roku.
Strona główna | Kontakt

Ogłoszenia parafialne/Aktualności

«  Archiwum aktualności - marzec 2018 »

archiwum

 • Ogłoszenia Niedziela Palmowa 25 marzec 2018 r.

  Dodano: 23 marca 2018 r.

  NIEDZIELA PALMOWA, CZYLI MĘKI PAŃSKIEJ                                  25 marca 2018

  OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

  1. Przesłanie Niedzieli Palmowej, czyli niedzieli Męki Pańskiej, można streścić w dwóch słowach: hosanna i ukrzyżuj Go! Ukazują one postawę ludzi wobec Chrystusa. Najpierw oddają Mu hołd, a potem pragną Jego śmierci. Rozpoczynając Wielki Tydzień, starajmy się nie pozostawać obojętni na wydarzenia, które będziemy na nowo przeżywali i uobecniali w liturgii.

  2. Dzisiaj ostatnie w tym roku nabożeństwo gorzkich żali o godz. 1700.

  3.  Kancelaria parafialna czynna będzie do środy. W czasie Triduum Paschalnego kancelaria nie będzie czynna.

  4. Wielką Środę nie będzie nowenny do Matki Bożej Wspomożycielki.

  5. W Wielki Czwartek w naszej katedrze biskup ordynariusz wraz z kapłanami podczas uroczystej Mszy Świętej o godz. 1000 dokona poświęcenia oleju krzyżma do sprawowania sakramentów świętych: chrztu, bierzmowania, święceń kapłańskich i oleju chorych do namaszczenia chorych.

   W Wielki Czwartekwe wszystkich parafiach celebrowana jest tylko jedna Msza Święta, zwana Mszą Wieczerzy Pańskiej, na pamiątką ustanowienia sakramentów Eucharystii i kapłaństwa. Rozpoczyna ona Triduum Paschalne. W naszej świątyni rozpocznie się ona o godz.1800. Po hymnie Chwała na wysokości Bogu milkną dzwony i organy, a po Komunii św. Najświętszy Sakrament zostanie przeniesiony do ołtarza adoracji, zwanego dawniej ciemnicą. Podczas procesji zaśpiewamy hymn Sław, języku, tajemnicę, za co w tym dniu można uzyskać odpust zupełny. Adoracja Najświętszego Sakramentu po liturgii do godz. 2100. Tego dnia taca zbierana będzie przeznaczona dla ubogich i przekazana dla Sióstr Albertynek.

  UWAGA !!! Wielki Czwartek nie będzie mszy św. w godzinach przedpołudniowych o 700; 800;1200.

  6. Wielki Piątekadoracja przy ołtarzu adoracji od godz. 700 zachęcamy do wspólnej modlitwy parafian Liturgią Godzin, której będą przewodzić salezjanie. Adoracja do 2100. Wielki Piątek rozpoczniemy o godz. 1500 nowennę do Bożego Miłosierdzia. Bezpośrednio po   nowennie rozpoczniemy Drogę Krzyżową w bazylice. 

   W Wielki Piątek zachowujemy post ścisły, czyli całkowite wstrzymanie się od potraw mięsnych i spożycie tylko trzech posiłków w ciągu całego dnia, w tym jeden do syta; od tego postu osoby od 14. do rozpoczęcia 60. roku życia nie mają dyspensy. Powstrzymanie się od spożywania potraw mięsnych Kościół zaleca przedłużyć też na Wielką Sobotę. Niech towarzyszy nam modlitwa, skupienie i zaduma nad tajemnicą męki, śmierci i zmartwychwstania Chrystusa. Tego dnia na znak smutku i żałoby nie sprawuje się Eucharystii.

  Liturgia Męki Pańskiej w naszej bazylice o godz. 1800Za uczestnictwo w adoracji krzyża można uzyskać odpust zupełny. Na zakończenie liturgii Najświętszy Sakrament zostanie przeniesiony do grobu Pańskiego. Adoracja przy grobie do godz. 2100.

  7. Wielka Sobota jest dniem adoracji Najświętszego Sakramentu w grobie Pańskim. Zachęcamy do wspólnej modlitwy Liturgią Godzin wraz ze wspólnotą salezjańską o godz. 700.  Błogosławieństwo pokarmów o godz. 700 - 1630 i będzie się ono odbywało co, pół godziny. W tym czasie będzie również trwała adoracja Najświętszego Sakramentu przy grobie Pana Jezusa. Postarajmy się zatem tak zaplanować nasze przyjście do bazyliki, abyśmy mogli zatrzymać się choć 15 min. na adoracji. Wielką Sobotę drugi dzień nowenny do Bożego Miłosierdzia zapraszamy na godz. 1500.

   Wielka Sobota jest dniem, w którym podobnie jak w Wielki Piątek nie sprawuje się Mszy św. Liturgia Wigilię Paschalną powinno się celebrować późnym wieczorem. Uwzględniając, że wiele osób pragnie uczestniczyć w podeszłym wieku w Liturgii  w naszej Bazylice będzie sprawowana o godz. 1800. Na liturgię Wielkiej Soboty zabieramy świece. Po zakończeniu Liturgii Wielkiej Soboty nie będzie adoracji przy grobie Pańskim.

