roku.
Strona główna | Kontakt

Ogłoszenia parafialne/Aktualności

archiwum

 • Katecheza przed chrztem św.

  Dodano: 18 lutego 2020 r.

  W środę, 4 marca, zapraszamy rodziców i chrzestnych na katechezę przygotowującą do udziału w sakramencie chrztu św. dziecka. Katecheza rozpoczyna się o godz. 1900, w sali parafialnej nr 131; wejście przez portiernię domu zakonnego od ul. Kawęczyńskiej. Katecheza jest również okazją do uzupełnienia danych lub dokumentacji. Warto zatem mieć przy sobie akt urodzenia dziecka i znać datę urodzenia oraz adres rodziców chrzestnych. Według rozporządzenia władzy diecezjalnej udział w katechezie jest obowiązkowy.

 • Informacja o pielgrzymkach z bazyliki NSJ

  Dodano: 18 lutego 2020 r.

  Wyjeżdżających 28 marca na Misterium Męki w Czerwińsku prosimy o dokonywanie wpłat (50 zł/os.). Termin wpłat upływa z końcem lutego. Brak wpłaty lub zgody na jej przesunięcie oznacza rezygnację. Na miejsce takiej osoby będziemy wpisywać oczekujących na liście rezerwowej.

  Odpowiadając na częste pytania o następne pielgrzymki z naszej Bazyliki informujemy, że trwają starania, by w sezonie każdego miesiąca taki wyjazd zorganizować.

  Na razie jest przygotowana pielgrzymka do Katynia, Moskwy i Zagorska (11-17) maja. Pytania o możliwość udziału w niej prosimy kierować do organizatora – te. 600 090 231.

  W czerwcu (20/21) będziemy pielgrzymować po Ziemi Wielkopolskiej. Sobotę przeznaczymy na zwiedzanie Poznania. Nie otrzymaliśmy jeszcze odpowiedzi z sanktuariów zaplanowanych na niedzielę, więc pełnego programu i kosztów tego wyjazdu nie możemy jeszcze podać.

  We wrześniu (19/20) odwiedzimy Sanktuaria na Roztoczu. Jest duże prawdopodobieństwo, że ta pielgrzymka zostanie o jeden dzień wydłużona. I na dziś tylko taką informację możemy podać o niej. Podobnie rzecz ma się z pielgrzymką kończącą nasze doroczne pielgrzymowanie, czyli w listopadzie będzie wyjazd na Jasną Górę.

  Nie ma jeszcze żadnych ustaleń co do wyjazdów w kwietniu i lipcu, ale z pewnością gdzieś pojedziemy, gdzie jeszcze z wikarym nie pielgrzymowaliśmy. Bowiem zostały już wysłane zapytania do kilku sanktuariów. Dopóki jednak nie dojdzie do konkretnych ustaleń nie możemy mówić o nich publicznie.

 • Misterium Męki Pańskiej w Czerwińsku

  Dodano: 11 stycznia 2020 r.

  Stało się już tradycją, że wyjazdem do Czerwińska na Misterium Męki Pańskiej rozpoczynamy coroczne pielgrzymowanie z naszej Bazyliki - Sanktuarium  NSJ. W tym roku proponujemy wyjazd 28 marca (sobota) o godz. 930. Autokar odjeżdża pl. ks. Lauferskiego przed bazyliką. Główne punkty naszego pielgrzymowania to Msza św. dla pielgrzymów o godz. 1200 przed cudownym obrazem Matki Bożej Pocieszenia i Misterium Męki Pańskiej o godz. 1400. Wolny czas można wykorzystać na zwiedzanie klasztoru, wystawy misyjnej, zakup pamiątek lub modlitwę w Sanktuarium Matki Bożej Pocieszenia.

  Opłata za udział w pielgrzymce wynosi 50 zł od osoby i stanowi pokrycie kosztów ubezpieczenia, przejazdu i biletu wstępu. Posiłek każdy z pielgrzymów organizuje sobie prywatnie. Można w tym celu wykorzystać stoiska barowe na terenie klasztoru lub w mieście.

  Udział w pielgrzymce można zgłaszać w kancelarii parafialnej, pocztą elektroniczną, w zakrystii lub telefonicznie. Organizatorem wyjazdu jest wikary z bazyliki.

 • Pierwsza Komunia Św. w Bazylice NSJ

  Dodano: 5 września 2019 r.

  Drodzy Rodzice Dzieci pierwszokomunijnych!

