roku.
Strona główna | Kontakt

Ogłoszenia parafialne/Aktualności

«  Archiwum aktualności - styczeń 2016 »

archiwum

 • Ogłoszenia Duszpasterskie 31 stycznia 2016 r.

  Dodano: 30 stycznia 2016 r.

  CZWARTA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU                                  31 stycznia 2016

  OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

  1. W dzisiejszą niedzielę obchodzimy w Zgromadzeniu Salezjańskim i w naszej wspólnocie parafialnej Uroczystość św. Jana Bosko, ojca i nauczyciela młodzieży. W tym dniu wspomina się bowiem rocznicę Jego śmierci (+ 1888).  Dlatego dzisiaj po każdej Mszy św. ucałowanie relikwii św. Jana Bosko. Modlimy się w dzisiejszą Uroczystość za dzieci, młodzież, rodziców i wychowawców.  Również w dzisiejszą Uroczystość o godz. 1300 Mszę św. będzie sprawował Jego Ekscelencja Ks. Arcybiskup Henryk Hoser i wygłosi słowo Boże.

  2. W ramach Triduum kończącego Rok Życia Konsekrowanego w diecezji warszawsko – praskiej, jutro 1 lutego o godz. 1800 w naszej Bazylice zostanie odprawiona Msza sw. dziękczynna dla osób konsekrowanych z dekanatów: Anińskiego, Bródnowskiego, Grochowskiego, Praskiego i Rembertowskiego. Na wspólną modlitwę zapraszamy także naszych parafian.

  3. W najbliższy wtorek, 2 lutego, przypada święto Ofiarowania Pańskiego. W naszej polskiej tradycji nazywane jest świętem Matki Boskiej Gromnicznej. Msze Święte w naszym kościele będą sprawowane o godz. 700, 800, 1200 i 1800. Na początku każdej Mszy Świętej będzie miał miejsce obrzęd błogosławieństwa świec. Przynieśmy zatem ze sobą gromnice. Niech staną się one znakiem obecności Chrystusa – światłości świata. Zapalajmy je, jak mówi stara polska tradycja, w chwilach trwogi i zagrożenia, aby o tej Bożej obecności i Opatrzności sobie nieustannie przypominać.

  4. W tym dniu już po raz 20. będziemy obchodzić Światowy Dzień Życia Konsekrowanego. Otoczmy więc naszą modlitwą tych, którzy przez składane śluby zakonne czy inne zobowiązania pragną całkowicie ofiarować swoje życie Panu Bogu, żyjąc według rad ewangelicznych czystości, ubóstwa i posłuszeństwa. Tego dnia zakończy się również przeżywany od listopada 2014 r. Rok Życia Konsekrowanego, podczas którego próbowaliśmy poznawać piękno i radość tej formy życia całkowicie oddanego Panu Bogu. Składane w to święto ofiary zostaną przeznaczone na wsparcie kontemplacyjnych wspólnot zakonnych w naszej Ojczyźnie.

  5. W kalendarzu liturgicznym na dzień 3 lutego wyznaczone jest dowolne wspomnienie św. Błażeja – biskupa i męczennika. Według tradycji św. Błażej miał cudownie uleczyć syna pewnej kobiety, któremu ość utkwiła w gardle grożąc uduszeniem. Właśnie to wydarzenie z życia Świętego stało się inspiracją do modlitwy o zdrowie i uwolnienie od chorób gardła oraz złączonego z nią  błogosławieństwa gardła, do którego wykorzystuje się tzw. „błażejki”, czyli przewiązane ze sobą na krzyż świece, wcześniej poświęcone.

  6. W najbliższą środę, 3 lutego, na godz. 1900 zapraszamy na comiesięczną katechezę dla chrzestnych i rodziców dzieci, które w najbliższym czasie przyjmą sakrament chrztu św. Udział w katechezie jest obowiązkiem rodziców i chrzestnych. Katecheza odbędzie się w sali parafialnej nr 131; wejście od ul. Kawęczyńskiej przez portiernię domu zakonnego.

  7. W tym tygodniu przypadają pierwszy czwartek, pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca.

  W czwartek podczas wieczornego nabożeństwa otoczymy modlitwą tych, którzy opuścili wszystko, by pójść za głosem Pana Jezusa, oraz tych, którzy ten głos słyszą, aby nie bali się za nim podążać. Msze Święte o godz. 1800.

