roku.
Strona główna | Kontakt

Ogłoszenia parafialne/Aktualności

«  Archiwum aktualności - listopad 2014 »

archiwum

 • ŚDM - Wolontiat

  Dodano: 30 listopada 2014 r.

  W poniedziałek - 1 grudnia 2014 roku o godzinie 19.00 - odbędzie się pierwsze spotkanie wolontariuszy ŚDM z naszej parafii. Zapraszamy wszystkich zapisanych i zdeklarowanych wolontariuszy oraz wszystkich, którzy jeszcze się nie zgłosili.

  Spotkanie odbędzie się w kawiarence parafialnej - na dole obok Oratorium. Na spotkaniu zostanoą przedstawione ogólne założenia wolontariatu ŚDM i zawiązana zostanie wspólnota wolontariuszy i Oazy - Ruchu Światło Życie. Spotkanie poprowadzą koordynatorzy wolontariuszy Adrian Kubacki i Daniel Karski (członkowie sztabu ŚDM w NSJ), obaj są związani ze środowiskiem wolontariuszy i "młodego" Kościoła. Zapraszamy wszystkich chętnych!!

 • ŚDM

  Dodano: 25 listopada 2014 r.

   

  Światowe Dni Młodzieży to coroczne spotkania młodych katolików, odbywające się we wszystkich diecezjach świata. Każdego roku obchodzone są one w Niedzielę Palmową, a co kilka lat mają wymiar międzynarodowy – młodzi z całego świata spotykają się wówczas w wybranym miejscu w czasie letnich wakacji, by pod przewodnictwem Ojca Świętego, wraz ze swoimi duszpasterzami wyznawać wiarę w Jezusa Chrystusa, w tej wierze wzrastać i umacniać się.

  Spotkania międzynarodowe ŚDM przebiegają dwuetapowo: najpierw pielgrzymi z różnych części świata przyjeżdżają do wszystkich diecezji danego kraju-gospodarza (ŚDM 2016 będą w Polsce), gdzie przeżywają tzw. "Dni w Diecezjach", a następnie udają się do miasta wyznaczonego na spotkanie z Papieżem i tam przez kolejne dni biorą udział w tzw. ‘Wydarzeniach Centralnych’, które w 2016 roku odbędą się w Krakowie.

  Podczas Dni w Diecezjach w naszej parafii Najświętszego Serca Jezusa w dniach od 19 do 26 lipca 2016 roku będziemy gościć około 150 pielgrzymów z różnych stron świata, choć najprawdopodobniej będą to pielgrzymi z Brazylii.

  W ramach przygotowań do ŚDM w poniedziałek - 24 listopada b.r. o godzinie 19.00 w naszej parafialnej kawiarence odbyło się pierwsze spotkanie osób, które chcą tworzyć sztab kierujący przygotowaniami do Światowych Dni Młodzieży w naszej parafii. Sztab ukonstytułował się i mamy nadzieję, że z kopyta rozpocznie swoją działalność. O pracach i propozycjach sztabu będziemy na bierząco informowani przez stronę internetową, gazetkę niedzielną, ulotki i ogłoszenia parafialne. Serdecznie zapraszamy do wspólnego działania i tworzenia inicjatyw związanych z ŚDM.

  Ponieważ ŚDM to duże przedsięwzięcie, będziemy potrzebowali zaangażowania i pomocy wielu osób w różnym wieku i o różnych możliościach, a nie tylko młodzieży. W późniejszym czasie będziemy się zwracać z konkretnymi propozycjami do wszystkich, którzy mogą i chcą pomóc. Potrzebnych jest wiele rąk do pracy, potrzebna jest modlitwa i dobre pomysły. Chcemy aby Światowe Dni Młodzieży w naszej parafii były przeżywane jako dzieło, które jest jak najbardziej dziełem Bożym i na ile to możliwe dziełem całej naszej parafii.

