roku.
Strona główna | Kontakt

Ogłoszenia parafialne/Aktualności

«  Archiwum aktualności - październik 2019 »

archiwum

 • Katecheza przed chrztem św.

  Dodano: 30 października 2019 r.

  W I środę miesiąca, 6 listopada, o godz. 1900 zapraszamy do sali parafialnej nr 131 rodziców i chrzestnych dzieci, które w najbliższym czasie przyjmą sakrament chrztu św. na katechezę przygotowującą do udziału w tej liturgii. Władze naszej diecezji zadecydowały, że udział zainteresowanych w tej katechezie jest obowiązkowy.

 • Ogłoszenia Duszpasterskie XXX Niedziela zwykła 27 października 2019

  Dodano: 25 października 2019 r.

  TRZYDZIESTA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU                              27 października 2019

  OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

  1. Dziś przeżywamy 30. niedzielę w ciągu roku, która jest zarazem ostatnią niedzielą października – miesiąca różańcowego, ale nie odkładajmy różańca do szuflady, bierzmy go do ręki jak najczęściej. Pamiętajmy, że w tej prostej, a tak głębokiej modlitwie uwielbiamy Pana Boga oraz Jego i naszą Matką za wielkie dzieło odkupienia. Na różańcu możemy też wyprosić wiele potrzebnych łask, zarówno nam samym, jak i naszym bliskim, i to nie tylko żyjącym, ale również zmarłym.

  2. W tym tygodniu, w środę, 1 listopada, przypada uroczystość Wszystkich Świętych. Pamiętajmy, że w tym dniu mamy obowiązek uczestniczenia we Mszy Świętej. W naszej Bazylice i Sanktuarium będą one sprawowane według następującego porządku 700, 830, 1000, 1130, 1300, 1800. W tę uroczystość uwielbiamy Pana Boga w Jego świętych wszystkich czasów – w ludziach, którzy przeszli przez życie wierni Panu Bogu i Jego przykazaniom. Dla nas są oni drogowskazami na drodze do wieczności na radosne spotkanie z Ojcem w niebie.

  Z racji Uroczystości, można spożywać 1 listopada pokarmy mięsne.

  3.  2 listopada, w sobotę obchodzimy  wspomnienie Wszystkich Wiernych Zmarłych, czyli w tak zwany Dzień Zaduszny, w naszej Bazylice i Sanktuarium będą sprawowane  Msze Święte w godz. 700, 800, 1200, 1800. O godz. 1700, procesja za zmarłych z modlitwą wypominkową w Bazylice. Nie zapominajmy też, że przez osiem pierwszych dni listopada duszom w czyśćcu możemy ofiarować wielki dar – odpust zupełny za pobożne nawiedzenie cmentarza i zmówienie modlitwy w ich intencji oraz spełnienie pozostałych zwykłych warunków, to znaczy: stan łaski uświęcającej, brak przywiązania do jakiegokolwiek grzechu, przyjęcie Komunii św., odmówienie modlitwy w intencjach wyznaczonych przez Ojca Świętego.

  4. W  listopadzie nie ma pierwszego piątku miesiąca. Zachęcamy do korzystania sakramentu pokuty w tych dniach zwłaszcza, że z daru odpustu możemy skorzystać tylko z czystym sercem. Również nie ma pierwszej soboty miesiąca. Zapraszamy na różaniec z wypominkami za zmarłych od 3 listopada o godz. 1730.

  5. W naszej parafii powstaje męska róża różańcowa. zapisujemy mężczyzn do męskiej róży różańcowej. Chętnych mężczyzn prosimy o kontakt osobisty z Księdzem Proboszczem. Po Mszach św. w zakrystii bądź w kancelarii parafialnej.  To tylko jedna dziesiątka różańca, która nie wiele zajmuje czasu w ciągu dnia. ZAPRASZAMY!!! 

  6. Dzisiaj rozpoczyna się w Warszawie Festiwal Muzyki Sakralnej Stanisława Moniuszki. Na 6 koncertach Festiwalu zabrzmi ponad 30 utworów religijnych Stanisława Moniuszki, w tym wszystkie najważniejsze - msze, Litanie Ostrobramskie, kantaty i znaczące utwory chóralne, w tym zupełnie nieznane. Jest to pierwsze na tak szeroką skalę przedsięwzięcie, prezentujące tę niezwykle ważną, a niemal zapomnianą część jego dorobku.

  Honorowy patronat nad Festiwalem objął ks. biskup Romuald Kamiński, ordynariusz Warszawsko-Praski.

  Koncert inauguracyjny w naszym Sanktuarium dzisiaj o godz. 16,wystąpią soliści, Chór Filharmonii Narodowej i  Orkiestra Polskiego Radia, całość poprowadzi Michał Klauza.

  Kolejne koncerty będą się odbywać w soboty i niedziele, do 24 listopada, w kościołach prawobrzeżnej Warszawy.

  Festiwal został zorganizowany przez Towarzystwo Miłośników Muzyki Moniuszki w ramach obchodów 200-lecia urodzin kompozytora. 