  Po spotkaniu z ks. Proboszcza z Katechetami i długiej naradzie zostało ustalone, że Pierwsza Komunia dzieci klas III w roku 2019 - 2010 odbędzie się w Bazylice Najświętszego SERCA JEZUSOWEGO dnia 16 maja 2020 roku o godz. 10.00 

   

   

 • Katyń pamiętać, zrozumieć Moskwę

  Dodano: 22 grudnia 2019 r.

  Katyń pamiętać, zrozumieć Moskwę

  Z takim celem wyruszymy autokarem w maju na 7-dniową pielgrzymkę z Bazyliki. Wspominamy jeszcze rozmach i przepych zabytków Petersburga. A jaka jest Moskwa? To właśnie chcemy poznać. Do Moskwy dotrzemy po wcześniejszej modlitwie nad grobami naszych rodaków w Katyniu? Czy to pomoże, czy też może przeszkodzi w zrozumieniu Moskwy? To też zadanie od odrobienia.

  Ramowy program naszego pielgrzymowania uwzględnia następujące wydarzenia:

  11 maja - poniedziałek

  Godz. 600 – zbiórka uczestników na placu ks. Lauferskiego przed Bazyliką i wyjazd do Mińska (Białoruś).

  Godz. 1530 – planowany przyjazd do Mińska, zakwaterowanie. Zwiedzanie Mińska. Msza św. obiadokolacja. Czas wolny.

  12 maja – wtorek

  Godz. 730 – wyjazd do Katynia (Rosja), miejsca rozstrzelania i pogrzebania polskich żołnierzy przez wojska radzieckie. Liczba ofiar – 21 768 osób. Czas na osobistą modlitwę. Oddanie hołdu pomordowanym za Polskę, złożenie wieńca i Msza św.

  Odjazd na nocleg do Smoleńska. Wycieczka objazdowa. Obiadokolacja.

  13 maja – środa

  Godz. 730 – wyjazd ze Smoleńska do Moskwy

  Godz. 1400 – planowany przyjazd do Moskwy, zakwaterowanie i wyjazd na zwiedzanie Moskwy (Panorama Kremla, Plac Czerwony, Góry Leninowskie, katedra). Msza św., obiadokolacja i czas do własnej dyspozycji.

  14 maja – czwartek

  Godz. 730 – śniadanie

  Godz. 830 – zwiedzanie Moskwy: Kreml – kiedyś siedziba carów, obecnie prezydenta Rosji, największy na świecie dzwon – Car, armata „Car-Puszka”z 1586 r. – 40 ton wagi, „Car Kołokoł” z 1735 r.  o wadze 200 ton, budynki rządowe, itd.

  Po Kremlu zwiedzamy Galerię Trietiakowską. Dzień kończymy Mszą św. i obiadokolacją.

  15 maja – piątek

  Godz. 730 – śniadanie i wyjazd do Zagorska. Zwiedzamy największy męski klasztor Rosyjskiej Cerkwi Prawosławnej – Ławrę Troicko-Siergiejewską z relikwiami założyciela. Ławrę założono w 1345 r.

  Powrót do Moskwy. Zwiedzamy Panoramę Bitwy pod Borodino (114 m długości, 14 m wysokości). Msza św. Obiadokolacja.

  16 maja – sobota

  Godz. 630 – śniadanie i wyjazd do Baranowicz lub Mińska. Obiadokolacja.

  17 maja – niedziela

  Godz. 730 – śniadanie i wyjazd kierunku Warszawy. Po drodze zwiedzamy Kosowo lub Brześć.

  Godz. 2000 – planowany przyjazd do Warszawy

  Koszty: 760 zł + 250€. Jest to opłata za autokar, ubezpieczenie, pilota, hotele, parkingi, drogi, przewodnicy z językiem polskim i wyżywienie (śniadanie + obiadokolacja).Fakultatywnie bilety wstępu do muzeów – 90€.

  Organizatorem pielgrzymki jest Biuro Turystyki PHZ ZY-GRO. Udział w pielgrzymce można zgłaszać bezpośrednio do organizatora (tel. 600 090 231 lub 22/828 20 60, e-mail: zyggro@wp.pl), u wikarego z Bazyliki (tel. 504 778 503) lub w kancelarii parafialnej.

   

   

Liturgia

Dekret Arcybiskupa Henryka Hosera

Tygodnik Idziemy

Tygodnik Gość Niedzielny

Radio Warszawa 106,2 FM
Kontakt
Nasza parafia
ul. Kawęczyńska 53
03-775 Warszawa
 (+48) 22 818-65-51 (centrala)
 (+48) 22 619-58-03 (kancelaria)
email:  kancelaria.nsj@gmail.com
Ogłoszenia parafialne
Msze święte
Nabożeństwa
Kancelaria
Kontakt