  Kto jest zainteresowany pomocą w przygotowaniach do ŚDM w parafii proszony jest o skontaktowanie się z naszymi duszpasterzami, a kto chce dowiedzieć się wiecej w ogóle o ŚDM w naszej diecezji i w Polsce zapraszamy na stronę http://florianska3.pl/sdm

 • Ogłoszenia Niedziela Chrystusa Króla 23. 11. 2014 r.

  Dodano: 24 listopada 2014 r.

  JEZUSA CHRYSTUSA, KRÓLA WSZECHŚWIATA                             23 listopada 2014

  OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

  1. Przeżywamy dziś uroczystość Chrystusa Króla Wszechświata. Ma ona nam przypominać przede wszystkim o tym, że dla człowieka wierzącego królować znaczy służyć, a to pociąga za sobą gotowość bycia do dyspozycji drugiego człowieka.          

  2. Ofiary składane do puszek przy wyjściu z naszej Bazyliki są przeznaczone na odbudowę katedry w Sosnowcu. Za ofiary składamy gorące Bóg zapłać!

  3. Uczestników ostatniej pielgrzymki na Jasną Górę, ich rodziny, przyjaciół i sympatyków parafialnego pielgrzymowania zapraszamy na Mszę św. dziękczynną 26 listopada (środa) o godz. 18.00. Modlić się będziemy o trwanie w duchowej jedności z Chrystusem i błogosławieństwo Boże na następne wyjazdy.

  4. Uwadze osób dorosłych, czytających teksty biblijne na Mszach św., polecamy grafik dyżurów na miesiąc grudzień. Posługa ta to bardzo konkretny znak chrześcijańskiej troski o wspólnotowe przeżywanie liturgii, co jednocześnie budzi wdzięczność duszpasterzy i parafian. Naszym pragnieniem jest, by ta aktywność jeszcze bardziej się rozwinęła.

  5. Katecheza przed chrztem odbędzie się w I środę grudnia - 3 grudnia - o godz. 19.00 w sali nr 130, wejście przez portiernię domu zakonnego. Zapraszamy na nią rodziców planujących w grudniu chrzest swoich dzieci i rodziców chrzestnych tych dzieci. W okresie świąt Bożego Narodzenia sakrament chrztu zostanie udzielony 25 grudnia, podczas Mszy św. o godz. 13.00.

  6. Dzisiejsza niedziela jest zarazem ostatnią niedzielą roku liturgicznego. Za tydzień rozpoczniemy Adwent – czas przygotowania na święta Bożego Narodzenia. Niech ten ostatni tydzień roku liturgicznego pobudzi nas do refleksji nam naszym podejściem do wiary w codziennym życiu.

  7. W dniu 29 listopada rozpoczniemy nowennę do uroczystości Niepokalanej. Nowenna będzie odprawiana w kaplicy o g. 1730. Z tej też racji wypominki za zmarłych w listopadzie będą czytane  29 i 30 listopada o godz. 1700.

  8. Również w następną niedzielę poświęcenie opłatków na stół wigilijny. Będzie możliwość nabywania ich w zakrystii po każdej Mszy św. Jak również świec wigilijnych.

  9. Zachęcamy do nabywania prasy katolickiej.

   

 • Ogłoszenia Duszpasterskie XXXIII Niedziela Zwykła 16. 11. 2014 r.

  Dodano: 15 listopada 2014 r.

  TRZYDZIESTA TRZECIA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU                  16 listopada 2014

  OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

  1. Przeżywamy dziś 33. niedzielę w ciągu roku, a to oznacza, że zbliżamy się ku końcowi roku liturgicznego. Ofiary z dzisiejszej niedzieli są przeznaczone na ŚDM, które odbędą się w Krakowie 2016 roku.

