roku.
Strona główna | Kontakt

Ogłoszenia parafialne/Aktualności

«  Archiwum aktualności - kwiecień 2012 »

archiwum

 • Niedziela Dobrego Pasterza

  Dodano: 30 kwietnia 2012 r.

  Przeżywamy dziś Niedzielę Dobrego Pasterza – módlmy się w sposób szczególny o nowe, święte powołania kapłańskie i zakonne

 • Wspomnienie św. Jana Bosko

  Dodano: 30 kwietnia 2012 r.

  W poniedziałek – ostatni dzień miesiąca. Tego dnia dziękujemy Bogu za założyciela naszego Zgromadzenia – św. Jana Bosko. Po każdej mszy św. ucałowanie relikwii Świętego.

 • Rozpoczynamy miesiąc maj

  Dodano: 30 kwietnia 2012 r.

  We wtorek 1 maja – Wspomnienie św. Józefa Robotnika.

  Rozpoczynamy maj, miesiąc poświęcony szczególnej czci Matki Bożej. Każdego dnia o 17.30 zapraszamy na nabożeństwa majowe a o 21.00 na Apel Maryjny przy figurce św. Jana Bosko.

 • 3 maja - Matki BoW czwartek 3 maja – Uroczystość Najświętszej Maryi Panny, Królowej Polski

  Dodano: 30 kwietnia 2012 r.

  W czwartek 3 maja – Uroczystość Najświętszej Maryi Panny, Królowej Polski. Tego dnia msze w Bazylice o g. 7.00, 8.00, (dodatkowa) 10.00, 12.00, 18.00. Jest to także I czwartek miesiąca. Modlimy się o liczne i święte powołania kapłańskie, zakonne i misyjne.

  Dzień ten jest również rocznicą Konstytucji z 1791 r. Ta zbieżność sprawiła, że w jednym dniu obchodzimy święto kościelne i narodowe. O wydarzeniach tak głęboko zakorzenionych w dziejach naszego narodu nie wolno nam zapomnieć. Tak mocno wrosły w świadomość Polaków, że pamięć o nich przetrwała wszystkie najtrudniejsze chwile, jakie naród przeżywał: ponad stuletni czas rozbiorów, czas I i II wojny światowej, prześladowania i długoletnie panowanie systemu komunistycznego. (przypomniał nam bł. Jan Paweł II na audiencji 3.05.2000 r.)

 • Pierwszy Piątej Miesiąca

  Dodano: 30 kwietnia 2012 r.

  W I piątek miesiąca (4 maja) okazja do spowiedzi i komunii św. wynagradzającej Najświętszemu Sercu Jezusowemu. Kapłani w godzinach przedpołudniowych udadzą się do chorych. Po mszy św. o 8.00 i o 17.30 – Litania do Najświętszego Serca Jezusowego.

 • Wspomnienie św. Dominika Savio - I sobota miesiąca

  Dodano: 30 kwietnia 2012 r.

  W sobotę wspominamy św. Dominika Savio, wychowanka ks. Bosko. Patrona Młodzieży, Ministrantów oraz Kobiet w stanie błogosławionym i Rodziców oczekujących Potomstwa. Po każdej mszy św. ucałowanie relikwii.

  Jest to także I sobota miesiąca. O godz. 8.00 msza św. wynagradzająca Niepokalanemu Sercu Maryi za grzechy nasze i świata całego.

 • Przyszła niedziela

  Dodano: 30 kwietnia 2012 r.

  W przyszłą niedzielę – z racji I niedzieli miesiąca o godz. 17.00 spotkanie Żywego Różańca a o 17.30 Nabożeństwo Eucharystyczne z procesją.

 • KANCELARIA PARAFIALNA

  Dodano: 30 kwietnia 2012 r.

  W dniach długiego weekendu od 1 do 5 maja kancelaria będziennie zamknięta.

  W sytuacjach trudnych prosimy o kontakt przez portiernię domu zakonnego.

 • Niedziala Dobrego Pasterza

  Dodano: 29 kwietnia 2012 r.

  Przeżywamy dziś Niedzielę Dobrego Pasterza – módlmy się w sposób szczególny o nowe, święte powołania kapłańskie i zakonne.
  Za tydzień gościć będziemy Wykładowcę i Kleryków z Salezjańskiego Wyższego Seminarium Duchownego w Lądzie n. Wartą, którzy przyjadą do nas dzielić się świadectwem swego życia.

