roku.
Strona główna | Kontakt

Ogłoszenia parafialne/Aktualności

«  Archiwum aktualności - czerwiec 2013 »

archiwum

 • Pielgrzymka Różańcowa - Warszawa - Czerwińsk n. Wisłą

  Dodano: 17 czerwca 2013 r.

   

  W  piątek 28 czerwca wyrusza z naszej bazyliki już po raz dziesiąty 3-dniowa

  Piesza Pielgrzymka Różańcowa do Sanktuarium Maryjnego w Czerwińsku nad Wisłą.

  Zapisu na pielgrzymkę można dokonać po każdej Mszy św. w zakrystii.

  Dokładne informacje na temat Pieszej Pielgrzymki Różańcowej możemy przeczytać

  w gablocie przed bazyliką.

   

  X PIESZA PIELGRZYMKA RÓŻAŃCOWA  WARSZAWA - CZERWIŃSK                28.06 - 30.06.2013

  Piątek 28 czerwca   Bazylika NSJ W-wa Praga  -  Jabłonna   -  18 km

  12.00Msza św. na rozpoczęcie  IX Pielgrzymki Różańcowej                                                      13.45 – Wyjście na trasę:Bazylika NSJ- Otwocka – Siedlecka-Wołomińska - Śnieżna – Grodzieńska – Kosmowskiej – Szwedzka – 11-go listopada – Rondo Żaba – Odrowąża – Wysockiego - ok.15.00 Kościół Matki Bożej Różańcowej  (odpoczynek ok.40 min.)     16.00 wyjście: Wysockiego – Marywilska – Czołowa – Klasyków (przeście przez przejazd kolejowy) – ok. 17.15 Kościół Narodzenia NMP (odpoczynek 40 min.)                                   18.00 wyjście: Klasyków – Fletniowa – Parcelacyjna – Deseniowa – Chlubna – Obrębowa        - 1 Maja - Szkolna - Jabłonna - Szkoła Podstawowa - dojście ok. 19.30 (nocleg)

  Sobota 29 czerwca

     Jabłonna – Zakroczym - 32 km

  6.00 pobudka, śniadanie

  7.00wyjście

  : Szkolna – Modlińska (chodnik) - Kościół MB Królowej Polski–Modlińska (chodnik) – Wałowa - (odp.30 min.)

   

   

  9.30wyjście: Wałowa - Mazowiecka (odpoczynek 45 min.)

  12.00wyjście: Mazowiecka  Wał Nadwiślański (odpoczynek 60 min.)

   

  15.00wyjście: Most rzeki Narew – Rondo – Ledóchowskiego – Poniatowskiego –            

  29-listopada – Szpitalna – Modlin Twierdza Parafia św. Barbary

   - Eucharystia

  17.30wyjście: Obwodowa – Warszawska – Rondo O.H. Koźmińskiego –  Kościół Ojców Kapucynów– Szkoła  dojście ok.19.30 (nocleg)

   

  Niedziela 30 czerwca  Zakroczym – Czerwińsk nad Wisłą – 23 km

  5.45wyjście:

   

   Szkoła – Rynek – droga polna

   - Wólka Smoszewska – Mochty – Smoszewo Parafia p.w. św. Mateusza

  Parafia (odpoczynek ok.45 min.)

  8.45wyjście: Smoszewo - Wólka Przybojewska – Wólka n. Wisłą – Miączynek – Miączyn – Wychódźc (odpoczynek ok. 30 min);

  10.30 – wyjście, wąwóz……

  12.30wyjście: Wilkuwiec – Zdziarka – Praga (odpoczynek ok. 30 min)

  14.00wyjście: Praga – Piotra Dunina – Królowej Jadwigi – Świętokrzyska – Piotra Dunina - Klasztorna

  ok. 15.00  dojście do Sanktuarium Matki Bożej Czerwińskiej

  Msza św.    -  Agapa – zakończenie                                                                                                      - ok. 18.00 Powrót autokarami do Warszawy

 • Ogłoszenia Duszpasterskie IX niedziela zwykła 02. 06. 2013 r

  Dodano: 1 czerwca 2013 r.

  OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

   

  1.    Rozpoczęliśmy miesiąc czerwiec poświęcony Sercu Pana Jezusa. W naszym kościele codziennie o godzinie 1730, będziemy odprawiali nabożeństwa czerwcowe, podczas których śpiewamy Litanię do Serca Pana Jezusa. Licznie uczęszczajmy na te nabożeństwa, aby wynagrodzić Panu Bogu wszystkie nasze grzechy i nieprawości. Podobnie jak w maju, niech ta czerwcowa modlitwa będzie też celebrowana w domach, przy przydrożnych kapliczkach i krzyżach. Jest bowiem wyrazem naszej wiary w wielkie Boże miłosierdzie.

