roku.
Strona główna | Kontakt

Ogłoszenia parafialne/Aktualności

«  Archiwum aktualności - maj 2018 »

archiwum

 • Doba Nawiedzenia Cudownego Obrazu MB Jasnogórskiej Królowej Polski

  Dodano: 30 maja 2018 r.

  Piątek 08 czerwca 2018 r Uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa

  Msze św. z kazaniem dla wszystkich 700, 800, 1200

   

  DOBA NAWIEDZENIA CUDOWNEGO OBRAZU MB JASNOGÓRSKIEJ

  KRÓLOWEJ POLSKI

  08 – 09 czerwca 2018 r.

  Bazylika NSJ

  Piątek O8 czerwca 2018 r.

  Godz. 1745 – ustawienie orszaku procesyjnego w bazylice

  Godz. 1800 – modlitewne oczekiwanie na przybycie Matki Bożej Jasnogórskiej

  Godz. 1820 – wyjście procesjonalne na plac przed bazyliką

  Godz. 1830 – powitanie Obrazu Matki Bożej i procesja z obrazem do bazyliki

  Godz. 1900 – Uroczysta Eucharystia pod przewodnictwem ks. Bp. Romualda Kamińskiego.

  Godz. 2100 – Apel Jasnogórski – prowadzi O. Kustosz / obrazu /

  Po apelu czuwanie modlitewne

  Godz. 2300 – Modlitwa za zmarłych parafian i przodków w wierze

  Sobota 09 czerwca 2018 r.

  Godz. 2400 – Msza św. Koncelebrowana w intencji powołań (koncelebrują kapłani pochodzący z parafii a także ci, którzy pracowali)

  Godz. 100 – Modlitwa prowadzona przez mieszkańców

  Godz. 630 – Godzinki o NMP

  Godz. 700 – Msza św. z kazaniem

  Godz. 900 – Msza św. z kazaniem dla chorych i ludzi podeszłym wieku.

  Godz. 1130 – Czuwanie modlitwa dzieci

  Godz. 1200 – Msza św. dla dzieci

  Godz. 1300 Róże różańcowe

  Godz. 1400 Róże różańcowe

  Godz. 1500 Koronka do Bożego Miłosierdzia i czuwanie

  Godz. 1630 Msza św. z kazaniem i pożegnanie Obrazu Matki Bożej.

  Godz. 1745 Zaofiarowanie Parafii MB i zakończenie Doby Nawiedzie

           Odprowadzenie Obrazu do samochodu kaplica i przejazd do katedry

   

   

   

 • Ogłoszenia Duszpasterskie Boże Ciało 31 maja 2018 r

  Dodano: 30 maja 2018 r.

  NAJŚWIĘTSZEGO CIAŁA I KRWI CHRYSTUSA                            31 maja 2018

  OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

  1. Trwamy dzisiaj w tajemnicy Wieczernika, gdzie Chrystus przemienił chleb i wino w swoje Ciało i Krew. Trwamy w dziękczynieniu za ten dar nieustannej Bożej obecności eucharystycznej w naszych świątyniach. Trwamy w upraszaniu Bożego błogosławieństwa, mając pewność, że On jest obecny wśród nas.  

  W naszej bazylice dzisiaj Msze św. jak w każdą niedzielę nie będzie Mszy św. o godz. 1930. Po Mszy św. o godz. 1300 procesja do czterech ołtarzy z Najświętszymi Sakramentem.

  2. Od jutra w dniach eucharystycznych będziemy dziękować Chrystusowi za dar Eucharystii. Niech wyrazem tego dziękczynienia będzie przyjęcie Komunii św. czystym sercem i trwanie przy Jezusie wychodzącym do nas podczas procesji. Procesja w bazylice po odśpiewaniu litanii do Serca Pana Jezusa. / od jutra /

  3. Przypominamy, że jutro, w pierwszy piątek miesiąca i jednocześnie Dzień Dziecka, zapraszamy dzieci do wspólnej modlitwy o godz. 1645. Rano kapłani udadzą się do chorych z Najświętszym Sakramentem. Spowiedź podczas Mszy św. sprawowanych w naszej bazylice.

  4. Pierwsza sobota miesiąca Msza św. o Niepokalanym Sercu Maryi o g. 800 intencja Mszy św. Wynagradzająca za grzechy nasze i świata całego. Wieczorem po Mszy św. różaniec przy Wystawionym Najświętszym Sakramencie.

