roku.
Strona główna | Kontakt

Ogłoszenia parafialne/Aktualności

«  Archiwum aktualności - listopad 2015 »

archiwum

 • Konferencja przed chrztem

  Dodano: 28 listopada 2015 r.

  2 grudnia na godz 1900 zapraszamy chrzestnych i rodziców, którzy planują chrzest dla swoich dzieci w grudniu br., na katechezę przed chrztem. Kaatecheza będzie w sali parafialnej 131, wejście przez portiernię domu zakonnego. Korzystając z katechezy przed chrztem w innych parafiach należy poprosić o potwierdzenie udziału.

 • Ogłoszenia Duszpasterskie Pierwsza Niedziela Adwentu 29. 11. 2015 r.

  Dodano: 25 listopada 2015 r.

  PIERWSZA NIEDZIELA ADWENTU                                                 29 listopada 2015

  OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

  1. Dziś przypada pierwsza niedziela Adwentu i nowego roku kościelnego, który będziemy przeżywać w Polsce pod hasłem: „Nowe życie w Chrystusie”    . Adwent to czas świętego i radosnego oczekiwania na spotkanie ze Zbawicielem w święta Bożego Narodzenia i w dniu ostatecznym. W dniu dzisiejszym rozpoczęcie nowenny do Niepokalanej, która będzie odprawiana w kaplicy o godz. 1730.

  2. W dni powszednie Adwentu o godz. 700 „roraty”, czyli Msza Święta wotywna o Matce Bożej. Maryja jest dla nas wzorem przygotowania się na przyjście Pana Jezusa. Zachęcamy do licznego udziału w „roratach”, a rodziców prosimy, by pomogli swoim dzieciom wykonać lub nabyć lampiony adwentowe i w miarę swoich możliwości zechcieli towarzyszyć im w drodze do kościoła. Roraty dla dzieci i młodzieży we wtorek i czwartek o godz. 700.

  3. W tym tygodniu przypadają: pierwszy czwartek, pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca. W pierwszy czwartek modlimy się o nowe powołania kapłańskie zakonne i misyjne. W pierwszy piątek okazja do spowiedzi na wszystkich mszach św. Msza św. wynagradzająca za grzechy o godz. 800 i 1800. Kapłani udadzą się do chorych z posługą sakramentalną w piątek o godz. 800

  4. W sobotę Msza św. o godz. 800  ku czci Niepokalanego Serca Najświętszej Maryi Panny. Zapraszamy na wieczór różańcowy przy Wystawionym Najświętszym Sakramencie po Mszy św. wieczornej.

  5. Składamy serdeczne "Bóg zapłać" wszystkim osobom świeckim, które podejmują się wykonywania czytań podczas Mszy św. pod nieobecność ministrantów. Ich uwadze polecamy styczeń i grafik na ten miesiąc, na którym mogą zadeklarować swoją posługę. Zapraszamy do tej posługi osoby sprawnie czytające i mające wolę aktywnie uczestniczyć we Mszy św.

  6. W przyszłym roku nasza parafia organizuje pielgrzymkę do sanktuarium Najświętszego Serca Pana Jezusa w Paray-le Monial we Francji. W tamtejszym klasztorze sióstr wizytek św. Małgorzata Maria Alacoque podczas tzw. czterech wielkich objawień otrzymała wskazania dotyczące kultu Serca Pana Jezusa. W tym roku obchodziliśmy 250-rocznicę tego kultu, a nasza Bazylika na tę okazję otrzymała przywilej Roku Serca Jezusowego. Pielgrzymka do Paray-le-Monial umożliwia nie tylko poznanie miejsca objawień, ale może być duchowym doświadczeniem tej niezwykłej łaski i umocnieniem osobistej miłości do Serca Pana Jezusa, patronującego naszej Bazylice. Termin pielgrzymki - od 29 maja do 5 czerwca przyszłego roku - daje okazję do przeżycia uroczystości Najświętszego Serca Pana Jezusa w miejscu, z którego Pan Jezus osobiście upomniał się o nabożeństwo do Jego Serca. Chcemy również nawiedzić rodzinne strony św. Jana Bosko we Włoszech oraz tzw. bawarską Jasną Górę, czyli sanktuarium Matki Bożej w Altötting. Koszt 8-dniowej pielgrzymki wynosi 1700 zł i 15 euro od osoby. Więcej szczegółów znajduje się na stronie internetowej i w gazetce parafialnej.

  7. Za tydzień, w drugą niedzielę Adwentu, przypada Dzień Modlitw za Kościół na Wschodzie. W kościele odbędzie się zbiórka do puszek na Fundusz Pomocy temuż Kościołowi.