  2.    Dzisiaj nie będzie spotkania formacyjnego bractw różańcowych z racji światowej adoracji Najświętszego Sakramentu. Zapraszamy Koła Żywego różańca na adorację o godz. 1700. W tym miesiącu zachęcam Koła Różańcowe do modlitwy w intencji misji św. w naszej parafii.

  3.    Z inicjatywy metropolity warszawskiego księdza kardynała Kazimierza Nycza od 2008 roku pierwsza niedziela czerwca obchodzona jest jako Święto Dziękczynienia. Przede wszystkim dziękujemy naszemu Ojcu w niebie za dar odkupienia. Ale jednocześnie dziękujemy sobie wzajemnie za wszelkie gesty dobroci i braterskiej solidarności.

  4.    Trwa tak zwana oktawa Bożego Ciała. Codziennie o godzinie 1730 gromadzimy się w naszym kościele na nabożeństwie czerwcowym i podążamy w procesji za Chrystusem utajonym w Najświętszym Sakramencie, a po niej celebrujemy Eucharystię. Zachęcam wszystkich Parafian do udziału w tej naszej wspólnotowej modlitwie!

  5.    W czwartek, 6 czerwca, zakończenie oktawy uroczystości Bożego Ciała.  W tym dniu przypada też rocznica uroczystej beatyfikacji księdza Jerzego Popiełuszki w Warszawie. Przez wstawiennictwo tego polskiego Błogosławionego ostatnich czasów będziemy prosić o sprawiedliwość społeczną w naszej Ojczyźnie oraz o mądrość i roztropność dla rządzących naszym narodem.

  6.    W tym tygodniu również pierwszy czwartek i pierwszy piątek miesiąca. 7 czerwca w piątek przypada Uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa. Odpust w naszej parafii, wizytacja kanoniczna Ks. Bp Marka Solarczyka i bierzmowanie naszej młodzieży. Tego dnia Msze św. o g. 700, 800, 1200, zapraszamy Bractwa różańcowe, osoby chore cierpiące ks. Biskup skieruje słowo pasterskie i o godz. 1800 suma odpustowa w czasie, której młodzież naszej parafii otrzyma z rąk ks. Bp. Sakrament bierzmowania. Po Mszy św., w samo południu rozpoczniemy adorację Najświętszego Sakramentu potrwa adoracja do nabożeństwa czerwcowego, czyli do godz. 1730.    Okazja do spowiedzi świętej pierwszopiątkowej w naszym kościele podczas Mszy św. i odwiedziny chorych w domach od godz. 800. Tego dnia obchodzimy w Kościele Światowy Dzień Modlitw o Uświęcenie Kapłanów.

  7.    W sobotę, 8 czerwca, w liturgii będziemy czcili Niepokalane Serce Najświętszej Maryi Panny. Gorąco zachęcam do licznego udziału w liturgii tych najbliższych uroczystych dni. W sobotę nabożeństwo czerwcowe wyjątkowo odprawimy po Mszy św. o godz. 800 ze względu, że tej soboty jest kilka ślubów. Msza św. o godz. 1800  będzie Mszą ślubną.

  8.    Dziękuję wszystkich współbraciom za pomoc w przygotowaniu przyjęcia relikwii ks. Bosko. Przede wszystkim za godziny spędzone w konfesjonale, za piękną oprawę liturgii przygotowane czuwania, podziękowania kieruję na ręce naszego ks. Dyrektora Henryka Bonkowskiego. Dziękuję Siostrą zakonnym, Panu organiście, kościelnemu, osobom świeckim i wszystkim parafianom za obecność przy relikwiach św. Jana Bosko. Również moje podziękowania kieruję do wszystkich, aby jak najpiękniej przeżyć Uroczystość Bożego Ciała. Za budowanie ołtarzy i wszelką pomoc i życzliwość.

  9.    Zachęcamy do lektury prasy katolickiej.

Liturgia

Dekret Arcybiskupa Henryka Hosera

Tygodnik Idziemy

Tygodnik Gość Niedzielny

Radio Warszawa 106,2 FM
Kontakt
Nasza parafia
ul. Kawęczyńska 53
03-775 Warszawa
 (+48) 22 818-65-51 (centrala)
 (+48) 22 619-58-03 (kancelaria)
email:  kancelaria.nsj@gmail.com
Ogłoszenia parafialne
Msze święte
Nabożeństwa
Kancelaria
Kontakt