roku.
Strona główna | Kontakt

Ogłoszenia parafialne/Aktualności

«  Archiwum aktualności - listopad 2018 »

archiwum

 • Jedziemy do Medjugorje

  Dodano: 26 listopada 2018 r.

  Jedziemy do Medjugorje do Królowej Pokoju na rocznicę objawień z możliwością uczestnictwa w Marszu Pokoju!

  Rekolekcje w drodze poprowadzi: ks. Jacek Szewczyk SDB – min. będziemy rozważać to jak dobrze przygotowywać się do spowiedzi generalnej.

  Termin: 22-29 czerwiec 2019r.

  Miejsce wyjazdu i powrotu: Warszawa, Sanktuarium Najświętszego Serca Jezusa, ul. Kawęczyńska 53 (plac przed kościołem).

  Cena za osobę: 600 złotych i 250 euro

  Zawiera: transport autokarem, zakwaterowanie (7 noclegów), wyżywienie (śniadania i obiadokolacje każdego dnia), wszelkie wycieczki fakultatywne, wszelkie wstępy, opłaty za przewodników lokalnych, opłaty za tłumaczenia, za korzystanie z kaplic, opiekę duszpasterską, podatki, ubezpieczenie. Wszystko jest w cenie pielgrzymki. Nie będzie żadnych dodatkowych, niespodziewanych opłat.

  Zapisy do 25 stycznia 2019  TYLKO na podstawie wpłaty bezzwrotnego zadatku: 600 złotych/ osobę

  Ks. Jacek Szewczyk (w zakrystii Sanktuarium NSJ)

  Anna Wyka (annawyka81@gmail.com)

  Na nr konta:

  PKOBP 93 1020 1026 0000 1802 0296 2215

  tytułem: Nazwisko uczestnika + data pielgrzymki (np:Wyka22.06.2019)

   

  Po wpłacie zadatku należy wysłać  e-mail na adres: annawyka81@gmail.comz danymi:

  Imię+ Nazwisko+ adrese-mail+ NUMER PESEL (konieczny do ubezpieczenia)

   

  Pozostała kwota 250 euro będzie wpłacana w hotelu w Medjugorje

  Nie potrzeba paszportu czy wizy – wystarczy dowód osobisty!

  Pozostałe, szczegółowe informacje będą podane zapisanym uczestnikom

   

  Organizator: annawykafacebook.com/gospa81

  Opiekun duchowy: ks. Jacek Szewczyj SDB - tel. 668741699

   

  Ramowy Plan Wyjazdu

   

  DZIEŃ 1, Sobota (22.06)

  6:00 wyjazd spod kościoła w kierunku Medjugorje. Nocleg w stolicy Chorwacji- Zagrzebiu. Msza Święta, obiadokolacja, dla chętnych zwiedzanie miasta wieczorem.

  DZIEŃ 2, Niedziela (23.06)

  Śniadanie, wyjazd z Zagrzebia, przejazd do Medjugorje we wczesnych godzinach popołudniowych, zakwaterowanie i wspólne wyjście na Górę Objawień – miejsce szczególne, miejsce objawień Matki Bożej. Czas wolny. Obiadokolacja. Wieczorem uczestnictwo w  międzynarodowym programie modlitewnym. Spacer po Medjugorje z przewodnikiem, nocleg.

  DZIEŃ 3, Poniedziałek(24.06) – dla chętnych możliwość uczestnictwa w Marszu Pokoju!

  Śniadanie, a pośniadaniu wyjazd do miejsc szczególnie związanych z objawieniami Matki Bożej, później spacer po wiosce etnograficznej. Popołudniu powrót do Medjugorje i spotkanie z osobami związanymi z objawieniami w Medjugorje. Obiadokolacja a po niej międzynarodowy program modlitewny. Wieczorem wyjazd nawiedzanie pięknego typowo bałkańskiego miasteczka-Mostar.

  DZIEŃ 4, Wtorek(25.06)

  Śniadanie, po śniadaniu wyjazd do szczególnego miejsca związanego z objawieniami w Medjugorje - Tihaliny. Później kontemplacja przy wodospadach. Powrót na obiadokolację i uroczysty międzynarodowy, wieczorny program modlitewny. Możliwość całonocnej adoracji Najświetszego Sakramentu w kościele w Medjugorje.

