roku.
Strona główna | Kontakt

Ogłoszenia parafialne/Aktualności

archiwum

 • Pielgrzymujemy po Wielkopolsce

  Dodano: 23 lutego 2020 r.

  Coraz bardziej krystalizuje nam się pielgrzymka po Ziemi Wielkopolskiej. Mamy już uzgodnione terminy, zamówiony autokar i przewodnika, a także zgłoszoną grupę w miejscach, jakie zamierzamu nawiedzić. I tak, na dzisiaj mamy ustaloną trasę i termin: 20-21 czerwca.

  Pielgrzymi szlak zaczynamy od Poznania. Tam chcemy być na godz. 1200 , żeby zobaczyć koziołki na ratuszowej wieży. Co dalej? Nad tym właśnie jeszcze pracuje przewodnik. Do godz. 1800 musimy zameldować się w domu zakonnym Księży Chrystusowców, gdzie mamy zamówioną kolację (stół szwedzki) i miejsca noclegowe.

  Dzień drugi rozpoczynamy śniadaniem u Chrystusowców i ruszamy w kierunku Warszawy. Po drodze zatrzymujemy się w dawnym XII-wiecznym opactwie cystersów w Lądzie nad Wartą. Oprócz zwiedzania, przeżyjemy tam niedzielną Mszę św. (najprawdopodobniej z miejscowymi parafianami) i zjemy obiad ze wspólnotą salezjanów – gospodarzem obiektu. Bowiem obecnie w opactwie lądzkim znajduje się część salezjańskiego seminarium duchownego.

  Na koronkę do Miłosierdzia Bożego planujemy dotrzeć do zespołu klasztornego w Kazimierzu Biskupim. Obecnie Misjonarze św. Rodziny prowadzą w nim swoje seminarium duchowne i dom rekolekcyjny słynący z rekolekcji z postem Daniela, Mszy z modlitwą o uzdrowienie, czuwań, itp. Miejsce to jest również znane z kultu Pięciu Braci Męczenników. Bardzo ciekawa i długa historia tego miejsca zaczyna się od osiedlenia się w nim bernardynów w 1513 r.

  Szczegóły tej pielgrzymki, łącznie z kosztami, będziemy podawać  w miarę rozwiązywania kolejnych problemów, jakie są naturalne dla takiego przedsięwzięcia. Tym niemniej można już zgłaszać swój udział w tym wyjeździe.

Liturgia

Dekret Arcybiskupa Henryka Hosera

Tygodnik Idziemy

Tygodnik Gość Niedzielny

Radio Warszawa 106,2 FM
Kontakt
Nasza parafia
ul. Kawęczyńska 53
03-775 Warszawa
 (+48) 22 818-65-51 (centrala)
 (+48) 22 619-58-03 (kancelaria)
email:  kancelaria.nsj@gmail.com
Ogłoszenia parafialne
Msze święte
Nabożeństwa
Kancelaria
Kontakt