roku.
Strona główna | Kontakt

Ogłoszenia parafialne/Aktualności

«  Archiwum aktualności - marzec 2015 »

archiwum

 • Pielgrzymka do Lichenia

  Dodano: 30 marca 2015 r.

  Kolejnym celem naszych pielgrzymek z Bazyliki jest sanktuarium Matki Bożej Bolesnej Królowej Polski w Licheniu. Pielgrzymka zaplanowana jest na ostatnią sobotę w kwietniu, czyli 25 kwietnia. Wyjeżdżamy z parkingu przed Bazyliką o godz. 6.00; powrót w godzinach wieczornych (ok.20).
  Koszty wyjazdu wynoszą 65 zł i stanowią opłatę za przejazd, opłata przewodnika oraz ubezpieczenie. Wyżywienie i pozostałe opłaty we własnym zakresie. Na miejscu istnieje możliwość skorzystania z gorącego posiłku w pobliskich barach i restauracjach. W programie pielgrzymki oprócz nabożeństw wspólnych jest przewidziany czas na posiłek, na osobistą refleksję, zakup pamiątek i zwiedzanie indywidualne.
  Zapisy na pielgrzymkę przyjmowane są w kancelarii parafialnej lub w zakrystii Bazyliki przy okazji nabożeństw.

 • Triduum Pachalne w Bazylice Najświętszego Serca Jezusowego

  Dodano: 25 marca 2015 r.

  W Wielki Czwartek w godzinach przedpołudniowych w bazylice katedralnej zostanie odprawiona Msza Święta Krzyżma świętego. Podczas tej Mszy św. kapłani odnowią swoje przyrzeczenia oraz zostaną poświęcone oleje, które następnie są wykorzystywane podczas udzielania sakramentów: chrztu, bierzmowania, sakramentu namaszczenia chorych oraz święceń prezbiteratu i biskupstwa.

  Msza Święta Wieczerzy Pańskiej, rozpoczynająca Święte Triduum Paschalne rozpocznie się u nas o godz. 1800.  Zebrane wczasie Mszy ofiary są przeznaczone dla ubogich, którymi opiekują się Siostry Albertynki. Po Mszy Świętej – przeniesienie Najświętszego Sakramentu do kaplicy adoracji i adoracja Najświętszego Sakramentu do godz. 2100 Tego dnia za publiczne odśpiewanie hymnu „Przed tak wielkim Sakramentem” można zyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami.

  W Wielki Piątek, który jest zarazem I piątkiem w kwietniu, adoracja Najświętszego Sakramentu ropozpocznie się od godz. 700 Liturgią godzin, (godzina czytań i jutrznia), którą poprowadzi wspólnota salezjanów przy Bazylice. Do udziału w tej liturgii zapraszamy wszystkich chętnych. O godz. 1500, w trakcie adoracji Najświętszego Sakramentu, rozpoczniemy nowennę do Miłosierdzia Bożego, a bezpośrednio po niej odprawimy Drogę krzyżową. 

  Liturgia Męki Pańskiej rozpocznie się o godz. 1800.  Za pobożny udział w adoracji Krzyża i ucałowanie go podczas uroczystych obrzędów można zyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami. Liturgia Męki Pańskiej zakończy się przeniesieniem Najświętszego Sakramentu do Grobu Pańskiego; adoracja Najświętszego Sakramentu do godz. 2100.

  W Wielki Piątek Komunii Świętej udziela się wiernym jedynie podczas liturgii Męki Pańskiej, ale chorzy, którzy nie mogą uczestniczyć w tym obrzędzie, mogą przyjąć Eucharystię o każdej porze dnia. W Wielki Piątek obowiązuje wstrzemięźliwość od spożywania mięsa i post ścisły. Zachęcamy wiernych, aby szanując tradycję zachowali wstrzemięźliwość także w Wielką Sobotę, aż do rozpoczęcia liturgii Wigilii Paschalnej.

   W Wielką Sobotę – pierwszą w kwietniu – adoracja Najświętszego Sakramentu od godz. 700.  Zakończymy ją przed rozpoczęciem liturgii Wigilii Paschalnej.