  8. Rezurekcja w poranek WIELKANOCNY o godz. 600 ( nie będzie mszy św. o godz. 700) O godz. 1730 trzeci dzień nowenny do Bożego Miłosierdzia, w następne dni nowenna będzie również odprawiana o g. 1730. W pierwszy i drugi dzień Świąt nie ma mszy św. o godz. 1930.

  9.  Tylko z oczyszczonym sercem można w pełni przeżywać pamiątkę zbawczych tajemnic: męki, śmierci i zmartwychwstania Chrystusa, dlatego zachęcamy do skorzystania z sakramentu pokuty. Spowiadać będziemy w następnych dniach: W WIELKI PIĄTEK i WIELKĄ SOBOTĘ OD GODZ. 800 1700.

  10. W tym roku ze względu na Wielki Tydzień uroczystość Zwiastowania Pańskiego i Dzień Świętości Życia został przeniesiony na 9 kwietnia.

  11. Jutro ze względu na wspomnienie Dobrego Łotra otaczamy modlitwą więźniów, którzy pragną odpokutować za swoje winy.

  12. Niech Chrystus, nasz Zbawiciel, błogosławi solenizantom i jubilatom Wielkiego Tygodnia.

  13. Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej.

   

 • Ogłoszenia Duszpasterskie 11 marca 2018

  Dodano: 10 marca 2018 r.

  CZWARTA NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU               11 marca 2018

  OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

  1. Dzisiaj,  czwarta  niedziela Wielkiego Postu.  

  2. W dzisiejszą niedzielę rozpoczęliśmy rekolekcje Wielkopostne. W dzisiejszą niedzielę nauki są głoszone na wszystkich mszach św.  Od poniedziałku do środy nauki rekolekcyjne o godz. 700, 1200, 1800. W środę o godz. 1200 zapraszamy osoby starsze wiekiem, chorych cierpiących do bazyliki. Podczas sprawowanej mszy św. w południe udzielimy sakramentu namaszczenia chorych.

  3. W czasie rekolekcji ( od poniedziałku do środy) kancelaria czynna do południa od godz. 1000 – 1130, i po południu od godz. 1600 - 1730)

  4. W Wielkim Poście gromadzimy się na nabożeństwach pasyjnych: droga krzyżowa w piątek o godz. dzieci 1645 dorośli 1730, młodzież 1930, a gorzkie żale w niedzielę o godz.1700

  5. We wtorek, 13 marca przypadnie 5. rocznica wyboru papieża Franciszka. Otoczmy w tym dniu Ojca Świętego i wszystkie jego dzieła naszymi serdecznymi modlitwami.

  6. Solenizantom i jubilatom życzymy wielu łask Bożych.

  7. Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej.

 • Wygrać swoje życie-SPOTKANIE Z TIMEM GUENARDEM

  Dodano: 7 marca 2018 r.

  TIM GUENARD- autor książki "Silniejszy od nienawiści'. Twardziel o czułym sercu.  Zaprzyjaźnił się ze swoją brutalną i poranioną przeszłością. Genetyce podstawił nogę, przełamał schemat "jaki ojciec- taki syn". Tułając się w dzieciństwie po różnych miejscach opiekuńczych ,wychowany przez ulicę, w młodzieżowych gangach, mistrz Francji w boksie, wyszedł ze środowiska  "ulicy" ,doświadczając uzdrowienia serca ,między innymi  przez kontakt z osobami niepełnosprawnymi intelektualnie.

  Swoją historią świadczy o potędze miłości ,przebaczenia i wiary.

  Wygrać swoje życie-SPOTKANIE

  Z TIMEM GUENARDEM

  15 marca 2018

  Godz.18.00   - EUCHARYSTIA

  Godz.19.00 – Świadectwo Tima Guenard

  Ok. godz. 21:00 –WIECZÓR  UWIELBIENIA

    z modlitwami wstawienniczymi, podczas całego spotkania możliwość  spowiedzi świętej.

  ORGANIZATORZY ZAPRASZAJĄ  MŁODZIEŻ

  Miejsce:

  BAZYLIKA NAJŚWIĘTSZEGO SERCA JEZUSOWEGO

  Ul. Kawęczyńska  53, Warszawa

   

  NIE MA TAKIEGO ŻYCIOWEGO PIEKŁA ,Z KTÓREGO NIE MOŻNA ZOSTAĆ WYZWOLONYM PRZEZ MIŁOŚĆ

   

  W trakcie spotkania będzie możliwość zakupienia książki   "Silniejszy od nienawiści"

   

   

   

 • Katecheza dla rodziców i chrzestnych

  Dodano: 5 marca 2018 r.

  7 marca, godz. 19.00 katecheza dla rodziców i rodziców chrzestnych. Sala 130, wejście przez portiernię domu zakonnego. Katecheza decyzją władz naszej diecezji jest obowiązkowa.