  5. Przypominamy że w najbliższą niedzielę rozpoczynamy rekolekcje przed Nawiedzeniem Obrazu MB Jasnogórskiej. Rekolekcje poprowadzą OO. Redemptoryści.

  6. W najbliższą niedzielę spotkanie Kół Żywego różańca i orszaku procesyjnego o godz. 1700 w kaplicy.

  7. Komunikat w sprawie dyspensy w dniu 1 czerwca 2018 roku

  Komunikat w sprawie dyspensy w dniu 1 czerwca 2018 roku

  Na podstawie kanonu 87 § l Kodeksu Prawa Kanonicznego - udzielam dyspensy od wstrzemięźliwości od pokarmów mięsnych w piątek, 1 czerwca 2018 roku wszystkim Diecezjanom oraz Gościom, którzy w tym dniu będą przebywali na terenie Diecezji Warszawsko-Praskiej.

  Przypominam zarazem, że korzystając z dyspensy należy odmówić modlitwę w intencji Ojczyzny i Diecezji.

  + Romuald Kamiński
  Biskup Warszawsko-Praski

 • Katecheza dla rodziców i chrzestnych

  Dodano: 29 maja 2018 r.

  Rodziców i chrzestnych zapraszamy na katechezę przygotowawczą przed chrztem dzieci, która odbędzie się w środę - 6 czerwca o godz. 19.00 w sali parafialnej nr 132, wejście od ul. Kawęczyńskiej przez portiernię domu zakonnego. Według rozporządzenia władz naszej diecezji udział w tej katechezie jest obowiązkowy dla rodziców i chrzestnych. Można uczestniczyć w takiej katechezie w innej parafii, ale wtedy trzeba wziąć potwierdzenie udziału.

 • Dziękujemy za pielgrzymkę szlakiem piastowskim

  Dodano: 28 maja 2018 r.

  Uczestników pielgrzymki szlakiem piastowskim, ich rodziny i przyjaciół pielgrzymkowych wyjazdów z Bazyliki NSJ zapraszamy na Mszę św. o godz. 18.00 we środę - 30 maja. Wspólną modlitwą chcemy podziękować za dobro, piękno i radość podczas 3-dniowego obcowania z utrwalonymi w kamieniu, drewnie czy krajobrazie materialnymi świadkami początków naszej państwowości i udziału Kościoła w we wprowadzaniu naszej Ojczyzny na drogę chrześcijańskiej cywilizacji.

  Wierzymy głęboko, że duchowe owoce tego pielgrzymowania staną się ważnym punktem odniesienia w kształtowaniu praktyki wiary w życiu osobistym każdego z uczestników wyjazdu na szlak piastowski.

  W zakrystii można odebrać niektóre fotografie z tej pielgrzymki. Natomiast całość materiału fotograficznego można skopiować po dostarczeniu nośnika z wolnym miejscem ok. 6 GB.

 • Mamy już komplet na Fatimę i do Rzymu

  Dodano: 28 maja 2018 r.

  Mamy już wystarczającą liczbę chętnych na Rzym i Fatimę, a to znaczy, że obydwie pielgrzymki się odbędę. Teraz przystępujemy do załatwiania biletów na samolot. Bowiem od tego zależy termin tych pielgrzymek. Wstępne założenia to: Rzym w pierwszej połowie października, Fatima w drugiej połowie września. Obydwie będą trwać po 5 dni.

  W najbliższym czasie podamy ich program.

  Jeśli ktoś chciałby skorzystać z miejsca rezerwowego, w razie rezygnacji kogoś z listy podstawowej, powinien zgłosić się do biura p. Grochowskiego (tel. 600 090 231), które organizuje nasze pielgrzymki.

 • Ogłoszenia Duszpasterskie - Niedziela Trójcy Świętej 27 maja 2018

  Dodano: 26 maja 2018 r.

  OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

  1. Tajemnicę Trójcy Przenajświętszej możemy poznać tylko dzięki objawieniu Bożemu. Jezus pouczył nas o Ojcu, o sobie i Duchu Świętym oraz o więzi łączącej Boga Trójjedynego. Z wiarą wyznawajmy wiarę za każdym razem, gdy czynimy znak krzyża: w imię Ojca i Syna, i Ducha Świętego.