  8. Zachęcamy do nabywania prasy katolickiej, opłatków i świec wigilijnych w zakrystii.

 • Ogłoszenia Duszapasterskie - Uroczystość Chrystusa Króla

  Dodano: 21 listopada 2015 r.

   JEZUSA CHRYSTUSA, KRÓLA WSZECHŚWIATA                               22 listopada 2015

  OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

   

  1. Dziś – uroczystość Jezusa Chrystusa, Króla Wszechświata. Ustanowił ją papież Pius XI w 1925 roku i polecił obchodzić ją w ostatnią niedzielę października. Po Soborze Watykańskim II przeniesiono ją na ostatnią niedzielę roku liturgicznego, aby zwrócić uwagę na to, że Pan Jezus objawi w pełni swoją władzę królewską w dniu ostatecznym, gdy przyjdzie sądzić żywych i umarłych.

  2. Dzisiejsza niedziela jest ostatnią niedzielą roku liturgicznego, który przeżywaliśmy pod hasłem: „Nawróćcie się i wierzcie w Ewangelię”. Za tydzień – pierwsza niedziela Adwentu nowego roku liturgicznego, któremu przyświecać będzie hasło: „Nowe życie w Chrystusie”.

  3. W środę  o godz. 1800  – nowenna do Matki Bożej Wspomożenie Wiernych, podczas sprawowanej – Mszy Świętej wieczornej.

  4. W dniu 29 listopada rozpoczniemy nowennę do uroczystości Niepokalanej. Nowenna będzie odprawiana w kaplicy o g. 1730. Z tej też racji wypominki za zmarłych w listopadzie będą czytane do 29 i 30 listopada o godz. 1700.

  5. W przyszłą niedzielę rozpoczniemy Adwent, czas radosnego oczekiwania na przyjście Pana. Roraty w Bazylice codziennie o 700.  Dzieci i młodzież zapraszamy we wtorki i  czwartki o g. 700 . Rekolekcje – Adwentowe w naszej parafii odbędą się w od 13 grudnia do 16 grudnia 2015 r. Rekolekcje będzie głosił ks. Henryk Boguszewski salezjanin z Moskwy.

  6. Zbliżają się „ święta Miłości”, Boże Narodzenie. Dzisiaj i w następną niedzielę przy wyjściu z Kościoła zbierane są do puszek ofiary, za które zostaną zakupione paczki świąteczne dla dzieci najbiedniejszych z naszej parafii. Za ofiary składam gorące Bóg zapłać!

  7. Również w następną niedzielę poświęcenie opłatków na stół wigilijny. Będzie możliwość nabywania ich w zakrystii po każdej Mszy św.

  8. Zachęcamy do nabywania prasy katolickiej.

 • Pielgrzymka do źródeł kultu Serca Pana Jezusa

  Dodano: 21 listopada 2015 r.

  Już przyjmujemy zapisy na przyszłoroczną  (w dn. 29.05-5.06 2016 r.) pielgrzymkę do Paray-le-Monial we Francji. To tutaj w klasztorze sióstr wizytek, w latach 1673 - 1689 siostra Małgorzata Maria Alacoque  otrzymała dar wizji i objawień związanych z tajemnicami Serca Pana Jezusa, które stały się podstawią dzisiejszego kultu Serca Jezusowego.

  Obecnie oddając cześć Sercu Zbawiciela najczęściej odwołujemy się do dwóch z czterech wielkich wizji mistycznych św. Małgorzaty. Podczas drugiej z 1674 r., Pan Jezus ukazując mistyczce swoje zranione serce na tronie z płomieni, otoczone cierniami i z krzyżem na szczycie prosił ją o spowiedź i Komunię św. wynagradzającą w I piątki miesiąca. Z kolei czwarta wizja w oktawie Bożego Ciała w 1675 r., zawierała prośbę Chrystusa, by w piątek po oktawie Bożego Ciała obchodzono święto Najświętszego Serca Pana Jezusa, a wierni przystąpili tego dnia do spowiedzi i Komunii św. oraz złożyli uroczysty akt wynagradzający przed wystawionym Najświętszym Sakramentem.

  Patron naszej Bazyliki, 250-lecie kultu Serca Jezusowego oraz kończony się Rok Serca Jezusowego w Bazylice, to tylko jedne z wielu ważnych powodów, by z Bazyliki NSJ pielgrzymować do Sanktuarium Najświętszego Serca Jezusowego w Paray-le-Monial.