  2. Trwa miesiąc listopad i związana z nim modlitwa za naszych bliskich zmarłych, zwana „wypominkami”. Zachęcamy do udziału w tej modlitwie, abyśmy łączyli się w modlitwie jako wspólnota Kościoła pielgrzymującego, która pragnie wspomagać naszych braci należących do wspólnoty Kościoła oczyszczającego się. Wypominki w naszej bazylice odprawiane są w listopadzie codzienne o godz. 1730.

  3.  W ramach duszpasterstwa akademickiego przy naszej Bazylice działa punkt przygotowawczy do Europejskiego Spotkania Młodych w duchu Taize. Tegoroczne spotkanie odbędzie się w Pradze od 29 grudnia do 2 stycznia. Na spotkania przygotowawcze zapraszamy w poniedziałki 17 listopada (czyli jutro) o godzinie 18.30 do sali obok oratorium.  Zapisy na wyjazd możliwe są do 25 listopada. Koszt wyjazdu wynosi 220 zł.

  4. W ramach przygotowań do Światowych Dni Młodzieży prowadzimy nabór wolontariuszy, chcących zaangażować się w prace organizacyjne związane ze spotkaniem. Osoby chętne proszone są o zgłoszenie się do ks. Piotra. Potrzebne są otwarte dusze i gorące serca.

  5. W piątek, 21 listopada, w liturgii wspominamy Ofiarowanie Najświętszej Maryi Panny. Wspomnienie to ma podstawę w przekonaniu ludzi wierzących, które sięga bardzo daleko wstecz, do początków chrześcijaństwa. Obecnie ma ono nam przede wszystkim ukazywać znaczenia ofiarowania swojego życia Bogu, całkowitego zdania się na Niego. Wspomnienie to jest też okazją do szczególnej pamięci o siostrach klauzurowych, które swoje życie poświęcają przede wszystkim modlitwie.

  Tego dnia swoje imieniny obchodzić będzie Pan Organista Janusz Bielecki o godz. 1800 będzie sprawowana w Jego intencji Msza św. będziemy  prosić dobrego Boga o potrzebne łaski w życiu osobistym, rodzinnym i zawodowym. Pamiętajmy tego dnia również w naszych modlitwach o  ks. Januszu Kuskowskim, który wiele lat posługiwał w naszej bazylice.

  6. Za tydzień, w niedziele, 23 listopada, będziemy przeżywać uroczystość Chrystusa Króla. Również tej niedzieli ofiary składane do puszek będą przeznaczone na katedrę w Sosnowcu, solidaryzujemy się z całą diecezją sosnowiecką i wyrażamy nasze współczucie, po pożarze katedry Sosnowieckiej.

  7. Zachęcamy do prasy katolickiej.

 • Chrzest w Boże Narodzenie

  Dodano: 14 listopada 2014 r.

  Rodziców, którzy w okresie Bożego Narodzenia chcieliby ochrzcić swoje dzieci informujemy, że uroczysta forma przyjęcia tego sakramentu będzie możliwa 25 grudnia br., podczas Mszy św. o godz. 13.00. Przypominamy również, że comiesięczna katecheza przed chrztem w grudniu będzie przeprowadzona 3 grudnia (środa) o godz. 19.00, w sali 130 - wejście przez portiernię domu zakonnego. Prosimy więc o wcześniejsze zgłoszenia w kancelarii parafialnej, przygotowanie odpowiedniej dokumentacji, a w sam dzień chrztu przybycie ok. pół godziny wcześniej, by złożyć podpisy.

 • W grudniu również czuwamy dla Ojczyzny

  Dodano: 9 listopada 2014 r.

  5 grudnia, tym razem w klimacie adwentowym, przeżywać będziemy kolejne Czuwanie przebłagalne w intencji Ojczyzny, którego animatorami są znani w Warszawie promotorzy kultu Miłosierdzia Bożego - ks. Mariusz Bernyś i ks. Michał Dłutowski. Czuwania w Bazylice składają się na nowennę przed uroczystymi obchodami - w czerwcu przyszłego roku - 250-rocznicy wprowadzenia kultu Najświętszego Serca Pana Jezusa. Decyzja Stolicy Apostolskiej była odpowiedzią na prośbę biskupów polskich.