  W piątek w godzinach porannych odwiedzimy z Komunią Świętą starszych i chorych parafian. Msza św. ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa o godz. 800 i 1800. Po południu od godz. 1500 adoracja Najświętszego Sakramentu i okazja do spowiedzi świętej. Na zakończenie adoracji w duchu wynagrodzenia za grzechy całego świata odmówimy litanię ku czci Bożego Serca. Z racji przypadającego w tym dniu wspomnienia Świętej Agaty na Mszach Świętych o godz. 700, 1200 i 1800 pobłogosławimy przyniesiony chleb oraz wodę. W pierwszą sobotę miesiąca zapraszamy na Msze św. wynagradzającą Niepokalanemu Sercu Maryi o godz. 800, a po wieczornej Mszy sw. zapraszamy na różaniec przy wystawionym Najświętszym Sakramencie.

  8. Osoby świeckie pełniące posługę lektorów podczas Mszy św. w dni powszedni zapraszamy do wpisywania swoich dyżurów na grafiku na miesiąc luty, wywieszonym w zakrystii ministranckiej. Wszystkim zaangażowanym w czytanie liturgicznych tekstów Pisma św. składamy serdeczne „Bóg zapłać!”..

  9. Organizujemy autokarowy wyjazd na Misterium Męki Pańskiej w Czerwińsku, którego wykonawcami są zawodowi aktorzy i współpracująca z nimi młodzież. Koszt wyjazdu łącznie z kartą wstępu - 45 zł/os. Data wyjazdu - 12 marca (sobota) godz. 930. Zapisy w kancelarii lub w zakrystii Bazyliki.

  10. Jubilatom i solenizantom składamy najserdeczniejsze życzenia. Tym, którzy korzystają z czasu ferii zimowych, życzymy bezpiecznego i przyjemnego wypoczynku. Pozdrawiamy również wszystkich wypoczywających w naszej wspólnocie.

  11. Zachęcamy do nabywania prasy katolickiej w zakrystii.

  W najbliższą środę o godz. 1000 w naszej Bazylice odbędzie się pogrzeb śp. + Ks. prof. Romana MURAWSKIEGO był jedną z najbardziej znaczących postaci polskiej katechetyki. Dorobek naukowy Profesora obejmuje ponad 150 publikacji: książek, rozpraw i artykułów popularno-naukowych w licznych czasopismach krajowych i zagranicznych. Jego zainteresowania badawcze koncentrowały się wokół katechezy młodzieży, historii katechezy i katechetyki fundamentalnej. Był redaktorem i współautorem 7-tomowej serii podręczników katechetycznych, pt. Spotkania z Bogiem. W katechetyce promował najpierw antropologiczny, a później kierunek integralny, wyrażony w jego naukowej i jednocześnie życiowej dewizie: „Wierność Bogu i człowiekowi”. Pozostał wiernym świadkiem Chrystusa. Kochał Kościół i katechezę. Jako Profesor był ceniony przez uczniów i współpracowników za niezwykłą mądrość, życzliwość i wrażliwość. Spotkania z Nim były zawsze piękną katechezą, niezapomnianą.

  Po Uroczystościach w Bazylice doczesne szczątki zmarłego Ks. prof. Spoczną w grobowcu salezjańskim na cmentarzu bródzieńskim. Polecajmy ks. prof. i naszych zmarłych z rodzin Miłosierdziu Bożemu: Wieczny odpoczynek racz Mu dać Panie…

   

 • Ogłoszenia Duszpasterskie 24 stycznia 2016 r.

  Dodano: 23 stycznia 2016 r.

  TRZECIA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU                                          24 stycznia 2016

  OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

  1. Niedzielna liturgia Słowa przypomina, że każdy chrześcijanin jest powołany do współpracy z Duchem Świętym w głoszeniu Dobrej Nowiny, przede wszystkim świadectwem naszego życia.

  2. Dobiega końca Tydzień Modlitwy o Jedność Chrześcijan. Jutrzejsze święto Nawrócenia Świętego Pawła, Apostoła Narodów, stanowi jego zwieńczenie.  Przede wszystkim pamiętajmy o modlitwie w intencji pełnego zjednoczenia chrześcijan i starajmy się budować jedność w naszych rodzinach i domach, wspólnotach, zakładach pracy, w naszym narodzie.

  3. We wtorek, w liturgiczne wspomnienie Świętych biskupów Tymoteusza i Tytusa, przeżywać będziemy Dzień Islamu. Módlmy się w intencji wyznawców tej religii, z którymi łączy nas postać ojca wiary – Abrahama. Prośmy szczególnie, aby religii nie wykorzystywano instrumentalnie i z jej powodu nie dochodziło do prześladowań, gwałtów i przemocy.