  2. W czwartek, w uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa, będziemy oddawać cześć i uwielbienie Jezusowi obecnemu pod postaciami eucharystycznymi. Msze Święte w Boże Ciało będą sprawowane o godz. 700, 830, 1000, 1130, 1800. O godz. 1300 zgromadzimy się w naszym kościele parafialnym i po Mszy Świętej wyjdziemy w procesji na ulice naszej dzielnicy, aby zanosić błogosławieństwo Pana Jezusa obecnego pod postacią chleba do naszych domów, miejsc nauki i pracy. Przy czterech ołtarzach będziemy rozważali słowo Boże. Procesję zakończy udzielenie błogosławieństwa Najświętszym Sakramentem na cztery strony świata. Czynny udział w procesji Bożego Ciała w atmosferze modlitwy jest publicznym wyznaniem naszej wiary. „Do każdego więc, który się przyzna do Mnie przed ludźmi, przyznam się i Ja przed moim Ojcem, który jest w niebie” – powiedział Pan Jezus.

  Serdecznie zapraszamy Panów do pomocy przy stawianiu ołtarzy, prace rozpoczniemy o godz. 730. Za pomoc bardzo serdecznie dziękuję.

  3. Od uroczystości Bożego Ciała rozpoczynają się dni eucharystyczne w naszej parafii, dawniej znane jako oktawa Bożego Ciała. Codziennie będziemy oddawać chwałę i dziękować Jezusowi za Jego obecność wśród nas.

  4. W czwartek przed pierwszym piątkiem miesiąca będziemy modlić się o nowe powołania kapłańskie i zakonne, a w pierwszy piątek zachęcamy do przyjęcia Komunii św. wynagradzającej Najświętszemu Sercu Pana Jezusa za nasze grzechy.

  5. Do czwartku zapraszamy codziennie na nabożeństwa majowe o godz. 1730, a od piątku, 1 czerwca rozpoczniemy codzienne nabożeństwa czerwcowe z Litanią do Najświętszego Serca Pana Jezusa również o godz. 1730.

  6. W piątek na nabożeństwo z procesją eucharystyczną o godz. 1730 zapraszamy zwłaszcza dzieci. Będziemy prosić Pana Jezusa o szczególne błogosławieństwo dla nich z okazji Dnia Dziecka. Kapłani udadzą się z Komunią Świętą do chorych w godzinach porannych. W pierwszy piątek kapłani udadzą się w godzinach porannych do chorych z Panem Jezusem. Spowiadamy podczas Mszy św. sprawowanych w bazylice.

   

  7. W pierwszą sobotę uczcimy Niepokalane Serce Maryi. Zapraszamy na Mszę św. o godz. 800 intencja mszy św. wynagradzająca za grzechy nasze i świata całego. Po wieczornej mszy św. Zapraszamy na różaniec przy wystawionym Najświętszym Sakramencie.

  8. W następną niedzielę rozpoczniemy rekolekcje przed nawiedzeniem obrazu Matki Bożej Jasnogórskiej. Rekolekcje poprowadzą Oo. Redemptoryści o. Józef Szczecina i o Ireneusz Homoncik. Program rekolekcji mamy na stronie internetowej naszej parafii, od kilku tygodni publikujemy w naszym biuletynie Bazyliki. Prosimy o dobre nasze duchowe przygotowanie do Nawiedzenia Matki Pani Jasnogórskiej.

  9. Przypominamy wszystkim parafianom, że Nawiedzenie Matki Bożej w naszej Bazylice odbędzie się dnia 8 – 9 czerwca.

  W naszej parafii 8 czerwca będziemy przeżywać odpust parafialny poświęcony Najświętszemu Sercu Pana Jezusa. Msze św. tego dnia o godz. 700,  800,  1200. Nie będzie mszy św. o godz. 1800. W tym czasie gromadzimy się w bazylice na czuwaniu modlitewnym przed rozpoczęciem Nawiedzenia Matki Bożej Częstochowskiej. Msza św. Nawiedzenia rozpocznie się o g. 1900.

  10. Niech Bóg Jedyny w Trzech Osobach błogosławi solenizantom i jubilatom tego tygodnia.

  11. Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej

 • UROCZYSTOŚĆ ZESŁANIA DUCHA ŚWIĘTEGO 20 maja 2018 r.

  Dodano: 18 maja 2018 r.

  ZESŁANIE DUCHA ŚWIĘTEGO                                              20 maja 2018

  OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

  1. Zesłanie Ducha Świętego to pamiątka narodzin wspólnoty Kościoła. Apostołowie, umocnieni mocą z wysoka, wyszli z Wieczernika, aby dawać świadectwo o zmartwychwstałym Zbawicielu. Ich misja wciąż trwa i jest kontynuowana w Kościele.

