roku.
Strona główna | Kontakt

Ogłoszenia parafialne/Aktualności

«  Archiwum aktualności - maj 2014 »

archiwum

 • OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE VI niedziela Wielkanocna 25 maja 2014 r

  Dodano: 24 maja 2014 r.

  SZÓSTA NIEDZIELA WIELKANOCY                                           25 maja 2014

  OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

  1. W dzisiejszą niedzielę Gościmy na wszystkich Mszach św. Siostry Wspólnej Pracy od Niepokalanej Maryi, modlimy się wraz z Siostrami aby Pan stale powoływał młode dziewczęta do pracy winnicy Pańskiej. Korzystając z okazji chciałbym bardzo serdecznie podziękować wszystkim Siostrą, za posługę cichą Nazaretańską na rzecz naszej parafii. Czynię to na ręce Matki Generalnej Siostry Jolanty Gołębiowskiie.

  2. W Polsce miesiąc maj jest tradycyjnie poświęcony Matce Bożej. Przed nami ostatni już tydzień tego miesiąca, dlatego tym bardziej zachęcamy do uczestnictwa w nabożeństwach majowych, które w naszym kościele odprawiane są codziennie o godz. 1730

  3. Jutro, 26 maja, będziemy obchodzić Dzień Matki. Z tej okazji nie tylko składajmy życzenia i podarunki naszym mamom, ale polecajmy je Bogu w modlitwie, prosząc dla nich o wszystkie potrzebne im łaski, by mogły dobrze wypełniać swoją misję. A dla tych, które już Pan powołał do wspólnoty ze sobą w niebie, prośmy o Boże miłosierdzie, aby mogły wyśpiewywać Jego chwałę na wieki..

  4. W środę, 28 maja, przypada 33. rocznica śmierci Sługi Bożego Stefana Kardynała Wyszyńskiego. Pamiętajmy, że ten Prymas Polski kolejny raz oddał nasz Naród w macierzyńską niewolę Maryi. Starajmy się wypełniać jego testament, a jednocześnie módlmy się o rychłą jego beatyfikację.

  5.  29 maja o godzinie 18.00 będzie odprawiona intencja o utrwalenie duchowych owoców pielgrzymki "Śladami św. s. Faustyny" zamówiona przez pielgrzymujących 17 maja do Płocka i w strony rodzinne sekretarki Bożego Miłosierdzia.

  6. W sobotę, 31 maja, przypada święto Nawiedzenia Najświętszej Maryi Panny. Ona jest świątynią Ducha Świętego od chwili Zwiastowania i niesie go innym, jak swojej krewnej – Elżbiecie podczas nawiedzenia, aby mógł się dalej rozlewać na całe stworzenie.

  7. Osoby czytające na Mszach świętych w dni powszednie proszone są o wpisanie swych dyżurów na miesiąc czerwiec. Formularz jest dostępny w zakrystii. Dziękujemy im za dotychczasowe zaangażowanie. Mile widziani są nowi ochotnicy do tej posługi.

  8. Zapraszamy wszystkich samotnych, ale nie tylko... na Msze św. z modlitwą o rozeznanie drogi życiowej. Jest to propozycja skierowana przede wszystkim do wszystkich: panien i kawalerów, wdów i wdowców. Najbliższa Msza św. z tą modlitwą odbędzie się tradycyjnie w I niedzielę miesiąca, czyli: 1 czerwcao godzinie: 16.00 w kaplicy Matki Bożej Wspomożenia Wiernych.

  9. W następną niedzielę o godz. 17.00 spotkanie Kół Żywego Różańca i procesja Eucharystyczna z racji Pierwszej Niedzieli miesiąca.

  10. 31 maja, czyli w ostatnią sobotę maja jest ostatnia szansa na prawdziwą majówkę, którą chcemy zaproponować Kochanym Seniorom. Jak na majówkę przystało będzie ognisko, kiełbaski, śpiewy, a może nawet skoki przez ognisko, o ile oddech dopisze. To wszystko chcemy przeżyć w ogrodach klasztornych w Czerwińsku nad Wisłą, pod macierzyńskim płaszczem Królowej Mazowsza, niejako zamykając miesiąc maj – Jej miesiąc.

  Wyjazd o godz. 13.00 z parkingu przed Bazyliką, powrót ok. 20.00. Koszt 25 zł. Zapisy u wikarego po Mszach św. lub w kancelarii. Koszt – 25 zł. Zapraszamy!!!

  11. Zachęcamy do nabywania prasy katolickiej

 • Ogłoszenia Duszpasterskie V niedziela Wiekanocy 18 maja

  Dodano: 16 maja 2014 r.

  OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE  V niedziela Wielkanocna

  1. Liturgia 5. niedzieli Wielkanocy ukazuje nam ustanowienie pierwszych diakonów. Co z kolei ma nam przypominać, że każdy z nas jest powołany do służby drugiemu człowiekowi. Może warto by było sobie postawić pytanie, jak to konkretnie wygląda w naszym codziennym życiu.

  2. Przypominamy, że w miesiącu maju tradycyjnie odprawiamy nabożeństwa majowe, podczas których jest śpiewana Litania loretańska do Najświętszej Maryi Panny. Serdecznie zapraszamy do udziału w nich codziennie o godz.1730.

