roku.
Strona główna | Kontakt

Ogłoszenia parafialne/Aktualności

«  Archiwum aktualności - styczeń 2014 »

archiwum

 • Wyjazd na Mękę Pańską

  Dodano: 31 stycznia 2014 r.

  W tym roku, w okresie Wielkiego Postu w czerwińskim Sanktuarium Pani Mazowsza ponownie odżywa tradycja teatralnej prezentacji Misterium Męki Pańskiej. Przez długie lata wykonawcami Misterium byli nowicjusze salezjańscy. Po likwidacji nowicjatu Towarzystwa Salezjańskiego w Czerwińsku nad Wisłą tradycja Misterium wygasła. Obecnie organizacją Misterium zajmuje się Salezjański Ośrodek Młodzieżowo-Powołaniowy Emaus, a w spektaklu biorą udział profesjonalni aktorzy i młodzież z środowisk salezjańskich

  Czerwińskie Misterium Męki Pańskiej należy do najsłynniejszych polskich misteriów pasyjnych. Tekst tego dramatu napisał salezjanin - ks. dr Franciszek Harazim (1885-1941). Muzyka do spektaklu jest dziełem innego salezjanina - wybitnego kompozytora - ks. dr Antoniego Hlonda (1884-1963), zasłużonego przede wszystkim na polu muzyki kościelnej, podpisującego swoje dzieła pseudonimem "Antoni Chlondowski". Po raz pierwszy misterium "Męki Pańskiej" Harazima - Chlondowskiego zostało wystawione 8 marca 1931 r. w Krakowie, a po II wojnie światowej przywędrowało do Czerwińska.

  Pięcioaktowe misterium, rozpoczynające się od sceny na Górze Oliwnej, w inscenizacji czerwińskiej zostało poszerzone o prolog, który przenosi akcję do Wieczernika. Ukazuje on najważniejsze wydarzenia z Ostatniej Wieczerzy, bezpośrednio poprzedzające mękę Chrystusa i nierozerwalnie z nią związane.

  W klasztorze czerwińskim Misterium wystawiono pierwszy raz w 1949 r. Od tego momentu Czerwińska Męka wpisała się w tradycję Mazowsza. To wartościowe wydarzenie teatralne ściągało publiczność z całej Polski, było jednym z ważniejszych wydarzeń kulturalnych w regionie.

  Dla chętnych z naszej parafii zaplanowaliśmy wyjazd na misterium w dn. 22 marca (sobota). Początek misterium jest o godz. 13.00. Zgłoszenia będziemy przyjmować na poczatku Wielkiego Postu. Wtedy podamy dokładne dane o godzinie wyjazdu, cenie, sposobie zgłaszania, itd. Na razie tylko sygnalizujemy sam fakt wyjazdu i nadzieję, że to widowisko poruszy serca oglądających oraz ubogaci ich przygotowanie do świąt Zmartwychwstania Pańskiego.

 • Kolęda dla nieobecnych

  Dodano: 31 stycznia 2014 r.

  4 lutego (wtorek) kończymy tegoroczne odwiedziny rodzin w ramach wizyty duszpasterskiej. Zdajemy sobie sprawę, że mogło dojść do przeoczeń ze strony duszpasterzy lub w wyznaczonym terminie mogły zaistnieć inne przeszkody, które uniemożliwiły przyjęcie księdza i błogosławieństwo domu. Dlatego w kolejne dwa dni - 5 i 6 lutego - jesteśmy do Państwa dyspozycji. Gdyby ktoś chciał w tym czasie życzył sobie pobłogosławienić mieszkanie, prosimy o zgłaszanie się do kancelarii parafialnej lub w zakrystii w godzinach sprawowania nabożeństw, by uzgodnić godzinę odwiedzin.

  Parafianom, którzy już nas przyjęli jesteśmy wdzięczni za życzliwość, miłą atmosferę i złożone ofiary, które wykorzystane będą na utrzymanie Bazyliki.

 • Radośnie wierząc - radośnie żyję

  Dodano: 31 stycznia 2014 r.

  "Modlitwa serca", czyli wieczorne refleksje nad różnymi przejawami naszej wiary, są owocem ubiegłorocznych misji parafialnych. Początkowo miały się odbywać w każdy lll-piątek miesiąca. W lutym, ze względu na wyznaczone przez program diecezjalny na ten czas dla naszej parafii Jerycho Różańcowe, "Modlitwa serca" została przesunięta na 28 lutego, bezpośrednio po Mszy św. wieczornej. Trwający okres karnawału wpłynął na temat tego spotkania: Radośnie wierząc - radośnie żyję. Wsłuchując się w teksty modlitw, poetyckiej refleksji czy psalmów będziemy chcieli zrozumieć koonieczność radosnego przeżywania naszej codzienności.