  Podobnie jak w Wielki Piątek, adorację przy Grobie Pańskim rozpocznie wspólnota salezjanów Liturgią godzin (godzina czytań i jutrznia) o godz.700.

  Błogosławieństwo pokarmów na stół wielkanocny w Wielką Sobotę o godz. 700 - 1700. Obrzęd ten będzie sprawowany co pół godziny. W tym czasie będzie również trwała adoracja Najświętszego Sakramentu przy grobie Pana Jezusa. Postarajmy się zatem tak zaplanować nasze przyjście do Bazyliki, abyśmy mogli zatrzymać się choć 15 min. na adoracji. Wielką Sobotę drugi dzień nowenny do Bożego miłosierdzia; zapraszamy na godz. 1500.

  Wigilię Paschalną – stanowiącą apogeum Świętego Triduum Paschalnego – rozpoczniemy w Wielką Sobotę o godz.1800.  Na liturgię prosimy przyjść ze świecami, zabezpieczonymi profitkami przed rozlewaniem się wosku. Za odnowienie obietnic chrztu świętego podczas liturgii Wigilii Paschalnej można zyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami.

   Rezurekcja w poranek WIELKANOCNY o godz. 600 (nie będzie Mszy św. o godz. 700) O godz. 1730 trzeci dzień nowenny do Bożego Miłosierdzia. W następne dni nowenna będzie odprawiana także o g. 1730.

  W pierwszy i drugi dzień Świąt nie ma mszy św. o godz. 1930.

  Zachęcamy do zachowania zwyczajów związanych ze śniadaniem wielkanocnym w naszych rodzinach, takich jak: wspólna modlitwa, dzielenie się jajkiem i składanie życzeń.

   

 • Ogłoszenia Duszpasterskie V Niedziela Wielkiego Postu 22. 03. 2015 r.

  Dodano: 20 marca 2015 r.

  PIĄTA NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU                                                    22 marca 2015

  OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

  1. Dziś – piąta niedziela Wielkiego Postu, nazywana niedzielą czarną, od zwyczaju zasłaniania krzyży od dziś aż do Wielkiego Piątku włącznie na znak naszego smutku z powodu śmierci Zbawiciela. Do tej pory w liturgii kładliśmy nacisk na charakter chrzcielny i pokutny Wielkiego Postu, a w ostatnich dwóch tygodniach tego okresu położymy mocniejszy akcent na jego charakter pasyjny. W tym miejscu przypominamy o zwyczaju dekorowania krzyży i kapliczek przydrożnych na święta.

  2. W środę przypada uroczystość Zwiastowania Pańskiego, a zarazem Dzień Świętości Życia i Dzień Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego. Msze Święte w naszym kościele o godz. 700,800, 1200, 1800.  Tego dnia zapraszamy na godz. 1730 na nowennę do Matki Bożej Wspomożycielki Wiernych.

  3. W czwartek – Dzień Modlitw za Więźniów z okazji przypadającego w tym dniu wspomnienia Dobrego Łotra.

  4. W piątek zapraszamy na drogę krzyżową, a dziś i w przyszłą niedzielę na gorzkie żale – o zwykłej porze.

  5. W przyszłą niedzielę, noszącą nazwę Niedzieli Palmowej czyli Męki Pańskiej podczas Mszy Świętej wysłuchamy pasji, czyli opisu Męki Pańskiej według św. Marka. Poświęcenie palm na wszystkich Mszach św. Procesja z Palmami o godz. 1130.

  6.  W dniu 27 marca o godz. 1900 rozpoczniemy DROGĘ KRZYŻOWĄ ulicami naszej parafii. Nabożeństwo Drogi Krzyżowej przejdzie ulicami: Bazylika NSJ – ul. Otwocka – ul. Łochowska – ul. Łomżyńska – ul. Grajewska, ul. Siedlecka – ul. Otwocka – Bazylika NSJ.

  Zachęcamy do jak najliczniejszego udziału, abyśmy w ten sposób dali świadectwo naszej żywej wiary.

  7. Tegoroczny I piątek w kwietniu przypada w Wielkim Tygodniu. Dlatego I-piątkowa posługa z Sakramentem Chorych została przeniesiona na środę, 1 kwietnia. Tego dnia kapłani odwiedzą chorych w godzinach porannych.

