roku.
Strona główna | Kontakt

Ogłoszenia parafialne/Aktualności

«  Archiwum aktualności - kwiecień 2016 »

archiwum

 • Katecheza przed chrztem św.

  Dodano: 26 kwietnia 2016 r.

  w pierwszą środę maja, czyli 4 maja o godz. 19.00 będzie comiesięczna katecheza dla chrzestnych i rodziców dzieci, którzy planują w najbliższym czasie chrzest dla swoich dzieci. Zapraszamy do sali parafialnej nr 131, wejście przez portiernię domu zakonnego. Jest to również okazja, by uzupełnić dane w księgach chrzcielnych.

 • Modlą się Ziarna Miłosierdzia ŚDM

  Dodano: 26 kwietnia 2016 r.

  W II niedzielę miesiąca, czyli 8 maja, spotkanie formacyjne członków grupy Ziarna Miłosierdzia Światowych Dni Młodzieży. W programie spotkania refleksja nad encykliką Misericodiae vultus, adoracja Najświętszego Sakramentu i modlitwa koronką do Miłosierdzia Bożego. Członków grupy i chętnych do modlitewnego wsparcia ŚDM zapraszamy na godz. 1700 do kaplicy Mary Wspomożycielki Wiernych.

 • Po pielgrzymce "Szlakiem Prymasa Tysiąclecia"

  Dodano: 26 kwietnia 2016 r.

  Dziękczynna Msza św. po pielgrzymce "Szlakiem Prymasa Tysiąclecia" będzie odprawiona 28 kwietnia  (czwartek) o godz. 1800. Po Mszy św. w zakrystii będzie można odebrać niektóre zdjęcia z tej pielgrzymki. Pełna wersja zdjęć jest dostępna w zapisie cyfrowym u wikarego z Bazyliki po dostarczeniu nośnika (płyta lub pendrive).

 • Ogłoszenia Duszpasterskie 24 kwiecień 2016 r.

  Dodano: 25 kwietnia 2016 r.

  PIĄTA NIEDZIELA WIELKANOCY                                24 kwietnia 2016

  OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

  1. W dzisiejszej Ewangelii Jezus przypomina nam o tym, byśmy się wzajemnie miłowali.
  W początkach chrześcijaństwa wzajemna miłość pomiędzy uczniami Chrystusa przyciągała
  i inspirowała pogan. Warto o tym pamiętać i żyć tak, by inni widzieli, że jesteśmy uczniami Jezusa.

  2.  Wczoraj dzieci klasy trzeciej ze szkoły muzycznej w liczbie 30 osób, przystąpiło po raz pierwszy do Komunii Świętej. Dzieci będą uczestniczyć w Mszy św. w tygodniu białym, który potrwa do piątku. Pamiętajmy o ich rodzicach, i dzieciach,  aby zawsze kochały Pana Jezusa i często przyjmowali Go do swojego serca.

  3. Jutrzejsze święto Świętego Marka Ewangelisty to tradycyjny dzień modlitwy o urodzaje. Chociaż dopiero w przyszłym tygodniu przeżywać będziemy specjalne dni modlitw o dobre urodzaje i za kraje głodujące, chciejmy w naszej osobistej modlitwie prosić dobrego Boga, by pobłogosławił wszelkie ludzkie wysiłki, aby przyniosły one obfity plon i owoc i aby nikomu nie brakowało codziennego chleba. W swoich modlitwach pamiętajmy o Dostojnym Solenizancie ks. Bp. Marku Solarczyku.

  4. W środę zapraszamy na nowennę do Matki Bożej Wspomożenia Wiernych  odprawianą podczas Mszy św. o godz. 1800.

  5. 29 kwietnia bm. zachęcamy i zapraszamy do modlitwy w intencji Europy w dniu święta patronki naszego kontynentu, Świętej Katarzyny Sieneńskiej. Naszą modlitwą ogarniemy również wszystkie ofiary nazistowskiego i stalinowskiego terroru, zwłaszcza osoby duchowne i konsekrowane w przypadający tego dnia Dzień Męczeństwa Duchowieństwa Polskiego, upamiętniający rocznicę wyzwolenia obozu koncentracyjnego w Dachau.

