roku.
Strona główna | Kontakt

Ogłoszenia parafialne/Aktualności

«  Archiwum aktualności - kwiecień 2018 »

archiwum

 • Ogłoszenia Duszpasterskie V Niedziela Wielkanocna 29 kwietnia 2018

  Dodano: 28 kwietnia 2018 r.

  PIĄTA NIEDZIELA WIELKANOCY                                                          29 kwietnia 2018

  OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

  1. Przeżywamy 5 niedzielę Wielkanocy.

  2. Kancelaria parafialna będzie czynna w poniedziałek (30 kwietnia) czyli jutro w następne dni tygodnia, jesteśmy do dyspozycji Państwa po każdej Mszy św. odprawianej w Bazylice.

  W sprawach losowych można prosić Księdza dyżurnego na portierni domu zakonnego, wejście  od ulicy Kawęczyńskiej.

  3. Dzisiaj także przypada 73. rocznica wyzwolenia obozu w Dachau. W Dniu Męczeństwa Duchowieństwa Polskiego pamiętajmy w modlitwie o kapłanach, którzy złożyli wielką ofiarę z życia w czasie II wojny światowej.

  4. Od wtorku, 1 maja rozpoczynamy codzienne nabożeństwa majowe z litanią loretańską. Zachęcamy do wspólnej modlitwy maryjnej w bazylice o godz. 17.30, a także przy kapliczkach rozsianych w różnych zakątkach naszej parafii.

  5. Dnia 2 maja obchodzimy w Polsce Dzień Polonii i Dzień Flagi Narodowej, a nazajutrz wspominamy rocznicę uchwalenia Konstytucji 3 maja. Niech te dni staną się dla nas okazją do okazania uczuć patriotycznych, eksponowania barw narodowych i łączności duchowej z naszymi rodakami na emigracji.

  5. W czwartek, 3 maja będziemy obchodzić uroczystość Najświętszej Maryi Panny, Królowej Polski. Na Msze Święte zapraszamy o godz. 700, 800, 1200, 1800. W tym dniu z racji czwartku przed pierwszym piątkiem miesiąca będziemy modlić się także o nowe powołania kapłańskie i zakonne.

  6. W tym tygodniu przypada pierwszy piątek miesiąca, poświęcony wynagrodzeniu Najświętszemu Sercu Pana Jezusa za grzechy świata. W tym dniu starajmy się także umożliwić naszym chorym w domach przyjęcie Komunii św. wynagradzającej. Nie będzie Mszy św. o godz. 16.45.

  7. W pierwszą sobotę miesiąca zapraszamy na Mszę św. o godz. 800 wynagradzającą Niepokalanemu Sercu Maryi za grzechy nasze i świata całego. Wieczorem po Mszy św. różaniec przy wystawionym Najświętszym Sakramencie, zakończenie apelem jasnogórskim.

  8. Ze względu na tzw. długi weekend katecheza comiesięczna katecheza przygotowująca rodziców i chrzestnych do chrztu dzieci jest przesunięta na następny tydzień, czyli na 9 maja (środa) godz. 19.00 w sali parafialnej nr 131, wejście od ul. Kawęczyńskiej. Decyzją władz naszej diecezji udział zainteresowanych w takim przygotowaniu jest obowiązkowy.

  9. Życzymy, aby przeżywający w tym tygodniu imieniny, urodziny czy inne  jubileusze obficie zaczerpnęli duchowych łask od Chrystusa, prawdziwego krzewu winnego.

 • Ogłoszenia Duszpasterskie IV Niedziela Wielkanocna 22.04. 2018

  Dodano: 21 kwietnia 2018 r.

  CZWARTA NIEDZIELA WIELKANOCY                                               22 kwietnia 2018

  OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

  1. W dzisiejszą niedzielę Słowo Boże głosi ks. Rektor Seminarium Warszawsko – Praskiego ks. prof.. Krzysztof Warchałowski. Serdecznie Go witamy w naszej wspólnocie parafialnej wraz z alumnami i życzymy obfitych Bożych łask w kształtowaniu sumień i serc przyszłych kapłanów naszej diecezji.