  Szczegóły programu i całego Festiwalu na afiszu wywieszonym w Bazylice.

  7. Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej.

   

 • Ogłoszenia Duszpasterskie 20 października 2019

  Dodano: 19 października 2019 r.

  DWUDZIESTA DZIEWIĄTA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU                   20 października 2019

   OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

  1. Trwa  w całym Kościele nadzwyczajny miesiąc misji

  2. W wtorek przypada też 71. rocznica śmierci Sługi Bożego kard. Augusta Hlonda, wielkiego Prymasa Polski w jakże trudnych latach 1926-1948. Jego wielką troską był naród i Kościół nie tylko w Ojczyźnie, ale także rodacy wyjeżdżający w świat za chlebem. Aby na wychodźstwie nie ginęły polskie dusze, powołał specjalne zgromadzenie zakonne: Towarzystwo Chrystusowe dla Polonii Zagranicznej. Przez wstawiennictwo tego Sługi Bożego prośmy Pana Boga, aby i dziś wielkie rzesze Polaków poszukujących lepszego bytu nie zapomniały o wierze ojców i o własnej Ojczyźnie. Zachęcamy do modlitwy w tych dnia przy epitafium Sługi   Bożego kard. Augusta Hlonda.

  3. W naszej parafii zapisujemy mężczyzn do męskiej róży różańcowej. Chętnych mężczyzn prosimy o kontakt osobisty z Księdzem Proboszczem. Po Mszach św. w zakrystii bądź w kancelarii parafialnej.  To tylko jedna dziesiątka różańca, która nie wiele zajmuje czasu w ciągu dnia. ZAPRASZAMY!!!  Pragnieniem Proboszcza jest, aby Róża mężczyzn nazywała się róża Sługi Bożego Ks. Kardynała Augusta Hlonda.

  4. Z dniem 1 listopada rozpoczniemy wypominkową modlitwę za zmarłych wspominając ponownie zgłoszone osoby, które Bóg powołał do wieczności. Są wśród nich nasi rodzice, dziadkowie i inni krewni, przyjaciele, duszpasterze, wychowawcy i wiele osób zasługujących na naszą pamięć i modlitwę.

  5. Ks. Sławek serdecznie zaprasza chłopców do  kandydatów na ministrantów. W środy o godz. 17:00 odbywają się spotkanie formacyjne dla ministrantów.

  6. Dzisiaj po Mszy św. o godzinie 13 tej zapraszamy na koncert: Praska Jesień w Świątyniach. W programie najpiękniejsze piosenki i melodie ze światowego repertuaru, współczesne interpretacje znanych hitów muzyki klasycznej, rozrywkowej i filmowej w energetyzujących aranżacjach. Utworom granym na skrzypcach towarzyszą niezapomniane melodie filmowe i oklaskiwane na całym świecie 

  7. Koncert Stanisława Moniuszki Bazylika 27 października 2019 r. g. 1600

  Msza łacińska Des – dur – 4 soli. Chór, ork. Sm, org.

  Requiem cis – cantata religiosa – 11 soli, chór, ork

   

   

 • Formacja Kobiet 2019 - 2020

  Dodano: 11 października 2019 r.

  Formacja Kobiet 2019/2020

  W środę 30 października 2019 roku startują warsztaty dla kobiet, których pragnieniem jest 1) umocnić się w poczuciu, że są Umiłowanymi przez Boga, 2) odkryć i docenić swoją kobiecość, 3) dowiedzieć się, co to znaczy być prawdziwą TOWARZYSZKĄ - samej siebie, Boga, mężczyzny, innej kobiety i dziecka, 4) spotkać mnóstwo wspaniałych i dzielnych kobiet.

  Zajęcia obejmują 9 spotkań w środę raz w miesiącu (w listopadzie jest to czwartek) od października do czerwca. Będą odbywać się w sali Oratorium koło Bazyliki. Warsztaty są bezpłatne.

   

  Link do zapisów:

  https://rozwijajtalenty.pl/miasta/warszawa-kaweczynska

   

  Prowadząca zajęcia: Agnieszka Bartosiak (506-324-342)

  zapisy do 25 października 2019

   
  *********************************************************************************************************************************************************************
   
  W razie pytań, proszę o kontakt.
   

  Pozdrawiam serdecznie,
  Agnieszka Bartosiak

  Tel.: 506-324-342

 • Ogłoszenia Duszpasterskie XXVIII 13 października 2019

  Dodano: 11 października 2019 r.

  DWUDZIESTA ÓSMA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU                     13 października 2019

   

  OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

  1. Obchodzimy w dzisiejszą niedzielę XIX Dzień Papieski, w całej Polsce oraz w środowiskach polonijnych, pod hasłem ,,Wstańcie, chodźmy!” Słowa tenawiązują do tytułu książki św. Jana Pawła II z 2004 r. Tegoroczne obchody wpisują się w 40. rocznicę I pielgrzymki papieża - Polaka do Ojczyzny, a także 20. rocznicę pielgrzymki Jana Pawła II do Polski, której owocem było powstanie Fundacji Dzieło Nowego Tysiąclecia. Jak pamiętamy, głównym celem Fundacji jest promowanie nauczania papieża Polaka i wspieranie określonych przedsięwzięć społecznych, głównie w dziedzinie edukacji i kultury. Z tych środków między innymi fundowane są stypendia dla uzdolnionej młodzieży, pochodzącej z ubogich rodzin. Dlatego polecam tę dzisiejszą zbiórkę życzliwości parafian.

