roku.
Strona główna | Kontakt

Ogłoszenia parafialne/Aktualności

«  Archiwum aktualności - maj 2012 »

archiwum

 • Niedziela Zesłania Ducha św.

  Dodano: 27 maja 2012 r.

   

  Przeżywamy dziś Niedzielę Pięćdziesiątnicy. Wspominamy zesłanie Ducha św. na Apostołów, początki Kościoła.

  Jest to także dla nas zaproszenie, abyśmy odnowili w sobie przyjęty sakrament bierzmowania; byśmy zastanowili się - co uczyniliśmy z naszym życiem, by dary w nas złożone nie zostały zaniedbane.

 • Błogosławieństwo Dzieci

  Dodano: 27 maja 2012 r.

   

  Dziś IV niedziela miesiąca, po mszy o 11.30 błogosławieństwo Dzieci, które jeszcze nie przystąpiły do I Komunii św., by wzrastały ku chwale Boga i radości swoich Rodziców.

 • Uroczystość Maryi Matki Kościoła

  Dodano: 27 maja 2012 r.

   

  Jutro obchodzimy Uroczystość Maryi Matki Kościoła. Msze św. o godz. 7.00, 8.00, 12.00 i 18.00

 • Wspomnienie św. Jana Bosko

  Dodano: 27 maja 2012 r.

   

  W czwartek ostatni dzień miesiąca. Tego dnia dziękujemy Bogu za św. Jana Bosko, Założyciela naszego Zgromadzenia. Po każdej mszy św. ucałowanie relikwii. 

 • I Piątek miesiąca

  Dodano: 27 maja 2012 r.

   

  W tym tygodniu - 1 czerwca - przypada I piątek miesiąca. Okazja do spowiedzi i komunii św. wynagradzającej Najświętszemu Sercu Jezusowemu. Kapłani w godzinach porannych udadzą się do chorych. Jest to Światowy Dzień Dziecka. Wszystkim Dzieciom życzymy przede wszystkim by nikt nie zakłócił radości Waszego Dzieciństwa.

 • Modlitwa za Chrześcijan w Sudanie

  Dodano: 27 maja 2012 r.

   

  Na mszy św. o godz. 18.00 modlić się będziemy w sposób szczególny za Chrześcijan prześladowanych w Sudanie. Po mszy św. w Sali 125 (przejście przez zakrystię) zapraszamy na spotkanie dotyczące aktualnej sytuacji Chrześcijan w tym kraju. 

 • I sobota miesiąca

  Dodano: 27 maja 2012 r.

   

  W sobotę o godz. 8.00 msza św. wynagradzająca Niepokalanemu Sercu Maryi za grzechy nasze i świata całego. Zachęcamy do odprawienia nabożeństwa pierwszych sobót miesiąca.

 • Koncert "Libańskie Ordonki" - sobota 2 czerwca g. 19.00

  Dodano: 27 maja 2012 r.

  O godz. 19.00 zapraszamy na koncert „Libańskie Ordonki”. To chórek libańskiej młodzieży śpiewającej repertuar Hanki Ordonówny i własnych pieśni i piosenek. Wstęp wolny.

  Podczas drugiej wojny światowej, na terenie Libanu od 1943 roku aż do 1950, przebywało tysiące polskiej młodzieży, która tam dotarła z armią Andersa. Kraj cedrów okazał się przyjaznym miejscem dla przymusowych emigrantów wojennych. Pomiędzy gospodarzami a gośćmi nawiązały się przyjaźnie, które przetrwały długo po opuszczeniu Libanu przez uchodźców. Jedną z tych osób była Hanka Ordonówna, która w liście do Prezydenta Libanu, nazywa Liban jej drugą ojczyzną. Ostatnie lata życia spędziła w Libanie, mimo choroby przeżyła je bardzo intensywnie. Działała społecznie, koncertowała i pisała.. Zmarła w 1950 roku w Bejrucie. Młodzi ludzie z Libanu, poznawszy historie polskich uchodźców w ich kraju, zapragnęli przypomnieć historyczne więzi między naszymi krajami.

 • I niedziela miesiąca

  Dodano: 27 maja 2012 r.

   

  W przyszłą I niedzielę czerwca o godz. 17.00 spotkanie Żywego Różańca. O 17.30 nabożeństwo czerwcowe z procesją Eucharystyczną. 