  2. Dzisiaj rozpoczynamy tydzień modlitw o powołania do służby w Kościele. Codziennie będziemy prosić o nowych kapłanów, misjonarzy, osoby konsekrowane. Będziemy modlić się, aby wezwani przez Pana żniwa ochotnym sercem przyjęli powołanie, a także, aby rodziny wspierały tych, których Pan sobie wybrał. Niech błogosławieństwo nowych powołań spocznie również na naszej wspólnocie parafialnej.

  3. Jutro, w uroczystość św. Wojciecha, biskupa i męczennika, modlimy się za naszą Ojczyznę. Msze Święte o godz. 700, 800, 1200, 1800,

  4. W środę przypada święto św. Marka, Ewangelisty. Jest to tradycyjnie dzień modlitw o urodzaje. Tego dnia pamiętajmy w naszych modlitwach o ks. Biskupie Marku Solarczyku, który obchodzi swój dzień imienin.

  5. Dostaliśmy kilka dodatkowych miejsc na pielgrzymkę śladami polskich kościołów i miejsc kultury na Białorusi w dn. 14-17 czerwca. Chętni do wyjazdu powinni zgłosić się jak najszybciej (ze względu na procedury wizowe) do ks. Krzysztofa z Bazyliki lub do p. Grochowskiego (tel. 600 090 231), organizatora i pilota tej pielgrzymki. Paszport obowiązkowy. Szczegółowy program wyjazdu i koszty podane są na stronie internetowej (www.bazylika.salezjanie.pl).

  6. Dobry Pasterz niech prowadzi solenizantów i jubilatów tego tygodnia.

 • Są wolne miejsca na Białoruś

  Dodano: 19 kwietnia 2018 r.

  Dostaliśmy kilka dodatkowych miejsc na pielgrzymkę śladami polskich kościołów i miejsc kultury na Białorusi w dn. 14-17 czerwca. Chętni do wyjazdu powinni zgłosić się jak najszybciej (ze względu na procedury wizowe) do ks. wikarego z Bazyliki (504228503) lub najlepiej do p. Grochowskiego (tel. 600 090 231), organizatora i pilota tej pielgrzymki. Paszport obowiązkowy. Szczegółowy program wyjazdu i koszty podane są na stronie internetowej (www.bazylika.salezjanie.pl). 

 • Rekolekcje przed Nawiedzeniem Obrazu Matki Bożej Jasnogórskiej

  Dodano: 18 kwietnia 2018 r.

  REKOLEKCJE

  PRZED NAWIEDZENIEM OBRAZU MATKI BOŻEJ JASNOGÓRSKIEJ

  KRÓLOWEJ POLSKI

      03 – 06 czerwca 2018 r.

   

  Niedziela 03 czerwca 2018 r.

  7.00; 8.30; 10.00; 11.30;13.00;18.00; 19.30

  Msza św. z nauką rekolekcyjną

  21.00

  Apel Jasnogórski – modlitwa i oczekiwanie na przybycie cudownego Obrazu.

  Poniedziałek 04 czerwca 2018 r.

  8.00; 12.00; 18.00

  Msza św. z nauką rekolekcyjną

  21.00

  Apel Jasnogórski – modlitwa i oczekiwanie na przybycie cudownego Obrazu.

  Wtorek 05 czerwca 2018 r.

  8.00; 12.00; 18.00

  Msza św. z nauką rekolekcyjną

  21.00

  Apel Jasnogórski – modlitwa i oczekiwanie na przybycie cudownego Obrazu.

  Środa 06 czerwca 2018 r.

  8.00; 12.00; 18.00

  21.00

  Apel Jasnogórski – modlitwa i oczekiwanie na przybycie cudownego Obrazu.

  / Godzina przed nabożeństwami sakrament pokuty i okazja do spowiedzi św./

  Czwartek 07 czerwca 2018 r. – Dzień przygotowania i dekoracji naszej świątyni parafialnej.

   

   

 • Odbiór paszportów przed pielgrzymką na Białoruś

  Dodano: 16 kwietnia 2018 r.

  Uczestników czerwcowej pielgrzymki na Białoruś zapraszamy na spotkanie z organizatorem – p. Grochowskim – po odbiór paszportów z wizami. Spotkanie odbędzie się 27 maja o godz. 1900 (po Mszy św. wieczornej). A zatem podawane wcześniej inne terminy są nieaktualne. Jeśli komuś podany termin nie pasuje powinien indywidualnie uzgodnić z p. Grochowskim (tel. 600 090 231) termin i sposób odbioru paszportu.