  Czuwania przebłagalne w intencji Ojczyzny mają swój stały program, składający się m. in  z Apelu Jasnogórskiego, jakim godzinie 21.00 są rozpoczynane. Zawsze jest również katecheza na temat kultu Serca Jezusowego, aktualizowana bieżącymi wydarzeniami, kalendarzem liturgicznym lub historycznym, itp. Przebłagalny charakter Czuwaniom nadają nabożeństwa Drogi Krzyżowej i koronki do Miłosierdzia Bożego. Z kolei procesja z figurą Niepokalanej i następująca po niej Msza św. o godz 24.00 są aktami wynagrodzenia Niepokalanemu Sercu Maryi z nasze grzechy. Procesja ze świecami, przy wygaszonym oświetleniu elektrycznym czyni ze śpiewanej wtedy Litanii Loretańskiej mocno przeżywaną wypowiedź duszy dziecka do Matki, która wszystko rozumie... Wybierając się zatem do Bazyliki w I piątek grudnia warto pamiętać o świecy.

  Prasowy patronat nad Modlitwą przebłagalną za Ojczyznę sprawuje redakcja Naszego Dziennika, zamieszczająca dokładne relacje w poniedziałek po Czuwaniu, a wcześniej informująca o przygotowaniach.

  Czuwanie daje również okazję do zaopatrzenia się w książki autorstwa ks. Bernysia i ks. Dłutowskiego oraz w materiały formacyjne, adresowane do uczestników spotkań w Bazylice i ułatwiające przygotowanie się do Czuwań poprzez odprawianą prywatnie nowennę.

  Od listopada Czuwania za przebłagalne Ojczyznę nabierają specjalnego znaczenia, ze względu na Rok Serca Jezusowego, który specjalnie dla Bazyliki ustanowił Abp Henryk Hoser. Z Rokiem jest związany przywilej odpustu zupełnego, który można zyskać uczestnicząc w czuwaniach adoracyjnych w Bazylice, bądź modląc się przed Najświętszym Sakramentem. Z dekretem i warunkami odpustu można się zapoznać wybierając ikonkę dekretu w kolumnie liturgicznej niniejszej strony.

  W trakcie Czuwań dyżury w konfesjonale pełni kilku spowiedników.

  Serdecznie zapraszamy na grudniowe Czuwanie w Bazylice - 5 grudnia br., godz. 21.00

 • Ogłoszenia Duszpasterskie XXXII Niedziela Święto Bazyliki Laterańskiej

  Dodano: 8 listopada 2014 r.

  ROCZNICA POŚWIĘCENIA BAZYLIKI LATERAŃSKIEJ                          9 listopada 2014

  OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

  1. Przeżywamy dziś rocznicę poświęcenia bazyliki Chrystusa Odkupiciela na Lateranie, która jest nazywana matką i głową wszystkich kościołów. Bardziej jest ona znana jako bazylika św. Jana na Lateranie, gdyż kościół ten posiada aż trzy tytuły: Chrystusa Odkupiciela, św. Jana Ewangelisty i św. Jana Chrzciciela. Właśnie ta bazylika, a nie bazylika św. Piotra jest katedrą papieża i Rzymu. Do roku 1308 Lateran był rezydencją papieży. Jako katedra papieża, jest parafią dla nas wszystkich, dlatego jako cały Kościół obchodzimy dziś owo święto.

  2. W najbliższą środę 12 listopada o godzinie 19.00 odbędzie się spotkanie dla kandydatów do bierzmowania, ale tylko grupy starszej - przygotowującej się drugi rok z ks. Janem. Natomiast dla kandydatów przygotowujących się z ks. Piotrem pierwszy rok spotkanie odbędzie się w środę tydzień później - tj. 19 listopada..