  4. W sobotę 30 stycznia „Uwielbienie na Pradze” rozpocznie Eucharystia, podczas której będziemy modlić się w intencjach polskiej muzyki chrześcijańskiej, rozwoju fundacji „Chrześcijańskie Granie” i praskiego Oratorium. Za oprawę muzyczną Mszy Świętej i Uwielbienia będzie odpowiedzialny zespół New Day – zwycięzca koncertu Premiery Roku na V Festiwalu Chrześcijańskie Granie. Będzie to czas spotkania z Panem Bogiem, który uzdrawia i umacnia. Wierzymy, że tego dnia uda się nam stworzyć wspólnotę” – mówią o wydarzeniu organizatorzy.  Program „Uwielbienia na Pradze” o godz. 1800 – Eucharystia, 1900 Uwielbienie z zespołem New Day, 2030 Spotkanie w oratorium – serdecznie zapraszamy.

  5. W następną niedzielę będziemy obchodzić Uroczystość św. Jana Bosko założyciela zgromadzenia salezjańskiego, ojca i nauczyciela dzieci i młodzieży. Będziemy polecać dzieci i młodzież dobremu Bogu, które rozpoczynają ferie zimowe, aby przeżyły je bezpiecznie i w zdrowiu. W następną niedzielę o godz. 1300 Eucharystię będzie celebrował i Słowo Boże wygłosi Jego Ekscelencja Ks. Arcyb. Henryk Hoser. Zapraszamy wszystkich parafian do wspólnej modlitwy.

  6.Wzorem lat ubiegłych zapraszamy parafian i przyjaciół Bazyliki do udziału w teatralnej prezentacji Misterium Męki Pańskiej w Czerwińsku n. Wisłą, które może ułatwić głębsze przeżycie okresu Wielkiego Postu i przygotowanie się do Świąt Zmartwychwstania Pańskiego. Wyjazdem do Czerwińska rozpoczynamy także - mamy nadzieję, że udany - sezon pielgrzymkowy, kiedy to co miesiąc nawiedzamy różne sanktuaria polskie.
  Wyjazd autokarem na Misterium do Czerwińska zaplanowany jest na sobotę, 12 marca, godz. 9.30. Koszt wyjazdu zawierający opłatę za bilet wstępu, przejazd i ubezpieczenie NNW wynosi 45 zł od osoby. Zbiórka wyjeżdżających na parkingu przed Bazyliką. Zapisy przyjmujemy w kancelarii parafialnej i w zakrystii Bazyliki przy okazji nabożeństw.

  7. Solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy zdrowia i wielu łask Bożych.

  8. Zachęcamy do nabywania prasy katolickiej tygodnika: „Idziemy”.

  9. Podaję rozkład kolędy:

  Poniedziałek 25 stycznia 2016 r. godz. 1600

  Wołomińska 5,11,15,17,17a

  Wołomińska 19 (blok)

  Wtorek 26 stycznia 2016 r. godz. 1600

  Wołomińska 22,54

  Zachariasza 1, 2/4, 3, 4,5, 8, 10

  Łomżyńska 6, 27, 22/24, 28,29,30, 31,44;

   Łochowska 12

  Środa 27 stycznia 2016 r.

  Łochowska 1/29 (blok)  36, 37, 38

  Czwartek 28 stycznia 2016 r.

  Łochowska 38a, 38b

  Łochowska 40,41, 43 , 44,45,45a,47, 54, 58, 61

  Wszystkim, którzy nas przyjęli po kolędzie bardzo serdecznie dziękujemy.  Gdyby ktoś został pominięty, albo nie było w domu w tym czasie, a chciałby przyjąć księdza po kolędzie można zgłaszać wizytę po każdej Mszy św. w zakrystii.

 • Ogłoszenia Duszpasterskie 17 stycznia 2016

  Dodano: 16 stycznia 2016 r.

  DRUGA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU                                                        17 stycznia 2016

  OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

  1. Dzisiejsza Ewangelia ukazuje nam Jezusa dokonującego pierwszego cudu w Kanie Galilejskiej, ukazuje nam Jezusa objawiającego swoją chwałę i moc. Uczniowie, którzy byli świadkami tego znaku, uwierzyli w Niego. A my? Czy jesteśmy gotowi uwierzyć Jezusowi, który swoją moc i chwałę objawia w swoim Kościele, zwłaszcza w sakramentach świętych? Podejmijmy refleksję nad tymi pytaniami w ciągu tego tygodnia.

  2. W dzisiejszą niedzielę przypada Światowy Dzień Migranta i Uchodźcy. Wiele rodzin, także z naszej parafialnej wspólnoty, cierpi z powodu emigracyjnej tułaczki swoich bliskich. A ci, którzy opuścili ojczysty kraj i rodzinny dom w poszukiwaniu lepszego życia, odczuwają tęsknotę za bliskimi. Bądźmy również pełni dobroci i życzliwości dla tych, którzy pośród nas się osiedlają, chciejmy towarzyszyć im naszą modlitwą i prośmy, by każdy z migrantów znajdował dobrych ludzi gotowych przyjść mu z pomocą.