 • Błogosławieństwo Dzieci

  Dodano: 22 kwietnia 2012 r.

  Dziś III niedziela Wielkanocna. Po mszy św. o godz. 11.30 błogosławieństwo Dzieci, które jeszcze nie przystąpiły do I komunii św., by wzrastały ku chwale Boga i radości swoich Rodziców.

 • 24 kwietnia - Wspomnienie Wspomożycielki

  Dodano: 22 kwietnia 2012 r.

  We wtorek 24 kwietnia miesięczne wspomnienie Wspomożycielki Wiernych. Po mszy św. o 18.00 hołd Wspomożycielce przygotowany przez Salezjanów Współpracowników.

 • Adoracja Najświętszego Sakramentu - co tydzień, w piątek

  Dodano: 22 kwietnia 2012 r.

  W każdy piątek o godz. 15.00 koronką do Miłosierdzia Bożego rozpoczynamy Adorację Najświętszego Sakramentu do mszy św. o 18.00

 • Egzaminy gimnazjalne

  Dodano: 22 kwietnia 2012 r.

  W tym tygodniu młodzież gimnazjalna przeżywać będzie czas swoich egzaminów podsumowujących ich edukację. Prośmy dla nich o asystencję Ducha św. na te dni.

 • Podziękowanie za akcję zbierania telefonów

  Dodano: 22 kwietnia 2012 r.

  Drodzy parafianie, chciałbym w imieniu własnym jak również Towarzystwa Opieki nad Ociemniałymi w Laskach, bardzo serdecznie podziękować za Wasz udział w naszej wielkopostnej akcji charytatywnej, jaka odbyła się w naszej parafii a, była nią zbiórka starych telefonów komórkowych. Przez cały okres Wielkiego Postu udało się nam zebrać: 204 telefony komórkowe i jeden aparat fotograficzny. Wszystkie te telefony i aparat fotograficzny zostały przekazane w Wielki Czwartek (05.04.) p. Marii Roguskiej, która jest koordynatorem tej akcji. Jeszcze raz składam serdeczne podziękowania i staropolskie: Bóg zapłać, za Waszą otwartość i odpowiedź na ten mój apel. Mam jednocześnie nadzieję, że nie była to nasza ostatnia akcja charytatywna, w jakiej wzięliśmy udział jako parafia.

  Z wyrazami szacunku: ks. Janusz Kuskowski sdb

 • Wakacje z Oratorium

  Dodano: 22 kwietnia 2012 r.

  Wakacje nad Bałtykiem! Nasze Oratorium zaprasza dzieci i młodzież w wieku 10-17 lat do udziału w kolonii w atrakcyjnym ośrodku wypoczynkowym „Bałtyk” we Władysławowie - Cetniewie. Tradycyjnie już, na wypoczynek organizowany przez nas oprócz plażowania składają się: troska o ducha oraz wycieczki, rejs katamaranem, rozgrywki sportowe, dyskoteki i zabawy. Termin: 11-21 lipca. Koszt pobytu z przejazdem w obie strony wynosi 950 zł (lub mniej, jeśli znajdziemy sponsorów). Karty zgłoszeń są dostępne u ks. Krzysztofa Pawlukowskiego i można je otrzymać np. w Oratorium (od poniedziałku do piątku, po godz. 16.00) i w Bazylice - w zakrystii po każdej niedzielnej Mszy św. Pierwszą ratę w wysokości 300 zł należy wpłacić do końca maja. Liczba miejsc jest bardzo ograniczona. 

 • Godzina Miłosierdzia

  Dodano: 15 kwietnia 2012 r.

  Dziś niedziela Miłosierdzia Bożego.
  Zapraszamy o godz. 15.00 na GODZINĘ MIŁOSIERDZIA
  – nabożeństwo przed Najświętszym Sakramentem

 • Msza w intencji Rodzin z błogosławieństwem Małżeństw

  Dodano: 15 kwietnia 2012 r.

  O godz. 18.00 kolejna msza św. w intencji Rodzin ze szczególnym błogosławieństwem małżeństw.

  Tematem konferencji będzie „Parę słów o kształtowaniu osobowości czyli o rozumnym działaniu”.

  Zapraszamy Wszystkich, a szczególnie te małżeństwa, które w kwietniu obchodzą swoją kolejną rocznicę ślubu

 • Bb Clement MULENGA z Zambii

  Dodano: 15 kwietnia 2012 r.