  6. W przyszłą niedzielę rozpoczniemy maj. W naszej polskiej tradycji to miesiąc szczególnej modlitwy razem z Maryją. Każdego dnia o godz. 1730 przed wieczorną Mszą Świętą, będziemy odprawiać nabożeństwa majowe ze śpiewem litanii loretańskiej.

  7. Księgarenka salezjańska polecanowy dokument papieża Franciszka - adhortację apostolską Amoris laetitia o miłości w rodzinie.

  8. Naszą modlitwą i życzliwością otaczamy solenizantów i jubilatów tygodnia.

  9. Zachęcamy do nabywania prasy katolickiej w naszej zakrystii.

   

 • Ogłoszenia Duszpasterskie 03. 04. 2016 r.

  Dodano: 2 kwietnia 2016 r.

  DRUGA NIEDZIELA WIELKANOCY                                                     3 kwietnia 2016

  CZYLI MIŁOSIERDZIA BOŻEGO

  OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

  1. Dzisiejsza niedziela w tradycji ma wiele przydomków: przewodnia, biała, Miłosierdzia Bożego. O ten ostatni tytuł prosił sam Pan Jezus za pośrednictwem Świętej Siostry Faustyny. Ustanowi ją w 2000 roku Święty Jan Paweł II. Od kilku lat niedziela ta rozpoczyna Tydzień Miłosierdzia. Chcemy uwielbiać nieskończone Boże miłosierdzie, a jednocześnie podjąć refleksję, czy sami jesteśmy miłosierni. Warto się nad tym zastanowić zwłaszcza w trwającym jubileuszowym Roku Miłosierdzia.

  2. Dziś o godz.1500 zapraszamy na nabożeństwo do Bożego Miłosierdzia, podczas którego wspólnie odmówimy koronkę do Bożego Miłosierdzia oraz ponowimy akt oddania świata Bożemu miłosierdziu.

  3. Po nabożeństwie zapraszamy na spotkanie Kół Żywego Różańca, które odbędzie się w kaplicy Najświętszego Sakramentu.

  4. Z racji przeżywanych w ostatnim czasie dni Wielkiego Tygodnia i Oktawy Wielkanocnej jutro przypada przeniesiona z 25 marca uroczystość Zwiastowania Pańskiego. Jest to także Dzień Świętości Życia i Dzień Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego. Msze św. o godz. 700, 800, 1200, 1800.

  5. W najbliższy wtorek 5 kwietnia o godz. 1800 młodzież, który przygotowywała się przez dwa lata do bierzmowania, otrzyma rąk ks. Bp. Marka Solarczyka Sakrament Bierzmowania. Proszę wszystkich parafian o modlitwę w intencji młodzieży, aby mężnie wyznawała wiarę w Jezusa Chrystusa.

  6. W przyszłą niedzielę, która będzie przeżywana jako Niedziela Biblijna, rozpoczniemy
  w Kościele w Polsce Tydzień Biblijny. Zachęcamy nie tylko w tym szczególnym tygodniu wszystkich parafian do lektury Pisma Świętego.

  7. Kończy się oktawa najważniejszych świąt chrześcijańskich – świąt Zmartwychwstania Pańskiego. Wszystkim parafianom, szczególnie tym, którzy w rozpoczynającym się tygodniu obchodzą swoje osobiste uroczystości, w dniu dzisiejszym swój dzień imienin przeżywa ks. Ryszard Ptasiński pragniemy przekazać nasze serdeczności i życzliwości, aby radość paschalna nieustannie trwała w Was, w Waszych rodzinach i domach.

  8. Zachęcamy do nabywania prasy katolickiej w naszej zakrystii.

Liturgia

Dekret Arcybiskupa Henryka Hosera

Tygodnik Idziemy

Tygodnik Gość Niedzielny

Radio Warszawa 106,2 FM
Kontakt
Nasza parafia
ul. Kawęczyńska 53
03-775 Warszawa
 (+48) 22 818-65-51 (centrala)
 (+48) 22 619-58-03 (kancelaria)
email:  kancelaria.nsj@gmail.com
Ogłoszenia parafialne
Msze święte
Nabożeństwa
Kancelaria
Kontakt