  3. W najbliższy wtorek swój dzień imienin obchodzić będzie Przełożony naszego Domu zakonnego ks. Dyrektor Henryk Bonkowski, otoczmy dostojnego Solenizanta naszą życzliwością i modlitwą, o godz. 1800 będzie sprawował Eucharystię na którą serdecznie zapraszamy i będzie możliwość złożenie Solenizantowi życzeń.

  4. Dzisiaj obchodzimy również Dzień Judaizmu. Pamiętajmy w naszych modlitwach o narodzie izraelskim, z którym łączy nas postać Abrahama i innych patriarchów Starego Testamentu, a przede wszystkim księga Pisma Świętego.

  5. Nowenna do Uroczystości św. Jana Bosko rozpoczniemy 22 stycznia o godz. 1730 na którą serdecznie zapraszamy.

  6. Od jutra do 25 stycznia trwać będzie Tydzień Powszechnej Modlitwy o Jedność Chrześcijan. O jedność wśród swoich uczniów i wyznawców modlił się Pan Jezus przed swoją męką i śmiercią. Niech ta modlitwa nieustannie trwa, bo podziały wśród chrześcijan to rana, która boli i osłabia świadectwo naszej wiary. Zachęcamy do indywidualnej i wspólnotowej modlitwy z naszymi braćmi i siostrami wyznającymi wiarę w Pana Jezusa w różnych miejscach i świątyniach naszej diecezji.

  7. Daru zdrowia i obfitości łask Bożych przyzywamy dla solenizantów i jubilatów tygodnia.

  8. Zachęcamy do nabywania prasy katolickiej a w szczególny sposób polecamy tygodnik  „Idziemy” możemy Go nabyć w zakrystii.

  Podaję rozkład kolędy na najbliższy tydzień:

  Poniedziałek 18 stycznia 2016 r. godz. 1600

  Siedlecka 16/24 (1 – 176)

  Siedlecka 12/14; 17B; 21

  Siedlecka 25; 26

  Wtorek 19 stycznia 2016 r. godz. 1600

  Siedlecka 27; 27a; 28; 29; 30; 32; 34; 39; 41

  Siedlecka 37; 37a; 37b

  Środa 20 stycznia 2016 r. godz. 1600

  Siedlecka 45; 56;62

  Al. Tysiąclecia 151 ( 1 – 200 )

  Czwartek 21 stycznia 2016 r. godz. 1600

  Al. Tysiąclecia 151 ( 201 – 480 )

  Piątek 22 stycznia 2016 r. godz. 1600

  Grajewska 2,3.4,5, 6/8 7, 9/11, 17,19,21,21a,

  Jadowska 5, 5a, 7

  Sobota 23 styczeń 2016 r. godz. 1500

  Michałowska 3,4,6,8,10

  Łomżyńska 15/25 ( 1 – 132 )

  Otwocka 16

  Otwocka 7,8,10,12

 • Ferie zimowe w Oratorium

  Dodano: 10 stycznia 2016 r.

  INFORMACJE DLA RODZICÓW

  WARUNKI UCZESTNICTWA/RAMOWY REGULAMIN 

  Półkolonie zimowe - „Ferie w Oratorium” będą trwały od 01 stycznia do 12 lutego 2016 roku

  (z wyłączeniem soboty i niedzieli).

              Zajęcia odbywać się będą w godzinach: 10.00 – 15.00 w pomieszczeniach Oratorium przy Bazylice NSJ w Warszawie, ul. Kawęczyńska 53 (dojazd tramwajami 7 i 13 – do pętli).

   

              W zajęciach mogą uczestniczyć dzieci w wieku szkolnym. Grupy będą tworzone według wieku uczestników.

   

  1. Oratorium podczas ferii funkcjonuje od poniedziałku do piątku w godz. 9.00 – 16.00 lub w godzinach dostosowanych do potrzeb środowiskowych.
  2. Rodzice/opiekunowie prawni zobowiązani są do przyprowadzenia dziecka do Oratorium najpóźniej do godz. 10.00 i odbioru dziecka w godzinach pracy placówki. Nieprzestrzeganie godzin odbioru dziecka może skutkować odmową przyjęcia dziecka.
  3. Warunki uczestniczenia dziecka w Oratorium zimowych półkoloniach „Ferie w Oratorium”

  • posiadanie legitymacji szkolnej

  • złożenie prawidłowo wypełnionej Karty Uczestnika

  • uiszczenie opłaty za udział dziecka w zimowisku  (100zł za cały turnus)