  Niech rodziny, w których są obłożnie chorzy lub osoby mające problem z poruszaniem się, zadbają także o ich duchowe przygotowanie do Uroczystości Zmartwychwstania poprzez spowiedź i Komunię św. wielkanocną. Takie osoby można zgłaszać w kancelarii parafialnej, w zakrystii przy okazji nabożeństw lub pocztą elektroniczną.

  8. Zachęcamy do lektury Pisma Świętego, książek religijnych i prasy katolickiej, rozprowadzanej w naszej parafii. Uczyńmy to w trosce o pogłębienie naszej wiary i przyjaźni z Bogiem.

 • Droga Krzyżowa na ulicach parafii

  Dodano: 17 marca 2015 r.

  Doroczną, wielkopostną Drogę Krzyżową na ulicach naszej parafii odprawimy 27 marca o godz. 1900. W związku z tym odwołane jest to nabożeństwo w Bazylice o godz. 1730 dla dorosłych i o godz. 1930 dla młodzieży.

  Zabierzmy wtedy ze sobą lampiony lub dobrze osłonięte świece, które o tej porze sprzyjają utrzymaniu klimatu modlitwy i refleksji. Więcej szczegółów podamy w ogłoszeniach parafialnych w niedzielę poprzedzającą nabożeństwo Drogi Krzyżowej na ulicach parafii.

 • Ogłoszenia Duszpasterskie IV Niedziela Wielkiego Postu 15. 03. 2015 r.

  Dodano: 14 marca 2015 r.

  CZWARTA NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU                                         15 marca 2015

  OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

  1. Dziś – czwarta niedziela Wielkiego Postu. 

  2.  Serdecznie witamy ks. rekolekcjonistę Adama Węgrzyna salezjanina doktoranta biblistyki na Katolickim Uniwersytecie Lubelskim i życzymy Mu, aby nas prowadził po drogach wiary, i przygotował nas do świąt Zmartwychwstania Pańskiego.

  W niedzielę nauki rekolekcyjne będą głoszone na każdej Mszy św. według rozkładu obowiązującego w naszej parafii. Natomiast w kolejne dni Msze św. z naukami rekolekcyjnymi dla ogółu parafian będą odprawiane o godz. 700, 1200 i 1800. Na godz. 2000 zapraszamy młodzież szkół średnich, studiującą i pracującą oraz wszystkich, którzy nie mogą skorzystać z nabożeństw wcześniejszych.

  W czasie trwania rekolekcji zapraszamy we wtorek 17 marca bm. Na godz. 1200 chorych, cierpiących, osoby starsze wiekiem na Msze św. połączoną z udzieleniem sakramentu namaszczenia. Pół godziny przed tą Mszą Świętą – okazja do spowiedzi św., gdyż sakrament namaszczenia chorych należy przyjmować w stanie łaski uświęcającej.

  Rekolekcje zakończą się w środę - 18 marca.Tego dnia na każdej Mszy św. z naukami rekolekcyjnymi będzie można przystąpić do Komunii św. generalnej oraz przyjąć błogosławieństwo rekolekcyjne z udzieleniem odpustu.

  W trakcie rekolekcji, podczas każdej Mszy św., spowiednicy będą pełnić dyżury w konfesjonałach.

  3. Kancelaria parafialna w dniach rekolekcji będzie czynna (od poniedziałku do środy) przed południem od godz. 10 – 1130 i po południu od godz. 1600 – 1730.

  4. W środę o godz.1730 nowenna do Matki Bożej Wspomożenia Wiernych. Nie zapominajmy o modlitwie przed figurą Matki Bożej Wspomożycielce Wiernych, przed którą wielu ludzi wyprosiło potrzebne łaski.

  5. W czwartek przypada uroczystość św. Józefa, oblubieńca Najświętszej Maryi Panny, patrona i opiekuna Kościoła, patrona ojców, a także wielu z nas noszących jego imię od chrztu i bierzmowania. Msze Święte w naszym kościele o godz. 700,  800, 1200 i 1800.

