roku.
Strona główna | Kontakt

Ogłoszenia parafialne/Aktualności

«  Archiwum aktualności - maj 2016 »

archiwum

 • Ogłoszenia Duszpasterskie 9 niedziela zwykła 29. 05. 2016

  Dodano: 28 maja 2016 r.

  DZIEWIĄTA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU                                         29 maja 2016

  OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

  1. Przezywamy dziewiątą niedzielę w ciągu roku liturgicznego.

  2. Trwamy w oktawie Bożego Ciała do 31 maja śpiewamy Litanię do Matki Bożej, a od 1 czerwca zapraszamy na nabożeństwa ku czci Serca Pana Jezusa. W czasie nabożeństwa procesja Eucharystyczna. Na zakończenie oktawy Bożego Ciała w czwartek poświęcenie wianków.

  3. We wtorek, w ostatni dzień maja, będziemy obchodzić święto Nawiedzenia NMP. To nie tylko święto odwiedzin matki Świętego Jana Chrzciciela przez Maryję, lecz również, a może przede wszystkim, spotkanie Mesjasza z prorokiem. Zachęcamy do udziału w ostatnim nabożeństwie majowym oraz w Eucharystii o godz. 1730.

  4. Do Uroczystości odpustowej chcemy się jak najlepiej przygotować duchowo poprzez adoracje Najświętszego Sakramentu. Adorację rozpoczniemy po Mszy św. o godz. 1200 i będzie trwała do nabożeństwa czerwcowego w dniach 01 – 03 czerwca 2016 rok. Adoracja będzie trwała w kaplicy Serca Jezusowego. Znajdźmy czas na chwile adoracji przed Najświętszym Sakramentem. Uczyńmy wszystko aby Chrystus nie był sam w Bazylice.

  5. W środę, 1 czerwca, przypada Międzynarodowy Dzień Dziecka. Pragniemy w tym dniu otoczyć naszą modlitwą wszystkie dzieci, do czego zachęcamy też wszystkich parafian. W przyszłą niedzielę będziemy zawierzać je dobremu Bogu.  

  6. W tym tygodniu przypadają pierwszy czwartek, pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca.  W czwartek podczas czerwcowego nabożeństwa w sposób szczególny będziemy modlić się o święte powołania do służby Bożej.

  7. W piątek przypada uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa, która jest również Światowym Dniem Modlitw o Uświęcenie Kapłanów. Będziemy wynagradzać Bożemu Sercu za grzechy  i zniewagi ludzkie oraz będziemy prosili, by wszyscy kapłani w Sercu Jezusowym znajdowali siłę   i moc do codziennej posługi i źródło własnego uświęcenia. Zapraszamy w tym dniu do modlitwy w tej intencji i do uczestnictwa we Mszach Świętych o godz.700, 800, 1200 i 1800. W naszej wspólnocie parafialnej odpust. Mszy św. o godz. 1800 będzie przewodniczył ks. Bp. Marek Solarczyk i wygłosi Słowo Boże.  Przypominamy także, że w tym uroczystym dniu nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych. Kapłani tego dnia w godzinach porannych udadzą się do chorych, aby zanieść Pana Jezusa w tak uroczystym dniu. W odpust parafialny kancelaria parafialna będzie nieczynna.

  8. W sobotę, w którą przypadnie wspomnienie Niepokalanego Serca NMP, po wieczornej Mszy Świętej odprawimy różaniec przy wystawionym Najświętszym Sakramencie i zakończymy apelem Jasnogórskim.

  9. Obchodzącym imieniny, rocznicę urodzin czy ślubu składamy najserdeczniejsze życzenia. Zmarłych polecamy Bożemu miłosierdziu.

  10. Zachęcamy do nabywania prasy katolickiej w naszej Bazylice.

 • Ogłoszenia Najswietszego Ciała i Krwi Chrystusa

  Dodano: 25 maja 2016 r.