  1. Uczestnik półkolonii otrzymuje dwa posiłki, w tym jeden ciepły
  2. Rodzice/opiekunowie prawni dzieci, które nie mogą korzystać z żywienia zbiorowego ze względu na wskazania lekarskie (zaświadczenie) są zobowiązani do przyniesienia dla dziecka posiłku przygotowanego w domu
  3. W razie nie możliwości opłacenia zimowiska, jest możliwość zapłacenia w ratach lub uzgodnić inną formę opłaty z kierownikiem Oratorium
  4. Rodzice/opiekunowie prawni wnoszą opłatę za posiłki po złożeniu karty zgłoszenia najpóźniej do dnia 29 stycznia 2016 r.
  5. Rodzice/opiekunowie prawni zobowiązani są do wyposażenia dziecka w strój, nakrycie głowy i obuwie stosownie do warunków atmosferycznych i przewidzianych zajęć
  6. Rodzice/opiekunowie prawni będą informowani o przypadkach nieodpowiedniego zachowania dziecka, szczególnie o naruszaniu zasad bezpieczeństwa. Nieodpowiednie zachowanie może być powodem wykluczenia ucznia z udziału w zajęciach
  7. Za szkody wyrządzone przez uczestnika półkolonii odpowiedzialność ponoszą rodzice/ opiekunowie prawni
  8. Organizatorzy zastrzegają sobie prawo do zmiany programu i regulaminu

   

              Zapewniamy:

  • domową atmosferę
  • opiekę otwartej i sympatycznej kadry (nauczyciele, studenci, księża, animatorzy grup)
  • codziennie drugie śniadanie i obiad

   

  Proponujemy:

  • wspólną modlitwę
  • naukę zasad dobrego wychowania
  • rozwój ruchowy, duchowy i umysłowy
  • ciekawe i pożyteczne spędzenie czasu
  • zajęcia sportowo-rekreacyjne
  • zajęcia na pływalni
  • zajęcia w kołach zainteresowań (sportowe, teatralne, plastyczne)
  • ciekawe tematy pracy w grupach
  • wycieczki do ciekawych miejsc
  • atrakcje (pokaz i nauka tańca street dance, zabawa przy muzyce, pokazy filmowe)
  • niespodzianki

   

              Potrzebne będą:

  • dobry humor
  • obuwie na zmianę
  • odpowiedni strój dostosowany do pogody (dla wszystkich biorących udział w zabawach na wolnym powietrzu i wycieczkach)
  • obuwie i strój sportowy (dla biorących udział w zajęciach sportowych)
  • strój kąpielowy i czepek, klapki (dla biorących udział w zajęciach na basenie)
  • bilety komunikacji miejskiej (w wyznaczone dni)

   

              Czytelnie wypełnioną Kartę Uczestnika podpisaną przez rodziców lub prawnych opiekunów

  należy oddać w Oratorium lub zakrystii. Wpisanie na listę uczestnictwa następuje z chwilą oddania karty i wniesieniu opłaty nie później niż 28 stycznia 2016r.

              Szczegółowy plan zajęć rodzice i dzieci otrzymają pierwszego dnia „Ferii w Oratorium”

   

  U W A G A !

  Ograniczona ilość miejsc

   

              Dane kontaktowe:

   

              Oratorium im. św. Jana Bosko

              przy Bazylice NSJ w Warszawie

              ul. Kawęczyńska 53

              03-775  Warszawa

              tel: 22 818655, facebook.com/oratorium.waw

  e-mail: oratorium.waw@gmail.com

   

              Kierownik Oratorium

              ks. Sławomir Szczodrowski sdb

              tel: 692 481 953

   

              Koordynator półkolonii:

              Adam Wojdyn

              tel: 792 805 744

   

                                                                        

  Zapoznałem się z niniejszym regulaminem

   

                                                                         ….....................................................................                                                                                (czytelny podpis rodzica/opiekuna prawnego)

   

 • Ogłoszenia Duszpasterskie 10 styczeń 2016 r.

  Dodano: 9 stycznia 2016 r.

  CHRZEST PAŃSKI                                                                       10 stycznia 2016

  OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

  1. Dzisiejsze święto to również święto epifanii, czyli objawienia się Boga. To uroczyste rozpoczęcie publicznej działalności Pana Jezusa. Wydarzenia nad Jordanem to także zapowiedź naszego chrztu, podczas którego każdy z nas stał się umiłowanym dzieckiem Boga. Na początku dzisiejszych Mszy Świętych błogosławimy wodę, by przypomnieć sobie moment naszego chrztu i uświadomić sobie jego wartość i znaczenie. Pobłogosławioną wodę będzie można zabrać do naszych domów, by je pokropić bądź też przygotować dla przychodzącego z błogosławieństwem i duszpasterską wizytą kapłana.