  W niedzielę Miłosierdzia Bożego w naszej Bazylice mszę św. o godz. 13.00 sprawować będzie ks. Biskup Clement MULENGA, biskup-salezjanin, który był pierwszym salezjaninem w Zambii, a obecnie przewodzi archidiecezji Kabwe w Zambii.

 • Imieniny Siostry Bernadety

  Dodano: 15 kwietnia 2012 r.

  W poniedziałek 16 kwietnia swoje imieniny będzie obchodzić siostra Bernadeta, nasza Zakrystianka. Mszę św. w jej intencji zostanie odprawiona wieczorem o godz. 18.00. Już dziś otaczamy siostrę swoją modlitwą, życząc Jej łaski Bożej na każdy dzień, siły i zdrowia na zakonnej drodze. 

 • Spotkania z Rodzicami przed I Komunią

  Dodano: 15 kwietnia 2012 r.

  Ostatnie spotkanie Rodziców Dzieci przygotowujących się do I Komunii św.

  W Sali Teatralnej naszego oratorium o godz. 19.00

  w poniedziałek  17 kwietnia – Rodzice dzieci ze Szkoły Muzycznej, 
  we wtorek 18 kwietnia – Rodzice dzieci ze Szkoły podstawowej nr. 30. 

 • Koncert - FENIKSY 2012

  Dodano: 15 kwietnia 2012 r.

  W sobotę  21.04 o godz. 19.30 w Bazylice zapraszamy
  na Uroczystą Galę XIV edycji Nagrody Stowarzyszenia Wydawców Katolickich
  FENIKS 2012.
  W koncercie wystąpi Orkiestra Romantica.

  Wstęp wolny

 • Intencje mszy św.

  Dodano: 15 kwietnia 2012 r.

  W kancelarii lub zakrystii przyjmujemy intencje Mszy św. za zmarłych z rodziny, z prośbą o błogosławieństwo Boże dla żyjących członków rodziny, jako podziękowanie za otrzymane dary Boże, z racji imienin, urodzin, rocznicy ślubu. Jest to dla chrześcijanina najwspanialsza forma modlitwy i pamięci o naszych najbliższych. Intencje można również rezerwować telefonicznie.

 • Msza w int. Radia Maryja

  Dodano: 8 kwietnia 2012 r.

  W piątek 13 kwietnia o godz. 18.00 msza św. w intencji Radia Maryja i Telewizji Trwam. Po mszy św. spotkanie Wspólnoty.
  W piątek oktawy Wielkanocy można spożywać pokarmy mięsne.

 • Podziękowanie

  Dodano: 8 kwietnia 2012 r.

  Przede wszystkim pragnę bardzo serdecznie podziękować Wszystkim, dzięki którym tak pięknie przeżyliśmy Święte Triduum i dzisiejszą Rezurekcję. Wszystkim Współbraciom Salezjanom za posługę tych dni, szczególnie w konfesjonale. Siostrze Bernadecie, Panu Antoniemu i Panu Tadeuszowi, Panu Januszowi (organiście) oraz Wszystkim tym, którzy przygotowywali ołtarz adoracji, Grób Pański, stroili kwiatami i sprzątali kościół. Siostrom Zakonnym, Orszakowi Procesyjnemu, Panom z Totuus Tuus, Rycerzom Jana Pawła II, Bielankom, Kantorom i Lektorom, Paniom z kuchni które dbają o nasz stół świąteczny i codzienny, a przede wszystkim Liturgicznej Służbie Ołtarza pod opieką ks. Krzysztofa.
  Niech Zmartwychwstały spotka Was w drodze waszego życia, jak uczniów zmierzających do Emaus

 • Poniedziałek Wielkanocny

  Dodano: 8 kwietnia 2012 r.

  Jutro Poniedziałek Wielkanocny – II dzień świąt. Msze wg porządku niedzielnego.
  Taca na Katolicki Uniwersytet Lubelski. 

  W pierwszy i drugi dzień świąt nie ma mszy św. o godz. 19.30.
  Również dziś (w niedzielę) nie spowiadamy.

 • Nowenna do Bożego Miłosierdzia

  Dodano: 8 kwietnia 2012 r.

