roku.
Strona główna | Kontakt

Ogłoszenia parafialne/Aktualności

«  Archiwum aktualności - październik 2015 »

archiwum

 • Różaniec w interpretacji malarsko-muzycznej

  Dodano: 26 października 2015 r.

 • Bal Wszystkich Świętych

  Dodano: 21 października 2015 r.

 • Ogłoszenia Duszpasterskie 18 października 2015 r.

  Dodano: 17 października 2015 r.

  DWUDZIESTA DZIEWIĄTA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU                  18 października 2015

  OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

  1. Dziś – dwudziesta dziewiąta niedziela w ciągu roku, a zarazem Światowy Dzień Misyjny, będący świętem patronalnym Papieskiego Dzieła Rozkrzewiania Wiary. Przeżywamy go pod hasłem: „Od nawrócenia do misji”. Dzisiejsza niedziela rozpoczyna Tydzień Misyjny w Polsce. Obchody te mają na celu pobudzić nas do wspierania misji i misjonarzy modlitwą, cierpieniem ofiarowanym w tej intencji oraz środkami finansowymi. Biorąc udział w nabożeństwach różańcowych, módlmy się za misje oraz o nowe powołania do pracy na misjach.

  2. Dziś swoją modlitwą obejmujemy również pracowników służby zdrowia z racji święta św. Łukasza, ewangelisty i lekarza, wyznaczonego w kalendarzu liturgicznym na dzień 18 października.

  3. W środę zapraszamy na nowennę do Matki Bożej Wspomożenie Wiernych. Nowennę odprawiamy podczas Mszy św. o godz. 1800.

  4. W czwartek przypada 67. rocznica śmierci Sługi Bożego kardynała Augusta Hlonda wielkiego Prymasa Polski i opiekuna polskiej emigracji, założyciela Towarzystwa Chrystusowego (chrystusowcy) – zgromadzenia zakonnego powołanego właśnie do duszpasterstwa wśród Polonii na całym świecie. Módlmy się o rychłą jego beatyfikację.

  5. W związku z dużym zainteresowaniem pielgrzymką do Częstochowy i Leśniowa, która kończy tegoroczne wyjazdy z Bazyliki, informujemy, że dostaliśmy większy autokar. Są zatem jeszcze wolne miejsca. Wyjazd 7 listopada o godz. 6.00 rano. Koszt 70 zł od osoby.

  6. Zbliża się wspomnienie wszystkich wiernych zmarłych i listopad, miesiąc poświęcony ich pamięci. W związku z tym przypominamy, że w najbliższych dniach można składać ofiary na wypominki listopadowe i roczne w kancelarii parafialnej lub w zakrystii.

  7. Uczestników pielgrzymki do sanktuariów maryjnych w Skępem i Oborach informujemy, że Msza św. dziękczynna za szczęśliwy przebieg tej pielgrzymki i za jej owoce w duszach pielgrzymów będzie odprawiona 21 października o godz. 18.00. Wszystkich korzystających z naszych propozycji pielgrzymkowych serdecznie zapraszamy do udziału w tej Mszy św..

  8. Zachęcamy do nabywania prasy katolickiej w zakrystii i w Bazylice.

 • Pieśni dla Jana Pawła II

  Dodano: 9 października 2015 r.

    Wśród wielu inicjatyw inspirowanych tegorocznym Dniem Papieskim godną polecenia jest inicjatywa Rycerzy Jana Pawła II, którzy organizując koncert „Zostań aniołem Jana Pawła II”, przeznaczają dochód z tego koncertu na pomoc dla jednej konkretnej rodziny w naszej parafii. Na program koncertu składają się pieśni dla Jana Pawła II, które wykona Halina Frąckowiak.

  Koncert odbędzie się w Bazylice NSJ 14 października  (środa) o godz. 19.00 po Mszy św. wieczornej. Wstęp wolny. Zapraszamy.