  Jak zawsze sprzyjać temu będzie nastrojowa muzyka, światło świec i pobudzający do zamyśleń przekaz prowadzących.

  Zapraszamy 28 lutego, ok. godz. 19.00, bezpośrednio po Mszy św. wieczornej.

 • Rekolekcje wielkopostne

  Dodano: 31 stycznia 2014 r.

  Tegoroczne rekolekcje wielkopostne dla osób dorosłych w naszej Bazylice zostaną przeprowadzone w dn. 23-26 marca, czyli w III tygodniu Wielkiego Postu. Nauki rekolekcyjne wygłosi ks. prał. dr Kazimierz Ziółkowski, proboszcz parafii Matki Bożej Królowej Polski w Mławie.

  Uczniowie ze szkół położonych na terenie naszej parafii będą uczestniczyć w rekolekcjach w dn. 10-12 marca, a poprowadzi je ks. mgr Dariusz Mikołajczyk sdb. Ks. Dariusz zazwyczaj przewodniczy niedzielnej Mszy św. w Bazylice o godz. 11.30 i wtedy też głosi kazania do dzieci. Nauki rekolekcyjne dla młodzieży będą włączone w program rekolekcji dla dorosłych.

  Szczegółowy program rekolekcji podamy w terminie późniejszym.

 • W naszej parafii tworzymy koło różańcowe rodzinne.

  Dodano: 28 stycznia 2014 r.

  W naszej parafii tworzymy koło różańcowe rodzinne. Takie koło tworzy 20 osób, które zgłoszą chęć codziennej modlitwy i odmówienie jednej dziesiątki różańca. Do wspólnoty mogą przystąpić osoby, które chcą modlić się za swoje dzieci, też takie, które chcą mieć dzieci i proszą o dar macierzyństwa, te którym grozi rozpad  małżeństwa, te których rodziny które borykają się z różnymi problemami oraz osoby samotne, które chciałyby założyć rodzinę. Jeśli widzisz siebie w jednej z wymienionych grup, jeśli w Twoim sercu rodzi się pragnienie modlitwy i pragniesz, żeby inni też modlili się w Twoich intencjach, dołącz do pierwszego koła rodzinnego które tworzy się w naszej parafii.

 • WIZYTA DUSZPASTERSKA 03 - 04. 02. 2014 r.

  Dodano: 28 stycznia 2014 r.

  03. lutego 2014 roku godz. 1600

  Kawęczyńska 4; 15; 16; 18; 20; 22; 24; 26; 34; 37; 39; 41; 43

  04 lutego 2014 roku godz. 1600

  Kawęczyńska 47; 63; 64; 65; 73

  Otwocka 7;8;9;12

 • Ogłoszenia Duszpasterskie 26. 01. 2014 r.

  Dodano: 27 stycznia 2014 r.

  TRZECIA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU                                             26 stycznia 2014

  OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

  1. W dzisiejszą niedzielę w naszej parafii oddajemy hołd św. Janowi Bosko. Z tej okazji Słowo Boże głosi ks. Wikariusz Przemysław Solarski, którego serdecznie witamy we wspólnocie parafialnej i życzymy mu obitych darów nieba przez wstawiennictwo św. Jana Bosko.

  2. Dzisiaj po sumie zapraszamy na Jasełka przygotowane przez dzieci ze szkoły podstawowej nr 30.

  3. 31 stycznia, w liturgiczną Uroczystość św. Jana Bosko, zapraszamy do naszej Bazyliki na Uroczystą Eucharystię, która będzie koncelebrowana o godz. 1800. Tego dnia po każdej Mszy św., będziemy mogli ucałować relikwie św. Jana Bosko. Przed tą uroczystością odprawiana jest nowenna do św. Jana Bosko: codziennie o godz. 17.30.

  4. W tym tygodniu przypada też pierwsza sobota miesiąca. W tym dniu szczególnie czcimy Matkę Najświętszą i powierzamy Jej matczynej opiece całą naszą codzienność. Po wieczornej Mszy św. Różaniec przy wystawionym Najświętszym Sakramencie, zakończenie o godz. 21.00.

  5. W związku z rozpoczynającym się nowym miesiącem ksiądz Krzysztof prosi osoby dorosłe, pełniące funkcję lektorów w dni powszednie, o wpisywanie się na listę dyżurów w lutym. Lista jest dostępna w zakrystii. Zapraszamy nowe osoby do tej posługi.

 • Wyjątkowe dokumenty z dziejów Bazyliki

  Dodano: 26 stycznia 2014 r.

  30 marca 1904 roku Papież Pius X udzielił Księżnej Marii Radziwiłłowej, Fundatorce Bazyliki Najświętszego Serca Jezusowego przy ul. Kawęczyńskiej w Warszawie, błogosławieństwa na rozpoczęcie budowy tejże wyjątkowej dziś Świątyni. 110-rocznica podpisania tego dokumentu stała się okazją do zorganizowania jubileuszowej wystawy fotograficznej prezentującej sam dokument z odręczną dedykacją papieską, jak również do ukazania dziejów budowy Bazyliki oraz przypomnienia najważniejszych wydarzeń z jej dotychczasowej historii.