  6. Również tego dnia 19 marca obchodzić będziemy 10. rocznicę konsekracji biskupiej Abp. Henryka Hosera SAC. Dziękczynnej Mszy Świętej w 10 rocznicę konsekracji Ksiądz Arcybiskup Henryk Hoser SAC, Biskup Diecezjalny Warszawsko-Praski, będzie przewodniczył w Katedrze św. Michała Archanioła i św. Floriana we czwartek, 19 marca 2015 roku o godzinie 18.00. Pamiętajmy w naszych modlitwach o Pasterzu naszej diecezji.

  7. Przypominamy o drodze krzyżowej w piątki o godz. 1645 – dzieci, 1730 – dorośli, 1930 młodzież, gorzkich żalach w niedziele o godz.1700

  8. Zachęcamy do lektury Pisma Świętego, książek religijnych i prasy katolickiej, rozprowadzanej w naszej parafii. Uczyńmy to w trosce o pogłębienie naszej wiary i przyjaźni z Bogiem.

   

 • Rozkład Rekolekcji Wieki Post 15 - 18. 03. 2015 r.

  Dodano: 14 marca 2015 r.

  Niedziela 15. 03.2015 r.

  700 Msza św. z nauką ogólną

  830 Msza św. z nauką ogólną

  1000 Msza św z nauką ogólną

  1130 Msza św. z nauką dla dzieci

  1300 Msza św. z nauką ogólną

  1700 Gorzkie Żale z kazaniem Pasyjnym

  1800 Msza św. z nauką ogólną

  1930 Msza sw. z nauką dla młodzieży

   

  Poniedziałek 16. 03. 2015 r.

  700 Msza św. z nauką ogólną

  1200 Msza św. z nauką ogólną

  1800 Msza św. z nauką ogólną

  2000 Msza św. z nauką ogólną

   

  Wtorek 17. 03. 2015 r.

  700 Msza św. z nauką ogólną

  1200 Msza św. z nauką chorych i cierpiących

  1800 Msza św. z nauką ogólną

  2000 Msza św. z nauką ogólną

  Środa 18. 03. 2015 r. ( Zakończenie rekolekcji)

  700 Msza św. z nauką ogólną

  1200 Msza św. z nauką ogólną

  1800 Msza św. z nauką ogólną

  2000 Msza św. z nauką ogólną

  W czasie trwania rekolekcji zapraszamy we wtorek 17 marca bm. Na godz. 1200 chorych, cierpiących, osoby starsze wiekiem na Msze św. połączoną z udzieleniem sakramentu namaszczenia. Pół godziny przed tą Mszą Świętą – okazja do spowiedzi św., gdyż sakrament namaszczenia chorych należy przyjmować w stanie łaski uświęcającej.

  Rekolekcje zakończą się w środę - 18 marca.Tego dnia na każdej Mszy św. z naukami rekolekcyjnymi będzie można przystąpić do Komunii św. generalnej oraz przyjąć błogosławieństwo rekolekcyjne z udzieleniem odpustu.

  W trakcie rekolekcji, podczas każdej Mszy św., spowiednicy będą pełnić dyżury w konfesjonałach.

  Rekolekcje głosi ks. Adam Węgrzyn - salezjanin doktorant biblistyki na Katolickim Uniwersytecie Lubelskim

   

 • Nocna modlitwa za Ojczyznę

  Dodano: 10 marca 2015 r.

  17 kwietnia będzie już przedostatnie Czuwanie przebłagalne w intencji Ojczyzny. Cykl nabożeństw wypełniających modlitewny wieczór poprowadzą znani w Warszawie promotorzy kultu Miłosierdzia Bożego - ks. Mariusz Bernyś i ks. Michał Dłutowski.

  Czuwania w Bazylice maną formę nowenny, poprzez którą chcemy się przygotować do uroczystych obchodów 250-rocznicy wprowadzenia kultu Najświętszego Serca Pana Jezusa. Decyzję o wprowadzeniu tej formy nabożeństwa Stolica Apostolska podjęła na prośbę biskupów polskich. W Bazylice jubileusz kultu Serca Jezusowego będziemy obchodzić 12 czerwca, w patronalną dla naszej świątyni uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa. Modlitwą zanoszoną do Serca Pana Jezusa chcemy wybłagać, aby Polska odrodziła się w swej potędze i doskonałości.