  NAJŚWIĘTSZEGO CIAŁA I KRWI CHRYSTUSA                                       26 maja 2016

  OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

  1. W dzisiejszą uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa chcemy publicznie wyrazić naszą wiarę i radość z tego, że Pan Jezus pozostał z nami na zawsze w sakramentalnym znaku Eucharystii. Chcemy za tę obecność dziękować i tą obecnością się karmić i umacniać. Po Mszy Świętej o godz. 1300 wyruszy uroczysta procesja eucharystyczna do czterech ołtarzy, by prosić Pana Jezusa ukrytego w Najświętszym Sakramencie o Jego łaski i błogosławieństwo w naszym życiu, w naszej pracy, w naszej nauce i w naszym odpoczynku.

  Już teraz pragniemy serdecznie podziękować za udział w świętej liturgii, za jej przygotowanie, za wspólny śpiew oraz za przygotowanie ołtarzy, niesienie sztandarów, chorągwi i feretronów, udekorowanie domów i trasy procesji, dziewczynkom za sypanie kwiatów. Dziękujemy wszystkim za tę wspólną wielką manifestację naszej wiary, naszej przynależności do Chrystusa Pana.

  Msze Święte dzisiaj w naszym kościele o godz. 700, 830,  1000, 1130, 1300, 1800.

  2. W tym roku dzisiejsza uroczystość zbiegła się ze świętem naszych mam. Zapewniamy wszystkie mamy o naszej wdzięczności i modlitwie, by żyjącym dobry Bóg wynagradzał wszelkie dobro swoim błogosławieństwem, a zmarłe przyjął do swojej chwały.

  3. Zapraszamy od jutra przez kolejne 8 dni na eucharystyczną procesję wokół naszej parafialnej świątyni na zakończenie wieczornej Eucharystii.

  4. Zachęcamy w sobotę, 28 maja do wspólnej modlitwy w intencji rychłego wyniesienia do chwały ołtarzy Prymasa Tysiąclecia, Stefana kard. Wyszyńskiego w dniu 35. rocznicy jego śmierci.

  5. Postarajmy się, by Boża obecność i działanie oddziaływały również na nasze codzienne wybory, a nasz Pan i Bóg niech wspiera nas swoją mocą i błogosławieństwem, (o które prośmy idąc za Nim w eucharystycznej procesji…).

 • Ogłoszenia Najswietszej Trójcy 22 maja 2016 r.

  Dodano: 24 maja 2016 r.

  NAJŚWIĘTSZEJ TRÓJCY                                                             22 maja 2016

  OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

  1. Wiarę w jednego Boga w Trzech Osobach wyznajemy za każdym razem, kiedy czynimy znak krzyża świętego. Niech zatem każdy znak krzyża będzie wykonywany właśnie z tą świadomością, że dotykamy niepojętej tajemnicy, niech będzie zawsze naszym odważnym wyznaniem wiary w Ojca i Syna, i Ducha Świętego – jednego Boga w Trójcy Osób.

  2. Przez wszystkie dni maja trwa w naszym kościele o godz.1730 wspólna modlitwa maryjna. Zachęcamy do udziału w niej.

  3. We wtorek, 24 maja przypada wspomnienie NMP Wspomożycielki Wiernych. W naszym zgromadzeniu uroczystość. Zapraszamy na uroczystą Eucharystię o godz. 1800, po mszy św. CHOŁD WSPOMOŻYCIELCE poprowadzą  uczestnicy Pieszej Pielgrzymki Różańcowej  Warszawa - Czerwińsk.

  Jest to również, ogłoszony przez Benedykta XVI, dzień powszechnej modlitwy za Kościół w Chinach. Ta intencja będzie nam towarzyszyć podczas nabożeństwa majowego. Zachęcamy też wszystkich parafian do indywidualnej modlitwy w tej intencji oraz w intencji naszych sióstr i braci chrześcijan cierpiących prześladowania.