  3. Duszpasterstwo Akademickie - Taize
  W ramach duszpasterstwa akademickiego przy naszej Bazylice działa punkt przygotowawczy do Europejskiego Spotkania Młodych w duchu Taize. Tegoroczne spotkanie odbędzie się w Pradze od 29 grudnia do 2 stycznia. Na spotkania przygotowawcze zapraszamy w poniedziałki o godzinie 19.30 do sali obok oratorium. W najbliższy poniedziałek - 10 listopada, czyli jutro spotkania nie będzie. Natomiast za tydzień 17 listopada spotkanie wyjątkowo ten jeden raz odbędzie się o godzinie 18.30. Zapisy na wyjazd możliwe są do 25 listopada. Koszt wyjazdu wynosi 220 zł.

  4. ŚDM
  W ramach przygotowań do Światowych Dni Młodzieży prowadzimy nabór wolontariuszy, chcących zaangażować się w prace organizacyjne związane ze spotkaniem. Osoby chętne proszone są o zgłoszenie się do ks. Piotra. Potrzebne są otwarte dusze i gorące serca.

  5. Przez cały miesiąc listopad w kościele trwa modlitwa za naszych bliskich zmarłych. „Wypominki”, jak tę modlitwę popularnie nazywamy, są odprawiane codziennie w listopadzie o godz. 1730. Modlimy się modlitwą różańcową, na którą serdecznie zapraszamy!

  6. Święto Niepodległości, jak zapewne pamiętamy, zostało ono ustanowione dla upamiętnienia rocznicy odzyskania przez naród polski niepodległego bytu państwowego w 1918 roku po 123 latach od rozbiorów dokonanych przez Rosję, Prusy i Austrię. Przywrócono je w 1989 roku po przemianach ustrojowych naszej ojczyzny. Jest to niewątpliwie ważna data, dlatego pamiętajmy, aby w tym dniu jako osoby wierzące uczestniczyć również we Mszy św., by modlić się o rozwój i pomyślność naszego kraju. Msza św. w tym dniu o godz. 700; 800;1200;1800.

  7. Pielgrzymów wyjeżdżających na Jasną Górę prosimy o uzupełnienie danych i dokonanie opłat. Brak tego będziemy traktować jako rezygnację, a na te jest duża grupa chętnych. Wyjeżdżamy w sobotę o godz. 7.00 z parkingu przed Bazyliką.

  8. W dzisiejszą niedzielę 9 listopada 2014 będzie można nabyć płyty - cegiełki z homiliami Ks. Carlosa Damaglio, który zdobywa serca słuchaczy już na kilku kontynentach. Dochód przeznaczony jest na budowę seminarium powstającego w Amazonii. Płyta jest wyjątkowa nie tylko przez zawartą na niej treść, ale też przez formę. 1 płyta mp3 to ponad 35 godzin słuchania. Może stać się niecodziennym prezentem szczególnie dla kierowców, zapracowanych rodziców lub osób chorych.  4 płyty mp4 to wersja do oglądania. Wartość cegiełek od 20 do 60 zł. To także sposób wsparcia przez nas Misji.

  9. Zachęcamy do nabywania prasy katolickiej.

   

   

 • Panno święta, co w Ostrej świecisz Bramie...

  Dodano: 6 listopada 2014 r.

  Spełniając często kierowane do nas prośby, rozpoczęliśmy przygotowania do pielgrzymki do Wilna (Litwa). Głównym celem naszego pielgrzymowania jest modlitwa przed cudownym obrazem Matki Bożej Miłosierdzia w Ostrej Bramie i pogłębienie znajomości kultu Miłosierdzia Bożego poprzez nawiedzenie dawnego klasztoru św. s. Faustyny - szczególnie ważne dla tych, co nawiedzili już  rodzinnych strony Świetej (Głogowiec, Świnice Warckie) lub Płock. Wtedy dla ukoronowania "szlaku Miłosierdzia" pozostanie nam tylko Kraków-Łagiewniki.

