roku.
Strona główna | Kontakt

Ogłoszenia parafialne/Aktualności

«  Archiwum aktualności - kwiecień 2013 »

archiwum

 • Dekret w sprawie terminu I Komunii Świętej w Diecezji Warszawsko-Praskiej

  Dodano: 27 kwietnia 2013 r.

  Dekret w sprawie I Komunii Świętej

  Pierwsza Komunia Święta w klasie trzeciej

  Warszawa, dnia 18 kwietnia 2013 r.

  824(BD)2013

  Dekret
  w sprawie terminu I Komunii Świętej
  w Diecezji Warszawsko-Praskiej

  Zatwierdzona przez Konferencję Episkopatu Polski w dniu 8 marca 2010 r. w Warszawie Podstawa Programowa Katechezy Kościoła katolickiego w Polsce oraz opracowany do tej Podstawy i przyjęty przez Komisję Wychowania Katolickiego Konferencji Episkopatu Polski Program nauczania religii rzymskokatolickiej w przedszkolach i szkołach zakłada przyjmowanie I Komunii Świętej na koniec pierwszego cyklu edukacyjnego czyli w klasie trzeciej.

  Wobec powyższych zmian, zgodnie z kan. 913 Kodeksu Prawa Kanonicznego postanawiam, że w Diecezji Warszawsko-Praskiej I Komunia Święta będzie udzielana zgodnie ze wskazaniami zawartymi w wyżej wymienionych dokumentach czyli pod koniec klasy trzeciej szkoły podstawowej.

  Postanowienie to dotyczy dzieci, które rozpoczęły naukę w klasach pierwszych szkół podstawowych w dniu 1 września 2012 roku. Tym samym rozpoczęły one trzyletnie przygotowanie do sakramentu pokuty i pojednania oraz I Komunii Świętej, w oparciu o podręczniki zatwierdzone do nauczania religii w szkołach znajdujących się na terenie Diecezji Warszawsko-Praskiej.

                                                                                                Abp Henryk Hoser SAC

 • Zapraszamy na Koncert do Bazyliki 05. 05. 2013 r. g. 14.00

  Dodano: 27 kwietnia 2013 r.

  W następną niedzielę usłyszymy szczególny instrument na wszystkich mszach św. wykonaniu Pana Kamila Radzimowskiego, organisty z kościoła oo. Dominikanów w Warszawie.  O g. 1400 zapraszamy na koncert w jego wykonaniu na instrumencie duduk.

  Dudukinstrument dętydrewniany pochodzący z Armenii,korpus wyrabiany jest z drewna moreli a stroiki z trzciny. Dźwięk duduka jest ciepły, delikatny i ma nieco nosowe brzmienie zbliżone do saksofonui klarnetu. Jest bardzo popularny na terenie Bliskiego Wschodu. Duduk posiada ponad 3000-letnią tradycję, wpisany jest do księgi UNESCO. Swoje pochodzenie zawdzięcza Ormianom, jest także ważnym elementem kultury tureckiej, gruzińskiej i azerskiej. W samej Armenii istnieją specjalistyczne uczelnie wyższe (konserwatoria), kształcące jedynie na tym instrumencie. Często wykorzystywany w muzyce filmowej: Gladiator, Pasja, Niarnian Lullaby oraz Aleksander.

  Po wszystkich mszach św. jak i po koncercie będziemy mogli nabyć płyty w wykonaniu P. Kamila na wyżej wymienionym instrumencie.

Liturgia

Dekret Arcybiskupa Henryka Hosera

Tygodnik Idziemy

Tygodnik Gość Niedzielny

Radio Warszawa 106,2 FM
Kontakt
Nasza parafia
ul. Kawęczyńska 53
03-775 Warszawa
 (+48) 22 818-65-51 (centrala)
 (+48) 22 619-58-03 (kancelaria)
email:  kancelaria.nsj@gmail.com
Ogłoszenia parafialne
Msze święte
Nabożeństwa
Kancelaria
Kontakt