roku.
Strona główna | Kontakt

Ogłoszenia parafialne/Aktualności

«  Archiwum aktualności - luty 2019 »

archiwum

 • Ogłoszenia Duszpasterskie VII Niedziela zwykła 24 lutego 2019

  Dodano: 22 lutego 2019 r.

  SIÓDMA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU                                                  24 lutego 2019

  OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

  1. Przeżywamy dzisiaj VII niedzielę w ciągu roku liturgicznego.

  2. Nowenna do Matki Bożej Wspomożycielki Wiernych w środę o godz. 180.

  3.  W najbliższy pierwszy piątek możliwość skorzystania z sakramentu pokuty w  czasie Mszy św. sprawowanych w naszej Bazyliki i Sanktuarium. Podczas Mszy Świętej będziemy przepraszali za wszystkie grzechy wobec Najświętszego Serca Pana Jezusa. W godzinach porannych kapłani udadzą się do chorych z posługą sakramentalną. Tego dnia o godz. 21 – ej rozpoczęcie Apelem Jasnogórskim czuwania za Ojczyznę, zakończenie Mszą św. o północy.

  4. Czcicieli Niepokalanego Serca Matki Bożej zapraszamy w sobotę na Mszę Świętą o godz. 800. Po wieczornej Mszy św., wystawienie Najświętszego Sakramentu i modlitwa różańcowa, zakończenie około godz. 21 – ej Apelem Jasnogórskim. 

  5. W przyszłą, pierwszą niedzielę miesiąca zmiana tajemnic Żywego Różańca oraz spotkanie formacyjne dla róż różańcowych o godz. 1700.

  6. Z racji pierwszej niedzieli miesiąca nabożeństwo eucharystyczne połączone z procesją eucharystyczną po Bazylice.

  7. W piątek 1 marca obchodzimy Narodowy Dzień Pamięci „Żołnierzy Wyklętych”. Niech tego dnia towarzyszy nam pamięć i modlitwa za bohaterów naszej Ojczyzny. Po Mszy Świętej wieczornej odśpiewamy „Boże, coś Polskę”, zawierzając przyszłość Polski Bożej opiece.

  8. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej, którą rozprowadzamy w zakrystii. Możemy nabyć tygodnik Idziemy.

  9. Solenizantom i jubilatom tygodnia życzymy obfitych Bożych darów i wielu znaków ludzkiej miłości.

   

   

 • Sanktuaria Ziemi Chełmińskiej

  Dodano: 20 lutego 2019 r.

  Jedna z wiosennych propozycji pielgrzymkowych, którą chcemy polecić parafianom  i przyjaciołom Bazyliki NSJ prowadzi po ziemi chełmińskiej. Położone tam gotyckie sanktuaria i obiekty sakralne  już w średniowieczu bywały wzorem dla innych kościołów w tej części Polski, a nawet dla katedry w Królewcu. Tak było np. z kościołem farnym Wniebowzięcia NMP w Chełmnie. Obecnie Świątynia jest najbardziej monumentalnym kościołem w Chełmnie z cudownym obrazem Matki Bożej Bolesnej, przyciąga zwiedzających bogatym wystrojem, reprezentującym różne style. Natomiast ze względu na posiadane relikwie św. Walentego jest miejscem pielgrzymowania dla zakochanych.

  Z kolei w niewielkim Pelplinie urzeka piękna i monumentalna katedra, świadek wiekowej obecności cystersów i ich pracy ewangelizacyjnej na tym terenie.W katedrze znajduje się m. in. wielopiętrowy ołtarz główny z arcydziełem gdańskiego malarza Hermana Hana – Koronacja NMP (1624 r.) Jest to największy tego typu ołtarz w Europie. Inne skarby z  cysterskiej przeszłości znajdują się w Muzeum Diecezjalnym. Najcenniejszym wśród nich jest jeden z 48 zachowanych na świecie egzemplarzy Biblii Gutenberga.