  Oprócz francuskiego sanktuarium Serca Jezusowego chcemy nawiedzić bliskie salezjanom strony rodzinne św. Jana Bosko, tzw. bawarską Jasną Górę czyli sanktuarium Matki Bożej w Altötting.

  Szczegółowy program naszego pielgrzymowania jest następujący:

  Dzień 1:

   Wyjazd z Warszawy  w  godz. porannych, przejazd na nocleg tranzytowy w rejonie granicy

   czesko-  austriackiej (Klatovy),  obiadokolacja

  Dzień 2:

  Przejazd przez Austrię i Niemcy – Altötting ( sanktuarium maryjne), nocleg w rejonie Rosenheim, obiadokolacja

  Dzień 3:

  Przejazd przez Alpy  - przełęcz Brenner – Werona : Piazza delle Erbe, grobowiec Scaligierich, Dom Julii, przyjazd na nocleg w rejonie Werony , obiadokolacja

  Dzień 4: 

  Werona - Turyn : salezjański klasztor Valdocco z grobem św. Jana Bosco -  Superga – Panteon królewski -  Colle Don Bosco miejsce narodzin św. Jana Bosco, nocleg w rejonie Turynu , obiadokolacja

  Dzień 5

  Turyntunel pod Mont Blanc – Ars: parafia św. Jana Vianney'a – Paray le Monial: sanktuarium Najśw. Serca Pana Jezusa, obiadokolacja          

   Dzień 6:

   Paray le Monial – Taize’ ( wspólnota ekumeniczna) – Miluza ( katedra), obiadokolacja

   Dzień 7:

  Miluza – Praga ( spacer po Starym Mieście),obiadokolacja

  Dzień 8:

  Praga -  przyjazd do Warszawy  w godz. wieczornych

  Koszt pielgrzymki wynosi 270€ + 600 zł i obejmuje:

  -  przejazd autokarem klasy Lux

  -  7 noclegów w hotelach ,pokoje 2-3 osobowe z łazienkami

  -  7 śniadań  i 7 obiadokolacji

  -  ubezpieczenie KL i NW

  - opiekę pilota

  Cena nie obejmuje wstępów do obiektów, opłat wjazdowych do miast, na które potrzeba ok. 15 euro. Koszty zostały skalkulowane dla grupy 44-osobowej. Przy grupie mniejszej koszty na osobę mogą wzrosnąć.

  Zgłoszenia na pielgrzymkę przyjmujemy w kancelarii i w zakrystii Bazyliki po nabożeństwach.

 • Spotkanie rodziców przed I Komunią św.

  Dodano: 15 listopada 2015 r.

 • ogłoszenia Duszpasterskie 15 listopad 2015 r.

  Dodano: 13 listopada 2015 r.

  TRZYDZIESTA TRZECIA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU                      15 listopada 2015

  OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

   

  1. Dziś – trzydziesta trzecia niedziela w ciągu roku.

  2. Salezjanie współpracownicy zapraszają na program słowno-muzyczny Z RÓŻAŃCEM NA DOBRE I NA ZŁE - różaniec w poezji i pieśniach. Spotkanie odbędzie się dzisiaj (15,XI) o godz. 17.00 w kawiarence pod Aniołami  w oratorium.

  3. Dziękczynna Msza sw. za pielgrzymkę na Jasną Górę i do Leśniowa będzie odprawiona 16 listopada (poniedziałek) o godz. 18.00. Jest to również dobra okazja, by podziękować Bogu za cały sezon pielgrzymkowy, w którym odwiedziliśmy wiele rożnych miejsc świętych. Do udziału w tej Mszy św. zapraszamy więc szczególnie tych, którzy korzystali z naszych pielgrzymkowych propozycji.

  4. W środę przypada wspomnienie bł. Karoliny Kazkówny, dziewicy i męczennicy, patronki Ruchu Czystych Serc, która zginęła 18 XI 1914 roku, broniąc cnoty czystości i godności kobiety. U nas – nowenna do Matki Bożej Wspomożycielki Wiernych o godz. 1800.

  5. W sobotę – wspomnienie Ofiarowania Najświętszej Maryi Panny i Światowy Dzień Życia Kontemplacyjnego. Podczas sobotnich Mszy Świętych będziemy polecać Panu Bogu siostry klauzurowe, które swoje życie poświęcają przede wszystkim modlitwie w intencjach Kościoła i świata, a więc i za nas tu zgromadzonych. Również tego dnia swój dzień imienin obchodzi nasz Pan Janusz Bielecki – organista. Wieczorem w jego intencji będzie sprawowana Msza św. będziemy  prosić dobrego Boga o potrzebne łaski w życiu osobistym, rodzinnym i zawodowym.