 • Przed wyjazdem na Białoruś

  Dodano: 5 marca 2018 r.

  Spotkanie przed pielgrzymką na Białoruś - 15 kwietnia godz. 19.00. Będzie to już ostanie spotkanie i ostatnia szansa na dostarczenie ankiety z danymi do wniosku wizowego. Należy również zabrać ze sobą paszport. Są to warunki konieczne, by wjechać na Białoruś.

 • Ogłoszenia Duszpasterskie Trzecia Niedziela Wielkiego Postu 04. 03. 2018

  Dodano: 3 marca 2018 r.

  TRZECIA NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU                                       4 marca 2018

  OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

  1. Przeżywamy w dzisiejszą trzecią niedzielę Wielkiego Postu, Kościół Stacyjny. Od 6 rano jest otwarta Bazylika, kapłani pełnią dyżur w konfesjonale do godz. 21.00. Zapraszamy na godz. 15 – tą na koronkę i adorację Najświętszego Sakramentu, adoracja będzie trwała do Gorzkich zali o godz. 17 – tej Gorzkie żale z kazaniem pasyjnym i procesją eucharystyczną, o godz. 20.00 Msza św. której będzie przewodniczył Pasterz naszej diecezji ks. Biskup Romuald Kamiński. Serdecznie zapraszamy.

  2. W następną niedzielę rozpoczniemy rekolekcje wielkopostne dla dorosłych. Nauki rekolekcyjne w niedzielę podczas wszystkich mszy św. Od poniedziałku do środy nauki rekolekcyjne podczas mszy św. sprawowanych w bazylice o godz. 700, 1200, 1800. W środę zapraszamy osoby starsze chore na godz. 1200. Podczas tej mszy św. zostanie udzielony sakrament chorych.

  3. Rozważając mękę Pańską, łączymy nasze cierpienia i troski z cierpiącym Jezusem. Zapraszamy na drogę krzyżową w piątek o godz. 1645 dzieci, dorośli 1730, młodzież 1930 i na gorzkie żale w niedzielę o godz. 1700.

  4. W najbliższą środę, 7 marca, o godz. 19.00, w sali parafialnej nr 130 odbędzie się comiesięczna katecheza przygotowująca chrzestnych i rodziców do udziału w sakramencie chrztu św. swoich dzieci. Według ustaleń władz naszej diecezji udział w takim przygotowaniu jest obowiązkowy. Wejście do sali prowadzi przez portiernię domu zakonnego, od ul. Kawęczyńskiej.

  5. Dziś o godz. 1900 w sali parafialnej spotkanie dla uczestników autokarowej pielgrzymki z Bazyliki na Białoruś. Pan Grochowski – organizator tego wyjazdu prosi o przyniesienie na to spotkanie zdjęć i ankiety z danymi osobistymi, które są potrzebne, by otrzymać wizę.Z kolei w przyszłą niedzielę podobne spotkanie, również o godz. 1900, dla udających się z pielgrzymką do Fatimy.

  6. W dzisiejszą niedzielę, patronuje św. Kazimierz, wszystkim solenizantom i solenizantkom, składamy najlepsze życzenia. Dzisiejszy dzień jest również dniem patronalnym ks. Kazimierza Gryżeni, który decyzją przełożonych od minionych wakacji, oprócz pracy na UKSW pomaga nam w duszpasterstwie parafialnym. Wprawdzie całą niedzielę solenizant będzie nam służył w Bazylice, ale Mszę św. we własnej intencji odprawi dzisiaj o godz. 1000. Niech towarzyszy Mu w dzisiejszy dzień modlitwa, którą chcemy zanosić do Boga przez wstawiennictwo św. Kazimierza, i patronów salezjańskich.

  7. Są jeszcze wolne miejsca na zapowiadaną przed tygodniem autokarową pielgrzymkę szlakiem św. Stanisława Kostki, czyli do Rostkowa, Przasnysza i Pułtuska. Pielgrzymka wyrusza 21 kwietnia o godz. godz. 630 z parkingu przed Bazyliką. Koszt 70 zł od osoby i obejmuje opłatę za autokar, obiad, ubezpieczenie, przewodnika, itp. Zapisy przyjmujemy w zakrystii Bazyliki, w kancelarii parafialnej oraz drogą mailową lub telefoniczną. Szczegóły tej pielgrzymi są podane na stronie internetowej Bazyliki: www.bazylika.salezjanie.pl.

  8. Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej.

   

   

Liturgia

Dekret Arcybiskupa Henryka Hosera

Tygodnik Idziemy

Tygodnik Gość Niedzielny

Radio Warszawa 106,2 FM
Kontakt
Nasza parafia
ul. Kawęczyńska 53
03-775 Warszawa
 (+48) 22 818-65-51 (centrala)
 (+48) 22 619-58-03 (kancelaria)
email:  kancelaria.nsj@gmail.com
Ogłoszenia parafialne
Msze święte
Nabożeństwa
Kancelaria
Kontakt