  Na trasie naszej pielgrzymki znajduje się również Rywałd Królewski z klasztorem kapucynów i Sanktuarium Matki Bożej Pocieszycielki Strapionych, w którym szczególnie upodobali sobie Romowie. W czasach stalinowskich klasztor rywałdzki stał się miejscem uwięzienia Prymasa Tysiąclecia - Kard. Stefana Wyszyńskiego.

  To tylko niektóre powody i miejsca, wyjaśniające, dlaczego Ziemia Chełmińska? … Bo to ziemia święta, urzekająca  pięknem i żywą wiarą. Ale chętni mogą już dziś zarezerwować sobie czas: 24-26 maja (piątek-niedziela), bo to akurat już się nie zmieni. Bazą naszą będzie Pelplin i Collegium Marianum, które zapewnia nam noclegi i posiłki. Obiekty zwiedzamy pod opieką przewodników.

  Szczegółowy program, trasę i koszty pielgrzymki podamy w czasie późniejszym. 

 • Spotkanie przed wyjazdem do Petersburga

  Dodano: 19 lutego 2019 r.

  10 marca (niedziela) o godz. 1900 w sali parafialnej przy Bazylice NSJ jest spotkanie organizacyjne dla uczestników obydwu wyjazdów do Petersburga. Poprowadzi je organizator – Zygmunt Grochowski. Na spotkaniu będą wypełniane wnioski wizowe, dlatego należy zabrać ze sobą coś do pisania. Również będzie zbierana opłata zaliczkowa na hotele w wysokości 200 zł. W razie problemów z obecnością na spotkaniu tego dnia należy uzgodnić telefonicznie z p. Grochowskim (tel. 600 090 231) indywidualny termin lub formę dopełnienia formalności.

 • Ogłoszenia Duszpasterskie VI Niedziela Zwykła 17 lutego 2019

  Dodano: 16 lutego 2019 r.

  SZÓSTA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU                                                  17 lutego 2019

  OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

  1. Przeżywamy VI niedzielę w ciągu roku liturgicznego.

  2. Nowenna do Matki Bożej Wspomożycielki Wiernych w środę o godz. 1800.

  3. Zachęcamy do adoracji Najświętszego Sakramentu w naszej Bazylice i w Sanktuarium od poniedziałku do czwartku, adorację rozpoczynamy o godz. 1500 Koronką do Bożego Miłosierdzia, a w piątki po mszy św. o godz. 1200. W piątek przed godz. 18 – tą śpiewamy Litanię do Serca Pana Jezusa. Zapraszamy!

  4. W piątek z okazji Święta Katedry Świętego Piotra Apostoła, podczas Mszy Świętych będziemy modlili się o ducha apostolskiej gorliwości, zdrowie i potrzebne łaski dla papieża.

  5. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej, którą rozprowadzamy w zakrystii tygodnik Idziemy

  6. W naszej inspektorii jutro rozpoczyna się Kapituła zakonna. Nie będę obecny w parafii do piątki. Nasze sprawy parafialne można załatwić z księdzem dyżurnym w kancelarii parafialnej.

  7. Boże błogosławieństwo niech towarzyszy wszystkim drogim jubilatom i solenizantom.

 • Ogłoszenia Duszpasterskie V Niedziela zwykła 10. 02. 2019

  Dodano: 9 lutego 2019 r.

  PIĄTA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU                                                    10 lutego 2019

  OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

  1. Chrystusowe wezwanie skierowane dzisiaj do Szymona: „wypłyń na głębię” nie może być odczytane tylko jako znak apostolskiego powołania. Pan zaprasza nas wszystkich, abyśmy z zaufaniem wypłynęli na głębiny wiary. Oby udział w niedzielnej Eucharystii na nowo rozpalił w nas ducha odważnego podążania za Mistrzem.