  Czuwania przebłagalne w intencji Ojczyzny mają swój stały program i rozpoczynają o godz. 2100 Apelem Jasnogórskim oraz pokutnym pokropieniem wodą święconą, przy śpiewie inowokacji "O krwi i wodo...". Po tym nabożeństwie wysłuchamy cyklicznej katechezy na temat kultu Serca Jezusowego, uwzględniającej aktualne wydarzenia, kalendarz liturgiczny i fakty historyczny. A do tych ostatnich w kwietniu należą: 15-rocznica ustanowienia Święta Miłosierdzia, 10-rocznica odejścia Jana Pawła II do domu Ojca (w wigilię Święta Miłosierdzia) i 5-rocznica katastrofy smoleńskiej (także w wigilię Święta Miłosierdzia)

  Przebłagalny charakter nadają Czuwaniom  szczególnie nabożeństwa  Drogi Krzyżowwej z adoracją Krzyża i Koronka do Miłosierdzia Bożego. Z kolei procesja z figurą Niepokalanej i następująca po niej Msza św. o godz 2400 są aktami wynagrodzenia Niepokalanemu Sercu Maryi z nasze grzechy. Procesja ze świecami, przy wygaszonym oświetleniu elektrycznym, czyni ze śpiewanej podczas procesji Litanii Loretańskiej mocno przeżywaną wypowiedź duszy dziecka kierowaną do Matki, która wszystko rozumie... Wybierając się zatem na Czuwanie warto pamiętać o zabraniu ze sobą ozdobionej świecy, lampionu lub chociażby zwykłego znicza.

  Prasowy patronat nad prowadzoną w Bazylice Modlitwą przebłagalną za Ojczyznę sprawuje redakcja Naszego Dziennika, odpowiednio wcześniej zapowiadająca Czuwania, a następnie, w poniedziałek po Czuwaniu, zdająca relację z jego przebiegu. Warto zwrócić przy tej okazji uwagę, że kwietniowe Czuwanie z racji na Wielki Tydzień i Uroczystość Zmartwychwstania Pańskiego jest przeniesione III piątek miesiąca, czyli na 17 kwietnia.

  Czuwanie daje również okazję do zaopatrzenia się w książki autorstwa ks. Bernysia i ks. Dłutowskiego oraz w materiały formacyjne, adresowane do uczestników spotkań w Bazylice i ułatwiające przygotowanie się do Czuwań poprzez odprawianą prywatnie nowennę.

  Od listopada ubiegłego roku Czuwania za Ojczyznę nabrały specjalnego znaczenia, ze względu na Rok Serca Jezusowego, który specjalnie dla Bazyliki ustanowił Abp Henryk Hoser. Z Rokiem tym jest związany przywilej odpustu zupełnego, który można zyskać uczestnicząc we wszelkich nabożeństwach adoracyjnych w Bazylice, bądź modląc się przed Najświętszym Sakramentem. Z dekretem i warunkami odpustu można się zapoznać wybierając ikonkę dekretu w kolumnie liturgicznej na stronie internetowej Bazyliki.

  W trakcie Czuwań dyżury w konfesjonale pełni kilku spowiedników.

  Zatem serdecznie zapraszamy do Bazyliki na wielkanocne Czuwanie w intencji Ojczyzny - 17 kwietnia br., godz. 21.00

 • Misja Żołnierzy Wyklętych trwa

  Dodano: 7 marca 2015 r.

  Całonocne - z piątku na sobotę - Czuwanie za Ojczyznę w bazylice Najświętszego Serca Jezusowego w Warszawie przy ul. Kawęczyńskiej poświęcone było rozważaniom patriotycznej i męczeńskiej drogi Żołnierzy Niezłomnych. Wezwania  zawarte w Litanii do Najświętszego Serca Jezusowego stały się dla walczących o wolną Ojczyznę programem doskonałości życia.

