roku.
Strona główna | Kontakt

Ogłoszenia parafialne/Aktualności

«  Archiwum aktualności - grudzień 2010 »

archiwum

 • Życzenia na Boże Narodzenie

  Dodano: 24 grudnia 2010 r.

  Prawdziwie błogosławiony Świąt Bożego Narodzenia. - Salezjanie

 • Podziękowanie

  Dodano: 24 grudnia 2010 r.

  Pragnę bardzo serdecznie podziękować wszystkim, którzy trudzili się nad świątecznym wystrojem naszej bazyliki i uroczystą oprawę Świąt. Siostrze Bernadecie i Panu Tadeuszowi, oraz wszystkim Osobom z nimi współpracującym. Naszemu klerykowi Piotrkowi (z seminarium w Krakowie), Pan Organiście i chórowi pod dyrekcją ks. Ryszarda Ptasińskiego, Ministrantom, którzy ubierali i stroili kościół i Bielankom, Siostrom i Katechetkom. Rycerzom Kolumba, którzy zaprojektowali i wykonali tegoroczny żłóbek. Policji i Straży Miejskiej za troskę o porządek przed świątynią. Panom z Totus Tuus za wszelką pomoc w tych dniach.
  Szczególne podziękowania moim Współbraciom Salezjanom za posługę sakramentalną w ostatnich dniach. Po mszy św. udamy się do drzwi kościoła i pragniemy się z Wami, Drodzy przełamać opłatkiem i złożyć sobie życzenia świąteczne.

 • Nabożeństwo na koniec roku

  Dodano: 24 grudnia 2010 r.

  Zbliża się koniec roku. W piątek 31 grudnia zapraszamy o godz. 17.30 na Nabożeństwo Eucharystyczne – dziękczynne w czasie którego podziękujemy za dary i łaski otrzymane w minionym roku i prosić będziemy o przebaczenia wszystkich naszych win, popełnionych indywidualnie i społecznie, a także prosić o Boże błogosławieństwo na rozpoczynający się nowy rok. O godz. 18.00 w tej intencji sprawować będziemy Eucharystię

 • Kancelaria

  Dodano: 24 grudnia 2010 r.

  W tym tygodniu (od 27 do 31 grudnia) Kancelaria parafialna będzie czynna wyłącznie w godzinach popołudniowych

 • 1 Stycznia - Uroczystość Boże Rodzicielki

  Dodano: 24 grudnia 2010 r.

  1 stycznia (sobota) – Uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki. Msze św. wg. porządku niedzielnego (nie będzie mszy o 19.30). Jest to również światowy Dzień Pokoju.

 • Koncert Chóru

  Dodano: 24 grudnia 2010 r.

  2 stycznia o godz. 16.00 zapraszamy koncert Chóru Warszawskiego Towarzystwa Scenicznego pt „Kolędy i pastorałki z różnych stron świata”. Wstęp bezpłatny.

 • 2 stycznia - I Niedziela Miesiąca

  Dodano: 24 grudnia 2010 r.

  O godz. 17.00 - spotkanie Żywego Różańca, o 17.30 Nabożeństwo Eucharystyczne z procesją.

 • Taca na malowanie bazyliki

  Dodano: 12 grudnia 2010 r.

  Dzisiejsza taca przeznaczona jest na malowanie i prace konserwatorskie w naszej Bazylice. Niechaj Bóg swoim obfitym błogosławieństwem wynagradza Wam, Drodzy Waszą hojność

 • Opłatki i ozdoby na stół świąteczny

  Dodano: 12 grudnia 2010 r.

  W zakrystii i w sklepiku parafialnym można nabywać opłatki oraz świece Wigilijnej Pomocy Dzieciom. Przed kościołem (od mszy św. o godz. 8.30) przedstawiciele Stowarzyszenia Pomocy Kościołowi w Potrzebie oraz nowi Radni PIS-u rozprowadzać będą ozdoby choinkowe i na stół wigilijny. Dochód przeznaczony na działalność Stowarzyszenia.

 • Przygotowanie do bierzmowania - dorosłych

  Dodano: 12 grudnia 2010 r.