 • Ogłoszenia Duszpasterskie 11 października 2015 r.

  Dodano: 9 października 2015 r.

  DWUDZIESTA ÓSMA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU                        11 października 2015

  OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

  1. Dziś – dwudziesta ósma niedziela w ciągu roku, a zarazem XV Dzień Papieski, który przeżywamy pod hasłem: „Jan Paweł II – patron rodziny”. Celem dni papieskich obchodzonych od 2001 roku w niedzielę przypadającą 16 października lub wcześniej, jest propagowanie nauczania św. Jana Pawła II i niesienie pomocy zdolnej, a ubogiej młodzieży polskiej przez Fundację Dzieło Nowego Tysiąclecia. Dziękujemy wszystkim, którzy złożyli już lub złożą ofiary do puszek na stypendia dla tej młodzieży.

  2. W dzisiejszą niedzielę popołudniu o godzinie 17.00 zapraszamy wszystkich członków Ziaren Miłosierdzia oraz osoby które chciałby włączyć się bardziej zdecydowanie we wspieranie duchowe organizatorów i uczestników Światowych Dni Młodzieży 2016 przez codzienną modlitwę na Koronce do Miłosierdzia Bożego. Jest to dobra inicjatywa wsparcia młodzieży.

  3. Zachęcamy do nabożeństw różańcowych odprawianych w naszej Bazylice codziennie o godz. 1730. Przyjmujemy na wypominki jednorazowe i roczne w zakrystii i w kancelarii.

  4. W środę przypada Dzień Edukacji Narodowej. Zapraszamy parafian na modlitwę w intencji naszych nauczycieli i wychowawców. Zapraszamy na Mszę św. o godz. 1800, połączonej z nowenną do Matki Bożej Wspomożenia Wiernych.

  5. W najbliższą środę, 14 października o godz. 19.00 odbędzie się spotkanie kandydatów do bierzmowania. Zapraszamy wszystkich, którzy jeszcze nie zapisali się oraz tych, którzy przygotowują się drugi rok.

  6. Zapraszamy do naszej Kawiarenki pod Aniołami, gdzie w niedziele w godz. 10-15 można w miłej atmosferze wypić kawę, czekoladę lub herbatę i zjeść pyszne ciasto, a przy okazji wesprzeć organizację Światowych Dni Młodzieży.

  7. Za tydzień – dwudziesta dziewiąta niedziela w ciągu roku a zarazem Światowy Dzień Misyjny rozpoczynający Tydzień Misyjny w Polsce. Taca przeznaczona jest na cele misyjne Kościoła. W przyszłą niedzielę będziemy też przeżywać dzień modlitw za pracowników służby zdrowia z racji przypadającego w dniu 18 października święta ich patrona – św. Łukasza, lekarza i ewangelisty.

  8. Zachęcamy do nabywania prasy katolickiej.

  Wśród wielu inicjatyw inspirowanych tegorocznym Dniem Papieskim godną polecenia jest inicjatywa Rycerzy Jana Pawła II, którzy organizując koncert „Zostań aniołem Jana Pawła II”, przeznaczają dochód z tego koncertu na pomoc dla jednej konkretnej rodziny w naszej parafii. Na program koncertu składają się pieśni dla Jana Pawła II, które wykona Halina Frąckowiak.

  Koncert odbędzie się w Bazylice NSJ 14 października  (środa) o godz. 19.00 po Mszy św. wieczornej. Wstęp wolny. Zapraszamy.

 • Nowa formuła nowenny do NMP Wspomożenia Wiernych

  Dodano: 8 października 2015 r.

  7 października, we wspomnienie Matki Bożej Różańcowej, po raz pierwszy środowa nowenna do NMP Wspomożenia Wiernych została odprawiona w nowej formule. Polega ona na włączeniu modlitw nowennowych we Mszę św. o godz. 1800 i jest wzorowana na nowennie odprawianej w sanktuarium w Czerwińsku n. Wisłą.