  Wystawę rozpoczynają portrety Fundatorów, a więc Księcia Michała Radziwiłła (1853-1903) i jego małżonki Księżnej Marii z Zawiszów Radziwiłłowej (1860-1930); obok nich umieszczono m. in. inskrypcje nagrobne obojga Książąt.

  Najstarsi parafianie, zapewne ze wzruszeniem zatrzymają się przed fotografiami, które przypomną im widoki z dzieciństwa, czyli drewnianą tymczasową kaplicę, zastępującą kościół parafialny w okresie budowy, ustawianie monumentalnych kolumn czy konstrukcję łuków między nimi. Być może podobne zdjęcia mają w swoich archiwach rodzinnych.

  Ciekawostką wystawy są projekty Bazyliki nie przyjęte do realizacji jak również prezentacja samej Bazyliki św. Pawła za murami, pierwowzoru dla zrealizowanego projektu.

  Warto nadmienić, że Bazylika NSJ była miejscem ważnych wydarzeń w dziejach tej części Warszawy, a nawet Kraju. Najważniejszym z pewnością była wizyta Ojca św. Jana Pawła II, który w 1991 r. w Bazylice otworzył II Synod Plenarny. Z kolei Prażanie w tej świątyni przeżywali otwarcie pętli tramwajowej w grudniu 1925 r. Prawie 20 lat później (1944 r.) tutaj poświęcono sztandar, jaki ludność Pragi ufundowała 10 Pułkowi Piechoty; sztandar uczestniczył potem w zaślubinach Polski z morzem. Również ważnym dokumentem są dwie inne fotografie: Boże Ciało w 1929 roku i Stefan Kard. Wyszyński – Prymas Polski w towarzystwie Ojca św. Pawła VI. Na tej drugiej fotografii jest własnoręczna dedykacja Prymasa dla Bazyliki.

  Symbolem dziejów najnowszych są zdjęcia z budowy wieży (1997 r.) oraz z Praskiego Rajdu Pojazdów Zabytkowych.

  To tylko kilka informacji, bardziej sygnalizujących niż opisujących samo wydarzenie, jakim jest wystawa. Dla pełnego obrazu trzeba wystawę po prostu obejrzeć. Na pewno nie będzie to czas stracony. Wystawa jest dostępna przed i po nabożeństwach. Zorganizowanym grupom damy możliwość obejrzenia wystawy także w innym czasie.

  Pomysłodawcą, twórcą i wykonawcą fotografii wraz z opisem jest Marcin Andrusieczko, od 20 lat nasz parafianin, absolwent Akademii Teologii Katolickiej i Wydziału Filozofii Uniwersytetu Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Warszawie. Z zamiłowania pan Marcin jest pasjonatem-amatorem sztuki fotograficznej.

 • Rozkład Kolędy od 27. 01 - 01. 02. 2014 r.

  Dodano: 23 stycznia 2014 r.

  27 stycznia 2014 r. godz. 16.00

  Radzymińska 60/66

  Radzymińska 68/72

  Radzymińska 56; 60; 63

  28 stycznia 2014 r. godz. 16.00

  Radzymińska 31;33

  Wołomińska 19

  Wołomińska 5;11;15

  Środa 29 stycznia 2014 r. godz. 16.00

  Wołomińska 17;22;54

  Grajewska 4;13;15

  Grajewska 17; 19; 21; 21a; 3;5;7;9/11

  Zachariasza 2/4

  Zachariasza 1;3;5;8;10;

  Michałowska 3;4;6;8;10

  Czwartek 30 stycznia 2014 r.

  Jadowska 5; 5a;7

  Łochowska 1/29

  Łochowska 12;13;15;17;31

  Łochowska 33/35; 34

  Piątek 31 stycznia 2014 r. kolęda odwołana

  01. luty 2014 r. godz. 15.00

  Łochowska 36;38a;38b;37;38;39;40;41;43;44;45;47;52;53;53a;54;58;61

  Otwocka 16

  Od 3 lutego pozostaje jeszcze ulica Otwocka i Kawęczyńska

 • Jerycho Różańcowe – Przekaż Światło Chrystusa

  Dodano: 21 stycznia 2014 r.

  Od 29 listopada ub. r. trwa w naszej diecezji modlitewna inicjatywa „Jerycho Różańcowe”. Jej motyw przewodni wyznaczony przez Ordynariusza Diecezji, Bpa Henryka Hosera brzmi: „Przekaż Światło Chrystusa”. W dn. 20-21 br. do tej modlitwy włączy się nasza parafia.

