roku.
Strona główna | Kontakt

Ogłoszenia parafialne/Aktualności

archiwum

 • Odwołana pielgrzymka na Misterium do Czerwińska

  Dodano: 13 marca 2020 r.

  Z powodu panującej w naszym kraju epidemii organizatorzy  zawiesili  spektakle Misterium Męki Pańskiej w Czerwińsku. A ponieważ nie ma pewności, że po tym czasie będą warunki sprzyjające wyjazdom pielgrzymkowym, podjęliśmy decyzję o ostatecznej rezygnacji z pielgrzymki do Czerwińska zaplanowanej na 28 marca. Osoby, które opłaciły wyjazd, mogą zgłaszać się pod zwrot wpłaconej kwoty.

 • Pielgrzymim szlakiem wzdłuż Pilicy

  Dodano: 19 lutego 2020 r.

  25 kwietnia (sobota) organizujemy dla parafian i przyjaciół Bazyliki NSJ autokarowy wyjazd pielgrzymim szlakiem wzdłuż Pilicy. To nad tą rzeką leżą urokliwe miejscowości mocno wpisane w dzieje Polski i Kościoła w naszej Ojczyźnie. Chcemy do nich dotrzeć, zwiedzić je i odmówić choćby krótką modlitwę.

  Pierwszym celem naszej pielgrzymki  jest  XVIII-wieczny klasztor Braci Mniejszych Kapucynów w Nowym Mieście, gdzie obecnie formowani są nowicjusze tego szacownego zakonu. Nas jednak do tego miejsca przyciąga Sanktuarium bł. Honorata Koźmińskiego, słynnego spowiednika i założyciela wielu ukrytych zgromadzeń zakonnych – fenomenu Kościoła w XIX w. W okresie zaborów gwardianem klasztoru w Nowym Mieście o. Leander Lendzian, także spowiednik i kierownik duchowy bł. Franciszki Siedliskiej, założycielki Zgromadzenia Sióstr Nazaretanek, mieszkającej wówczas w Roszkowej Woli i w Żdżarach. W Warszawie Siostry Nazaretanki prowadzą znaną Szkołę dla dziewcząt przy ul. Czerniakowskiej.

  Niecałe trzydzieści kilometrów od Nowego Miasta, otoczona lasami, leży Studzianna z klasztorem  (XVII w.) Kongregacji Filipinów i Sanktuarium Matki Bożej Świętorodzinnej; dobrze znana pielgrzymującym pieszo z Warszawy do Częstochowy. Tutaj będziemy uczestniczyć we Mszy św. odprawianej przed Obrazem Matki Bożej, którego cudami słynące dzieje rozpoczyna uzdrowienie zduna Wojciecha w 1664 r. W Studziannie skorzystamy również z oferty obiadowej w domu pielgrzyma.

  Ze Studzianny udamy się do Inowłodza, by obejrzeć romański kościół z 1086 roku (według Długosza), ufundowany przez króla Władysław Hermana. Po drodze zatrzymamy się na kilkanaście minut w Anielinie, przy Szańcu majora Henryka Dobrzańskiego – Hubala. Upamiętnia on miejsce śmierci legendarnego oficera, który nie zrezygnował z walki zbrojnej z Niemcami po kapitulacji w 1939 r.

  Kolejną pielgrzymią stację będziemy mieli w Spale. Niegdyś w spalskich lasach polowali polscy królowie, rosyjscy carowie i prezydenci Polski Międzywojennej. Dziś miejscowość jest bardziej znana z walorów klimatycznych, spływów kajakowych i aktywności Centralnego Ośrodka Sportu. Okazję do modlitewnej refleksji daje bez mała 100-letni kościółek w stylu polskim. Symbolem Spały jest naturalnej wielkości żeliwny posąg żubra, stojący w parku w centralnym punkcie osady.

  Nasze pielgrzymowanie zakończymy 4 km dalej, w Konewce. Kiedy w czasie ostatniej II wojny światowej Niemcy zadecydowali o umieszczeniu w Spale tzw. Anlage Ost czyli dowództwa Armii Środek, to w pobliskich wioskach – Konewce i Jeleniu - wybudowano m. in. potężne schrony kolejowe, zdolne przyjąć cały skład kolejowy. Żelbetowy schron w Konewce ma długość 380 m. Od 2005 r. schron w konewce i wystawa militariów są dostępne dla turystów.