  2. Święto Chrztu Pańskiego kończy liturgiczny okres Narodzenia Pańskiego. My jednak przedłużymy okres śpiewania kolęd, zgodnie z dawną polską tradycją, do święta Ofiarowania Pańskiego 2 lutego. Będziemy je śpiewać podczas liturgii. Do 2 lutego w naszej świątyni pozostanie również bożonarodzeniowa szopka.

  3. W niedzielę 10 stycznia podczas Mszy św. o godz. 11.30- zapraszamy na jasełka w wykonaniu uczniów z Szkoły Podstawowej Nr. 354.

  4. W dzisiejszą niedzielę zapraszamy na spotkanie modlitewne o godz. 1730 osoby przynależące do Ziaren Bożego Miłosierdzia. Spotkanie odbędzie się w kaplicy.

  5. W środę zapraszamy na nowennę do Matki Bożej Wspomożenia Wiernych, odprawianej w czasie Mszy św.

  6. Kontynuujemy odwiedziny kolędowe naszych parafian. W tym tygodniu przybędziemy
  z modlitwą i błogosławieństwem do mieszkańców ulic:

  Poniedziałek 11 stycznia 2016 r. g. 1600

  Wiosenna 3, 1- 40

  Wiosenna 3, 41 – 80

  Wiosenna 3, 81 – 120

  Wiosenna 3, 121 – 160

  Wiosenna 3, 161 – 180 ul. Nieporęcka 6 ok. godz. 1730.

  Białostocka 36,46, Wiosenna 1 ok. godz.1800

  Wtorek 12 stycznia 2016 r. g. 1600

  Wiosenna 2, 1- 42

  Wiosenna 2, 43 – 84

  Wiosenna 2, 85 – 129

  Wiosenna 2, 130 – 172

  Wiosenna 2, 173 – 216

  Wiosenna 2, 217 – 260

  Środa 13 stycznia 2016 r. g. 1600

  Ząbkowska 39a, Folwarczna 5

  Korsaka 6, 2- 99

  Korsaka 6, 102 – 152

  Radzymińska 2, 8

  Radzymińska 16, 29, 29a, 32, 34, 35, 37

  Radzymińska 36/38/40

  Czwartek 14 stycznia 2016 r. g. 1600

  Radzymińska 47, 52, 52a, 53

  Radzymińska 55/57, 56

  Radzymińska 54/58, 1 – 40

  Radzymińska 54/58, 41 – 80

  Radzymińska 54/ 58, 81 – 99 i blok 61 ok. godz. 1730

  Piątek 15 stycznia 2016 r. godz. 1600

  Radzymińska 60/66, 1 – 20

  Radzymińska 60/66, 21 – 60

  Radzymińska 60/66, 61 – 99

  Radzymińska 68/72, 1 – 44

  Radzymińska 68/72, 45 – 90

  Radzymińska 68/72, 91 – 132

  Sobota 16 stycznia 2016 r. godz. 1500

  Siedlecka 1/15, 1 – 45

  Siedlecka 1/15, 46 – 88

  Siedlecka 1/15, 89 – 132

  Siedlecka 1/15, 133 – 176

  Siedlecka 1/15, 177 – 220

  Siedlecka 1/15, 221 - 264

  7. Występ CHÓRU „SURMA” w Bazylice 17 stycznia 2016 roku po Mszy św. o godz. 1300. Wstęp wolny ZAPRASZAMY Parafian i Gości.

  8. Przekazujemy wszystkim świętującym w tym tygodniu urodziny, imieniny i inne rocznice najserdeczniejsze życzenia.

  9. Zachęcamy do nabywania prasy katolickiej: tygodnika „Idziemy” w zakrystii.

   

 • Męka Pańska w Czerwińsku

  Dodano: 8 stycznia 2016 r.

  Wzorem lat ubiegłych zapraszamy parafian i przyjaciół Bazyliki do udziału w teatralnej prezentacji Misterium Męki Pańskiej w Czerwińsku n. Wisłą. Misterium ułatwia lepsze zrozumienia pasyjnych wydarzeń zbawczych, głębsze przeżycie okresu Wielkiego Postu i przygotowanie się do Świąt Zmartwychwstania Pańskiego.

  Pielgrzymowanie na Misterium jest okazją do wspólnej (Eucharystia) i osobistej modlitwy przed cudownym obrazem Pani Mazowsza, zapoznania jednego z najstarszych, romańskich miejsc kultu religijnego oraz skorzystania z sakramentu pokuty i pojednania w miejscu wyznaczonym na kościół stacyjny przez Biskupa Płockiego na Jubileuszowy Rok Miłosierdzia.