  Jerycho Różańcowe polega na nieustannym odmawianiu różańca św. przez zobowiązujące się do tej modlitwy środowiska. Nasza diecezja realizuje to zobowiązanie poprzez dobowe dyżury modlitewne, pełnione kolejno w parafiach, domach zakonnych, szpitalach, grupach formacyjnych, itp. Modląc się tą metodą, Diecezja Warszawsko-praska pragnie za przyczyną swojej Patronki – Matki Bożej Zwycięskiej – wynagradzać Panu Bogu za grzechy, które niszczą ludziom życie osobiste i publiczne zamykając źródło Bożej łaski. Jest to również wspólne błaganie Diecezji o odnowę wiary i rozbudzenie świadomości misji dla biskupów, kapłanów, zakonników i całej społeczności Kościoła lokalnego.

  Całodobowe czuwanie z modlitwą różańcową w naszej Bazylice rozpocznie się 20 lutego (czwartek), o godz. 19.00, zapaleniem świecy - światła wiary i pamiątki niedawno przeżywanych misji parafialnych - uroczystym nabożeństwem różańcowym i adoracją Najświętszego Sakramentu.

  Godz. 20.00 - Msza św. w intencji wspólnoty parafialnej, inaugurująca uroczyście Jerycho Różańcowe.

  Godz. 21.00 - Apel Jasnogórski z rozważaniem maryjnym. Po apelu czuwanie modlitewno-różańcowe, przez całą noc, pod nadzorem duszpasterzy. Na formę czuwania w poszczególnych godzinach wpływ będzie miała frekwencja.

  Piątek - 21 lutego:

  Godz. 7.00 - Msza św. w intencji wspólnot parafialnych.

  Godz. 8.00 - Msza św. w intencji wspólnot różańcowych z naszej parafii. Po Mszy czuwanie poprowadzi Żywy Różaniec.

  Godz. 12.00 - Anioł Pański.

            Msza św.

            Kontynuacja modlitwy różańcowej.

  Godz. 15.00 - Godzina Miłosierdzia - Koronka do Miłosierdzia Bożego.

  Godz. 17.30 - Nabożeństwo próśb.

  Godz. 18.00 - Msza św. na zakończenie Jerycha Różańcowego.

                    - Po Komunii św. akt zawierzenia wspólnoty parafalnej Matce Bożej Zwycięskiej.

  Dla łatwiejszej organizacji została przygotowana Parafialna Księga Jerycha Różańcowego, w której nasze modlitewne czuwanie zostało podzielone na godziny. Zapraszamy, by planując udział w Jerychu Rożańcowym już teraz wpisać swoją obecność w wybranym czasie. Osoby chore, starsze czy mające ograniczone możliwości wyjścia z domu mogą taką deklarację złożyć za pośrednictwem bliskich, sąsiadów lub telefonicznie. Natomiast samo zobowiązanie modlitewne, łącząc się duchowo z obecnymi w Bazylice, wypełnią we własnym mieszkaniu.

  Parafialna Księga Jerycha przede wszystkim dokumentuje historyczne wydarzenie, jakim jest pierwsze Jerycho Różańcowe w naszej parafii. Dlatego tak ważne są osobiste wpisy uczestników. Ale taki dokument jest zarazem świadectwem wiary, nas, w tym czasie żyjących. Jest przecież całkiem realnym, że za kilkadziesiąt lat dzieci lub wnuki uczestników obecnego Jerycha, na okolicznościowej wystawie, będą ze wzruszeniem wpatrywać się w nazwiska rodziców i dziadków, by budować się ich wiarą. Mając to na uwadze, Parafialna Księga Jerycha podaje także wiadomości o genezie tej formy modlitwy, jest w niej słowo Pasterza zarządzające ją w diecezji warszawsko-praskiej, program Jerycha w naszej parafii, informuje o przygotowaniach.

  Po zakończeniu Jerycha uzupełnimy ją materiałem fotograficznym. Załączymy również Wasze własnoręcznie napisane modlitwy i intencje.

  Do ogólnej intencji dla Jerycha, sformułowanej przez Pasterza Diecezji, można dołączyć własne intencje szczegółowe (także modlitwy, prośby świadectwa, itd.). Podczas Mszy św. na rozpoczęcie Jerycha 20 lutego, o godz. 20.00, będzie okazja, by te intencje, spisane na kartkach, zebrać i ofiarować w procesji z darami mszalnymi. Publiczne odczytanie tych intencji oraz modlitwa za nie będzie miała miejsce na nabożeństwie próśb, w piątek o godz. 17.30. Z pewnością te intencje zostaną wykorzystane i omodlone także we wcześniejszych godzinach.