  DZIEŃ 5, Środa(26.06)

  Śniadanie, a po nim wyjście na Górę Krzyża – Kriżevac. Po powrocie spotkanie z przepięknym dziełem powstałym z potrzeby serca dobrych ludzi, świadectwo, Msza Święta, konferencja, indywidualne błogosławieństwo, przygotowanie do przebaczenia, zrozumienia, modlitwa o pokój dla naszych rodzin, ojczyzny. Powrót do hotelu na objadokolację, czas wolny na odpoczynek, kontemplację, spowiedź, przemyślenia, modlitwę osobistą. Wieczorem wyjazd do uroczego Bałkańskiego miasta, położonego nad rzeką, którego starówka wpisana jest na listę UNESCO, zwiedzanie z przewodnikiem i czas wolny na spacery, chłonięcie klimatu Bałkanów. Powrót do Medjugorje późnym wieczorem

  DZIEŃ 6, (27.06)

  Śniadanie, po nim spotkanie-piękne świadectwo, dla chętnych uroczyste zawierzenie siebie, swojego życia Bogu przez Maryję i czas wolny w Medjugorje. Będzie to czas na osobiste SPOTKANIE I POŻEGNANIE z tym wyjątkowym miejscem, które jest warte tego aby choć chcieć je poznać i zrozumieć! Obiadokolacja i wieczorny program modlitewny. Po adoracji, późnym wieczorem będzie możliwość wspólnego wyjścia na Górę Objawień.

  DZIEŃ 7, Piątek(28.06)

  Śniadanie, po śniadaniu czas wolny, obiad i ostatnia w Medjugorje Msza Święta, a poniej wyjazd w drogę do Polski wzdłuż uroczego wybrzeża Chorwacji, plażowanie nad Adriatykiem nocleg i obiadokolacja w Zagrzebiu.

  DZIEŃ 8, Sobota(29.06)

  Przyjazd do Polski w godzinach popołudniowych (w zależności od korków około godziny 21:00). Wspólna Msza Święta na zakończenie pielgrzymki.

  *Program jest ramowy. Kolejność może ulec zmianie. Każdego dnia będziemy mieć możliwość uczestnictwa w międzynarodowym, wieczornym programie modlitewnym, który składa się z: Mszy Świętej, różańca, modlitwy o uzdrowienie duszy i ciała, i (w zależności od dnia tygodnia) animowanej Adoracji Najświętszego Sakramentu lub Krzyża świętego.

   

   

   

   

 • Ogłoszenia Duszpasterskie Uroczystość Chrystusa Króla 25 listopada 2018

  Dodano: 23 listopada 2018 r.

  JEZUSA CHRYSTUSA, KRÓLA WSZECHŚWIATA                                 25 listopada 2018

  OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

  1. Pan Jezus w godzinie swojej męki przyznaje, że jest Królem. Jego królestwo nie jest z tego świata. Ono przekracza wyobrażenia tego świata, tak samo jak Chrystus przekroczył granice życia i śmierci. Zmartwychwstając, zwyciężył śmierć i wstąpił do nieba, gdzie zasiada po prawicy Ojca. Bóg  Ojciec  powierzył Mu wieczne królowanie, a On zaprasza nas do uczestnictwa w Jego królestwie.

  2. Do końca listopada zapraszamy codziennie do wspólnej modlitwy z wypominkami za zmarłych o godz. 1730 w czwartek 29 listopada i w piątek 30 listopada wypominki o g. 1700.

  3. 29 listopada rozpoczniemy nowennę do Niepokalanej o g. 1730 nowenna będzie odprawiana w kaplicy Matki Bożej.

  4. Adoracja przy obrazie Serca Jezusowego od poniedziałku do czwartku od g. 1500 zakończenie ok. g. 1700, w piątek rozpoczęcie adoracji po mszy św. w samo południe.

  5. W pierwszą sobotę grudnia Msza św., o g. 800 intencja  mszy św. wynagradzająca Niepokalanemu Sercu Maryi za grzechy nasze i świata całego.  Po wieczornej mszy św. różaniec przy wystawionym Najświętszym Sakramencie.

  6. Za tydzień rozpoczyna się nowy rok liturgiczny i okres Adwentu – czas radosnego oczekiwania na przyjście Pana. Podczas mszy św. odprawianych w Bazylice poświęcenie opłatków na stół wigilijny. Będziemy również mogli nabywać świece Caritasu.

