Salezjańskim Ośrodku Misyjnym w Warszawie. W ciągu roku rozeznawali, skąd pochodzi ich motywacja wyjazdu, poznali charyzmat księdza Bosco, zwyczaje krajów misyjnych i charakter pracy wolontariuszy. Mieli okazję poznać misjonarzy i misjonarki z różnych placówek misyjnych oraz wolontariuszy, którzy już wrócili z misji. W 2016 roku na misje wyjedzie 6 wolontariuszek na wolontariat roczny, do Zambii, Rwandy i Kazachstanu oraz 19 wolontariuszy na wolontariat krótkoterminowy do Zambii, Ugandy, Kazachstanu, Malawi, Czech , Austrii i Włoch

  7. Osoby wyjeżdżające 25 czerwca na pielgrzymkę autokarową do Kazimierza, Wysokiego Koła i Góry Kalwarii są proszone o uregulowanie opłat i uzupełnienie danych.

  8. Na czas wakacji zawieszamy funkcjonowanie schematu dyżurów lektorskich dla osób dorosłych. W związku z tym prosimy, by osoby dorosłe czytające teksty Pisma św. podczas Mszy św. pełniły swoją dalej posługę, zawsze ilekroć będą w Bazylice.

  9. Wszystkim przeżywającym w tym tygodniu swoje osobiste święta, nade wszystko imieniny i urodziny, składamy najlepsze życzenia. Zmarłych polecajmy Bożemu miłosierdziu.

  10. Zachęcamy do nabywania prasy katolickiej w naszej zakrystii i tygodnika „Idziemy”.

   

   

   

 • Koncert 1050

  Dodano: 7 czerwca 2016 r.

  12 czerwca 2016 zapraszamy na uroczyste obchody 25 rocznicy wizyty Ojca Świętego Jana Pawła II w Bazylice Najświętszego Serca Jezusowego.

  Dnia 8 czerwca 1991 r. Jan Paweł II uroczyście otworzył w Bazylice Najświętszego Serca Jezusowego w Warszawie II Polski Synod Plenarny. Było to historyczne wydarzenie nie tylko dla naszej parafii, ale i dla całego kościoła w Polsce.

  Z tej okazji o godzinie 19:30 zapraszamy wszystkich na uroczystą mszę świętą do Bazyliki Najświętszego Serca Jezusowego przy ul. Kawęczyńskiej 53 w Warszawie. Po mszy, o godz. 20:15 odbędzie się wyjątkowy Koncert pt. „1050”, który nie tylko przywołuje pamięć o Papieżu Polaku, ale także w oryginalny i wyjątkowy sposób upamiętnia rocznicę Chrztu Polski.

  Pomysłodawcą koncertu jest artysta plastyk Krzysztof Orankiewicz, który na oczach widzów wykona inspirowany Chrztem Polski, alegoryczny obraz w trzech częściach . Towarzyszyć mu będą artyści muzycy młodego pokolenia oraz słowo Ojca Świętego Jana Pawła II z jego encyklik i homilii. Wystąpią:Justyna Gęsicka oraz Agnieszka Jezierska - solistki arii operowych, Anna Marciniak - skrzypce, Jacek Myśliński - bębny, Paweł Antosiak - fortepian. Koncepcja, scenariusz, wykonawca malarstwa - Krzysztof Orankiewicz. Scenografia – Krzysztof Orankiewicz, Remigiusz Pędzikowski.

  „1050” to współczesna artystyczna wypowiedź na uniwersalny i ponadczasowy temat jakim jest historia chrześcijaństwa w Polsce oraz obecności Boga w naszym życiu.

   

  Organizatorami uroczystości są Parafia Najświętszego Serca Jezusowego w Warszawie, Oratorium im. św. Jana Bosko przy wsparciu Urzędu Dzielnicy Praga Północ m. st. Warszawy.

  Dziękujemy Mecenasowi koncertu - PGNiG Termika za pomoc w jego realizacji.

   

  DATA: 12 czerwca 2016

  PROGRAM:
  19:30 - Uroczysta msza św.
  20:15 - Koncert „1050”
  21:15 - Zakończenie uroczystości

  MIEJSCE: Bazylika Najświętrszego Serca Jezusowego w Warszawie, ul. Kawęczyńska 53

  DOJAZD: tramwaje 7 i 13 (pętla tramwajowa Kawęczyńska Bazylika)

  WSTĘP WOLNY

 • Ogłoszenia Duszpasterskie X niedziela zwykła 5 czerwiec 2016 r.