  Pielgrzymka do Wilna odbyłaby się w dn. 15-18 maja 2015 r. i miałaby następujący program: 

  Dzień 1: wyjazd z Warszawy spod Bazyliki o godz 6.00 - Różanystok (sanktuarium maryjne) - Studzieniczna - sanktuarium, przejazd na Litwę (Ogrodniki) – przyjazd do Wilna , obiadokolacja.

  Dzień 2: Wilno - kościół św.Piotra i Pawła, cmentarz na Rossie, katedra z kaplicą św. Kazimierza, Ostra Brama, uniwersytet i kościół św. Jana, cerkiew św. Ducha, kościoły św.Anny i oo. bernardynów, kościół św. Ducha i kościół Miłosierdzia Bożego, dawny klasztor św. Siostry Faustyny, obiadokolacja.

  Dzień 3: Troki - muzeum na zamku Witolda (na wyspie), świątynia karaimska (kinesa), przyjazd do Wilna - Ponary – miejsce martyrologii z okresu II wojny światowej, obiadokolacja.

  Dzień 4: Wilno - Kowno (Stare Miasto, kościół Witolda, katedra, Dolinka Mickiewicza) – klasztor w Pożajściu pod Kownem - wyjazd w drogę powrotną - przyjazd do Warszawy w godz. wieczornych.

  Noclegi byłyby w hotelach (pokoje 2-, 3-osobowe z łazienkami), a posiłki stanowiłyby śniadania i obiadokolacje. Nad organizacją i przebiegiem pielgrzymki czuwałby pilot z przewodnikiem. Warunki finansowe podamy po ostatecznym zatwierdzeniu bazy pielgrzymkowej, biorąc pod uwagę również aktualny kurs euro. Wstępnie zakładamy, że koszty powinny się zamknąć kwotą niewiele przekraczającą 500 zł + ok. 20 Euro za wstępy do muzeów i opłatę przewodników.

  Wpłatę zaliczkową w wysokości 150 zł należy uregulować do końca stycznia 2015 r. Będzie to wiążące potwierdzenie złożonej wcześniej deklaracji. Zaliczka jest niezbędna do rezerwacji zakwaterowania, posiłków, przejazdu, itd.

  W razie wycofania kwota ta nie podlega zwrotowi. Natomiast będzie można wskazać osobę, która pojedzie w zastępstwie. Możliwe jest również zastępstwo kogoś z listy rezerwowej. Wtedy rozliczenia zaliczki dokonują strony zainteresowane między sobą. 

 • Ogłoszenia Duszpasterskie Wspomnienie Wszystkich Wiernych Zmarłych 02. 11. 2014

  Dodano: 1 listopada 2014 r.

  WSZYSTKICH WIERNYCH ZMARŁYCH                                           2 listopada 2014

  OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

  1. Mimo że przypada dziś niedziela, w liturgii celebrujemy wspomnienie Wszystkich Wiernych Zmarłych. Teksty liturgiczne tego dnia wskazują na zmartwychwstanie, którego oczekujemy, a jest ono przecież centralnym punktem przeżywania każdej niedzieli. Modlimy się zatem dziś za tych wszystkich wierzących, którzy jeszcze oczekują wybawienia. I choć są pewni otrzymanego zbawienia, to jednak potrzebują naszej modlitwy, aby mogli odpokutować kary zaciągnięte z powodu popełnionych grzechów.

  2. Dziś każdy kapłan może odprawić trzy Msze św., a każdy z nas za pobożne nawiedzenie cmentarza lub kościoła może uzyskać odpust zupełny, który następnie może ofiarować za zmarłych. Niekoniecznie trzeba ich wymieniać z imienia, wystarczy wzbudzić intencję i ofiarować ten odpust za zmarłego, który go najbardziej potrzebuje.