  2. Zachęcamy także, aby radosny obchód dzisiejszej uroczystości rozszerzyć na jutro. Dnia 21 maja czcimy Maryję jako Matkę Kościoła. Msze  św. w naszej bazylice o godz. 700, 800, 1200, 1800.

  3. W minioną sobotę grupa dzieci ze szkoły 354 i 30 przystąpiła do Pierwszej Komunii Świętej w liczbie 162 osób. Od dzisiaj trwa biały tydzień pamiętajmy o tych dzieciach, aby nigdy nie straciły białej szaty, jakie jest czyste serce.

  4. W czwartek przypada obchodzone od 5 lat w Polsce święto Jezusa Chrystusa, Najwyższego i Wiecznego Kapłana. W naszym Zgromadzeniu i w naszej parafii obchodzimy Uroczystość Matki Bożej Wspomożycielki Wiernych. Zachęcamy do udziału w Mszy św. o g. 1800, której będzie przewodniczył i Słowo Boże wygłosi ks. Inspektor dr Andrzej Wujek.

  5. W sobotę zapraszamy wszystkich do modlitwy w Dniu Matki. Żyjącym mamom chcemy wypraszać obfitość Bożych łask, a zmarłym radość wieczną.

  6. W przyszłą niedzielę przypada uroczystość Trójcy Przenajświętszej.

  7. Codziennie gromadzimy się na nabożeństwach majowych w bazylice o godz. 1730, a przy kapliczkach wieczorem.

  8. Niech zmartwychwstały Chrystus zsyła dary Ducha Świętego na jubilatów i solenizantów rozpoczynającego się tygodnia.

  9. Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej.

 • Pielgrzymki do Rzymu i do Fatimy

  Dodano: 14 maja 2018 r.

  O ile znajdzie się odpowiednia ilość osób, to możliwe są jesienią dwie pielgrzymki samolotem: do Rzymu i do Fatimy. Wstępnie przyjęliśmy, że będą to grupy 20-osobowe, bowiem zamierzamy poruszać się komunikacją lokalną. Pielgrzymka do Rzymu przewidywana jest w I połowie października, a pielgrzymka do Fatimy w II połowie września. Obydwie trwałyby 4-5 dni. Ostateczny program i czas trwania zostałby ustalony na spotkaniu p. Grochowskiego (organizatora) z zainteresowanymi. Od tego również będą zależały koszty pielgrzymek.

  Deklarację udziału w pielgrzymkach przyjmuje ks. wikary w zakrystii po nabożeństwach lub w kancelarii. Zgłoszenia można również przesłać mailem (jakkrzy@wp.pl) lub telefonicznie (504 778 503).

 • Pielgrzymka do Sandomierza

  Dodano: 14 maja 2018 r.

  21 lipca organizujemy pielgrzymkę do Sandomierza. Dzieje, atrakcyjność i piękno tego miasta nie budzą wątpliwości, dlatego tam właśnie pielgrzymujemy. Modląc się w świętych miejscach, pamiętających czasy Bolesława Krzywoustego, chcemy poczuć moc wiary naszych przodków, ale również będziemy spacerować uliczkami, po których szarżuje rowerem serialowy ks. Mateusz.

  Mamy nadzieję, że długi lipcowy dzień pozwoli nam także wstąpić do szacownej kolegiaty św. Marcina w Opatowie. Jest to jedna z największych i najciekawszych budowli romańśkich w Małopolsce.

  Już przyjmujemy zapisy. Koszt – 100 zł od osoby i pokrywa m. in. cenę przejazdu, ubezpieczenia, obiadu, rejsu statkiem, przewodnika, itp.

  Wyruszamy o godz. 6.30 z parkingu przed Bazyliką (a może to miejsce nazywać będziemy między sobą placem Ks. Lauferskiego?).

 • Ogłoszenia Duszpasterskie Niedziela Wniebowstąpienia Pańskiego 13 maja 2018

  Dodano: 11 maja 2018 r.

  OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE                                 13 maja 2018 r.

   

  1. Dzisiaj obchodzimy Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego.

  Dzisiaj zapraszamy na godz. 1700 na różaniec Fatimski procesję z figurą po bazylice, a na zakończenie odśpiewamy litanię.