 • Wniebowstąpienie Pańskie

  Dodano: 20 maja 2012 r.

  Dziś uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego.
  Trwamy każdego dnia o 17.30 w nowennie do uroczystości M. Bożej Wspomożycielki Wiernych,
  a po mszy św. o 18.00 odmawiamy nowennę przed uroczystością Zesłania Ducha św.

 • Rocznica I komunii

  Dodano: 20 maja 2012 r.

  Dzisiejszej niedzieli na mszy św. o godz. 11.30 swoją rocznicę Komunii św. przeżywają dzieci klas III. Dzieci i ich Rodziców polecamy Waszej szczególnej modlitwie.

 • Msza w intencji Rodzin z błogosławieństwem Małżeństw

  Dodano: 20 maja 2012 r.

  O godz. 18.00 zapraszamy na Mszę św. w intencji Rodzin, ze szczególnym błogosławieństwem małżeństw. Temat konferencji: „Zasady małżeńskiego dialogu”.

  Na tę mszę i do modlitwy z Rodziny zapraszamy wszystkich, a szczególnie  te małżeństwa, które w maju obchodzą swoją kolejną rocznicę ślubu.

 • Pielgrzymka Dzieci Pierwszokomunijnych do Lichenia

  Dodano: 20 maja 2012 r.

  We wtorek 22 maja dzieci pierwszokomunijne wraz z Rodzicami wyruszą na pielgrzymkę dziękczynną do Lichenia. Są jeszcze wolne miejsca w autokarze.

  Zapraszamy. Koszt 50 zł (dla członków grup parafialnych – zniżka)

 • 24 maja - Uroczystość Wspomożycielki Wiernych

  Dodano: 20 maja 2012 r.

  We czwartek Uroczystość Matki Bożej Wspomożycielki Wiernych, która pod tym wezwaniem odbiera szczególną cześć w naszym Zgromadzeniu. Ten dzień od wielu lat w jest przeżywany jako rocznica święceń wszystkich Salezjanów.

  Zapraszamy w sposób szczególny na mszę św. o godz. 18.00, by wspólnie dziękować za dar kapłaństwa, a Salezjanie Współpracownicy odnowią swoje przyrzeczenia.

 • Dzień Matki - 26 maja

  Dodano: 20 maja 2012 r.

  W sobotę 26 maja - dzień Matki

  Tego dnia pragniemy zaprosić wszystkich do modlitwy w intencji Wszystkich Matek naszej parafii. W tej intencji sprawowana będzie msza św. o godz. 18.00. Zapraszamy.

 • NIedziela Zesłania Ducha św.

  Dodano: 20 maja 2012 r.

  W przyszłą niedzielę uroczystość Zesłania Ducha św. – okazja dla każdego z nas by odnowić w sobie dary i charyzmaty, które odnowiliśmy w sakramencie bierzmowania.

  Kończy się okres spowiedzi wielkanocnej.

 • Pogrzeb Siostry Emanueli

  Dodano: 20 maja 2012 r.

  W piątek 18 maja odeszła do wieczności Siostra Emanuela Kowalska - wieloletnia nasza zakrystianka.
  Na pogrzeb w poniedziałek do Włocławka uda się delegacja z naszej Parafii.
  Polecajmy zmarłą Siostrę Bożemu Miłosierdziu.

  Wieczny odpoczynej racz jej dać Panie...

 • II niedziela maja

  Dodano: 13 maja 2012 r.

  Dziś II niedziela maja: o godz. 10.00 msza w int. Salezjanów Współpracowników, po mszy spotkanie Wspólnoty; taca na remont i konserwację Bazyliki. Wieczorem po mszy św. o 18.00 spotkanie Wspólnoty Radia Maryja.

 • Dziękczynna msza za bł Jana Pawła II

  Dodano: 13 maja 2012 r.

  W środę 16 maja na wieczornej mszy św. dziękować będziemy Bogu za życie i beatyfikację bł. Jana Pawła II.

 • Pogrzeb ks. Janusza TOMASIKA

  Dodano: 13 maja 2012 r.

 • I Komunia święta

  Dodano: 13 maja 2012 r.

  W piątek o godz. 15.00 spowiedź Rodziców i Dzieci Pierwszokomunijnych; po niej odnowienie Przyrzeczeń Chrzcielnych.