  Przy tej okazji zwracamy się do Parafian sprawniejszych fizycznie, by ułatwili spisanie tych intencji swoim bliskim, znajomym, sąsiadom, którym cierpienie lub wiek uniemożliwiają wyjście z mieszkania i przyniesienie spisanej modlitwy do kościoła. Ten odruch życzliwego zainteresowania to świadectwo naszej wrażliwości i wierności ewangelicznej zasadzie miłości bliźniego. Małe gesty dają wielką radość!

  Znajdźmy sobie czas i tej wyjątkowej doby przyjdźmy do Bazyliki na wspólną modlitwę lub modląc się w domu łączmy się z tą cząstką naszej wspólnoty, która w tym właśnie czasie na modlitwie trwać postanowi.

  Zapraszamy osoby indywidualne, grupy, także doraźnie "skrzyknięte" (np. sąsiedzi z klatki, znajomi z klubu seniora, grupa hobbystów, sportowa, itd.) do włączenia się chocby w częściowe prowadzenie modlitwy, np. czytanie rozważań, zaczynanie modlitw... Duszpasterze będą służyć pomocą.

  Do zobaczenia z różańcem w ręku na wspólnej modlitwie!

 • Ogłoszenia Duszpasterskie 19 01. 2014 r.

  Dodano: 18 stycznia 2014 r.

  DRUGA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU                                                 19 stycznia 2014

   

  1. Przeżywamy dziś drugą niedzielę w ciągu roku. Choć w naszych kościołach nie milkną kolędy, to jednak w liturgii wkraczamy w czas, w którym przypatrujemy się początkom życia publicznego Pana Jezusa. Ukazuje nam ono, jak mamy żyć, aby nie tylko słowem, lecz także postawą i czynem wyrażać naszą wiarę. Dziękujemy O. Pasjoniście Rafałowi  Pujsza, który przybliża nam dzisiaj postać św. Gemmy Galgani, 25-letniej włoskiej mistyczki i stygmatyczki.

   

  2. W następną niedzielę obchodzić będziemy w naszej parafii Uroczystość św. Jana Bosko założyciela Zgromadzenia Salezjańskiego. Tego dnia będziemy wypraszać nam wszystkim potrzebne  łaski przez wstawiennictwo św. Jana Bosko a w szczególny sposób dla dzieci i młodzieży. Tego dnia Słowo Boże będzie głosił ks. Przemysław Solarski wikariusz ks. Inspektora.

   

  3. We wtorek, 21 stycznia, przypada Dzień Babci, a w środę, 22 stycznia – Dzień Dziadka. Pamiętajmy i módlmy się w tych dniach za naszych kochanych Dziadków, tych żyjących i tych, którzy już odeszli do Pana. Bardzo często tyle im zawdzięczamy! Niech naszym podziękowaniem będzie modlitwa, ofiarowana Komunia św. i serdeczna pamięć.

   

  4. W sobotę, 25 stycznia, przypada święto nawrócenia św. Pawła Apostoła. Św. Paweł, jak wiemy, jest jednym z największych Apostołów i świętych Kościoła. Zanim jednak został chrześcijaninem, zwalczał Kościół z tą samą gorliwością, z jaką później głosił Ewangelię Chrystusa. Jego historia pokazuje nam, że dla Boga nie ma człowieka straconego, który nie mógłby do Niego wrócić, jeśli tylko zechce otworzyć się na łaskę Bożą. Tego dnia kończy się także Tydzień Modlitw o Jedność Chrześcijan.

   

  5. 26 stycznia po sumie ok. g. 13.50 w ramach inicjatywy Zarządu Dzielnicy Praga – Północ m – st. Warszawy – Jasełka w praskich parafiach. Zapraszamy na występ dzieci ze Szkoły Podstawowej nr. 30.

   

  6. W dzisiejszą niedzielę swój dzień imienin obchodzi ks. Dyrektor Henryk Bonkowski, dziękujemy Panu Bogu za Jego postawę, rozmodlenie i wierne trwanie w powołaniu salezjańskim. Pamiętajmy o Nim w naszych modlitwach.

   

  7. Zachęcamy do nabywania prasy katolickiej.

   

  8. Trwa wizyta duszpasterska zwana kolędą. W tym tygodniu pragniemy odwiedzić rodziny mieszkające na następujących ulicach:

   

  20 stycznia 2014 r. g. 16.00

   

  Łomżyńska 15/25

  Łomżyńska 6;

  Łomżyńska 22/24

  Łomżyńska 30; 29

   

  21 stycznia 2014 r. g. 16.00

   

  Radzymińska 54/58

  Folwarczna 5; 7

   

  22 stycznia 2014 r. g. 16.00

   

  Łomżyńska 28; 31; 44

   

  Siedlecka 16/24

   

  23 stycznia 2014 r. g. 16.00

   

  Siedlecka 1/15

   

  24 stycznia 2014 r. g.16. 00

   

  Siedlecka 17b; 25;