  7. Niech Chrystus króluje w sercach solenizantów i jubilatów tego tygodnia.

  8. Zachęcamy do czytania i nabywania prasy katolickiej.

  9. Bóg zapłać za ofiary składane dziś na tacę i przekazywane na konto naszej parafii. Bóg zapłać za ofiary składane od rodzin na wykonanie nagłośnienia w Bazylice Wszystkim za wszelkie dobro Staropolskie Bóg zapłać.

   

 • Msza dziękczynna po pielgrzymce na Jasną Górę

  Dodano: 20 listopada 2018 r.

  Reakcje pielgrzymów, jakie do nas docierają, świadczą, że wspólne dziękczynienie parafian na Jasnej Górze za czerwcowy dar nawiedzenia Bazyliki NSJ przez kopię cudownego obrazu Matki Bożej Częstochowskiej i wyniesienie Bazyliki do godności Sanktuarium NSJ było inicjatywą potrzebną oraz mocno przeżywaną w duchu wiary i braterskiej jedności. Z tym większą zatem radością zapraszamy do Bazyliki na dziękczynną Mszę św. 28 listopada (środa) o godz. 18.00. Podziękujemy wtedy  dobremu Bogu za wszelkie dobro, jakiego doświadczyli uczestnicy tego wyjazdu oraz poprosimy Matkę Bożą, by takie właśnie wydarzenia umacniały naszą wiarę i więzi z Kościołem.

  W zakrystii są do odbioru (bezpłatnie) niektóre fotografie z tej pielgrzymki. Istnieje również możliwość skopiowania całego wszystkich zdjęć w formie elektronicznej po dostarczeniu pendrive’a. Tym zajmuje się nasz wikary. Przy tej okazji informujemy, że są również zdjęcia z poprzednich pielgrzymek: do Włocławka, Fatimy i Rzymu.

 • Wigilia pielgrzymów

  Dodano: 20 listopada 2018 r.

  Pozytywne doświadczenia z ubiegłego roku oraz pozytywne zainteresowanie sympatyków pielgrzymek z naszej Bazyliki przekonały nas do zorganizowania wieczoru wigilijnego dla osób uczestniczących w pielgrzymkach organizowanych przez naszą parafię. Będzie miał on miejsce w sobotę 15 grudnia. Rozpoczniemy go Mszą św. o godz. 18.00, a potem w salach oratorium przełamiemy się opłatkiem, złożymy sobie życzenia i przy skromnym poczęstunku podzielimy się wrażeniami z naszych wyjazdów.

  Ze względów organizacyjnych prosimy o wcześniejsze zgłoszenie swego udziału oraz wpłatę 20 zł na zakup produktów i przygotowanie symbolicznej wieczerzy.

 • Petersburg – pielgrzymka dla II grupy

  Dodano: 20 listopada 2018 r.

  10 czerwca 2019 r. wyruszy z Bazyliki NSJ do Petersburga  ll grupa pielgrzymów. W ten sposób chcemy odpowiedzieć na pragnienia wielu chętnych, dla których nie znalazło się miejsce w l grupie.Będziemy realizować ten sam program i zwiedzać te same obiekty jakie są w planach p;ielgrzymkowych dla grupy l. Podobnie jest z kosztami. Zapoznać się z tym można wybierając na stronie internetowej link: http://bazylika.salezjanie.pl/index.php?pokaz=ogloszenia#id_1247

  Są jeszcze wolne miejsca na ten wyjazd. Zgłoszenia przyjmujemy w zakrystii, telefonicznie  wikary ( 504 778 503) lub bezpośrednio w biurze organizującym wyjazd – 600 090 231 (Zygmunt Grochowski)

 • Sankt Petersburg – białe noce

  Dodano: 20 listopada 2018 r.

  Zapowiadana od jakiegoś czasu pielgrzymka z Bazyli NSJ  do Sankt Petersburga zaczyna przybierać coraz bardziej realne kształty. Otrzymaliśmy już od biura organizującego wyjazd propozycje ramowe programu i kosztów. I tak:

  2 czerwca – niedziela

  Godz. 6.00 - zbiórka uczestników na placu ks. Lauferskiego przed Bazyliką

  Godz. 6.30 – wyjazd przez Łomżę i Kowno do Resekre (Łotwa)

  Godz. 19.00 – planowany przyjazd do Resekre. Zakwaterowanie, kolacja, nocleg.