  W najbliższą sobotę 19 maja Uroczystość I Komunii św.
  Dzieci ze Szkoły Podstawowej nr 30 o godz. 10.00
  Dzieci ze Szkoły Muzycznej o godz. 12.00.

  Otoczmy Dzieci
  i ich Rodziców naszą serdeczną modlitwą.

 • Rocznica I Komunii św.

  Dodano: 13 maja 2012 r.

  W przyszłą niedzielę o godz. 11.30 rocznicę I Komunii św. przeżywać będą dzieci, które w ubiegłym roku przystępowały po raz pierwszy do Stołu Pańskiego

 • Msza w int. Rodzin i błogosławieństwo Małżeństw

  Dodano: 13 maja 2012 r.

  W przyszłą niedzielę wieczorem o godz. 18.00 zapraszamy na Mszę św. w intencji Rodzin, ze szczególnym błogosławieństwem małżeństw.

  Temat konferencji: „Zasady małżeńskiego dialogu”. Na tę mszę i do modlitwy z Rodziny zapraszamy wszystkich, a szczególnie  te małżeństwa, które w maju obchodzą swoją kolejną rocznicę ślubu.

 • Młodzieżowa Pielgrzymka do Częstochowy

  Dodano: 13 maja 2012 r.

  Zapraszamy młodzież na Pielgrzymkę Radia Maryja do Matki Jasnogórskiej do Częstochowy. Wyjazd w Dniu Matki 26go maja(w sobotę) o godz. 12.00 sprzed Bazyliki. Cena promocyjna – 15 zł dla młodzieży. Zapisy przyjmujemy codziennie po wieczornej Mszy św. w Zakrystii. Dodatkowe informacje tel. 22.818-22-56 lub 604-224-172. Serdecznie zapraszamy.

 • Wakacje nad Bałtykiem!

  Dodano: 13 maja 2012 r.

  Nasze Oratorium zaprasza dzieci i młodzież w wieku 10-17 lat do udziału w kolonii w atrakcyjnym ośrodku wypoczynkowym „Bałtyk” we Władysławowie - Cetniewie. Tradycyjnie już, na wypoczynek organizowany przez nas oprócz plażowania składają się: troska o ducha oraz wycieczki, rejs katamaranem, rozgrywki sportowe, dyskoteki i zabawy. Termin: 11-21 lipca. Koszt pobytu z przejazdem w obie strony wynosi 950 zł (lub mniej, jeśli znajdziemy sponsorów). Karty zgłoszeń są dostępne u ks. Krzysztofa Pawlukowskiego i można je otrzymać np. w Oratorium (od poniedziałku do piątku, po godz. 16.00) i w Bazylice - w zakrystii po każdej niedzielnej Mszy św. Pierwszą ratę w wysokości 300 zł należy wpłacić do końca maja. Liczba miejsc jest bardzo ograniczona – na dzień dzisiejszy pozostało kilkanaście miejsc.

 • Podziękowanie za 1% na Oratorium

  Dodano: 13 maja 2012 r.

  Wszystkim, którzy przekazali 1% podatku dochodowego na rzecz dzieci i młodzieży
  z naszego Oratorium im. św. Jana Bosko wyrażam serdeczną wdzięczność. Choć jest to tylko 1%, to dla nas jest wielkim wsparciem. Szczere podziękowania kieruję także do składających ofiary do puszek – po prawej stronie w kaplicy i przy wyjściu z nawy bocznej. Jednocześnie przypominam, że każdego ostatniego dnia miesiąca ogarniamy szczególną modlitwą wszystkich, którzy okazują naszym wychowankom różnorodną pomoc.

  ks. Krzysztof Pawlukowski – kierownik  Oratorium

 • WARSAW CAMERATA À LA CARTE! 20 maja 2012, godz. 14:00

  Dodano: 13 maja 2012 r.

  20 maja o godz. 14:00 w Bazylice Najświętszego Serca Jezusa przy ul. Kawęczyńskiej 53 odbędzie się pierwszy z koncertów drugiego sezonu cyklu „Warsaw Camerata à la carte!”.

  To nowatorski projekt, w którym publiczność w drodze głosowania wybiera programy wszystkich koncertów.

  Na inaugurację tegorocznego sezonu słuchacze wybrali:
  „Suitę z czasów Holberga” Edwarda Griega
    „I Sonatę na smyczki” Gioacchino Rossiniego
    oraz „Suitę Św. Pawła” Gustawa Holsta,
  które wykona orkiestra Warsaw Camerata pod dyr. Pawła Kos-Nowickiego.