  4. W czwartek, 26 maja będziemy obchodzić uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa. Uczestnicząc w tym dniu w procesji publicznie wyznajemy wiarę w ukrytego w Hostii Jezusa Chrystusa. Msze Święte zostaną odprawione o godz. 700, 830, 1000, 1130.  Po Eucharystii o godz. 1300 wyruszymy w procesji z Jezusem Eucharystycznym do czterech ołtarzy po ulicach naszej parafii. Prosimy o przygotowanie ołtarzy, sztandarów, feretronów i chorągwi, udekorowanie naszych domów i trasy procesji. Dziewczynki pierwszokomunijne i rocznicowe, ale też i te trochę młodsze i starsze zapraszamy do sypania kwiatków. Przypominamy, że jest to uroczystość, w którą katolicy są zobowiązani do uczestnictwa we Mszy Świętej.

  5. W tym roku uroczystość Bożego Ciała zbiega się ze świętem naszych mam. O naszych mamach w tym uroczystym dniu będziemy pamiętać w modlitwie.

  6. W sobotę, 28 maja przypadnie 35. rocznica śmierci Prymasa Tysiąclecia, Stefana kard. Wyszyńskiego. Przez cały sobotni dzień będzie nam towarzyszyć modlitwa o jego rychłe wyniesienie do chwały ołtarzy.

  7. W zakrystii ministranckiej jest dostępny czerwcowy grafik dla osób dorosłych wykonujących czytania podczas Mszy św. w dni powszednie. Chętnych do tej posługi prosimy o wpisanie swoich terminów. Wszystkim, którzy w ten sposób już służą naszej wspólnocie serdecznie dziękujemy za ich świadectwo i aktywność.

  8. Składamy najlepsze życzenia imieninowe i urodzinowe tym, którzy będą obchodzić te uroczystości w tym tygodniu.

  9.  Modlitwą ogarniamy ostatnio zmarłych parafian. śp. + Ks. Bronisława Kanta, którego pogrzeb odbył się w miniony wtorek. Chciałbym bardzo serdecznie podziękować wszystkim tym parafianom, którzy znaleźli czas, aby pożegnać kapłana zasłużonego dla Bazyliki. Miłosiernego Boga prośmy: Wieczny odpoczynek racz Mu dać Panie…

   

 • Objawienia Maryjne ważne dla Polski, Czy Matka Boża wzywa nas do walki?

  Dodano: 23 maja 2016 r.

  Oratorium św. Jana Bosko przy Bazylice NSJ i dr Stanisław Krajski. Historyk filozofii, publicysta, prozaik i tłumacz mają zaszczyt zaprosić na prelekcję pt. Objawienia Maryjne ważne dla Polski. Czy Matka Boża wzywa nas do walki? 24 maja, wtorek, godz. 19.00 w sali teatralnej.  

  Informacje o prelekcji.

   Objawienia Maryjne w Kęble koło Wąwolnicy w 1278 r.

  • Objawienia, z których Giulio Mancinelli dowiaduje się od Matki Bożej, że jest Ona Królową Polski (przełom XVI i XVII w.)
  • Śluby Lwowskie Jana Kazimierza w 1656 r.
  • Objawienia w Gietrzwałdzie w dniach 27-29 czerwca 1877
  • Objawienia na polach Bitwy Warszawskiej w dniach 14 i 15 sierpnia 1920 r.

  To są fakty, które ściśle wiążą się ze sobą. To są drogowskazy dla Polski. W nich znajdziemy przesłanie Matki Bożej dla nas i odczytamy swoje narodowe i państwowe wartości, cele i obowiązki.

  Ta prelekcja tego właśnie dotyczy, ale opowiada również o ciągu spisków trwających do dziś, których celem jest fałszowanie tych faktów, rozmydlanie ich, wreszcie usuwanie ich z naszej świadomości.

   Po spotkaniu możliwość nabycia książek z autografem autora. 

 • Uwielbienie na Pradze

  Dodano: 23 maja 2016 r.