  2. Jutro Dzień Edukacji Narodowej nasze myśli kierujemy w stronę nauczycieli, katechetów i wychowawców. Otoczmy ich naszymi modlitwami.

  3. W środę, 16 października, przypada 41. rocznica wyboru kard. Karola Wojtyły – Jana Pawła II na Stolicę Piotrową.  Dziś Panu Bogu dziękujemy za wieloletnią posługę św. papieża Polaka, a jednocześnie prosimy o jego wstawiennictwo, abyśmy wytrwali na wytyczonej przez niego drodze.

  4. Przed nami kolejny różańcowy tydzień. Nie lekceważmy tego daru Bożej Opatrzności. Matka Boża w swych objawieniach wskazuje na różaniec jako mistyczną broń i narzędzie Bożych zwycięstw. Jako chrześcijanie nie walczymy mieczem. „Kto mieczem wojuje, od miecza ginie”. Naszym orężem jest różaniec, w myśl zawołania: „Zło dobrem zwyciężaj”. Codziennie w naszej  Bazylice i Sanktuarium  różaniec o godz. 1730

  5. Zachęcamy do czytania i nabywania prasy katolickiej. Tygodnika „Idziemy”.

  6. W okresie jesienno – zimowym, zapraszamy na adorację Najświętszego Sakramentu do naszej Bazyliki i Sanktuarium w piątki po Mszy św. o godz. 1200. Zakończenie adoracji przed wieczorną Mszą św. Od poniedziałku do czwartku zapraszamy na Koronkę do Bożego Miłosierdzia o godz. 1500. Nie będzie wystawienia Najświętszego Sakramentu. Świątynia będzie otwarta.

   

   

 • Ogłoszenia Duszpasterskie XXVII Niedziela zwykła 06 października 2019

  Dodano: 5 października 2019 r.

  DWUDZIESTA SIÓDMA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU                       6 października 2019

  OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

  1. Przez cały październik z Matką Bożą trwamy na modlitwie różańcowej. Różaniec towarzyszy nam w chwilach radości i doświadczenia. Rozważając tajemnice z życia Pana Jezusa i Maryi, w różańcowe dziesiątki wplatamy nasze sprawy osobiste, sprawy naszych rodzin, narodu, Kościoła, całej ludzkości. W ten sposób prosta modlitwa różańcowa pulsuje naszym życiem. Jakże wielka jest dziś potrzeba modlitwy o pokój na świecie i w intencji zagrożonej rodziny. Spróbujmy na nowo odkryć różaniec we wspólnocie parafialnej i w zaciszu domowego Kościoła. Na nabożeństwo październikowe gromadzimy się w naszej Bazylice codziennie o godz. 1730. Dla dzieci różaniec we wtorki i czwartki o godz. 1645.  Wszystkich parafian serdecznie zapraszam!

  2. W dzisiejszą niedzielę obchodzimy Salezjański dzień misyjny. Serdecznie witamy ks. dyrektora Ośrodka Salezjańskiego, który uwrażliwia nas na sprawy misyjne.

  3. Spotkanie Kół Żywego różańca dzisiaj o godz. 1700.

  4. Papież Franciszek ogłosił  październik 2019 roku Nadzwyczajnym Miesiącem Misyjnym. Okazją do tego jest setna rocznica opublikowania przez Benedykta XV Listu apostolskiego Maximum illud. Dokumentem tym pragnął rozbudzić w całym Kościele świadomość obowiązku misyjnego.

  5. Jutro 7 października obchodzimy liturgiczne wspomnienie Najświętszej Maryi Panny Różańcowej. Zachęcamy do licznego udziału w nabożeństwie różańcowym.

  6. W następną niedzielę różaniec Fatimski o godz. 1730 i procesja z figurą Matki Bożej po Bazylice.

  7. Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej, tygodnika „Idziemy”

  8. Wszystkim Solenizantom i jubilatom składamy najlepsze życzenia, niech Matka Boża różańcowa wyprasza potrzebne łaski.

   

Liturgia

Dekret Arcybiskupa Henryka Hosera

Tygodnik Idziemy

Tygodnik Gość Niedzielny

Radio Warszawa 106,2 FM
Kontakt
Nasza parafia
ul. Kawęczyńska 53
03-775 Warszawa
 (+48) 22 818-65-51 (centrala)
 (+48) 22 619-58-03 (kancelaria)
email:  kancelaria.nsj@gmail.com
Ogłoszenia parafialne
Msze święte
Nabożeństwa
Kancelaria
Kontakt