  Wyjazdem do Czerwińska rozpoczynamy także - mamy nadzieję, że udany - sezon pielgrzymkowy, kiedy to co miesiąc nawiedzamy różne sanktuaria polskie.

  Wyjazd autokarem na Misterium do Czerwińska zaplanowany jest na sobotę, 12 marca, godz. 9.30. Koszt wyjazdu obejmujący opłatę za bilet wstępu, przejazd i ubezpieczenie NNW wynosi 45 zł od osoby. Wyżywienie we własnym zakresie; można skorzystać z ofert klasztornej herbaciarni. Zapisy przyjmujemy w kancelarii parafialnej i w zakrystii Bazyliki przy okazji nabożeństw.

 • Uwielbienie na Pradze

  Dodano: 3 stycznia 2016 r.

  „Uwielbienie na Pradze” rozpocznie Eucharystia, podczas której będziemy modlić się w intencjach polskiej muzyki chrześcijańskiej, rozwoju fundacji „Chrześcijańskie Granie” i praskiego Oratorium. Za oprawę muzyczną Mszy Świętej i Uwielbienia będzie odpowiedzialny zespół New Day – zwycięzca koncertu Premiery Roku na V Festiwalu Chrześcijańskie Granie. Będzie to czas spotkania z Panem Bogiem, który uzdrawia i umacnia. Wierzymy, że tego dnia uda się nam stworzyć wspólnotę” – mówią o wydarzeniu organizatorzy.

   

  Program „Uwielbienia na Pradze” – 30 stycznia:

  18.00 – Eucharystia

  19.00 – Uwielbienie z zespołem New Day

  20.30 – Spotkanie w Oratorium

   

  Bazylika Najświętszego Serca Jezusowego, ul. Kawęczyńska 53.

  Dojazd tramwajami 7 i 13 (do pętli)

   

  WSTĘP WOLNY

   

  Spotkanie na Kawęczyńskiej nie będzie jednorazowym wydarzeniem. Oratorium z fundacją „Chrześcijańskie Granie” planują już kolejne Uwielbienia na Pradze.

   

  Wspieraj Oratorium św. Jana Bosko na Pradze. Zostań sponsorem „Uwielbienia na Pradze”. Wpłać dobrowolną wpłatę na konto: 70 1240 6074 1111 0000 4998 9777

  KRS: 0000010772

   

  NEW DAY to wyjątkowy zespół na scenie „muzyki dobrej”. Inspiracją do powstania zespołu stała się podróż do Afryki, w 2002 roku, Rafała Boniśniaka – lidera zespołu, perkusisty i kompozytora. Sam zespół powstał pół roku później, w styczniu 2003 roku. Od tamtego czasu zdobył uznanie publiczności zarówno w Polsce, jak i za granicą. Potwierdziło to ponad 800 koncertów a liczne festiwale, takie jak: Song of Songs w Toruniu w 2003 i 2004 roku, Festiwal Muzyki Dobrej w Warszawie w latach 2004 i 2005, czy Festiwal Stróżów Poranka w latach 2004-2006 w Chorzowie, oraz Festiwal Cantate Deo w 2005 i 2006 roku w Gliwicach, festiwal Dla Jezusa w 2007 roku, to tylko nieliczne przykłady wspaniałego przyjęcia grupy przez publiczność. Co więcej, w 2005 roku NEW DAY na specjalne zaproszenie organizatorów Światowych Dni Młodzieży wystąpił, jako główny reprezentant Polski w Kolonii.

   

  Przez ten czas zespół wydał 8 płyt długogrających, z których pierwszy album „Tam-Tam i Tu” został doskonale przyjęty zarówno przez krytyków jak i słuchaczy, a „Czarna Płyta” wydana w 2005 roku zdobyła tytuł Najlepszej Płyty Roku 2005. Wydana w 2006 roku 5 płyta zespołu, zatytułowana po prostu „PIĄTKA”, również odniosła ogromny sukces trafiając zarówno do wielu młodych jak i starszych słuchaczy, a piosenka „Tacy sami jak my” stała się hymnem Salezjańskiej młodzieży.
  W 2008 roku ukazała się kolejna płyta „Kawa z mlekiem”. Po 5 letniej przerwie, najnowsza płyta zatytułowana NOWY DZIEŃ swoją premierę miała 10 maja 2014 roku w Krakowie. Teledysk do piosenki promującej płytę “Nowy dzień” (2014) otrzymał II miejsce na Międzynarodowym Festiwalu Filmowym w Niepokalanowie. W tym samym roku ukazała się również płyta z kolędami “A Anieli grają!” (2014) będąca znakomitym uzupełnieniem poprzednich lat kolędowania w całej Polsce.

  Podziel się z innymi

   

 • Ogłoszenia Duszpasterskie 03 stycznia 2016 r.