  Jak podkreślali kapłani prowadzący czuwanie, to właśnie Żołnierze Niezłomni najwierniej stali się naśladowcami Chrystusa.  Często więzieni w nieludzkich warunkach z godnością przygotowywali się na śmierć, rano zaczynali dzień od pacierzy, pisali listy do bliskich, w których prosili, aby zachować wiarę w Boga. Wielki Post jest czasem, kiedy Jezus pokazuje nam, że wierność mierzy się cierpieniem w intencji osoby, którą się kocha. I tą miarą Wyklęci okazali swą wierność Ojczyźnie, którą kochali. – Raduje się serce z tego powodu, że powstają akademie i koncerty upamiętniające ich życie, ich idee. Wyklęci przeżywali dramat wyłączenia ze wspólnoty Ojczyzny, choć za Ojczyznę wyleli krew – zaznaczył ks. Michał Dłutowski.  – Nigdy nie zdradzili, a zostali posądzeni o zdradę. Żal, że nie ma wciąż dla nich szacunku w filmach fabularnych, a ich oprawców przedstawia się jako bohaterów. Nawet dzisiaj dla Żołnierzy Wyklętych nadal nie ma miejsca w podręcznikach i na pomnikach – dodał.  W katechezie kapłan wymienił kilka szczególnie ważnych postaci, m.in: Danutę Siedzikówna „Inkę”, rotmistrza Witolda Pileckiego, Augusta Fieldorfa Nilla. Ksiądz Dłutowski podkreślił, że to w tych bohaterach odnajdujemy  ideały, które musimy odnowić w nas samych. – Jakże wielka musiała być miłość Żołnierzy Wyklętych, że umierali z krzykiem „Jeszcze Polska nie zginęła”.  Swoje ostatnie tchnienie oddawali Polsce. Dlatego szczególnym zadaniem tych, którzy tak licznie przybywają na czuwania za Ojczyznę, jest kultywowanie pamięci o Żołnierzach Wyklętych. Wspominając ich, sprawiamy, że powracają i są z nami – podkreślił ks. Bernyś i dodał: – Rozważając stacje Drogi Krzyżowej widzimy, że zanim odbyła się rozprawa, to wyrok był już postanowiony: Jezus musi zginąć. Tak samo Żołnierze Wyklęci otrzymali wyrok bez sprawiedliwego sądu. Odmówiono im prawa przynależności do własnej Ojczyzny – wyjaśniał ks. Mariusz Bernyś. Ze względu na zbliżającą się dziesiątą rocznicę odejścia św. Jana Pawła II do Domu Ojca, zebrani wierni pod przewodnictwem kapłanów wspominali także te ważne dla Polaków chwile.  Agnieszka Paprocka-Waszkiewicz 

  Artykuł opublikowany na stronie: http://www.naszdziennik.pl/wiara-kosciol-w-polsce/131683,misja-zolnierzy-wykletych-trwa.html

 • Ogłoszenia Duszpasterskie III Niedziela W. Postu 08. 03. 2015 r.

  Dodano: 7 marca 2015 r.

  TRZECIA NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU                                            8 marca 2015

  OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

  1. Dziś – trzecia niedziela Wielkiego Postu. Nasza Bazylika w dniu dzisiejszym jest Kościołem Stacyjnym, oprócz Mszy św. odprawianych jak w każdą niedzielę zapraszamy na godz. 1500 na Koronkę do Bożego Miłosierdzia i adorację Najświętszego Sakramentu o godz. 17oo Gorzkie Żale i o godz. 1800 Msza św. O godz. 2000 Msza św. stacyjna i o godz. 2100 apel Jasnogórski. W dzisiejszą niedzielę jest stały dyżur w konfesjonale, można skorzystać sakramentu pojednania.

  2. Dziś przypada Dzień Kobiet. W modlitwie wiernych poleciliśmy je Panu Bogu, a po zakończeniu Mszy Świętej postarajmy się, by był to dzień pełen radości i miłości.

  3. W środę – nowenna do Matki Bożej Wspomożenia Wiernych o godz. 1730 a następnie – Msza Święta wieczorna.

  4. W ramach naszego przygotowania do odnowienia przymierza chrzcielnego z Bogiem odbędą się w naszej parafii rekolekcje wielkopostne w dniach: 15 – 18 marca bm. Nauki rekolekcyjne wygłosi Ks. Adam Węgrzyn –  jest salezjaninem, doktorantem biblistyki na Wydziale Teologicznym Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego.