 • Ogłoszenia Duszpasterskie III Niedziela Wielkanocna 15 kwietnia 2018 r.

  Dodano: 14 kwietnia 2018 r.

  TRZECIA NIEDZIELA WIELKANOCY                                                   15 kwietnia 2018

  OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

  1. Zmartwychwstały Jezus ukazał się przestraszonym, uciekającym z Jerozolimy uczniom, którzy nie potrafili Go rozpoznać. Poznali Go dopiero, gdy pisma im wyjaśniał i łamał dla nich chleb.

  2. Wczoraj dzieci klas III ze szkoły muzycznej po raz pierwszy przyjęli do swojego serca Pana Jezusa. Trwa biały tydzień dzieci przychodzą na Mszę św., o godz. 1800. Przez najbliższy tydzień. Tydzień biały zakończymy w czwartek.

  3. Dzisiaj i przez cały tydzień chcemy pochylać się nad Pismem Świętym. W Tygodniu Biblijnym zachęcamy przede wszystkim do osobistej lektury słowa Bożego, a także do wzięcia udziału w różnych wydarzeniach zaplanowanych w naszej okolicy, które pomogą nam zgłębić prawdę o Bogu przemawiającym do swojego ludu w księgach Starego i Nowego Testamentu.

  4. W najbliższy czwartek 19 kwietnia zapraszamy na spotkanie o godz. 1900, do Bazyliki Rodziców dzieci, które w maju przystąpią do Pierwszej Komunii Świętej.

  5. Za tydzień, w Niedzielę Dobrego Pasterza, będziemy modlić się o nowe powołania do służby w Kościele: kapłańskie, zakonne i misyjne. Podczas wszystkich Mszy św., Słowo Boże będzie głosił ks. Krzysztof Warchałowski - Rektor Seminarium Warszawsko – Praskiego wraz z alumnami.

  6. Niech Zmartwychwstały oświeca swoim słowem każdy dzień życia solenizantów i jubilatów rozpoczynającego się tygodnia.

  7. Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej.

 • Ogłoszenia Niedziela Bożego Miłosierdzia 08. 04. 2018

  Dodano: 7 kwietnia 2018 r.

  DRUGA NIEDZIELA WIELKANOCY                              8 kwietnia 2018

  CZYLI MIŁOSIERDZIA BOŻEGO

  OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

  1. Zmartwychwstały Chrystus obdarza nas łaską swego miłosierdzia. Nikt, nawet największy grzesznik, nie jest jej pozbawiony. Boże miłosierdzie najbardziej przejawia się w przebaczaniu grzechów. Pan Jezus wciąż czeka, aby każdy z głębi swojego serca zawołał do Niego: Pan mój i Bóg mój, i aby On mógł w pełni okazać człowiekowi swoje miłosierdzie.

  2. Dzisiaj rozpoczyna się w Kościele w Polsce Tydzień Miłosierdzia. Doświadczamy Bożego miłosierdzia w naszym życiu i to powinno skłaniać nas do okazywania miłosierdzia innym, a szczególnie najbardziej potrzebującym. Taca dzisiejsza jest przeznaczona na dzieła charytatywne naszej diecezji.

  3. Dzisiaj zapraszamy na Koronkę Bożego Miłosierdzia o godz. 1500, przy wystawionym Najświętszym Sakramencie. Po zakończeniu nabożeństwa zapraszam na spotkanie Koła żywego różańca w kaplicy.

  4. Jutro będziemy świętować przeniesioną z Wielkiego Tygodnia uroczystość Zwiastowania Pańskiego. Msze Święte o godz. 700, 800, 1200, 1800. Uroczystość ta od lat obchodzona jest jako Dzień Świętości Życia i Dzień Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego. Chcemy otoczyć modlitwą każde poczęte dziecko i jego rodziców. Jutro o godz. 1800 młodzież naszej parafii przystąpi do sakramentu bierzmowania, którego udzieli ks. Bp. Marek Solarczyk.

  5. W wtorek, 10 kwietnia, w 8. rocznicę katastrofy smoleńskiej polecimy Bogu tych, którzy zginęli pod Smoleńskiem, oraz będziemy modlić się w intencjach naszej Ojczyzny.

  6. W następną sobotę 14 kwietnia 2018 r. o godz. 1200 dzieci ze szkoły muzycznej przy ul. Kawęczyńskiej przystąpią po raz pierwszy do pełnego uczestnictwa w Mszy św. Przyjmą Pana Jezusa po raz pierwszy do swojego serca.