  Stosowanie dotychczasowej formuły nowenny do NMP Wspomożenia Wiernych (jako osobnego nabożeństwa o godz. 1730) corocznie wymusza zawieszenie jej w październiku i listopadzie (różaniec z wypominkami) ze względu na nabożeństwa różańcowe. Podobnie dzieje się w maju i czerwcu. Sądzimy, że nowa formuła nowenny będzie lepiej sprzyjać rozwojowi kultu NMP Wspomożenia Wiernych w Bazylice.

  Przy tej okazji zachęcamy do składania swoich próśb i podziękowań do specjalnej skrzynki, znajdującej się przy wejściu do kaplicy z figurą Wspomożycielki Wiernych. Będą one czytane w każdą środę podczas Mszy św. z nowenną.

 • Cecyliada 2015

  Dodano: 5 października 2015 r.

  Jest to spotkanie z piosenką religijną, którego nazwa wywodzi się od imienia świętej Cecylii – męczennicy, patronki muzyków i śpiewu kościelnego, której wspomnienie liturgiczne obchodzimy 22 listopada.

  R E G U L A M I N

  I. ORGANIZATORZY

  • Parafia Najświętszego Serca Jezusowego w Warszawie
  • Oratorium im. św. Jana Bosko przy Bazylice NSJ w Warszawie
  • Teatr ORATORIUM

  II. PATRONAT HONOROWY

  • Proboszcz ks. Edmund Modzelewski sdb

  III. CELE PRZEGLĄDU

  1. popularyzacja wartości chrześcijańskich
  2. prezentacja umiejętności wokalnych oraz dorobku artystycznego wykonawców
  3. upowszechnianie znanych i mniej znanych utworów muzyki religijnej
  4. prezentacja nowych, autorskich pieśni oraz starych w nowych aranżacjach
  5. konfrontacja osiągnięć artystycznych dzieci i młodzieży
  6. doskonalenie poziomu wykonawczego amatorskich zespołów chóralnych
  7. twórcza wymiana doświadczeń muzycznych i nawiązywanie współpracy między zespołami

  IV. MIEJSCE I TERMIN PRZEGLĄDU

  • I Przegląd Piosenki i Pieśni Religijnej „CECYLIADA” odbędzie się 21 listopada 2015 r. w sali teatralnej Oratorium im. św. Jana Bosko przy Bazylice NSJ, ul Kawęczyńska 53, Warszawa. Początek przesłuchań o godz. 14.00.

  V. WARUNKI UCZESTNICTWA

  1. przegląd ma charakter konkursu
  2. uczestnikami przeglądu mogą być soliści i zespoły wokalne w trzech kategoriach wiekowych – dzieci w wieku przedszkolnym, uczniowie szkół podstawowych oraz młodzież gimnazjalna (osoby dorosłe mogą wystąpić poza konkursem, po uzgodnieniu z Organizatorem)
  3. warunkiem uczestnictwa jest przesłanie wypełnionej karty zgłoszenia na adres: Oratorium im. św. Jana Bosko przy Bazylice NSJ w Warszawie, ul. Kawęczyńska 53, 03-775 Warszawa, z dopiskiem na kopercie: „CECYLIADA”
  4. zgłoszenie powinno zawierać: nazwę zespołu lub imię, nazwisko i wiek wykonawcy, tytuł i autora/ów piosenki, kontakt mailowy i numer telefonu do opiekuna wykonawcy
  5. zgłoszenia można również wysłać drogą elektroniczną na adres: oratorium.waw@gmail.com
  6. zgłoszenia przyjmowane są do dnia 31 października 2015 r.
  7. ilość uczestników przeglądu jest ograniczona, decyduje kolejność zgłoszenia