  Siedlecka 21; 26; 28;

  Siedlecka 27a

  Siedlecka 27; 29; 30

  Siedlecka 12/14; 32

  Siedlecka 41; 56

  25 stycznia 2014 r. g. 15.00

  Siedlecka 37

  Siedlecka 45; 62

  Siedlecka 34; 39

  Siedlecka 62; 45

  Grajewska 2

  Grajewska 6/8

   

  W naszej Bazylice w minionym tygodniu odbył się pogrzeb + śp. Jerzego BĄCZKOWSKIEGO przeżył 73 lata zam: przy ul. Kijowskiej z ofiar złożonych na tacę zostanie odprawionych 5 intencji; jutro odbędzie się pogrzeb +śp. Kazimierza Tkaczyka zam: przy ul. Łomżyńskiej . Polecajmy zmarłych Bożemu Miłosierdziu: Wieczny odpoczynek racz im dać Panie….

 • Rozkład Kolędy od 20 - 25. 01. 2014 r.

  Dodano: 15 stycznia 2014 r.

  20 stycznia 2014 r. g. 16.00

  Łomżyńska 15/25

  Łomżyńska 6;

  Łomżyńska 22/24

  Łomżyńska 30; 29

  21 stycznia 2014 r. g. 16.00

  Radzymińska 54/58

  Folwarczna 5; 7

  22 stycznia 2014 r. g. 16.00

  Łomżyńska 28; 31; 44

  Siedlecka 16/24

  23 stycznia 2014 r. g. 16.00

  Siedlecka 1/15

  24 stycznia 2014 r. g.16. 00

  Siedlecka 17b; 25;

  Siedlecka 21; 26; 28;

  Siedlecka 27a

  Siedlecka 27; 29; 30

  Siedlecka 12/14; 32

  Siedlecka 41; 56

  25 stycznia 2014 r. g. 15.00

  Siedlecka 37

  Siedlecka 45; 62

  Siedlecka 34; 39

  Siedlecka 62; 45

  Grajewska 2

  Grajewska 6/8

 • Ogłoszenia Duszpasterskie Święto Chrztu Pańskiego 12 styczeń 2014 r.

  Dodano: 11 stycznia 2014 r.

  ŚWIĘTO CHRZTU PAŃSKIEGO           12 stycznia 2014

  1. Dzisiejsze święto Chrztu Pańskiego zamyka liturgiczny obchód okresu Narodzenia Pańskiego. I choć w naszych kościołach kolędy będą rozbrzmiewać jeszcze do 2 lutego, czyli do świętaOfiarowania Pańskiego, to jednak liturgia będzie już kierować nasz wzrok na Jezusa, który rozpoczyna swoją publiczną działalność.

   

  2. W sobotę, 18 stycznia, rozpocznie się Tydzień Modlitw o Jedność Chrześcijan. Zechciejmy wziąć udział w spotkaniach i wspólnych modlitwach organizowanych z tej okazji razem z naszymi braćmi odłączonymi.

   

  3. "W niedzielę, 19 stycznia, podczas Mszy świętych słowo Boże wygłosi o. Rafał Sebastian Pujsza, pasjonista, który przybliży nam postać św. Gemmy Galgani, 25-letniej włoskiej mistyczki i stygmatyczki. Po Mszach św. będzie można nabyć biografię i pisma tej świętej oraz książki o tematyce pasyjnej".

   

  4.Na terenie naszej parafii kontynuujemy wizytę duszpasterską zwaną kolędą. W bieżącym tygodniu odwiedzimy rodziny mieszkające przy ul

   

  13 stycznia 2014 r. godz. 16oo

  Ul. Ząbkowska 33;35;36;39; 37;38;39a;39;41;50;50a;54

  Ul. Tarchomińska 1;3 i ul. Nieporęcka 4

  Ul. Tarchomińska 5,6

   

  14 stycznia 2014 r. godz. 1600

  Ul. Tarchomińska  7;8;9

  Ul. Tarchomińska 10;11

  Ul. Tarchomińska 12;13

  Ul. Tarchomińska 15

  Ul. Wiosenna 1; Białostocka 36;46

  Ul. Radzymińska 2;8

   

  15 stycznia 2014 r. godz. 16oo

   

  Białostocka 48

  Wiosenna 2 (1 – 129)

   

  16 stycznia 2014 r. godz. 1600

   

  Wiosenna 2 (130 – 260)

  Radzymińska 16; 29; 29a

  Radzymińska 36/38 (1 -65)

   

  17 stycznia 2014 r. godz. 1600

  Radzymińska 32;34;35

  Radzymińska 34; 47; 52

  Radzymińska 52a;53

  Radzymińska 59;59a;55/57

  Radzymińska 61

  18 stycznia 2014 r. godz. 1500

  Wiosenna 3

  5. W minionym tygodniu pożegnaliśmy w naszej wspólnocie parafialnej +śp. Henryka BRANICKIEGO przeżył 77 lat zam; przy ulicy Łochowskiej. W jego intencji zostanie odprawionych 10 intencji mszy św.. Polecajmy Jego Miłosierdziu Bożemu: Wieczny odpoczynek racz im dać Panie….