  Dodano: 4 czerwca 2016 r.

  DZIESIĄTA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU                                          5 czerwca 2016 r.

  OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

  1. Przeżywamy X niedzielę w ciągu roku liturgicznego.

  2. Dzisiejsza niedziela w naszej Ojczyźnie obchodzona jest jako Dzień Dziękczynienia. Podziękujmy Panu Bogu za Jego niepojętą i nieskończoną miłość, za dar Jego wcielenia i odkupienia. W to dziękczynienie włączajmy sprawy osobiste, dotyczące naszej parafialnej wspólnoty, ale i całego narodu. Wyrażamy wdzięczność za wolną i niepodległą Polskę, za każdą i każdego z nas, za wszelkie wyrazy wzajemnej życzliwości i solidarności. Temu dniowi towarzyszy również zbiórka pieniężna na świątynię Opatrzności Bożej na warszawskich Polach Wilanowskich. Za każdy dar serca składamy serdeczne „Bóg zapłać”.

  3. Dzisiaj zapraszamy Koła Żywego Różańca na spotkanie formacyjne o godz. 1700. Nie będzie dzisiaj procesji eucharystycznej z racji na przeżywaną oktawę Bożego Ciała i odpust parafialny. Wszystkim, którzy brali udział w uroczystościach odpustowych składamy serdeczne podziękowanie. A nade wszystko ministrantom, bielankom, asyście procesyjnej wszystkim, którzy są postawą i zaangażowaniem zaświadczyli o obecności żywego Boga pośród nas.

  4. Rozpoczęliśmy czerwiec poświęcony czci Najświętszego Serca Pana Jezusa. Każdego wieczoru o godz. 1730.,  wspólnie śpiewamy litanię do Bożego Serca. Po nabożeństwie Msza Święta. Zapraszamy do udziału w tych nabożeństwach.

  5. W dniu 8 czerwca mija 25 lat, jak gościliśmy naszego Wielkiego Rodaka, dziś św. Jana Pawła II. Zachęcamy tego dnia do modlitwy i prośmy aby za Nami orędował w niebie. W następną niedzielę tj. 12 czerwca będziemy wspominać Jego wizytę, w naszej Bazylice.

  6. W każdy piątek od godz. 1500 do wieczornego nabożeństwa w naszej bazylice trwa adoracja Najświętszego Sakramentu. Ofiaruj kilka chwil na adorację powierzając wszystkie swoje sprawy, rodziny, wspólnoty parafialnej.

  7. Z bólem serca muszę powiedzieć o czymś, co przydarzyło się w minionym tygodniu. Otóż: w nocy z 30 na 31 maja nieznani sprawcy dokonali włamania do naszej bazyliki. Jak pokazują kamery o godz. 02.14 trzech młodych ludzi wybiło szybę w oknie nad księgarnią św. Jana Bosko i weszło do kościoła. Łomami rozbili skarbonę stojącą w głównej nawie i ukradli pieniądze, które parafianie ofiarowali na budowę, tak potrzebnej, windy. Policja już prowadzi dochodzenie. Dla niektórych świętość miejsca nieznaczny nic - niestety, smutne. A jeszcze bardziej przerażający jest fakt, że coraz młodsze osoby nie mają szacunku dla obiektów sakralnych i uczuć religijnych.

  8. Solenizantom i jubilatom tygodnia przekazujemy wyrazy życzliwości i serdeczności. Zmarłym w ostatnich dniach parafianom chciejmy wypraszać dar życia wiecznego.

  9. Zachęcamy do nabywania prasy katolickiej w zakrystii.

   

Liturgia

Dekret Arcybiskupa Henryka Hosera

Tygodnik Idziemy

Tygodnik Gość Niedzielny

Radio Warszawa 106,2 FM
Kontakt
Nasza parafia
ul. Kawęczyńska 53
03-775 Warszawa
 (+48) 22 818-65-51 (centrala)
 (+48) 22 619-58-03 (kancelaria)
email:  kancelaria.nsj@gmail.com
Ogłoszenia parafialne
Msze święte
Nabożeństwa
Kancelaria
Kontakt