  Po koncercie zapraszamy na spotkanie koktajlowe z artystami, podczas którego będzie można również zagłosować na kolejny koncert cyklu „Warsaw Camerata à la carte!”.

  Wstęp wolny.

  Serdecznie zapraszamy

 • Klerycy i Wychowawca z Seminarium z Lądu n. Wartą

  Dodano: 6 maja 2012 r.

  Bardzo serdecznie witamy w naszej wspólnocie księdza Mariusza Chamarczuka, prorektora WSD TS  i kleryków z naszego Seminarium Salezjańskiego w Lądzie nad Wartą. Dziękujemy serdecznie za Słowo Boże i świadectwo powołania. Przed Bazyliką do puszek można złożyć ofiarę, która będzie wsparciem dla studiujących naszych młodych Współbraci

 • I niedziela miesiąca

  Dodano: 6 maja 2012 r.

  Dziś I niedziela maja. O godz. 17.00 spotkanie Żywego Różańca, a o 17.30 zapraszamy na Nabożeństwo Eucharystyczne z procesją. 

 • Nabożeństwa Majowe

  Dodano: 6 maja 2012 r.

  Przez cały maj, codziennie – także i dziś o godz. 17.30 Nabożeństwo Majowe. Zapraszamy także
  na Apel Maryjny o 21.00 przy figurce św. Jana Bosko.

 • Modlitwa za Zmarłych polecanych w Wypominkach

  Dodano: 6 maja 2012 r.

  Jutro pierwszy poniedziałek miesiąca. O godz. 17.30 na nabożeństwie majowym modlić się będziemy za Zmarłych polecanych w tegorocznych wypominkach, a o 18.00 msza św. w Ich intencji. 

 • Św. Stanisława - biskupa i męczennika

  Dodano: 6 maja 2012 r.

  We wtorek wspomnienie św. Stanisława Biskupa i Męczennika – głównego Patrona Polski. 

  Jest to także dzień imienin ks. Stanisława BOGDAŃSKIEGO i ks. Stanisława CHROBAKA, posługujących w naszej parafii.
  Już dziś składamy im życzenia przede wszystkim zdrowia, Bożego błogosławieństwa i natchnień Ducha św. na ich kapłańskiej drodze. Solenizanci odprawią mszę św. o godz. 18.00. 
 • Przygotowanie do bierzmowania

  Dodano: 6 maja 2012 r.

  W środę po mszy św. o 18.00 – spotkanie młodzieży przygotowującej się do bierzmowania. 

 • Koncert muzyki cerkiewnej - czwartek 10 maja

  Dodano: 6 maja 2012 r.

  W czwartek 10 maja o godz. 19.00 zapraszamy na koncert Muzyki Cerkiewnej. Wstęp wolny

 • Różaniec Fatimski

  Dodano: 6 maja 2012 r.

  W przyszłą sobotę 12 maja uroczystość Najświętszej Maryi Panny Łaskawej – głównej patronki Warszawy.

  W przeddzień wspomnienia M.B. Fatimskiej (w sobotę 12.05) o 20.00 wyruszymy ulicami naszej parafii z Różańcem Fatimskim, który zakończymy Apelem Maryjnym przed Bazyliką
  ok. godz. 21.00. Na ten różaniec zabierzmy ze sobą świece. 

 • Przyszła, druga niedziela miesiąca

  Dodano: 6 maja 2012 r.

   

  W przyszłą  niedzielę o godz. 10.00 msza w int. Salezjanów Współpracowników, po mszy spotkanie Wspólnoty.

  Będzie to druga niedziela miesiąca – taca na remont i konserwację Bazyliki. 

Liturgia

Dekret Arcybiskupa Henryka Hosera

Tygodnik Idziemy

Tygodnik Gość Niedzielny

Radio Warszawa 106,2 FM
Kontakt
Nasza parafia
ul. Kawęczyńska 53
03-775 Warszawa
 (+48) 22 818-65-51 (centrala)
 (+48) 22 619-58-03 (kancelaria)
email:  kancelaria.nsj@gmail.com
Ogłoszenia parafialne
Msze święte
Nabożeństwa
Kancelaria
Kontakt