   

 • Rozkład Kolędy od 13 - 18. 01. 2014 r.

  Dodano: 8 stycznia 2014 r.

  13 stycznia 2014 r. godz. 16oo

  Ul. Ząbkowska 33;35;39; 37;38;39a;39;41;50;50a;54

  Ul. Tarchomińska 1;3 i ul. Nieporęcka 4

  Ul. Tarchomińska 5,6

  14 stycznia 2014 r. godz. 1600

  Ul. Tarchomińska  7;8;9

  Ul. Tarchomińska 10;11

  Ul. Tarchomińska 12;13

  Ul. Tarchomińska 15

  Ul. Wiosenna 1; Białostocka 36;46

  Ul. Radzymińska 2;8

  15 stycznia 2014 r. godz. 16oo

  Białostocka 48

  Wiosenna 2 (1 – 129)

  16 stycznia 2014 r. godz. 1600

  Wiosenna 2 (130 – 260)

  Radzymińska 16; 29; 29a

  Radzymińska 36/38 (1 -65)

  17 stycznia 2014 r. godz. 1600

  Radzymińska 32;34;35

  Radzymińska 34; 47; 52

  Radzymińska 52a;53

  Radzymińska 59;59a;55/57

  Radzymińska 61

  18 stycznia 2014 r. godz. 1500

  Wiosenna 3

 • Ogłoszenia Duszpasterskie II Niedziela po Bożym Narodzeniu

  Dodano: 4 stycznia 2014 r.

   

  DRUGA NIEDZIELA PO NARODZENIU PAŃSKIM                                    5 stycznia 2014

  1. Obchodzimy dziś drugą niedzielę po Narodzeniu Pańskim. Przypada ona jedynie wówczas, gdy w danym roku wypadnie niedziela pomiędzy 2 a 5 stycznia. Liturgia tej niedzieli daje nam jeszcze jedną możliwość zatrzymania się nad tajemnicą Boga, który przyszedł, aby zamieszkać z nami, by stać się jednym z nas i aby nas pociągnąć ku sobie, jak mogliśmy usłyszeć w czytaniu z Listu św. Pawła Apostoła do Efezjan. Dzisiejsza niedziela jest zarazem pierwszą niedzielą nowego roku. Zadbajmy zatem o to, by ten rok był przeżywany przez nas w jedności z Bogiem i drugim człowiekiem.

  2. O godz. 1700 spotkanie Bractw różańcowych, a o 1730 nabożeństwo Eucharystyczne i procesja na którą serdecznie zapraszamy!

  3. Jutro przypada uroczystość Objawienia Pańskiego. To bardzo ważna uroczystość w okresie Bożego Narodzenia. Jezus bowiem objawia się już nie tylko członkom narodu wybranego, wśród których przyszedł na świat, ale wszystkim ludziom, których reprezentują mędrcy przybywający ze wschodu. Msze św. w Bazylice jak w każdą niedzielę. Nie będzie Mszy św. o godz. 1930 Błogosławieństwo kredy na wszystkich Mszach.

  4. Jest to zarazem Misyjny Dzień Dziecka. Zechciejmy wspaniałomyślnie i z hojnością otworzyć nasze serca i podzielić się z tymi, do których dopiero dociera Dobra Nowina o zbawieniu. Zadbajmy o to, by uśmiech i szczęście mogły gościć na twarzach wszystkich dzieci, także tych, którym przyszło żyć często w dużo trudniejszych warunkach niż nasze, z dala od zdobyczy cywilizacji, a często także, z powodu braku środków, bez możliwości edukacji czy podjęcia koniecznego leczenia.

  5. W dniach od 4 do 6 stycznia 2014 roku, dzieci należące do Koła Misyjnego działającego w Szkole Podstawowej nr 30 pod opieką pani katechetki Karoliny Przesmyckiej, wezmą udział w ogólnopolskiej akcji Papieskiego Dzieła Misyjnego Dzieci- "Kolędnicy Misyjni".
  Dzieci odwiedzą mieszkańców naszej parafii prezentując scenkę "Z kolędą w domu", będą również zachęcać gospodarzy do udzielenia materialnego wsparcia dla małych mieszkańców Afryki, dla dzieci kongijskich, z myślą o których organizowane jest tegoroczne kolędowanie. Zachęcamy do otwartości i przyjęcia dzieci w swoich domach.