  Oratorium św. Jana Bosko i Fundacja „Chrześcijańskie Granie” zapraszają do udziału w III Warszawskim Uwielbieniu na Pradze. Przyjdź i uwielbiaj z nami Jezusa w Uroczystość Bożego Ciała.
  Wydarzenie rozpocznie się Eucharystią w Boże Ciało (26 maja) o godzinie 18.00 w Bazylice księży salezjanów przy ul. Kawęczyńskiej 53. W tym dniu w całej Polsce odbędzie się kilkadziesiąt podobnych inicjatyw. Uwielbienia na Pradze skupiają setki mieszkańców Warszawy i nie tylko.

  ”Wierzymy, że dzięki otwartym sercom mieszkańcom Stolicy będziemy mogli Uwielbiać po raz kolejny Pana Jezusa w Bazylice na Kawęczyńskiej. Mamy nadzieję, że spotkanie na Pradze będzie wielkim świętem wiary.” – zapowiadają organizatorzy.

  Uwielbienie na Pradze jest wydarzeniem integrującym mieszkańców Warszawy, promującym muzykę chrześcijańską, a przede wszystkim, dającym przestrzeń na modlitwę i pogłębienie wiary. Jest również odpowiedzią na potrzebę rozwoju kultury na prawym brzegu Wisły. Podczas trzeciego Uwielbienia na Pradze zagra zespół Soudarion – Debiut Roku, Płyta Roku 2015.

   

  PROGRAM UWIELBIENIA
  18.00 – Eucharystia
  19.00 – Uwielbienie z zespołem Soudarion
  20:30 – Spotkanie z zespołem w oratorium przy herbacie


  Uwielbienia na Pradze odbyły się dotąd 30 stycznia 2016 (z zespołem New Day) oraz 2 kwietnia 2016 (z zespołem El Camino). Zgromadziły one setki Warszawiaków i nie tylko. Dołącz do wydarzenia na FB.

   

  Możesz wesprzeć Warszawskie Uwielbienia na Pradze.

   

 • Pielgrzymka Miłosierdzia

  Dodano: 20 maja 2016 r.

   

  Autokarową pielgrzymką z naszej Bazyliki do krakowskich Łagiewnik chcemy dopełnić poznawanie i modlitewne nawiedzanie najważniejszych miejsc, w których powstawał i rozwijał kult Miłosierdzia Bożego, zapoczątkowany przez świętą siostrę Faustynę Kowalską. Bowiem dotychczas inspirowani ideą  Miłosierdzia Bożego modliliśmy się już w Głogowcu – w domu rodzinnym s. Faustyny, byliśmy w Sanktuarium Chrztu św. Faustyny w Świnicach Warckich, poznaliśmy miejsca związane z Jej posługą zakonną w Płocku i w Wilnie.

  Do Łagiewnik wyruszamy w piątek 9 września, o godz. 7.00, a w nasze pielgrzymowanie chcemy włączyć również modlitwę w miejscach bliskich wielkiemu promotorowi nabożeństwa do Miłosierdzia Bożego – św. Janowi Pawłowi ll. Dlatego w programie pielgrzymki jest także pobyt w Wadowicach i w Kalwarii Zebrzydowskiej.

  Ramowy program pielgrzymki przedstawia się następująco:

  Dzień pierwszy - 9 września, piątek.

   Przejazd z Warszawy do Wadowic. W Wadowicach zwiedzamy muzeum – dom rodzinny św. Jana Pawła ll i uczestniczymy we Mszy św. w Bazylice Ofiarowania Najświętszej Maryi Panny, świątyni parafialnej Jana Pawła II. Wieczorem przejazd na nocleg i kolację do Kalwarii Zebrzydowskiej.

  Dzień drugi - 10 września, sobota.