  Taki program w ogólnym zarysie program zamierzamy zrealizować pielgrzymując wzdłuż Pilicy. Koszt pielgrzymki – o ile nie wprowadzimy zmian związanych z opłatami – wynosi 85 zł od osoby i stanowi opłatę za autokar, obiad w Studziannie, przewodnika i bilety wstępu w Konewce, opłaty za obsługę w Inowłodzu i Nowym Mieście. Koszty zostały wyliczone dla grupy 45-osobowej. Mniejsza liczna uczestników może wiązać się z dopłatą.

 • Sanktuaria na Roztoczu

  Dodano: 8 marca 2020 r.

  W dn. 18-20 września planujemy pielgrzymkę autokarową do sanktuariów na Roztoczu. Na razie mamy ustalony tylko termin i zamówione noclegi. Więcej szczegółów nie możemy podać, ponieważ jeszcze trwają prace przygotowawcze.

 • Pierwsza Komunia Św. w Bazylice NSJ

  Dodano: 5 września 2019 r.

  Drodzy Rodzice Dzieci pierwszokomunijnych!

  Po spotkaniu z ks. Proboszcza z Katechetami i długiej naradzie zostało ustalone, że Pierwsza Komunia dzieci klas III w roku 2019 - 2010 odbędzie się w Bazylice Najświętszego SERCA JEZUSOWEGO dnia 16 maja 2020 roku o godz. 10.00 

   

   

 • Pielgrzymujemy po Wielkopolsce

  Dodano: 23 lutego 2020 r.

  Coraz bardziej krystalizuje nam się pielgrzymka po Ziemi Wielkopolskiej. Mamy już uzgodnione terminy, zamówiony autokar i przewodnika, a także zgłoszoną grupę w miejscach, jakie zamierzamu nawiedzić. I tak, na dzisiaj mamy ustaloną trasę i termin: 20-21 czerwca.

  Pielgrzymi szlak zaczynamy od Poznania. Tam chcemy być na godz. 1200 , żeby zobaczyć koziołki na ratuszowej wieży. Co dalej? Nad tym właśnie jeszcze pracuje przewodnik. Do godz. 1800 musimy zameldować się w domu zakonnym Księży Chrystusowców, gdzie mamy zamówioną kolację (stół szwedzki) i miejsca noclegowe.

  Dzień drugi rozpoczynamy śniadaniem u Chrystusowców i ruszamy w kierunku Warszawy. Po drodze zatrzymujemy się w dawnym XII-wiecznym opactwie cystersów w Lądzie nad Wartą. Oprócz zwiedzania, przeżyjemy tam niedzielną Mszę św. (najprawdopodobniej z miejscowymi parafianami) i zjemy obiad ze wspólnotą salezjanów – gospodarzem obiektu. Bowiem obecnie w opactwie lądzkim znajduje się część salezjańskiego seminarium duchownego.

  Na koronkę do Miłosierdzia Bożego planujemy dotrzeć do zespołu klasztornego w Kazimierzu Biskupim. Obecnie Misjonarze św. Rodziny prowadzą w nim swoje seminarium duchowne i dom rekolekcyjny słynący z rekolekcji z postem Daniela, Mszy z modlitwą o uzdrowienie, czuwań, itp. Miejsce to jest również znane z kultu Pięciu Braci Męczenników. Bardzo ciekawa i długa historia tego miejsca zaczyna się od osiedlenia się w nim bernardynów w 1513 r.

  Szczegóły tej pielgrzymki, łącznie z kosztami, będziemy podawać  w miarę rozwiązywania kolejnych problemów, jakie są naturalne dla takiego przedsięwzięcia. Tym niemniej można już zgłaszać swój udział w tym wyjeździe.

Liturgia

Dekret Arcybiskupa Henryka Hosera

Tygodnik Idziemy

Tygodnik Gość Niedzielny

Radio Warszawa 106,2 FM
Kontakt
Nasza parafia
ul. Kawęczyńska 53
03-775 Warszawa
 (+48) 22 818-65-51 (centrala)
 (+48) 22 619-58-03 (kancelaria)
email:  kancelaria.nsj@gmail.com
Ogłoszenia parafialne
Msze święte
Nabożeństwa
Kancelaria
Kontakt