  7. Za tydzień będziemy obchodzić Niedzielę Biblijną.

  8. Niech Pan Jezus okazuje łaskę miłosierdzia solenizantom i jubilatom tego tygodnia.

  9. Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej.

 • Pielgrzymka szlakiem piastowskim: między Gnieznem a Toruniem

  Dodano: 3 kwietnia 2018 r.

  W dn. 18-20 maja wyruszy z Bazyliki NSJ autokarowa pielgrzymka szlakiem piastowskim. Pielgrzymowanie zaczynamy w Gnieźnie, kończymy w Toruniu. Program pielgrzymki przedstawia się następująco:

  18 maja

  6.30– wyjazd z Warszawy do Gniezna

  1130-11.50- Powitanie przy pomniku Bolesława Chrobrego przed katedrą w Gnieźnie oraz zwiedzanie Wzgórza Lecha

  12.00-12.45- Msza święta w katedrze gnieźnieńskiej 

  13.00-14.10- zwiedzanie Drzwi gnieźnieńskich i wnętrza Bazyliki

  14.10-15.30zwiedzanie starówki: kościół Franciszkanów – miejsce pochówku bł. Jolenty i jej męża Bolesława Pobożnego , fara - z piękną barokowa ambona w kształcie łodzi, jedna z siedmiu takich w Polsce.  Przerwa na zakup  pamiątek.

  15.40  - przejazd na Ostrów Lednicki ,  jednego z domniemanych miejsc chrztu Polski. Przepłynięcie promem na wyspę Ostrów i zwiedzanie ruiny palatium oraz baptysterium , jednego z domniemanych miejsc chrztu, nawiedzenie grobu ojca Góry, przejście przez Bramę Rybę.

  18.30– wyjazd na nocleg do ośrodka sportu i rekreacji w Gozdawie, gdzie można skorzystać z basenu krytego,  boiska do tenisa oraz hali sportowej.

   

  19 maja

  9.00- spotkanie przewodnika z grupą w Gnieźnie i przejazd do Trzemeszna, zwiedzanie bazyliki w Trzemesznie oraz placu Kilińskiego.

  10.20- przejazd do Mogilna i zwiedzanie zespołu klasztornego pobenedyktyńskiego i początków XI, gdzie przechowywany jest hebanowy krucyfiks - dar Władysława Jagiełły

  12.00- przejazd do Strzelna i zwiedzanie romańskiej Rotundy św. .Prokopa i kościoła NMP ze słynnymi kolumnami romańskimi obrazującymi zalety i wady panien.

  14.00- przejazd do Kruszwicy i zwiedzanie kolegiaty  św. Piotra i Pawła jednej z najstarszych w Polsce świątyń romańskich,  wejście na Mysią wieżę - pozostałość po kompleksie zamkowym Kazimierza Wielkiego z pięknym widokiem na jezioro Gopło (mare Polonorum  -  jak pisał o nim Jan Długosz.

  15.30- pożegnanie z grupą i wyjazd do Torunia na obiadokolację i nocleg.

  17.30 – nabożeństwo majowe w sanktuarium Matki Bożej Nieustającej Pomocy

  18.00  -  Msza w sanktuarium Matki Bożej Nieustającej Pomocy

  Obiadokolacja i nocleg w domu pielgrzyma oo. redemptorystów

   

  20 maja

  9.00– wizyta w Radiu Maryja

  12.00– Msza św. w sanktuarium Gwiazdy Nowej Ewangelizacji. Po Mszy św. zwiedzanie.

  13.30– zwiedzanie Starego Miasta z przewodnikiem (3 godz.)

  i ewentualny obiad.

   

  17.00– wyjazd do Warszawy

Liturgia

Dekret Arcybiskupa Henryka Hosera

Tygodnik Idziemy

Tygodnik Gość Niedzielny

Radio Warszawa 106,2 FM
Kontakt
Nasza parafia
ul. Kawęczyńska 53
03-775 Warszawa
 (+48) 22 818-65-51 (centrala)
 (+48) 22 619-58-03 (kancelaria)
email:  kancelaria.nsj@gmail.com
Ogłoszenia parafialne
Msze święte
Nabożeństwa
Kancelaria
Kontakt