  VI. ZASADY OGÓLNE PRZEGLĄDU

  1. we wszystkich kategoriach piosenki powinny być dostosowane do wieku i możliwości wykonawczych uczestników
  2. uczestnicy wykonują na żywo jeden utwór o tematyce religijnej
  3. czas trwania prezentacji nie może przekroczyć 4 minut
  4. utwory mogą być wykonywane w języku polskim lub obcym
  5. uczestnicy konkursu śpiewają do półplaybacku (podkładu muzycznego) nagranego we własnym zakresie na płycie CD
  6. nie dopuszcza się możliwości wykorzystania pełnego playbacku (podkład wraz z wokalem)
  7. dopuszcza się możliwość własnego akompaniamentu na żywo lub śpiewu a capella

  VII. JURY

  1. konkurs oceniać będzie Jury powołane przez Organizatorów
  2. obrady Jury są tajne
  3. Jury konkursu oceniać będzie: dobór repertuaru, interpretację, poziom warsztatu wykonawczego, stopień trudności utworów, wizerunek sceniczny i ogólny wyraz artystyczny
  4. zespoły będą oceniane w kategoriach: schole dziecięce i zespoły młodzieżowe
  5. soliści będą oceniani w kategoriach: przedszkole, szkoła podstawowa, gimnazjum
  6. przyznana zostanie nagroda specjalna za nową piosenkę
  7. skład Jury będzie podany do wiadomości publicznej przed rozpoczęciem konkursu

  VIII. NAGRODY

  1. o podziale nagród decyduje Jury
  2. laureaci Przeglądu otrzymają nagrody rzeczowe ufundowane przez Organizatora
  3. wszyscy uczestnicy otrzymają pamiątkowe dyplomy oraz zostaną wymienieni w relacji, która ukaże się po „CECYLIADZIE” na stronie internetowej naszego Oratorium

  IX. INNE POSTANOWIENIA

  1. Przegląd zakończy ogłoszenie werdyktu Jury o godz. 18.00
  2. uczestnicy konkursu przyjeżdżają na koszt własny
  3. Organizator nie pobiera żadnych opłat akredytacyjnych
  4. Organizator zastrzega sobie prawo do wprowadzenia zmian w regulaminie oraz w przebiegu Przeglądu
  5. dodatkowe informacje można otrzymać pod nr tel. 604994060
 • Koncert Otwarcia Sceny Teatru Oratorium

  Dodano: 5 października 2015 r.

  KONCERT OTWARCIA SCENYTEATRUORATORIUM

             

              Już 12 października o godzinie 17:00 zapraszamy do sali teatralnej Oratorium przy Bazylice NSJ na Koncert Laureatów VIII Przeglądu Artystycznych Inspiracji Twórczością Agnieszki Osieckiej "Taką nas ścieżką poprowadź 2015".

   

              Tego dnia ruszymy również we własną muzyczną podróż.

              Bezpośrednio po koncercie rozpoczną się zapisy do grupy wokalnej.

              Zapraszamy dzieci, młodzież i dorosłych do wspólnego śpiewania i muzykowania w Oratorium.

              Jeśli lubicie śpiewać lub gracie na jakimś instrumencie (poziom zaawansowania nie jest istotny) możemy spotykać się systematycznie, by uczyć się od siebie i dzielić się doświadczeniami. Efekty naszej pracy pokażemy na scenie Teatru Oratorium.

              Spotkania odbywać się będą systematycznie dwa razy w tygodniu w sali teatralnej Oratorium. Terminy do uzgodnienia z grupą zainteresowanych.

Liturgia

Dekret Arcybiskupa Henryka Hosera

Tygodnik Idziemy

Tygodnik Gość Niedzielny

Radio Warszawa 106,2 FM
Kontakt
Nasza parafia
ul. Kawęczyńska 53
03-775 Warszawa
 (+48) 22 818-65-51 (centrala)
 (+48) 22 619-58-03 (kancelaria)
email:  kancelaria.nsj@gmail.com
Ogłoszenia parafialne
Msze święte
Nabożeństwa
Kancelaria
Kontakt