  2. Jutro, we wspomnienie Matki Bożej z Lourdes, obchodzimy Światowy Dzień Chorego. Msza Święta w intencji chorych i cierpiących zostanie odprawiona o godz. 1200. Zatroszczmy się, aby mogli w niej uczestniczyć wszyscy, którzy pragną swoje trudy zjednoczyć z krzyżem Chrystusa i przyjąć sakrament namaszczenia. 

  3. Przypominamy, że w sakramencie chorych wzywamy pomocy Pana Boga, aby nas umocnił duchowo i fizycznie. Udziela się go nie tylko osobom w niebezpieczeństwie śmierci, ale chorym, a także osobom w podeszłym wieku.

  4. Dnia 14 lutego wielu parafian będzie obchodziło tzw. walentynki. W naszych osobistych modlitwach pamiętajmy zwłaszcza o narzeczonych i małżonkach.

  5. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej, którą rozprowadzamy w zakrystii.

  6. Wszystkich, którzy w tym tygodniu obchodzą swoje urodziny i imieniny, otaczamy serdeczną pamięcią i modlitwą.

  7. Bóg zapłać za ofiary składane dziś na tacę i przekazywane na konto naszej parafii. Bóg zapłać za składane ofiary na nagłośnienie Bazyliki. Wszystkim za wszelkie dobro Staropolskie Bóg zapłać!

 • Ogłoszenia Duszpasterskie IV Niedziela zwykła 03 lutego 2019

  Dodano: 2 lutego 2019 r.

  CZWARTA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU                         3 lutego 2019

  OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

  1. Pierwsza niedziela miesiąca gromadzi nas wokół Chrystusa obecnego w Najświętszym Sakramencie. Chwile adoracji są nie tylko wyrazem naszej miłości wobec Pana, ale jednocześnie próbą odkrywania Bożej obecności pośród codziennych spraw i ludzkich losów. Zapraszamy na modlitwę i uwielbienie dzisiaj o godz. 1730. Adoracja i procesja z racji przypadającej pierwszej niedzieli miesiąca.

  2. Dzisiaj o godz. 1700 spotkanie Kół żywego różańca.

  3. We wtorek, we wspomnienie św. Agaty, po Mszach Świętych odprawianych w Bazylice i Sanktuarium pobłogosławimy chleb i wodę.

  4. Nowenna do Matki Bożej Wspomożycielki Wiernych w środę odprawiana podczas Mszy św. odprawianej o godz. 1800

  5. W przyszły poniedziałek 11 lutego obchodzimy Światowy Dzień Chorego. Uprzejmie prosimy o pomoc w zorganizowaniu uczestnictwa we Mszy Świętej z udzieleniem sakramentu chorych wszystkim, którzy nie mogą na co dzień być obecni w kościele. Specjalna Msza Święta w intencji chorych i cierpiących zostanie odprawiona o godz. 1200

  6. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej. Do nabycia tygodnika Idziemy.

  7. Solenizantom i jubilatom życzymy daru głębokiej wiary i ludzkiej życzliwości.

  8. Trwają prace przy zakładaniu nagłośnienia na stałe. Prace powinny zakończyć się do końca tego tygodnia.  Bóg zapłać za ofiary składane dziś na tacę i przekazywane na konto naszej parafii. Bóg zapłać za składane ofiary na nagłośnienie Bazyliki. Wszystkim za wszelkie dobro Staropolskie Bóg zapłać! 

Liturgia

Dekret Arcybiskupa Henryka Hosera

Tygodnik Idziemy

Tygodnik Gość Niedzielny

Radio Warszawa 106,2 FM
Kontakt
Nasza parafia
ul. Kawęczyńska 53
03-775 Warszawa
 (+48) 22 818-65-51 (centrala)
 (+48) 22 619-58-03 (kancelaria)
email:  kancelaria.nsj@gmail.com
Ogłoszenia parafialne
Msze święte
Nabożeństwa
Kancelaria
Kontakt