  Dodano: 2 stycznia 2016 r.

  DRUGA NIEDZIELA PO NARODZENIU PAŃSKIM                               3 stycznia 2016

  OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

  1. Dzisiejsza niedziela pozwala nam po raz kolejny wsłuchać w słowa Janowego Prologu i kontemplować tajemnicę Pana Boga, który stał się człowiekiem i „rozbił namiot” wśród swojego ludu – zamieszkał pośród nas. Nie ustawajmy w dziękczynieniu za nieskończoną miłość Pana Boga. Dziś o godz. 1700 spotkanie Kół Różańcowych, a o godz. 1730 nabożeństwo Eucharystyczne i procesja.

  2. W środę będziemy obchodzić uroczystość Objawienia Pańskiego, nazywaną w naszej polskiej tradycji świętem Trzech Króli. Święto to jest starsze niż Boże Narodzenie i przypomina prawdę, że Bóg przyszedł nie tylko do Narodu Wybranego, ale do wszystkich ludzi. Mędrcy ze Wschodu, przybywający z pokłonem do nowonarodzonego Króla, są reprezentantami wszystkich narodów i ludów. Jest to uroczystość, która zobowiązuje katolików do uczestnictwa w Eucharystii. Msze Święte o godz. 700, 830, 1000, 1130, 1300, 1800.  Na ich zakończenie pobłogosławimy kredę i kadzidło dla oznaczenia naszych mieszkań i na znak, że przyjęliśmy wcielonego Boga do naszego życia.

  3. W uroczystość Objawienia Pańskiego obchodzimy Misyjny Dzień Dzieci. Będziemy chcieli pamiętać w modlitwie o misjach i misjonarzach. Naszą materialną ofiarą pragniemy wesprzeć tych, którzy głoszą Dobrą Nowinę o zbawieniu oraz ich działalność w krajach misyjnych .

  4. Dzieci ze szkoły podstawowej nr. 30 po Mszy sw. o godz. 1130 dzisiaj, przedstawią Jasełka Bożonarodzeniowe. Serdecznie zapraszamy!

  5. Rozpoczęliśmy kolędową wizytę w rodzinach naszej parafialnej wspólnoty. W tym tygodniu odwiedzimy rodziny i parafian:

  Poniedziałek 04 stycznia 2016 r. godz. 1600

  Markowska 6 (1 – 45)

  Markowska 6 (46 – 97)

  Markowska 6 ( 98 – 127)

  Markowska 6 (128 – 165)

  Markowska 6 (166 – 216)

  Markowska 6 ( 217 – 253)

  Wtorek 05 stycznia 2016 r. godz. 1600

  Korsaka 1 (1 – 44)

  Korsaka 1 (45 – 88)

  Korsaka 1 (89 – 129)

  Korsaka 1 (130 – 181)

  Korsaka 1 (182 – 213)

  Korsaka 1 (214 – 253)

  Czwartek 07 stycznia 2016 r. godz. 1600

  Kijowska 11 (1-40)

  Kijowska 11 (41 – 80)

  Kijowska 11 (81 – 120)

  Kijowska 11 (121 – 160)

  Kijowska 11 (161 – 200)

  Kijowska 11 (201 – 240)

  Kijowska 11 (241 – 280)

  Piątek 08 stycznia 2016 r. godz. 1600

  Kijowska 11 (281 – 320)

  Kijowska 11 (321 – 360)

  Kijowska 11 (361 – 400)

  Kijowska 11 (401 – 440)

  Korsaka 7

  Nieporęcka 8,10

  Sobota 09 stycznia 2016 r. godz. 1500

  Tarchomińska 1,3 i Nieporęcka 4,11

  Tarchomińska 4 (szkoła), 5, 6

  Tarchomińska 7, 8, 9, 10

  Tarchomińska 12, 13, 15

  Białostocka 48

  Białostocka 48

   Cały porządek wizyty duszpasterskiej zamieściliśmy w parafialnym biuletynie i na stronie internetowej.

  7. Wszystkim solenizantom i jubilatom tygodnia składamy najserdeczniejsze życzenia obfitości Bożych darów.

   

   

   

Liturgia

Dekret Arcybiskupa Henryka Hosera

Tygodnik Idziemy

Tygodnik Gość Niedzielny

Radio Warszawa 106,2 FM
Kontakt
Nasza parafia
ul. Kawęczyńska 53
03-775 Warszawa
 (+48) 22 818-65-51 (centrala)
 (+48) 22 619-58-03 (kancelaria)
email:  kancelaria.nsj@gmail.com
Ogłoszenia parafialne
Msze święte
Nabożeństwa
Kancelaria
Kontakt