  3 czerwca – poniedziałek

  Godz. 7.30 – śniadanie i odjazd z Resekre do Sankt Petersburga. Po drodze zatrzymujemy się w Pskowie na zwiedzanie m. in. twierdzy obleganej przez Stefana Batorego podczas wyprawy inflanckiej.

  Godz. 19.00 – planowany przyjazd do Petersburga, zakwaterowanie w hotelu i obiadokolacja.

  4 czerwca – wtorek

  Godz. 9.00 – po śniadaniu autokarowa wycieczka połączona ze zwiedzaniem twierdzy Pietropawłowskiej ze znajdującym się w niej soborem, następnie sobór Isakowski i inne pomniki, kościoły oraz zabytki.

  Godz. 16.00 – przyjazd do hotelu – obiadokolacja – czas wolny do wykorzystania np. na spacer po mieście w białą noc.

  5 czerwca – środa

  Godz. 8.30 – śniadanie

  Godz. 9.00 – wyjazd do Ermitażu. Do zwiedzania jest 400 sal o długości 25km, z dziełami najsłynniejszych malarzy świata. Po powrocie do hotelu czas wolny. Chętni, mogą komunikacją miejską zwiedzić Peterhof ze słynnymi fontannami.

  6 czerwca - czwartek

  Godz. 8.00 – śniadanie

  Godz. 8.30 – odjazd do Carskiego Sioła i zwiedzanie pałacu Katarzyny II i pałacu w Pawłowsku.

  Godz. 17.00 – planowany powrót do hotelu, obiadokolacja, czas wolny

  7 czerwca - piątek

  Godz. 7.30 – odjazd do Kowna. Zakwaterowanie. Kolacja.

  8 czerwca - sobota

  Godz. 8.00 – śniadanie i zwiedzanie miasta: Starówka, katedra, dom Perkuna, szkoła w której uczył się a. Mickiewicz i inne obiekty.

  Godz. 12.00 – odjazd do Polski

  Godz. 21.00 –planowane przybycie do Warszawy.

  Świadczenia: autokar klasy Lux, piloci i przewodnicy, wyżywienie zgodnie z programem, ubezpieczenie NNW i KL, hotele 3-gwiazdkowe – pokoje 2-osobowe z łazienką i TV.

  Opłaty: 700 zł (wpłata w Polsce) + 260€ (wpłata na miejscu). Na koszt własny opłacamy wstęp do muzeów. W związku z inflacją ceny mogą ulec zmianie. Ostateczną kalkulację podamy w grudniu.

  Konieczny jest paszport ważny przynajmniej na 180 dni. Koszt wizy 410 zł.

  Codziennie będzie możliwość skorzystania ze Mszy św. i programu duchowego uzależnionego od czasu i innych okoliczności.

  Pełne i szczegółowe informacje będą podawane na spotkaniach organizacyjnych.

  Organizator: Zyg-gro – tel. 600 090 231, opiekun duchowy – ks. Krzysztof Jakubowski – tel. 504 778 503

 • Msza dziękczynna pielgrzymów do Rzymu

  Dodano: 12 listopada 2018 r.

  Uczestników pielgrzymki do Rzymu zainteresowanych Mszą dziękczynną za wszelkie dobro, jakim Bóg nas obdarzył podczas tego wyjazdu, informujemy, że taka Msza będzie odprawiona w naszej Bazylice dnia 21 listopada o godz. 18.00. Chętnych i dysponujących wolnym czasem zapraszamy do udziału w  Niej, a tych, którym życiowe powody uniemożliwiają przybycie do Bazyliki prosimy o duchową jedność.

  Z kolei zainteresowani materiałem fotograficznym z tej pielgrzymki powinni dostarczyć wikaremu pendrive’a z wolnym miejscem ok. 2 GB dla skopiowania zdjęć.

 • Ogłoszenia Duszpasterskie XXXII Niedziela zwykła 11 listopada 2018

  Dodano: 10 listopada 2018 r.

  TRZYDZIESTA DRUGA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU                             11 listopada 2018

  OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

  1. Przeżywamy XXXII niedzielę zwykła w ciągu roku liturgicznego.

  2. Święto stulecia odzyskania niepodległości naszej Ojczyzny skłania nas do wyrażenia wielkiego dziękczynienia Panu Bogu za Jego opiekę nad Polską i jednocześnie do dalszej wytrwałej modlitwy za Ojczyznę.3. Codziennie w listopadzie o godz. 1730 modlimy się za zmarłych polecanych w wypominkach.

