roku.
Strona główna | Kontakt

Ogłoszenia parafialne/Aktualności

«  Archiwum aktualności - maj 2019 »

archiwum

 • Katecheza przed chrztem św.

  Dodano: 27 maja 2019 r.

  W środę, 5 czerwca na godzinę 19.00, zapraszamy rodziców i chrzestnych na katechezę przygotowującą do udziału w sakramencie chrztu dziecka. Katecheza prowadzona jest w sali parafialnej 130; wejście przez portiernię domu zakonnego od ul. Kawęczyńskiej. Z rozporządzenia władz naszej diecezji udział w takiej katechezie jest obowiązkowy.

 • Dziękujemy za Kociewie

  Dodano: 26 maja 2019 r.

  Mszą św. sprawowaną  w dn. 13 czerwca o godz. 1800 (czwartek) chcemy podziękować Bogu za wszelkie dobro, jakiego doznaliśmy pielgrzymując na Kociewie. Do wspólnej modlitwy zapraszamy przede wszystkim uczestników tej pielgrzymki, ale również ich rodziny i bliskich. Niech wymodlone wtedy dobro i radość bycia ze sobą umacniają naszą wiarę, miłość do Kościoła i troskę o uświecanie naszej codzienności.

  Zdjęcia z tej pielgrzymki będą dostępne za ok. dwa tygodnie; część w formie papierowych odbitek a całość w zapisie elektronicznym. Zainteresowani nimi powinni kontaktować się z wikarym.

 • Ogłoszenia Duszpasterskie VI Niedziela Wielkanocna 26 maja 2019

  Dodano: 23 maja 2019 r.

  SZÓSTA NIEDZIELA WIELKANOCY                                                  26 maja 2019

  OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

  1. W kolejną niedzielę Wielkanocy usłyszeliśmy obietnicę posłania uczniom Ducha Świętego. Trzecia Osoba Trójcy Świętej prowadzi Kościół do pełnego zjednoczenia z Chrystusem i na spotkanie z Bogiem Ojcem. Przygotujmy się na przyjęcie darów Ducha Świętego poprzez odprawienie nowenny przed uroczystością Zesłania Ducha Świętego, którą rozpoczniemy w najbliższy piątek.

  2. W dzisiejszej modlitwie szczególnie pamiętamy o naszych matkach z okazji ich święta. Niech Najświętsza Maryja Panna, wzór macierzyńskiego serca, nieustannie wyprasza potrzebne dary, a wdzięczność i miłość najbliższych zawsze radują Wasze serca.

  3. Powoli dopełnia się czas wielkanocnej radości. Przypominamy wiernym o przykazaniu kościelnym, wynikającym z troski o nasze duchowe dobro, które mówi: „Przynajmniej raz w roku, w okresie wielkanocnym, przyjąć Komunię św.”.

  4. Zapraszamy do udziału w ostatnich już w tym roku nabożeństwach majowych. Od poniedziałku do środy będziemy modlili się o urodzaje i za kraje głodujące. W piątek rozpoczniemy nowennę do Ducha Świętego, nowenna będzie odprawiana podczas nabożeństwa o godz. 1730.

  5. W piątek, na zakończenie maryjnego majowego miesiąca, oddamy cześć Matce Bożej, obchodząc święto Nawiedzenia Najświętszej Maryi Panny.

  6. W sobotę Msza Święta ku czci Niepokalanego Serca Maryi o godz. 800. W sobotę po wieczornej mszy św. różaniec św. przy wystawionym Najświętszym Sakramencie. Zapraszamy!

  7. Wszystkie dzieci naszej parafii z okazji Dni Dziecka zawierzymy Najświętszemu Sercu Pana Jezusa podczas pierwszego nabożeństwa czerwcowego w sobotę o godz. 1730.

  8. W przyszłą niedzielę obchodzimy uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego. Z racji pierwszej niedzieli miesiąca zmiana tajemnic Żywego Różańca.

  9. W przyszłą niedzielę zbiórka do puszek na budowę Świątyni Opatrzności Bożej.

  10. Solenizantów i jubilatów otaczamy naszą życzliwością i powierzamy opiece Matki Bożej.

  11. Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej tygodnika „Idziemy”.

   

 • Kancelaria 24 maja 2019

  Dodano: 23 maja 2019 r.

  W Uroczystość Matki Bożej Wspomożycielki Wiernych 24 maja 2019 roku KANCELARIA Parafialna nie będzie czynna. Zapraszamy od Poniedziałku 27 maja 2019 w godz. 10.00 - 12.00 i po południu 16.00 - 18.00

 • Ogłoszenia Duszpasterskie V Niedziela Wielkanocna 19 maja 2019

  Dodano: 17 maja 2019 r.