  Po śniadaniu w Kalwarii wyruszamy do Łagiewnik. O godz. 10.30 uczestniczymy we Mszy św. odprawianej dla pielgrzymów w Sanktuarium Miłosierdzia Bożego o godz. 10.30. O godz. 12.00 jedna z sióstr wygłosi specjalnie dla naszej grupy konferencję o Miłosierdziu Bożym. Ewentualny czas wolny przed Mszą św. jak i po konferencji pozostawiamy do dyspozycji każdego z uczestników np. na osobistą modlitwę, zakup pamiątek, obiad, itp. Ok. godz. 14.00 udamy się na zwiedzanie z przewodnikiem najważniejszych obiektów sakralnych na Starym Mieście, czyli Kościoła Mariackiego (wejście płatne), Katedry (wejście płatne) i kościoła Franciszkanów. Należy się liczyć z ewentualną korektą ze względu tradycyjne tego dnia śluby. Wieczorem powrót na kolację i nocleg w Kalwarii Zebrzydowskiej.

  Dzień trzeci – 11 września, niedziela.

  Śniadanie św. Od godz. 9.00 włączamy się w uroczystości odpustowe i Pielgrzymkę Rodzin Archidiecezji Krakowskiej. A zatem najpierw uczestniczymy w 2-godzinnej modlitwie na dróżkach Piłata, a następnie bierzemy udział w uroczystej sumie odpustowej o godz. 11.00. Po posiłku wracamy do Warszawy.

  Bazą noclegową na cały czas pielgrzymki jest dom pielgrzyma w Kalwarii Zebrzydowskiej, który oferuje nam pokoje 2- i 3-osobowe z łazienkami oraz możliwość skorzystania z posiłków.

  W cenie pielgrzymki mieści się opłata za autokar, noclegi, ubezpieczenie, za wstęp do kościołów, korzystanie ze słuchawek w trakcie zwiedzania z przewodnikiem i honorarium dla przewodnika. Pozostałe opłaty (w tym posiłki) ponosi osobiście każdy z pielgrzymów. Opłata za udział w pielgrzymce wynosi 250 zł od osoby. Zgłoszenia do udziału w pielgrzymce przyjmujemy w kancelarii lub w zakrystii przy okazji nabożeństw. Przy zapisie należy podać adres i nr pesel oraz wnieść przedpłatę w wysokości 50 zł. Ta opłata nie jest zwracana w razie rezygnacji. Organizatorem i duchowym przewodnikiem pielgrzymki jest wikary z Bazyliki. Ilość miejsc jest ograniczona.

   

 • Katecheza przed chrztem św.

  Dodano: 20 maja 2016 r.

  Chrzestnych i rodziców dzieci mających przyjąć sakrament chrztu św. w najbliższym czasie zapraszamy na katechezę przygotowującą do tego sakramentu. Prosimy wziąć pod uwagę, że takie katechezy w naszej parafii są prowadzone tylko raz w miesiącu, a udział w nich dla zainteresowanych chrztem dziecka jest obowiązkowy.

  Katecheza odbędzie się 1 czerwca (środa), o godz. 1900, w sali parafialnej 131. Wejście do sali przez portiernię domu zakonnego. Katecheza jest również okazją, by uzupełnić konieczne dane i załatwić inne formalności.

 • Pielgrzymka wzdłuż Wisły

  Dodano: 17 maja 2016 r.

  Kolejna co miesięcznych pielgrzymek autokarowych z Bazyliki wiedzie na południe wzdłuż Wisły. Wyruszamy z parkingu przed Bazyliką w sobotę, 25 czerwca, o godz. 630. Pierwszym etapem jest Kazimierz Dolny i sanktuarium Matki Boskiej Kazimierskiej z cudownym obrazem Zwiastowania Najświętszej Maryi Panny, namalowanym na desce w 1600 r. Dzieje sanktuarium i obrazu przybliży nam jeden z ojców reformatów, posługujących w sanktuarium.

  Pobyt w Kazimierzu Dolnym wykorzystamy na Mszę św., zwiedzanie i osobistą modlitwę. Czas przeznaczony do osobistej dyspozycji można wykorzystać na spacer po urokliwym rynku z charakterystyczną studnią, zwiedzanie zespołu zamkowego, zakup pamiątek, ciepły posiłek itd.