  W poniedziałek kolejne spotkanie Młodzieży i Dorosłych przygotowujących się do sakramentu bierzmowania – grupa księdza Proboszcza

 • Modlitwa za Prześladowanych Chrześcijan

  Dodano: 12 grudnia 2010 r.

  W najbliższy wtorek 14 grudnia o godz. 17.30 w naszej Bazylice zapraszamy na Czuwanie Modlitewne za Kościół Prześladowany poświęcone prześladowanym chrześcijanom z Ziemi Świętej. Po mszy św. możliwość spotkania w salach parafialnych

 • Spotkanie Rodziców dzieci pierwszokomunijnych

  Dodano: 12 grudnia 2010 r.

  W środę 15.XII  spotkanie z Rodzicami Dzieci Pierwszokomunijnych w Sali Teatralnej Oratorium.

  O godz. 17.00 Rodzice ze Szkoły Muzycznej,

  o godz. 19.00 Rodzice ze Szkoły Podstawowej nr 30

 • Nowenna do Bożego Narodzenia

  Dodano: 12 grudnia 2010 r.

  Od czwartku 16 grudnia o godz. 17.30 zapraszamy codziennie na Nowennę do Bożego Narodzenia

 • Spotkanie z prof. Jerzym Robertem Nowakiem

  Dodano: 12 grudnia 2010 r.

  W czwartek 16.12. o godz. 18.00 msza o rychłą beatyfikację sł. Ojca św. JP II, a po niej w Sali Teatralnej spotkanie z panem prof. Jerzym Robertem Nowakiem pod tytułem „Dlaczego warto kochać historię Polski”. Serdecznie zapraszamy

 • Szkaplerze św. Dominika Savio i błogosławieństwo Dzieci

  Dodano: 12 grudnia 2010 r.

  W przyszłą niedzielę (III niedziela miesiąca) po mszy o 11.30 błogosławieństwo Dzieci, które jeszcze nie przystąpiły do I Komunii św., a dla Kobiet oczekujących Potomstwa, także Rodziców pragnących począć Potomstwo możliwość przyjęcia szkaplerza św. Dominika Savio (chęć przyjęcia należy zgłosić przed mszą św. w zakrystii).

 • Msza św. w intencji Rodzin ze szczególnym błogosławieństwem Małżeństw

  Dodano: 12 grudnia 2010 r.

  W przyszłą niedzielę (III niedz. miesiąca) wieczorem, o godz. 18.00 zapraszamy na kolejną mszę św. w intencji Rodzin ze szczególnym błogosławieństwem małżeństw. Tematem naszych rozważań będzie: „Moje, Twoje, czy nasze… – kryzysy punktem zwrotnym w małżeństwie każdego wieku”

 • Ostrzeżenie

  Dodano: 12 grudnia 2010 r.

  Informujemy, że w tym roku nikt nie został upoważniony do roznoszenia opłatków po terenie parafii. Zwróćmy uwagę na to by nie nabywać opłatki niewiadomego pochodzenia

 • Ogłoszenia DA Przystań

  Dodano: 12 grudnia 2010 r.

  Duszpasterstwo Akademickie „Przystań” wraz z SARUEL-em (Salezjańskim Ruchem Ewangelizacyjnym) zaprasza wszystkich studentów w dniu: 18.12.br. na Adwentowy dzień skupienia, który odbędzie się w Otwocku pod Warszawą. Temat nad którym będziemy się pochylać to: „Nie bój się wziąć Maryi i Jezusa do siebie”. W programie: Msza św., konferencja, czas na osobista refleksję a także adoracja Najświętszego Sakramentu.

  Bliższe informacje i zapisy: ks. Janusz Kuskowski sdb – duszpasterz akademicki

 • Rekolekcje Adwentowe

  Dodano: 5 grudnia 2010 r.

  Dzisiejszą niedzielą rozpoczynamy Rekolekcje Adwentowe, które poprowadzi ks. Tomasz Zieliński salezjanin, kierownik Oratorium w Żyrardowie (w zastępstwie ks. Henryka Chibowskiego). Dziś nauki na każdej mszy św., w poniedziałek i wtorek o godz. 7.00, 8.00, 12.00, 18.00 i 19.30. Szkoły będą miały spotkanie wg. ustaleń: poniedziałek 9.30 – Sz. Muzyczna, wtorek o 10.45 Zespół Szkół nr 112, w środę o 9.00 Szkoła Podstawowa nr 30

 • Roraty

  Dodano: 5 grudnia 2010 r.