  Nowennę do Bożego Miłosierdzia odmawiamy dziś i codziennie do przyszłej niedzieli o godz. 17.30. Zapraszamy

 • Msza w rocznicę katastrofy smoleńskiej

  Dodano: 8 kwietnia 2012 r.

  We wtorek przeżywać będziemy 2 rocznicę Katastrofy Smoleńskiej, w której zginęło wielu wybitnych Polaków m.in. Prezydent Rzeczypospolitej Lech Kaczyński z Małżonką.

  Na mszy św. O godz. 18.00 modlić się będziemy w intencji ofiar katastrofy oraz o pełen wyjaśnienie jej przyczyn.

 • Niedziela Miłosierdzia Bożego

  Dodano: 8 kwietnia 2012 r.

  W przyszłą niedzielę Niedziela Miłosierdzia Bożego. O godz. 15.00 Godzina Miłosierdzia, na którą bardzo serdecznie zapraszamy.

 • Msza w int. Rodzin i błogosławieństwo Małżeństw

  Dodano: 8 kwietnia 2012 r.

  Niedziala Miłosierdzia to także III niedziela miesiąca – o godz. 18.00 msza św. w intencji Rodzin ze szczególnym błogosławieństwem małżeństw.

  Tematem konferencji będzie „Parę słów o kształtowaniu osobowości czyli rozumnym działaniu”. Zapraszamy wszystkich, a szczególnie te małżeństwa, które w kwietniu obchodzą swoją kolejną rocznicę ślubu

 • Biskup Clement MULENGA z Zambii

  Dodano: 8 kwietnia 2012 r.

  W Niedzielę Miłosierdzia a naszej Bazylice mszę św. o godz. 13.00 sprawować będzie ks. Biskup Clement MULENGA, biskup-salezjanin, który był pierwszym salezjaninem w Zambii, a obecnie przewodzi archidiecezji Kabwe w Zambii

 • Podziękowanie z XX LO im. Bolesława Chrobrego

  Dodano: 8 kwietnia 2012 r.

  Podziękowanie. Społeczność XX Liceum Ogólnokształcącego im Bolesława Chrobrego z siedzibą przy ulicy Objazdowej 3 pragnie serdecznie podziękować wszystkim Mieszkańcom Pragi, którzy swoimi podpisami wsparli akcję protestacyjną naszych uczniów i ich rodziców przeciw zmianom organizacyjnym w naszej szkole. Dzięki Państwa poparciu szkoła istnieje i może służyć środowisku praskiemu.

  Szczególne podziękowania składamy księdzu Proboszczowi Bazyli – ks. Dionizemu za wsparcie i zgodę na zbieranie Państwa podpisów po mszach św.

 • Spotkanie przygotowujących się do bierzmowania

  Dodano: 8 kwietnia 2012 r.

  W najbliższą środę 11 kwietnia - kolejne spotkanie młodzieży przygotowującej się do bierzmowania. 
  O godz. 18.00 msza św, po mszy spotkanie w grupach z Animatorami

 • Niedziela Palmowa

  Dodano: 1 kwietnia 2012 r.

  Dzisiejszą Niedzielą Palmową rozpoczynamy świętowanie Wielkiego Tygodnia. Procesja z palmami na mszy św. o g. 11.30, a na każdej mszy uroczyste poświęcenie palm. O godz. 17.00 ostatnie Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym i procesją Eucharystyczną.

  Z racji I-wszej niedzieli miesiąca - o godz. 16.30 Spotkanie Żywego Różańca i zmiana tajemnic.  

 • Imieniny ks. Ptasińskiego

  Dodano: 1 kwietnia 2012 r.

  We wtorek 3 kwietnia swoje imieniny obchodzić będzie ks. Ryszard Ptasiński, pomagający w duszpasterstwie i opiekun Chóru Lira. Już dziś składamy mu życzenia zdrowia, dobrych natchnień Ducha św. i dalszej siły do posługi kapłańskiej.

 • Pasja wg. św. Jana w Bazylice - Wielka Środa g. 19.00

  Dodano: 1 kwietnia 2012 r.

  W Wielką Środę o g. 19.00 w naszej Bazylice zostanie uroczyście wykonana Pasja wg. św. Jana w wykonaniu Chóru Warszawskiego Towarzystwa Scenicznego i Bemowskiej Orkiestry Symf. „Camerata Viva”. Wstęp wolny.

  Na zakończenie koncertu zbierane będą ofiary dla małej Agatki, chorej na raka mózgu. 