  6. W przyszłą niedzielę świętem Chrztu Pańskiego zakończymy liturgiczny obchód okresu Bożego Narodzenia Pańskiego. Jednak jego duch, duch otwarcia się na to, czym Bóg pragnie nas obdarzyć, powinien nam towarzyszyć nie tylko w tym czasie, ale w całej naszej codziennej trosce o to, by stawać się coraz bardziej dziećmi Bożymi jak Jezus.

  7. Podajemy rozkład kolędy na najbliższy tydzień:

  07 stycznia 2014 roku od godz. 1600

  Al. Tysiąclecia 151 (1-45); (46 - 88) ; (89 - 127); (128 - 165); (166 - 200)

  08 styczeń 2014 roku od godz. 1600

  Al. Tysiąclecia 151 (201 - 242) ; (243 - 290) ; (291 - 348) ; (349 - 396) ; (397 - 438) ; (439 - 480)

  09 stycznia 2014 roku od godz. 1600

  Korsaka 1 (1 - 44) ; (45 - 88) ; (89 - 129); (130 - 181) ; (181 - 213 ) ; ( 214 - 253)

  10 stycznia 2014 rok od godz. 1600

  Ząbkowska 40 (1 - 40) ; (41 - 80) ; (81 - 120) ;  (121 - 160) ; (161 - 180)

  11 stycznia 2014 rok od godz. 1500

  Markowska 6 ( 1 - 45) ; ( 46 - 97) ; ( 98 - 127) ; (128 - 165) ; ( 166 - 216) ;  ( 217 - 253)

  7. Kolędę rozpoczynamy w tygodniu od 1600, w sobotę od 1500. Podczas kolędy pomocnikami kapłanów są ministranci i lektorzy z naszej parafii, którzy ofiarują swój czas i poświęcenie. Wszystkim, którzy tę ich posługę pragną wynagrodzić składając dobrowolną ofiarę do puszki, wyrażamy serdeczną wdzięczność.

  8. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej

 • Obrona dzieci i młodzieży przed demoralizacją

  Dodano: 4 stycznia 2014 r.

  UWAGA! BARDZO WAŻNA WIADOMOŚĆ

  Rodzice z naszej Warszawsko – Praskiej Diecezji, podjęli akcję obrony dzieci i młodzieży przed zaplanowanym zalewem demoralizacji, jak płynie w ich stronę przez rzeczy, które są im najbliższe, gry, strony i programy komputerowe, filmy, czasopisma itd.

           Rodzice wydali książeczkę 102 stronnicową, na kredowym papierze, bogato ilustrowaną – przedstawiającą te obecne zagrożenia. Książeczka ma bardzo dużo obrazków, także są obrazki religijne np. na końcu jest piękny obrazek Matki Bożej. Rodzice rozpowszechniają ją po najniższych kosztach.

           Książeczka powstała na podstawie prezentacji pt. „Odebrać dzieciom niewinność” i wykładu bardzo dobrego znawcy omawianego problemu ks. Sławomira Kostrzewy.

           Książeczka jest pierwszym tego typu dziełem, które tak całościowo przedstawia problem demoralizacji dzieci przez zabawki. Nawet te osoby, które pracują z dziećmi i widzą na co dzień te nieodpowiednie zabawki, nie były świadome, że rozmiar płynącego przez nie zła jest tak ogromny.

           Książeczka może być doskonałym prezentem noworocznym dla wszystkich osób, które mają styczność z dziećmi w różnym wieku i z młodzieżą, a wiec dla rodziców, opiekunów, rodziny, dziadków, nauczycieli, wychowawców, katechetów, pedagogów i wszystkich osób, które żywo interesują się tym, co się obecnie dzieje. Kupując książeczkę i przekazując ją zainteresowanym osobom włączamy się czynnie w obronę naszego najmłodszego pokolenia, przed złem, które pod pozorem zabawy i nowoczesności, wślizguje się w ich niewinne dusze; budzimy ogólną świadomość ludzi na zaplanowane wrogie działania podejmowane wobec naszych dzieci, przez instytucje, które powinny służyć ich rozwojowi; bronimy wartości chrześcijańskich i niezaprzeczalnych praw rodziców do wychowania dzieci zgodnie ze swoimi przekonaniami. Prosimy skorzystać z nadarzającej się okazji, bo taka sytuacja może się prędko nie powtórzyć, rodzice chcą dotrzeć także do innych parafii.

Liturgia

Dekret Arcybiskupa Henryka Hosera

Tygodnik Idziemy

Tygodnik Gość Niedzielny

Radio Warszawa 106,2 FM
Kontakt
Nasza parafia
ul. Kawęczyńska 53
03-775 Warszawa
 (+48) 22 818-65-51 (centrala)
 (+48) 22 619-58-03 (kancelaria)
email:  kancelaria.nsj@gmail.com
Ogłoszenia parafialne
Msze święte
Nabożeństwa
Kancelaria
Kontakt