  Roraty w Bazylice codziennie o 7.00. Dzieci i młodzież zapraszamy we wtorki i czwartki o godz. 7.00 (po mszy św. drobna niespodzianka)

 • Opłatek i świece Wigilijnej Pomocy Dzieciom

  Dodano: 5 grudnia 2010 r.

  W zakrystii można nabywać opłatki oraz świece Wigilijnej Pomocy Dzieciom na stół wigilijny. W kiosku parafialnym możemy znaleźć wiele ciekawych książek i różnych drobiazgów, które mogą być ciekawym prezentem Bożonarodzeniowym.

 • I poniedziałek - modlitwa za Zmarłych polecanych w Wypominkach

  Dodano: 5 grudnia 2010 r.

  W I poniedziałek miesiąca – 6 grudnia o 17.30 różaniec z wypominkami za Zmarłych (od 1 – 30), a o 18.00 msza za wszystkich Zmarłych polecanych w tegorocznych wypominkach.

 • Kancelaria - nieczynna

  Dodano: 5 grudnia 2010 r.

  W dniach rekolekcji - kancelaria będzie czynna wyłącznie w godzinach popołudniowych (16.oo - 18.oo)

  8 grudnia - w uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP - KANCELARIA NIECZYNNA

 • 8 grudnia - Uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP

  Dodano: 5 grudnia 2010 r.

  W gazetce parafialnej możemy znaleźć deklarację Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego, którą można wypełnić i przynieść 8 grudnia, by na mszy sw. o godz. 18.00 uroczyście złożyć na ołtarzu swój dar modlitwy.

 • III Niedziela Adwentu

  Dodano: 5 grudnia 2010 r.

  W przyszłą niedzielę „Stowarzyszenie Pomocy Kościołowi w potrzebie” przed kościołem będzie rozprowadzać dekoracje świąteczne, z których dochód będzie przeznaczony na wsparcie działań Stowarzyszenia.

 • Konkurs Rodzinnych Szopek Bożonarodzeniowych

  Dodano: 5 grudnia 2010 r.

  Wraz z Rycerzami Kolumba ogłaszamy konkurs Rodzinnych Szopek Bożonarodzeniowych. Forma dowolna, czas dostarczenia do IV Niedzieli Adwentu (19.12), rozstrzygnięcie przy udziale wszystkich parafian w Niedzielę Świętej Rodziny (26.12). Trzy najlepsze szopki zostaną nagrodzone. Nie zabraknie też pewnie wyróżnień

 • ZAPOWIEDZI wydarzeń

  Dodano: 5 grudnia 2010 r.

  Już dziś informujemy o dwu wydarzeniach w najbliższym czasie:

  1*  14 grudnia o 17.30 Nabożeństwo w intencji Prześladowanych Chrześcijan w Ziemi Świętej. Po mszy spotkanie z członkami Stowarzyszenia Pomocy Kościołowi w potrzebie

  2*  16. grudnia o 18.00 msza w int. Ojca św. JP II, a po niej w Sali Teatralnej spotkanie z panem prof. Jerzym Robertem Nowakiem pod tytułem „Dlaczego warto kochać historię Polski”. Już dziś serdecznie zapraszamy.

 • Nowenna do Bożego Narodzenia

  Dodano: 1 grudnia 2010 r.

  Od czwartku 16 grudnia o godz. 17.30 zapraszamy codziennie na Nowennę do Bożego Narodzenia

Liturgia

Dekret Arcybiskupa Henryka Hosera

Tygodnik Idziemy

Tygodnik Gość Niedzielny

Radio Warszawa 106,2 FM
Kontakt
Nasza parafia
ul. Kawęczyńska 53
03-775 Warszawa
 (+48) 22 818-65-51 (centrala)
 (+48) 22 619-58-03 (kancelaria)
email:  kancelaria.nsj@gmail.com
Ogłoszenia parafialne
Msze święte
Nabożeństwa
Kancelaria
Kontakt