  W godzinach południowych opuścimy Kazimierz Dolny i udamy się do Wysokiego Koła, w której to miejscowości znajduje się sanktuarium  Najświętszej Maryi Panny Królowej Różańca św. W tym miejscu przewidziane jest spotkanie z ks. kustoszem Szymonem Muchą, modlitwa przed cudownym obrazem Madonny z różą, szczególnie umiłowanej przez członków radomskiej Rodziny Różańcowej  i Apostolat „Margaretki” - otaczający konkretnych kapłanów modlitwą różańcową.

  Ostatnim celem pielgrzymki wzdłuż Wisły jest mariańskie sanktuarium w Górze Kalwarii z łaskami słynącym wizerunkiem Matki Bożej Pocieszenia. W Górze Kalwarii spoczywają również doczesne szczątki błogosławionego o. Stanisława Papczyńskiego – założyciela Zakonu Marianów; (5 czerwca ogłoszony świętym). Naszym przewodnikiem w tym miejscu będzie o.kustosz Ludwik Beckert.

  Opłata za udział w pielgrzymce wynosi 60 zł od osoby i obejmuje przejazd autokarem, ubezpieczenie i ofiary dla przewodników w sanktuariach. Posiłki, bilety za wejście do obiektów (np. zamek w Kazimierzu) itp. każdy z uczestników ponosi osobiście.

  Na pielgrzymkę zabieramy książeczki z tekstami godzinek, litanii i nieszporów oraz różańce.

  Zapisy, łącznie z opłatą pielgrzymkową, przyjmujemy w kancelarii parafialnej i w zakrystii Bazyliki.

 • Ogłoszenia Duszpasterskie 15 maja 2016 r.

  Dodano: 14 maja 2016 r.

  ZESŁANIE DUCHA ŚWIĘTEGO                                                     15 maja 2016

  OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

  1. Obchodzimy dziś święty dzień Pięćdziesiątnicy, w którym Duch Święty zstąpił na Apostołów zebranych na wspólnej modlitwie. Wspominamy początek Kościoła i dziękujemy, że Duch Święty towarzyszy wiernym ze swoim światłem i swoją mocą. Wyrażamy również wdzięczność za dar Ducha Świętego otrzymany w sakramentach chrztu i bierzmowania.

  2. Wczoraj dzieci z naszej parafii w liczbie 95 przystąpiło do Pierwszej Komunii Świętej. Dzieci od dzisiaj uczestniczyć będą w białym tygodniu. Przychodzą na nabożeństwo majowe i Mszę św. o godz. 1730.

  3. W dzisiejszą niedzielę podczas Mszy św. o godz. 1130 dzieci klas czwartych przeżywać będą  rocznicę Pierwszej Komunii Świętej.

  4. Zapraszamy wszystkich parafian do wspólnej modlitwy z Maryją, naszą Matką, Królową  i Orędowniczką. Każdego wieczoru o godz. 1730 spotykamy się w bazylice na nabożeństwie majowym.

  5. W sposób szczególny do Maryi jako Matki wszystkich wierzących, Matki Kościoła zwrócimy się jutro, w Jej święto poświęcone właśnie temu tytułowi uroczyście potwierdzonemu przez bł. papieża Pawła VI na zakończenie trzeciej sesji Soboru Watykańskiego II w listopadzie 1964 r. Zapraszamy do wspólnej modlitwy podczas Mszy Świętej odprawianych jak w każdy dzień powszedni.

  6. Spotkanie dla młodzieży przygotowującej się do sakramentu bierzmowania w środę 18.05 o godz. 19.00 w kapicy od ul. Siedleckiej.

  7. W najbliższy czwartek natomiast oddamy cześć Jezusowi Chrystusowi, Najwyższemu i Wiecznemu Kapłanowi. To nowe święto, wpisane do kalendarza liturgicznego na polecenie papieża Benedykta XVI, od 2013 roku jest obchodzone w naszej Ojczyźnie. Msze Święte o godz. 700, 800, 1200, 1800.