  3. Dziś przypada również 94. rocznica urodzin Ojca Świętego Jana Pawła II. Dziękujmy Bogu za tego naszego wielkiego rodaka, ale też starajmy się wracać do jego nauczania, zapoznawać się z nim, pogłębiać znajomość tego wielkiego dziedzictwa, jakie nam zostawił tak, aby jego nauczanie stawało się drogowskazami w naszym życiu.

  4. 24 maja w naszej Bazylice o godz. 1000 nasi współbracia salezjanie przyjmą z rąk ks. Bp Kazimierza Romaniuka sakrament kapłaństwa. Polecajmy modlitewnej pamięci nowych kapłanów, aby zawsze byli wierni Chrystusowi. Zapraszamy wszystkich parafian do licznego udziału w święceniach kapłańskich.

  5. Również w tym tygodniu, w sobotę, 24 maja, w specjalne liturgiczne wspomnienie, zwracamy się do Maryi – jako Wspomożycielki wiernych. W naszym zgromadzeniu Uroczystość, zapraszamy na uroczystą Eucharystię na godz. 1800.  Do Niej Kościół uciekał się od początku we wszystkich potrzebach i troskach.

  6.31 maja, czyli w ostatnią sobotę maja jest ostatnia szansa na prawdziwą majówkę, którą chcemy zaproponować Kochanym Seniorom. Jak na majówkę przystało będzie ognisko, kiełbaski, śpiewy, a może nawet skoki przez ognisko, o ile oddech dopisze. To wszystko chcemy przeżyć w ogrodach klasztornych w Czerwińsku nad Wisłą, pod macierzyńskim płaszczem Królowej Mazowsza, niejako zamykając miesiąc maj – Jej miesiąc.

  Wyjazd o godz. 13.00 z parkingu przed Bazyliką, powrót ok. 20.00. Koszt 25 zł. Zapisy u wikarego po Mszach św. lub w kancelarii. Koszt – 25 zł. Zapraszamy!!!

  7. Oratorium  im. Św. Jana Bosko w Warszawie w dniach 29 czerwca – 10 lipca 2014 r. organizuje kolenie letnie dla dzieci i młodzieży nad morzem w Stegnie. Koszt całkowity wynosi 900 zł. Szczegóły i zapisy do 30 maja u ks. Jana Kurela – Kierownika Oratorium.

  8. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej.

   

   

 • Ta ostatnia sobota, czyli majówka seniorów

  Dodano: 14 maja 2014 r.

  31 maja, czyli w ostatnią sobotę maja jest ostatnia szansa na prawdziwą majówkę, którą chcemy zaproponować Kochanym Seniorom. Jak na majówkę przystało będzie ognisko, kiełbaski, śpiewy, a może nawet skoki przez ognisko, o ile oddech dopisze. To wszystko chcemy przeżyć w ogrodach klasztornych w Czerwińsku nad Wisłą, pod macierzyńskim płaszczem Królowej Mazowsza, niejako zamykając miesiąc maj – Jej miesiąc.

  Wyjazd o godz. 13.00 z parkingu przed Bazyliką, powrót ok. 20.00. Koszt 25 zł. Zapisy u wikarego po Mszach św. lub w kancelarii. Koszt – 25 zł. Zapraszamy!!!

  Seniorom nie zaglądamy w dowód, nawet jeśli seniorzy wyglądają na nastolatków.

 • Ona Boga na świat nam przyniosła...

  Dodano: 7 maja 2014 r.

  Ostatnio kalendarz zmusza nas do zmiany do zmiany planów dotyczących comiesięcznych wieczornych refleksji z cyklu „Modlitwa serca”. W kwietniu ze względu na liturgię Wielkiego Piątku musieliśmy odwłać „Modlitwę serca”, natomiast w maju będzie ona jednym z punktów programu obchodów uroczystości Najświętszej Maryi Panny Wspomożycielki Wiernych. Z tego tytułu zamiast tradycyjnie w III piątek miesiąca zapraszamy 24 maja (sobota) na godz. 20.30. Majowa „Modlitwa serca” będzie miała charakter poetycko-muzycznego hołdu, którym chcemy oddać chwałę Matce Bożej, i złączymy ją z majowym apelem, jaki codziennie odbywa się przy pomniku św. Jana Bosko, obok Bazyliki NSJ, o godz. 20.30. Spotkanie to daje również okazję do modlitwy za wszystkie matki, z okazji nadchodzącego ich święta.

  Wszystkie te akcenty, ujęte w tytule Ona Boga na świat nam przyniosła... zawierają wiersze, pieśni i piosenki, zaproponowane przez p. Barbarę Doktorską ze Stowarzyszenia Salezjanów Współpracowników. Całość poprowadzi ks. dyr. Henryk Bonkowski (naturalnie, z gitarą!!!), opiekun Stowarzyszenia.

  Zapraszamy na wspólną modlitwę 24 maja w sobotę o godz. 20.30 przy pomniku św. Jana Bosko.

Liturgia

Dekret Arcybiskupa Henryka Hosera

Tygodnik Idziemy

Tygodnik Gość Niedzielny

Radio Warszawa 106,2 FM
Kontakt
Nasza parafia
ul. Kawęczyńska 53
03-775 Warszawa
 (+48) 22 818-65-51 (centrala)
 (+48) 22 619-58-03 (kancelaria)
email:  kancelaria.nsj@gmail.com
Ogłoszenia parafialne
Msze święte
Nabożeństwa
Kancelaria
Kontakt