  PIĄTA NIEDZIELA WIELKANOCY                                                    19 maja 2019

  OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

  1. Przykazanie miłości pozostawione przez Chrystusa swoim uczniom po wszystkie wieki będzie ożywiało wspólnotę Kościoła. Współczesnemu światu potrzeba wyraźnego świadectwa i nowej inspiracji, jaką ludzie wiary odnajdują nieustannie w słowach Mistrza.

  2. Trwają nabożeństwa majowe. Zapraszamy do modlitwy codziennie wieczorem o godz. 1730.

  3. Wczoraj dzieci przystąpiły do Pierwszej Komunii Świętej w naszej parafii w liczbie 44. Dzieci w tym tygodniu przeżywają tzw.” Biały tydzień” otoczmy dzieci naszą modlitwą ich rodziców, aby Pan Jezus żył zawsze w ich sercu.

  4. 24 maja w kościele obchodzimy wspomnienie Matki Bożej Wspomożycielki Wiernych. W naszym zgromadzeniu salezjańskim uroczystość. Zapraszamy tego dnia na Msze św., które będą sprawowane o godz. 700, 800, 1200, 1800.

   Ks. Bosko mówił: „Módlcie się zawsze do Maryi, szczególnie zaś tym wezwaniem: Maryjo, Wspomożenie Wiernych, módl się za nami! To jest niedługa modlitwa, ale sam doświadczyłem, że jest bardzo skuteczna” - mówił swoim podopiecznym. Zachęcał, by w razie niebezpieczeństwa wzywać Jej opieki: „W każdym niebezpieczeństwie wzywajcie Maryję Wspomożycielkę, a zapewniam, że będziecie wysłuchani”. Podawał także receptę na walkę z szatanem i jego pokusami: „Jeśli się spostrzeżesz, że jesteś kuszony, zabierz się od razu do jakieś pracy i wzywaj Niepokalanej Maryi Wspomożycielki. Skromność i bezczynność nie mogą żyć razem”.

  5. Uroczystość święceń kapłańskich w naszej Bazylice odbędzie się w sobotę 25 maja 2019 roku. Modlitewnej pamięci parafian polecamy tegorocznych kandydatów do kapłaństwa. Serdecznie zapraszamy do udziału w tym radosnym wydarzeniu. Ks. Bp. Ordynariusz Romuald Kamiński o godz. 1000 w najbliższą sobotę udzieli święceń kapłańskich.

  6. W niedzielę, 26 maja, obchodzimy Dzień Matki. Niech nie zabraknie wdzięcznej pamięci o naszych mamach, tych żyjących i tych, które Pan Bóg powołał już do siebie.

  7. W niedzielę, 26 maja o godz. 1300 Złoty Jubileusz Kapłaństwa ks. prof. Mariana Graczyka i ks. prof.  Stanisława Bogdańskiego. Jubilaci będą sprawować uroczystą Eucharystię na którą serdecznie zapraszamy naszych parafian. Pamiętajmy o naszych kapłanach w swoich modlitwach.

  8. Zachęcamy do nabywania i czytania lektury prasy katolickiej.

  9. Wstawiennictwu Pani Loretańskiej polecamy wszystkich solenizantów i jubilatów nowego tygodnia.

   

 • Ogłoszenia Duszpasterskie IV Niedziela Wielkanocy 12 maja 2019

  Dodano: 11 maja 2019 r.

  CZWARTA NIEDZIELA WIELKANOCY                                               12 maja 2019

  OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

  1. Niedziela Dobrego Pasterza ukazuje nam Chrystusa zatroskanego o zbawienie wszystkich, których powierza Mu Bóg Ojciec. Szczególnym znakiem tej pasterskiej miłości są sakramenty św., których sprawowanie Chrystus pozostawia swoim uczniom i ich następcom. Dzisiejsza niedziela jest szczególną okazją do modlitwy o dobrych pasterzy – gorliwych i świętych kapłanów oraz o powołania do życia konsekrowanego.

  2. Niedziela Dobrego Pasterza rozpoczyna kwartalne dni modlitw o powołania do służby w Kościele. Troskę o nowe powołania wyraźmy w tym tygodniu poprzez uczestnictwo w nabożeństwach majowych i osobistą modlitwę.

  3. Dnia 13 maja rozpoczynamy czas nabożeństw fatimskich, nawiązujących do objawień Matki Bożej w Fatimie. Są one odpowiedzią na dwa wezwania Maryi: do modlitwy różańcowej i do czynienia pokuty za grzeszników. Nabożeństwa fatimskie odprawiamy 13.  dnia miesiąca od maja do października. Początek nabożeństw jutro o godz. 1800 msza św. po mszy św. różaniec i procesja Fatimska z figurą po Bazylice.