  8.  Życzenia zdrowia i obfitości Bożych darów i łask przekazujemy solenizantom i jubilatom tygodnia.

  W środę, 11 maja 2016 roku, zmarł w wieku 86 lat, w życiu zakonnym 69 lat, w kapłaństwie 59 lat.ś † p. Ksiądz Bronisław Kant SDB
  Założyciel i wieloletni dyrektor Salezjańskiego Ośrodka Misyjnego w Warszawie
  ceniony spowiednik
  ostatnie 12. lat pracował w Bazylice Najświętszego Serca Jezusowego na Pradze

  Uroczystości pogrzebowe odbędą się
  we wtorek, 17 maja 2016 roku o godz. 10.00
  w naszej  Bazylice

  Dobry Jezu, okaż Ks. Bronisławowi swoje Miłosierdzie!

 • ogłoszenia Duszpasterskie 08 maja 2016 r.

  Dodano: 7 maja 2016 r.

  WNIEBOWSTĄPIENIE PAŃSKIE                                                     8 maja 2016

  OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

  1. W dzisiejszą uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego wyznajemy wiarę, że Pan Jezus wstąpił do nieba, by przygotować dla nas miejsce i tam na nas wszystkich oczekuje. Dzisiejsza taca jest przeznaczona na seminarium duchowne diecezji warszawsko – praskiej. W następną niedzielę taca zostanie przekazana na Światowe Dni Młodzieży.

  2. Dzisiaj, o godz. 17.00 w kaplicy Matki Bożej Wspomożycielki Wiernych spotkanie formacyjne dla grup  Ziarna Miłosierdzia Światowych Dni Młodzieży.

  3. Na nabożeństwo majowe zapraszamy każdego majowego wieczoru o godz. 1730

  4. Z racji niedzieli i uroczystości Wniebowstąpienia Pańskiego na jutro została przeniesiona uroczystość Świętego Stanisława, biskupa i męczennika, głównego patrona Polski. Zapraszamy do wspólnej modlitwy podczas Mszy Świętych, które odprawimy o godz. 700,800, 1200 i 1800.

  5. W piątek przypada 99. rocznica pierwszego objawienia fatimskiego i 35. rocznica zamachu na Świętego Jana Pawła II. To dzień wspomnienia NMP Fatimskiej. Zapraszamy tego dnia na Mszę św. o godz. 1800, a po Mszy św. odmówimy cząstkę różańca i przejdziemy z figurą Matki Bożej w uroczystej procesji.

  6. W najbliższą sobotę dzieci klas III przyjmą Pierwszą Komunię o godz. 1000, a dzieci klas IV w następną niedzielę będą przeżywać rocznicę komunijną o godz. 1130.

  7. Po bardzo długich staraniach i zabiegach zostały podpisane zgody w urzędach i w najbliższym czasie rozpoczniemy prace przy „szychcie windowy”. Wszystkim, którzy składają ofiary na windę  indywidualnie czy do skarbony składam gorące Bóg zapłać!

  8. Wszystkim Solenizantom dnia dzisiejszego składamy najserdeczniejsze życzenia, a wśród nich jest nas współbrat ks. Stanisław Bogdański obfitych darów nieba ks. Stanisławie. Pamiętamy o Tobie w naszych modlitwach.

  9. Zachęcamy do prasy katolickiej, którą możemy nabyć w zakrystii.

Liturgia

Dekret Arcybiskupa Henryka Hosera

Tygodnik Idziemy

Tygodnik Gość Niedzielny

Radio Warszawa 106,2 FM
Kontakt
Nasza parafia
ul. Kawęczyńska 53
03-775 Warszawa
 (+48) 22 818-65-51 (centrala)
 (+48) 22 619-58-03 (kancelaria)
email:  kancelaria.nsj@gmail.com
Ogłoszenia parafialne
Msze święte
Nabożeństwa
Kancelaria
Kontakt