  6. Za tydzień – ostatnia niedziela roku liturgicznego, a zarazem uroczystość Jezusa Chrystusa, Króla Wszechświata.

  7. Zachęcamy do nabywania prasy katolickiej.

   

 • Romeo i Julia - historia prawdziwa

  Dodano: 11 listopada 2015 r.

  Scena Młodzieżowa Teatru Oratorium przy Bazylice Najświętszego Serca Jezusowego zaprasza na premierę sztuki "Romeo i Julia - historia prawdziwa". Sztukę będzie wystawiona 19 listopada w sali teatralnej oratorium o godz. 17.00. Wstęp wolny.

  Godzinny spektakl nawiązuje do historii tragicznej miłości, chociaż akcja sztuki została przeniesiona do realiów współczesnej Pragi z okolic Bazaru Różyckiego. Pastisz i poczucie humoru młodych aktorów w połączeniu z improwizowanymi partiami akcji tworzą jedyny w swoim rodzaju klimat zabawy przeplatanej z poważnymi treściami Komediowy charakter znajduje nieoczekiwane zakończenie w postaci... nadprzyrodzonej ingerencji dobrego anioła.

  Organizatorami tej inicjatywy są: Grupa Hope 4 Street (Anna Schmidt, Jacek Schmidt), Jacek Witaszczyk (Teatr Oratorium) i ks. Sławomir Szczodrowski, kierownik Oratorium św. Jana Bosko.

 • Ogłoszenia Duszpasterskie 08 listopad 2015 r.

  Dodano: 7 listopada 2015 r.

  TRZYDZIESTA DRUGA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU                        8 listopada 2015

  OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

  1. Dziś – trzydziesta druga niedziela w ciągu roku i VII Dzień Solidarności z Kościołem Prześladowanym, obchodzony w drugą niedzielę listopada od 2009 roku. Swoimi modlitwami i ofiarami finansowymi pospieszmy w tym roku z pomocą wyznawcom Chrystusa prześladowanym za wiarę w Syrii. Ofiary składamy do puszek przed Kościołem.

  2. Jutro – święto rocznicy poświęcenia Bazyliki Laterańskiej, która jest katedrą biskupa Rzymu czyli papieża. Przy tej okazji pomyślmy o naszym posłuszeństwie nauczaniu papieskiemu i o naszej modlitwie w intencji widzialnej głowy Kościoła.

  3. W środę – 97. rocznica odzyskania przez Polskę niepodległości. U nas o godz. 1800 nowenna do Matki Bożej Wspomożycielki Wiernych, odprawiana w czasie – Mszy Świętej dziękczynno-błagalna w intencji naszej Ojczyzny.

  11 listopadapo Mszy Św. o godzinie 12.00 z okazji Święta Niepodległości parafialny klub „Zew Michałowa” zaprasza do kawiarenki pod Aniołami na patriotyczny program słowno-muzyczny pt. „Drogi do niepodległości”. Spotkanie odbędzie się w klimacie kawiarnianym maksymalnie do godziny czasu. Serdecznie zapraszamy.

  4. Wolontariusze ŚDMorganizują warsztaty z kreatywności. Warsztaty mają pomóc nauczyć się jak ciekawie można wykorzystać rzeczy, które mamy do tworzenia sztuki, ciekawych zabaw i gier dla młodych ludzi, a ponadto są pomocą w przygotowaniach programu przyjęcia gości w ramach ŚDM. Zapraszamy wszystkich chcących odkryć własne talenty oraz nauczyć się jak tworzyć proste i ciekawe rzeczy. Warsztaty mają mieć cykl 5 spotkań. Pierwsze zajęcia odbędą się w parafialnej kawiarence we wtorek 10 listopada o godzinie 19.00.

  5. Bierzmowani - Spotkanie dla kandydatów do bierzmowania odbędzie się 18 listopada o godzinie 19.00.

  6. Zachęcamy do nabywania prasy katolickiej.

 • Gloria Victis

  Dodano: 1 listopada 2015 r.

Liturgia

Dekret Arcybiskupa Henryka Hosera

Tygodnik Idziemy

Tygodnik Gość Niedzielny

Radio Warszawa 106,2 FM
Kontakt
Nasza parafia
ul. Kawęczyńska 53
03-775 Warszawa
 (+48) 22 818-65-51 (centrala)
 (+48) 22 619-58-03 (kancelaria)
email:  kancelaria.nsj@gmail.com
Ogłoszenia parafialne
Msze święte
Nabożeństwa
Kancelaria
Kontakt