  2. W tym tygodniu, razem z Apostołami zgromadzonymi w Wieczerniku, chcemy trwać w oczekiwaniu na spełnienie się Jezusowej obietnicy zesłania Ducha Świętego. Codziennie odprawiamy nowennę do Ducha Świętego na zakończenie nabożeństwa majowego.

  3. W piątek kancelaria parafialna czynna tylko do południa w godzinach 10.00 – 12.00. Po południu kancelaria nie będzie czynna z powodu nabożeństw i spowiedzi dzieci, które następnego dnia przystąpią po raz pierwszy do Komunii Świętej.

  4. W najbliższą sobotę tj. 19 maja dzieci z naszej parafii przystąpią do Pierwszej Komunii Świętej w dwóch grupach o godz. 10.00 szkoła Podstawowa 354 przy ul. Otwockiej i o godz. 12.00 szkoła Podstawowa nr. 30. Dlatego nie będzie Mszy św. o 12.00 w kaplicy.

  5. W Uroczystość Zesłania Ducha Świętego, o godz. 1130, dzieci klas czwartych będą przeżywać pierwszą rocznicę Komunii Świętej.

  6. W Uroczystość Zesłania Ducha Świętego zapraszamy  na godz. 1300 do naszej bazyliki. Ks. Ryszard Ptasiński obchodzi w tym roku 60 lecie kapłaństwa. Odprawi Msze św. i na zakończenie udzieli błogosławieństwa. Będą również rozdawane obrazki pamiątkowe. Otoczmy Dostojnego Jubilata naszą życzliwością i pamięcią modlitewną.

  7. Przypominamy, że każdy katolik, zgodnie z przykazaniami kościelnymi, powinien przynajmniej raz w roku przystąpić do sakramentu pokuty, a w czasie wielkanocnym przyjąć Komunię św. Czas Komunii św. wielkanocnej kończy się w uroczystość Trójcy Świętej za dwa tygodnie.

  8. Codziennie radośnie głosimy chwałę Niepokalanej Maryi, naszej niebieskiej Matki. Nabożeństwo majowe w bazylice o godz. 17.30,  wieczorem gromadzimy się przy kapliczkach.

  9. Niech zmartwychwstały Pan obficie błogosławi z nieba solenizantom i jubilatom tego tygodnia.

  10. Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej.

   

   

 • Wolne miejsce - Szlak Piastowski

  Dodano: 8 maja 2018 r.

  Z powodów losowych niektóre osoby musiały zrezygnować z pielgrzymowania szlakiem piastowskim w dn. 18-20 maja. Zatem jeśli ktoś chciałby jeszcze dołączyć się do naszej pielgrzymki to jest taka możliwość. Zgłoszenia można kierować pod adresem mailowym kancelari lub bezpośrednio do wikarego - jakkrzy@wp.pl, tel. 504778503.

 • Pielgrzymkowe plany

  Dodano: 7 maja 2018 r.

  Życie pokazało, że organizowane comiesięczne pielgrzymki autokarowe z naszej Bazyliki cieszą cię popularnością; bowiem w krótkim czasie po ukazaniu się informacji mamy kompletną listę uczestników. Podobnie było z pielgrzymką do Fatimy. Po każdym z takich wyjazdów pojawiają się pytania: dokąd prowadzi następna trasa? Kiedy do Rzymu?  I tak dalej.

  Starając się zaspokoić ciekawość parafian i przyjaciół Bazyliki co do planów pielgrzymkowych na najbliższe miesiące, informujemy, że w lipcu proponujemy pielgrzymkę do Sandomierza. Na razie mamy ustaloną datę – 21 lipca (sobota), zamówiony autokar i przewodnika. A to znaczy, że pielgrzymka na pewno dojdzie do skutku. Obecnie trwa liczenie kosztów i dopinanie szczegółów. Prawdopodobnie za tydzień podamy już pełną informację o tym wyjeździe. Tym niemniej lista jest już otwarta i zgłoszenia na wyjazd do telewizyjnego „miasta księdza Mateusza” przyjmujemy.

  Uczestnicy choćby ostatniej pielgrzymki Śladami św. Stanisława Kostki słyszeli zapowiedź pielgrzymki do Rzymu, z ewentualnym dojazdem na Monte Cassino. Byłby to lot samolotem dla niedużej grupy (ok. 20 osób). Bowiem sondażowe rozmowy wskazują, że ta wersja, a nie pielgrzymka autokarowa ma większe szanse na realizację. Wstępnie założyliśmy, że ta pielgrzymka  (4-5 dni) odbyłaby się w I połowie października. Dokładny czas i termin jest uzależniony od tego, kiedy dostaniemy bilety na samolot. Zainteresowani tą pielgrzymką mogą również zgłaszać chęć udziału w pielgrzymce.