  4. We wtorek i środę nie będzie adoracji Najświętszego Sakramentu. W naszej parafii poprowadzi rekolekcje O.  John Boshobora. Rozpoczęcie spotkania o g. 1000.

  5. Uczestnikom parafialnego dziękczynienia na Jasnej Górze za dar nawiedzenia naszej parafii w kopii Jej cudownego wizerunku jasnogórskiego przypominamy, że autokary odjeżdżają o godz. 7.00 z placu ks. Lauferskiego przed Bazyliką w sobotę – 17 listopada. Koszt wynosi 60 zł od osoby. Prosimy o uzupełnienie danych do ubezpieczenia i uregulowanie opłat. Dokładna informacja o tym wyjeździe znajduje się na stronie internetowej parafii.

  6. Jutro kancelaria parafialne nie będzie czynna. Losowe sprawy można będzie załatwić z księdzem  dyżurnym po mszach św. odprawianych w Bazylice.

  7. Niech Pan Jezus otacza swoją opieką solenizantów i jubilatów rozpoczynającego się tygodnia.

  8. Zachęcamy do czytania i nabywania prasy katolickiej.

   

   

 • O. John Bashobora w Bazylice i Sanktuarium NSJ w Warszawie

  Dodano: 7 listopada 2018 r.

  O. John Bashobora w Warszawie

  13-14 listopada 2018, Bazylika Najświętszego Serca Jezusowego, ul. Kawęczyńska 53

  Parafia Najświętszego Serca Jezusowego w Warszawie zaprasza w terminie 13 i 14 listopada na spotkania z o. Johnem Bashoborą.

  W Bazylice NSJ przy ul. Kawęczyńskiej 53 we wtorek i w środę, o godz. 10.00 o. John wygłosi konferencje, a o 12.00 będzie miała miejsce Msza Święta połączona z modlitwą o uzdrowienie.

  Zapraszamy tych, którzy brali udział w rekolekcjach Jezus na stadionie oraz wszystkich chętnych do wspólnej modlitwy.

 • Ogłoszenia Duszpasterskie XXXI Niedziela zwykła 04. 11. 2018

  Dodano: 3 listopada 2018 r.

  TRZYDZIESTA PIERWSZA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU                         4 listopada 2018

  OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

  1. Przeżywamy XXXI niedzielę w ciągu roku liturgicznego.

  2. Spotkanie Kół Żywego Różańca o godz. 1700 w kaplicy Matki Bożej Wspomożycielki Wiernych. O godz. 1730 Różaniec za zmarłych połączony z wypominkami.

  3. W środę zapraszamy na mszę św. o godz. 1800. połączoną z nowenną do Matki Bożej Wspomożycielki Wiernych.

  4. Za tydzień, w niedzielę, 11 listopada, przypada 100. rocznica odzyskania przez naszą Ojczyznę niepodległości po 123 latach niewoli pod zaborami. Obchodzimy Dzień Niepodległości.

  5. Zachęcamy do adoracji Najświętszego Sakramentu w naszej bazylice i sanktuarium, od poniedziałku do piątku. Adoracje rozpoczynamy od poniedziałku do czwartku o godz. 15oo – 1715 i w piątek adorację rozpoczynamy po mszy św. o godz. 1200 do godz. 1715. Ofiarujmy w tym tygodniu naszą adorację w intencji naszej ojczyzny za uzyskaną niepodległość.

  6. Przypominamy, że jeszcze do czwartku włącznie można ofiarować odpust zupełny za dusze w czyśćcu cierpiące pod warunkiem nawiedzenia cmentarza i modlitwy za zmarłych. Codziennie także modlimy się za zmarłych polecanych w wypominkach o godz. 1730.

  7. Jubilatom i solenizantom tego tygodnia życzymy, aby na co dzień doświadczali Bożej miłości.

  8. Zachęcamy do nabywania prasy katolickiej.

Liturgia

Dekret Arcybiskupa Henryka Hosera

Tygodnik Idziemy

Tygodnik Gość Niedzielny

Radio Warszawa 106,2 FM
Kontakt
Nasza parafia
ul. Kawęczyńska 53
03-775 Warszawa
 (+48) 22 818-65-51 (centrala)
 (+48) 22 619-58-03 (kancelaria)
email:  kancelaria.nsj@gmail.com
Ogłoszenia parafialne
Msze święte
Nabożeństwa
Kancelaria
Kontakt