  3. Odpust zupełny możemy uzyskać aż do 8 listopada za nawiedzenie cmentarza i spełnienie pozostałych warunków, którymi są: stan łaski uświęcającej (nie jest konieczne, abyśmy skorzystali z sakramentu pokuty tego dnia, ważnej jest jednak, abyśmy pozostawali w stanie łaski uświęcającej, tzn. bez grzechu ciężkiego, który ten stan łaski niszczy), zupełne oderwanie się od grzechu nawet lekkiego, przystąpienie do Komunii św., modlitwa w intencjach Ojca Świętego.

  4. Przyjmujemy na wypominki roczne  za naszych zmarłych w zakrystii i kancelarii parafialnej przez cały miesiąc listopad. Od jutra czyli 3 listopada zapraszamy na różaniec połączony z wypominkami o g. 1730. Jutra w pierwszy poniedziałek wieczorna Msza św. za zmarłych polecanych w tegorocznych wypominkach. Zapraszamy!

  5. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek miesiąca. Jak pamiętamy, jest to dzień szczególnego dziękczynienia za dar Eucharystii i kapłaństwa oraz modlitwy o nowe powołania kapłańskie i zakonne, zwłaszcza z naszej parafii.

  6. Będziemy przeżywali również pierwszy piątek miesiąca, dzień poświęcony czci Najświętszego Serca Pana Jezusa. Msza św. wynagradzająca zostanie odprawiona o godz.800 i 1800. Natomiast okazja do spowiedzi będzie podczas Mszy św., odprawianych w naszej Bazylice. Odwiedziny chorych w domach od g. 800.

  7. Intencja Kół Żywego Różańca na miesiąc Listopad: Aby szerzył się Kult Serca Jezusowego w naszej Bazylice.

  8. W przyszłą niedzielę 9 listopada 2014 będzie można nabyć płyty - cegiełki z homiliami Ks.Carlosa Damaglio, który zdobywa serca słuchaczy już na kilku kontynentach. Dochód przeznaczony jest na budowę seminarium powstającego w Amazonii. Płyta jest wyjątkowa nie tylko przez zawartą na niej treść, ale też przez formę. 1 płyta mp3 to ponad 35 godzin słuchania. Może stać się niecodziennym prezentem szczególnie dla kierowców, zapracowanych rodziców lub osób chorych.  4 płyty mp4 to wersja do oglądania. Wartość cegiełek od 20 do 60 zł. To także sposób wsparcia przez nas Misji.

  9. Z zużyty sprzęt elektroniczny i elektryczny możemy złożyć najpóźniej w poniedziałek czyli jutro do g. 1200. (Skład przed kancelaria parafialną)

  10. Pielgrzymów wyjeżdżających na Jasną Górę prosimy o uzupełnienie danych i dokonanie opłat. Brak tego będziemy traktować jako rezygnację, a na te jest duża grupa chętnych. Wyjeżdżamy w sobotę o godz. 7.00 z parkingu przed Bazyliką.

  11. Od jutra do piątku wieczorem nie będą obecny w parafii. Wyjeżdżam na doroczne swoje rekolekcje. Proszę o modlitwę, abym ten święty czas dobrze przeżył.

  12. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej.

   

   

Liturgia

Dekret Arcybiskupa Henryka Hosera

Tygodnik Idziemy

Tygodnik Gość Niedzielny

Radio Warszawa 106,2 FM
Kontakt
Nasza parafia
ul. Kawęczyńska 53
03-775 Warszawa
 (+48) 22 818-65-51 (centrala)
 (+48) 22 619-58-03 (kancelaria)
email:  kancelaria.nsj@gmail.com
Ogłoszenia parafialne
Msze święte
Nabożeństwa
Kancelaria
Kontakt