  Z kolei pielgrzymka do Fatimy, a dokładniej osoby, które były chętne, a nie znalazły się na liście, zainspirowały nas do powtórzenia tej pielgrzymki; z małą modyfikacją programu (z noclegiem w Fatimie) i przy zbliżonej cenie. Jeśli więc znajdą się chętni to istnieje możliwość, by jeszcze we wrześniu niewielka grupa parafian i przyjaciół Bazyliki grupą poleciała do Portugalii modliła się w Sanktuarium Fatimskim. Chętnych prosimy o zgłaszanie się, byśmy mogli zorientować się, czy podejmować działania organizacyjne.

  Oprócz tych pielgrzymek postaramy się jeszcze zorganizować 1-dniowe wyjazdy autokarem we wrześniu i październiku do różnych miejsc kultu religijnego na terenie Polski . A sezon pielgrzymkowy zakończymy w listopadzie pielgrzymką na Jasną Górę, by podziękować Królowej Polski za całoroczną  opiekę nad pielgrzymującymi z Bazyliki NSJ.

  Oczywiście w maju pielgrzymujemy szlakiem piastowskim między Gnieznem a Toruniem; pielgrzymka 3-dniowa. Na czerwiec zgodnie z planem - Białoruś.

  Mam nadzieję, że ta informacja choć trochę zaspokoiłem ciekawość i pomogła zainteresowanym pielgrzymowaniem z Bazyliki rozwiązać dylemat: jechać czy nie jechać – oto jest pytanie…

  Wikary z Bazyliki

 • Ogłoszenia Duszpasterskie VI Niedziela Wielkanocna

  Dodano: 5 maja 2018 r.

  SZÓSTA NIEDZIELA WIELKANOCY                                                 6 maja 2018

  OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

  1. Pan Jezus przypomina nam dzisiaj o przykazaniu miłości: „abyście się wzajemnie miłowali, tak jak Ja was umiłowałem”. To przykazanie jest wciąż aktualne i powinno nas zachęcać do odkrywania coraz większych pokładów miłości w nas samych. A jeżeli trudno je odnaleźć w sercu, to trzeba modlić się i prosić Zbawiciela, aby nas nią napełnił.

  Dzisiaj zapraszamy na spotkanie Kół Żywego różańca na godz. 1700. Procesji Eucharystycznej nie będzie.

  2. Od jutra do środy z całym Kościołem modlimy się o dobre urodzaje i za kraje głodujące.

  3. We wtorek przypada uroczystość patrona Polski, św. Stanisława, biskupa i męczennika. Trwajmy na modlitwie za naszą Ojczyznę. Zapraszamy na Msze Święte o godz. 700, 800, 1200, 1800. We wtorek swój dzień imienin będzie obchodził ks. Stanisław Bogdański otoczmy Solenizanta naszą życzliwością i modlitwą.

  4. W następną niedzielę obchodzimy uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego. W następną niedzielę zapraszamy na godz. 1700 na różaniec Fatimski, z procesją po bazylice. Po zakończeniu procesji nabożeństwo majowe.

  5. Codziennie w maju gromadzimy się, aby uczcić Maryję, śpiewając litanię loretańską. Nabożeństwo w bazylice o godz. 1730, wieczorem spotykamy się przy kapliczkach.

  6. Od piątku będziemy przyzywać Ducha Świętego jako przygotowanie do uroczystości Zielonych Świąt. Modlitwy nowenny odmawiamy na zakończenie nabożeństwa majowego.

  7. Solenizantów i jubilatów niech Pan Jezus obdarza łaską swojej miłości.

  8. Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej.

Liturgia

Dekret Arcybiskupa Henryka Hosera

Tygodnik Idziemy

Tygodnik Gość Niedzielny

Radio Warszawa 106,2 FM
Kontakt
Nasza parafia
ul. Kawęczyńska 53
03-775 Warszawa
 (+48) 22 818-65-51 (centrala)
 (+48) 22 619-58-03 (kancelaria)
email:  kancelaria.nsj@gmail.com
Ogłoszenia parafialne
Msze święte
Nabożeństwa
Kancelaria
Kontakt