  4.  W tym roku do pełnego udziału w Najświętszej Eucharystii przystąpi 44 dzieci. Uroczystość I Komunii św. odbędzie się 18 maja o godz. 1000. Dzieci odbędą swoją pierwsza spowiedź w piątek o godz. 1500. Serdecznie zapraszamy do skorzystania z sakramentu pokuty przed tym wyjątkowym wydarzeniem także rodziców i rodziców chrzestnych.

  5. W niedzielę 19 maja do udziału we Mszy Świętej o godz. 1130 zapraszamy dzieci, które w tym roku przeżywają rocznicę I Komunii św. Spowiedź dla dzieci w 17 maja w piątek o godz. 1600.

  6. Solenizantów i jubilatów zawierzamy opiece Chrystusa Dobrego Pasterza.

  7. Zachęcamy do czytania i nabywania prasy katolickiej.

 • Pielgrzymka po Ziemi Łęczyckiej

  Dodano: 11 maja 2019 r.

  Na sobotę, 14 września, proponujemy parafianom i przyjaciołom Bazyliki NSJ  autokarową pielgrzymkę po Ziemi Łęczyckiej.  Pielgrzymkę zaczniemy od Sanktuarium Chrztu świętej siostry Faustyny; tam będziemy mieli okazję uczestniczyć we Mszy św., a ks. kustosz przybliży nam dzieciństwo s. Faustyny i dzieje Sanktuarium  Potem udamy się do Głogowca i zwiedzimy dom rodzinny Świętej oraz gospodarstwo jej rodziców.

  Obiad jest przewidziany w Łęczycy. Po obiedzie zwiedzamy Archikolegiatę Łęczycką w Tumie, największy obiekt romański w Polsce, miejsce synodów, sejmów i zjazdów. Następnie zwiedzamy skansen „Łęczycka Zagroda Chłopska” w Kwiatkówku. Po powrocie do Łęczycy zwiedzimy Zamek-Muzeum, niegdyś siedzibę królów polskich, m.in. Władysława Jagiełły i Kazimierza Jagiellończyka. O ile bez opóźnień będzie realizowany program i czas pozwoli być może uda się zrealizować krótki spacer z przewodnikiem po mieście.

  Koszt udziału w pielgrzymce wynosi 100 zł i stanowi opłatę za autokar, bilety wstępu (skansen, muzeum, kolegiata), za usługę przewodnicką i obiad.

 • Ogłoszenia III Niedziela Wielkanocna 5 maja 2019 r

  Dodano: 4 maja 2019 r.

  TRZECIA NIEDZIELA WIELKANOCY                                                     5 maja 2019

  OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

  1. Wiara w zmartwychwstanie Chrystusa staje się naszym udziałem dzięki świadectwom przekazanym nam na kartach Nowego Testamentu. Rozpoczynający się dzisiaj Tydzień Biblijny jest dla nas zachętą do częstszego sięgania po Pismo Święte, które jest niewyczerpanym źródłem mądrości i przewodnikiem na drogach wiary.

  2. Z racji pierwszej niedzieli miesiąca, spotkanie kół Żywego Różańca, dzisiaj o godz. 1700.

  3. W środę przypada uroczystość św. Stanisława, patrona Polski.  Msze św. w naszej Bazylice o godz. 700, 800, 1200, 1800. Tego dnia swój dzień imienin obchodzi ks.Stanisław Bogdański już dzisiaj składamy Mu najserdeczniejsze życzenia, zdrowia i obfitych łask Bożych przez wstawiennictwo św. Stanisława.

  4. Przez cały miesiąc gromadzimy się na nabożeństwach majowych. Zapraszamy do tej szczególnej maryjnej modlitwy codziennie o godz. 1730. Po nabożeństwie Msza Święta. Zachęcamy do śpiewu litanii także przy kapliczkach na terenie parafii i w domach. 

  5. W przyszłą, czwartą niedzielę Wielkanocy, zwaną niedzielą Dobrego Pasterza, pragniemy modlić się w intencji o nowe powołania kapłańskie i do życia konsekrowanego.

  6. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej.

  7. Drogich solenizantów i jubilatów polecamy opiece świętych patronów i życzliwej modlitwie parafian.

   

Liturgia

Dekret Arcybiskupa Henryka Hosera

Tygodnik Idziemy

Tygodnik Gość Niedzielny

Radio Warszawa 106,2 FM
Kontakt
Nasza parafia
ul. Kawęczyńska 53
03-775 Warszawa
 (+48) 22 818-65-51 (centrala)
 (+48) 22 619-58-03 (kancelaria)
email:  kancelaria.nsj@gmail.com
Ogłoszenia parafialne
Msze święte
Nabożeństwa
Kancelaria
Kontakt