  W niedzielę nauki rekolekcyjne będą głoszone na każdej Mszy św. według rozkładu obowiązującego w naszej parafii. Natomiast w kolejne dni Msze św. z naukami rekolekcyjnymi dla ogółu parafian będą odprawiane o godz. 700, 1200 i 1800. Na godz. 2000 zapraszamy młodzież szkół średnich, studiującą i pracującą oraz wszystkich, którzy nie mogą skorzystać z nabożeństw wcześniejszych.

  Rekolekcje zakończą się w środę - 18 marca.Tego dnia na każdej Mszy św. z naukami rekolekcyjnymi będzie można przystąpić do Komunii św. generalnej oraz przyjąć błogosławieństwo rekolekcyjne z udzieleniem odpustu.

  W trakcie rekolekcji, podczas każdej Mszy św., spowiednicy będą pełnić dyżury w konfesjonałach.

  5. Pielgrzymi wyjeżdżający na Misterium Męki Pańskiej do Czerwińska proszeni są o uregulowanie wpłat i ewentualne uzupełnienie danych. Przypominamy, że koszt pielgrzymki wynosi 40 zł od osoby i zawiera koszty przejazdu, ubezpieczenie oraz bilet na misterium. Wyjazd 28 marca (sobota) godz. 8.00, z parkingu przed Bazyliką.

  6. Zachęcamy do udziału w nabożeństwach pasyjnych w niedzielę Gorzkich Żalach w piątki Drodze Krzyżowej, a także do lektury Pisma Świętego, książek religijnych i prasy katolickiej, rozprowadzanej w naszej parafii. Uczyńmy to w trosce o pogłębienie naszej wiary i przyjaźni z Bogiem.

 • Sakrament Chorych w Wielkim Tygodniu

  Dodano: 6 marca 2015 r.

  Tegoroczny I piątek w kwietniu przypada w Wielkim Tygodniu. Dlatego I-piątkowa posługa z Sakramentem Chorych została przeniesiona na środę, 1 kwietnia. Tego dnia kapłani odwiedzą chorych w godzinach porannych.

  Niech rodziny, w których są obłożnie chorzy lub osoby mające problem z poruszaniem się, zadbają także o ich duchowe przygotowanie do Uroczystości Zmartwychwstania poprzez spowiedź i Komunię św. wielkanocną. Takie osoby można zgłaszać w kancelarii parafialnej, w zakrystii przy okazji nabożeństw lub pocztą elektroniczną.

 • Gorąca Prośba

  Dodano: 5 marca 2015 r.

  Prośba

  Zwracam się z serdeczną prośbą do Członków Kościelnej Służby Porządkowej przy Naszej Bazylice i ich rodzin, którzy swego czasu, za służbę przy grobie Bł. Ks. Jerzego Popiełuszki otrzymali krzyżyki zrobione z drzewa katafalku, na którym stała trumna z ciałem ks. Jerzego w dniu pogrzebu i ofiarowanie tychże krzyżyków, jako relikwii do Krzyża Pątniczego, które roznosimy i rozwozimy na terenie Polski i Europy w celu szerzenia kultu Bł. Ks. Jerzego Popiełuszki. Krzyżyki te wraz z informacją o ofiarodawcy (w celu wpisania do Kroniki) proszę przekazywać do Pana Bogusława (kościelnego) lub bezpośrednio do mnie, tel: 602816116  Henryk Rowicki. Z góry składam serdeczne Bóg zapłać!

Liturgia

Dekret Arcybiskupa Henryka Hosera

Tygodnik Idziemy

Tygodnik Gość Niedzielny

Radio Warszawa 106,2 FM
Kontakt
Nasza parafia
ul. Kawęczyńska 53
03-775 Warszawa
 (+48) 22 818-65-51 (centrala)
 (+48) 22 619-58-03 (kancelaria)
email:  kancelaria.nsj@gmail.com
Ogłoszenia parafialne
Msze święte
Nabożeństwa
Kancelaria
Kontakt