 • Wielki Czwartek

  Dodano: 1 kwietnia 2012 r.

  Wielki Czwartek – Pamiątka ustanowienia sakr. Eucharystii i Kapłaństwa. O godz. 10.00 w katedrze sprawowana będzie Msza Krzyżma, której przewodniczyć będzie ks. Biskup Henryk Hoser.

  Uroczysta Liturgia rozpocznie się w naszej Bazylice o 18.00. Spowiedź tego dnia od godz. 16.00 – do 17.30. Adoracja Najświętszego Sakramentu po liturgii do godz. 21.00. Taca przeznaczona dla ubogich. 

  Nie będzie mszy św. w godzinach przedpołudniowych o 7.00, 8.00 i 12.00. 

 • Wielki Piątek

  Dodano: 1 kwietnia 2012 r.

   

  Wielki Piątek – Pamiątka Męki i śmierci Pana Jezusa. O godz. 15.00 (w Godzinie Miłosierdzia) Droga Krzyżowa w Bazylice. W tym dniu nie sprawujemy Eucharystii. Liturgię rozpoczniemy o godz. 18.00.
  Tego dnia obowiązuje post ścisły.
  Adoracja od godz. 7.00 do 22.00.

  Adoracja Pana Jezusa - ulicami i grupami (w Wielki Piątek i Wielką Sobotę)

  g.  9.00     ul. Markowska i Ząbkowska              oraz Żywy Różaniec
  g. 10.00    ul. Kijowska i Korsaka                       oraz Żywy Różaniec
  g. 11.00    ul. Nieporęcka i Tarchomińska         oraz Dzieci ze Szkoły Podstawowej
  g. 12.00    ul. Tysiąclecia i Folwarczna              oraz Straż Honorowa NSJ
  g. 13.00    ul. Wiosenna i Jadowska                   oraz Totus Tuus
  g. 14.00    ul. Kawęczyńska i Otwocka              oraz Młodzież Gimnazjalna
  g. 15.00    ul. Grajewska i Wołomińska            oraz Salezjanie Współpracownicy
  g. 16.00    ul. Łomżyńska i Łochowska              oraz Rycerze JP II
                   ul. Michałowska i Zachariasza
  g. 17.00    ul. Siedlecka i Wołomińska, Radzymińska i Białostocka

  Liturgiczna Służba Ołtarza – zgodnie ze swoim grafikiem 

 • Spowiedź w Wielki Piątek i w Wielką Sobotę.

  Dodano: 1 kwietnia 2012 r.

  SPOWIEDŹ W WIELKI PIĄTEK I W WIELKĄ SOBOTĘ OD GODZ. 8.00 DO 17.00.

 • Wielka Sobota

  Dodano: 1 kwietnia 2012 r.

  Wielka Sobota – Wigilia Paschalna. Liturgię rozpoczniemy o godz. 20.00, zabieramy na nią świece. Adoracja Pana Jezusa w Grobie od godz. 7.00 do 19.30. 

 • REZUREKCJA

  Dodano: 1 kwietnia 2012 r.

  Rezurekcja w poranek Wielkanocny o godz. 6.00.

  Nie będzie mszy o godz. 7.00 i 19.30 

 • Imieniny Księdza Proboszcza - Dionizego MROZA

  Dodano: 1 kwietnia 2012 r.

  W Wielkanoc 8 kwietnia swoje imieniny obchodzić będzie ks. Proboszcz Dionizy MRÓZ.
  Już dziś składamy mu życzenia zdrowia i dalszej siły do posługi kapłańskiej i prowadzenia parafii, dobrych natchnień Ducha św. i nowych pomysłów w pracy duszpasterskiej.

  Z racji Wielkanocy, imieniny księdza Proboszcza obchodzić będziemy wcześniej
  w Wielki Czwartek na mszy św. o godz. 18.00 

Liturgia

Dekret Arcybiskupa Henryka Hosera

Tygodnik Idziemy

Tygodnik Gość Niedzielny

Radio Warszawa 106,2 FM
Kontakt
Nasza parafia
ul. Kawęczyńska 53
03-775 Warszawa
 (+48) 22 818-65-51 (centrala)
 (+48) 22 619-58-03 (kancelaria)
email:  kancelaria.nsj@gmail.com
Ogłoszenia parafialne
Msze święte
Nabożeństwa
Kancelaria
Kontakt